Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy w wieku 43 lat mam szansę urodzić zdrowe dziecko?

Polecane posty

Gość gość nr 123
Przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim, 40 lat to nie jest różnica dwóch pokoleń, bo mało która inteligentna kobieta rodzi dziecko w wyniku 20 lat. Jeśli o pracę chodzi, to nigdy nie przyjęłabym 20-latki z dzieckiem, ponieważ osoba, która tak młodo została matką przeważnie nie ma żadnych kwalifikacji, więc tym bardziej nie jest w stanie zorganizować sobie opieki nad dzieckiem. Zresztą większość tych dziewcząt i tak woli żyć z naszych podatków i od razu lei do MOPS. Oczywiście nie wszystkie, miałam na studiach tak świetnie zorganizowaną koleżankę, że zaliczyła egzaminy przed terminem, urodziła dziecko i wzięła ITS na jeden semestr, dzięki czemu skończyła studia w terminie. Kobieta 40-letnia ma już doświadczenie zawodowe, jakąś tam pozycję i stać ją na zatrudnienie dobrej opiekunki. I z tym konfliktem międzypokoleniowym też bywa różnie. Moja matka urodziła mnie w wieku 22 lat i zawsze była między nami przepaść, nie mogłyśmy się dogadać., natomiast moja siostra urodziła w wieku 36 i 40 lat i ma z córkami doskonały kontakt. Do tego, kiedy siostra na porodówce rodziła drugie dziecko, spotkała koleżankę z liceum, która urodziłą właśnie syna. I one dwie, 40 latki, były w o wiele lepszej formie niż dziewczyny przed 20, które miały gestozy i inne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
Różnie jest w życiu to po części loteria jakie będziemy mieć zdrowie i ile będziemy żyć. Ale drugi rodzic jeśli zostanie sam a jest jeszcze nie w podeszłym wieku na pewno lepiej poradzi sobie z wychowaniem dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
Z tym MOPS i życiem z naszych podatków to piszesz nieprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Ja mialam 23 lata, gdy rodzilam pierwsze dziecko i do glowy mi nie przyszlo by isc po zapomoge do MOPS-u. Nawet nie znam takich ludzi. Nie wiem w jakim kregu Ty sie obracasz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Poza tym nie wierze, ze 40-letnia kobieta w ciazy jest w lepszej formie od ciezarnej 20-latki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Zona mojego kuzyna urodzila trzecie dziecko gdy miala 40 lat, ale ciaza byla zagrozona, a u jej coreczki podejrzewali Zespol Downa. Mowila, ze przezyla horror, zreszta bardzo sie postarzala przez ten caly stres. |Na szczescie dziecko nie ma ZD, ale wiem, ze jezdza z mala do kliniki, bo jednak nie jest calkiem zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie irytuje tylko ,ze te wszystkie stare mamuśki piszą jakie to one młode ,żeskie,optymistyczne i fit!Kobieta w tym wieku właśnie miedzy 40 a 50 rokiem starzeje się chyba najszybciej.Rodzcie sobie ale nie piszcie o swoim wspaniałym ,młodym wyglądzie bo to bzdura!Spojrzcie na siebie na ulicach w autobusie ,sklepie na swoje ręce ,szyje.,jak paskudnie wyglądają kobiety dojrzałe w ciąży ( nie wszystkie) ale często opuchnięte z żylakami,plamami - fuj !Moim zdaniem bardzo nie estetycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to brzi też uniwersalnie do młodych matek: "jak paskudnie wyglądają młode kobiety w ciąży ( nie wszystkie) ale często opuchnięte z żylakami,plamami - fuj !Moim zdaniem bardzo nie estetycznie..." Kazda ciaza jest inna, nie każda kobieta w ciazy wygląda dobrze, ale to na szczescie nie konkurs piękności i nie wyścig na wrażenia estetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest mój krąg, ale mam takich sąsiadów. Za mieszkanie płacą 15 proc. tego co reszta sąsiadów (nie licząc tych z kredytem). Panienka chodzi do sklepu z bonami z mops, ale wszystkich traktuje z góry i robi awanturę że nie ma oryginalnych Pampersów i z innymi, podobnymi sobie godzinami wysiaduje na ławce... Oczywiście nie uogólniam, tylko przedstawiam schemat przeciw schematowi. Podobnie jest z wadami genetycznymi. Nasza kuzynka wmawiała siostrze, że w jej wieku może urodzić dziecko z Downem, tymczasem to ta kuzynka urodziła takie dziecko i to w wieku 22 lat, natomiast obydwie córki siostry były wręcz modelowymi noworodkami. Ja jestem w ciąży, też mam grubo po 30 i gdy chciałam iść na badania prenatalne, ginekolog poradził, żebym nie słuchała bzdur, a wady genetyczne mają tylko takie trzydziestoparolatki, które mają kilkanaście lat starszych partnerów, a ja z mężem przed 30 nie mam się czego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
Jak masz mały dochód to masz rodzinne ile teraz płacą? ?? 90 czy 100 zł Faktycznie jest za co wymawiać tym rodzicom o mniejszych dochodach No żyją z naszych podatków Ale palnełaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam córcię w wieku 21 lat ,wzięłam tylko 1 semestr wolne ,urodziła się we wrześniu ,a wiec pasowało .Skonczylam studia bez problemu .Pomagali mi wtedy jeszcze pracujący dziadkowie i maź .Uwielbiala swoich dziadków ....to jest wspaniała wież do dzisiaj...no i wspomnienia ze wspólnych urlopów wakacji z dziadkami...ja zawsze pracowałam i nie wyciągnęłam ręki po pieniądze z mopsu.jedno nie przekreśla drugiego .Fakt ja byłam młoda mama i napewno nie gorsza od was ,a córka żyła spokojnie bez żadnych rodzinnych tragedi ,ma 23 lata i dziadków ,ciotki,wujków na których może liczyć do dzisiaj....oceniam jej dzieciństwo jako bardzo szczęśliwe i ona tez tak twierdzi ,a kontakt mamy cudowny:-)W wieku 20 lat córka przeszła bardzo poważna operacje kręgosłupa - mieszkała w akademiku jeździłam co tydzień sprzątać ,robić zakupy wozić ja po szpitalach ,sanatoriach( pomimo ,ze sama jeszcze pracuje) nie wyobrażam sobie gdybym miała 60 -70 lat nie byłabym w stanie jej pomoc...zawsze może na nas liczyć .Mam teraz 44 lata i nie wyobrażam sobie teraz mieć maleństwo .Cieszymy się życiem .Pozdrawiam młode mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 15.02, uogólniasz, to czy kobieta ma żylaki i plamy zależy od uwarunkowań genetycznych. Jeśli ma takie, będzie miała żylaki w wieku 18 lat (znam taką) i zostaną jej przez resztę życia. Poza tym, po ciąży traci się figurę, Oczywiście można ćwiczyć i wrócić do starej wagi, ale trzy rzeczy już się nie zmienią: biust niżej, talia wyżej i wypukły brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gości 15:17 uogólniasz .U nas w rodzinie wszystkie kobiety po ciąży chudną ,a jako panienki sa naprawde pulchne .To nie jest norma.A myśle ,ze jednak ciąża w późniejszym wieku jest większym wyzwaniem dla organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka urodziła w wieku 42 lat zawsze była tłusta ( przepraszam ale była) nikt nie wiedział ze jest w ciąży widziałam ja dwa tyg przed porodem i nie wiedziałam ze jest w ciąży do końca to z mężem ukrywali .To była ich wpadka.Jak byliśmy pózniej razem na grillu u znajomych przyszła z maleństwem ...owłosiona jak facet ,wąsy i jak wyjęła pierś to tez miała na nich pojedyncze włosy ...tlusta jak....katastrofa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Masz rację " napewno młoda nie ma szans na powrót do figury a sugerujesz ,że po 40 tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jednak myśle ze wieku 40 lat zdecydowanie większy odsetek kobiet ma żylaki niż dwudziestoletnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdety jakie piszecie nadaje się na temat o cudach kafe ..koleżanka pracuje w szpitalu i widzi te młode radosne śmigające brzuchate 40-45 latki . Z jej oglądu o ile ciąża ruinuje tak 1/3 mlodych to u tych dojrzałych tak 4/5 . OWSZEM niektóre 40tki przed PRZED ciąża są jeszcze rześkie i b.aktywne ale PRZED bo regeneracja organizmu nastepuje potem wolno albo wcale . Aż pytam kobiety 40-44 z pracy czy chcą baby to te które mają 5-20 letnie dzieci w 90% krzyczą nieeeee !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Późne macierzyństwo dla wielu z tego forum nie jest jak mówią, że trzeba zrealizować się w karierze i być dojrzałą. To jest podyktowaną ich własną wygodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
facet 31. pacuję w OPS i zapewniam cię, że rodzinne to pryszcz. Rodzinom, które mają poniżej 674 zł na osobę przysługuje dodatek mieszkaniowy (do 90 proc. wydatków na opłaty mieszkaniowe). Czyli, jeśli rodzina mieszka w mieszkaniu komunalnym i powinna płacić 900 zł za czynsz, może płacić nawet 90 zł, a to już nie jest 90 zł tylko 810. Do tego pomoc społeczna może im zwrócić pieniądze wydane na rachunki za prąd i gaz, mogą otrzymać zasiłek okresowy (który często jest stały) i zasiłek celowy o jakiś czas. Pomoc społeczna funduje im co roku bezpłatny komplet książek do szkoły (ok 500 zł dla 1 dziecka), nie płacą za przedszkole, mają darmowe obiady w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
Masz rację nie do końca. Bo jak to ujełaś zwrot do 90 % Czyli np przy bardzo niskich dochodach typu samotna matka pracująca na pół etatu i ma dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez krzyczę nie!Mam 43 lata " dobrze się trzymam" :-) i nie mam najmnieszego zamiaru rodzic! dzieci !!Ciesze sie zyciem ( nie wiem jak długo ) ale na rodzenie idzieci i pozniej ich wychowanie do 20 lat to zdecydowanie za późno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Ja tez nie wyobrazam sobie bym mogla byc teraz w ciazy, a ginekolog przy ostatnim badaniu USG zapewnil, ze mialabym takie szanse ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eee tam, ja urodziłam w wieku 38 lat i nie wyobrażałam sobie rodzić wcześniej. Kiedy ja studiowałam i zwiedzałam świat, naprawdę było mi żal moich koleżanek, które w tym czasie pchały wózki, kupowały ziemniaki i robiły za gosposie. Nielicznym udaje się pogodzić naukę z macierzyństwem, ale wtedy dziećmi zajmowały się o tak ich 50-letnie matki. Większość z nich jednak skończyła w sklepie. Aaaa i nie mam żylaków, nie puchły mi nogi podczas ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość nr 123
Mialas szczescie, bo moja siostra w tym wieku po porodzie zmarla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w klatce zmarła 23-latka, też po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet 31
18:13 Tak apropo twej odp Nie wyobrażasz sobie wcześniej urodzić ? A wyobrażasz sobie być jak to mówisz w pieluchach pod samą emeryturę ? Precyzując rodzisz 38 zechcesz tzw odchować to co najmniej +5 potem odpoczniesz np +4 ,zdecydujesz się na następne w wieku 47 ??? Czy może wcześniej ? Poradzisz sobie z dwójką? I tylko 13 zostaje i masz wiek emerytalny Ty idziesz na emeryturę a czy twe pierwsze dziecko w tym właśnie momencie będzie samodzielne? A będziesz już chciała odpocząć mówiąc bo mi się należy i już. Po liceum podkreślam chyba studia się kończy jak się ma 23-24 lata i nie mów, że zawsze macierzyństwo jest w czasie studiów a Ty masz 38 to 14-15 lat gdzieś Ci się zawieruszyło po drodze Nie sądzisz? A to czy ktoś będzie pracować w sklepie czy gdzie indziej to nie zależy od macierzyństwa w wieku 24 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem macierzyństwo w wieku ok 30 lat jest ok z punktu zdrowotnego ale w życiu różnie bywa i czasami ktoś zostaje rodzicem w wieku 20 a czasami 43 lat .....Macierzyństwo w każdym wieku nie jest łatwe i wymaga wielu poświęceń .Ludzie umierają w wieku 45 lat 30 i 19 tak bywa.Autorko to ty musisz podjąć decyzję czy wolisz wygodniejsze życie ale bez dziecka czy może bardziej stresów często wyczerpujące ale z dzieciaczki em u boku.Czasami wpadka jest błogosławieństwem dla tych którzy nie potrafią się zdecydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
facet31 przypuszczam, że wyciągasz wnioski z swoich własnych doświadczeń i w wieku 20 lat miałeś już dziecko (bo to przecież najlepszy wiek), mieszkanie i potrafiłeś na to wszystko zarobić... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 lat to moze lekka przesada, choc i tak dziewczyny rodza, ale przed 30-tka to wg mnie akurat, ja tak zrobilam, dwojka dzieci przed 30-tymi urodzinami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×