Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutasek85

Katowice Gyncentrum... komu pomogli cd.

Polecane posty

sil, 8 dojrzałych komórek to świetny wynik! A L4 dostałaś od dr M? A na ile dni po punkcji dostaje się L4? Ja jeszcze nie wiem jakim protokołem pójdę. W przyszłym tyg zaczynam ovulastan na wyciszenie i w okolicach 15 dnia brania antyków będę miała wizytę. Kiedy dr rozpisuje leki do stymulacji, od razu na tej wizycie, czy później? Póki co biorę vit D, bo mi wyszedł niedobór i folik. Jak można przygotować organizm dietą? Ja się cały czas zdrowo odżywiam i uprawiam sport. Zastanawiam się, co jeszcze mogę zrobić, żeby zwiększyć szansę na powodzenie? Słyszałam o ananasie, co jeszcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc Dziołszki! Sil superancko! Dopytalas embriologa o klej? Catarina ide z psem na spacer i trzymam mocno kciuki! !! Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O L4 trzeba poprosić lekarza. Ja teraz jeszcze jestem na L4 po podglądaniu. Od punkcji lun transferu mogą wypisać L4 na 14 dni i ja w piątek o takie L4 poproszę. Na wizycie w okolicach 15-17 dc lekarz przypisuje już leki stymulujące, jeśli nie znajdzie nic niepokojącego w macicy. Wówczas przy krótkim protokole zaczyna się od 2 dc leki, a przy długim protokole w ostatnim dniu antyków zaczyna się brać gonapeptyl i tak ok 14 dni (ja miałam 17 dni, niektóre dziewczyny miały 12 dni). Potem standardowo stymulacja ok 9-12 dni. Ja miałam stymulację 11 dni, w 12 dniu stymulacji już ovitelle i w 14 ds punkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allessa o klej pytałam póki co dr M. Powiedział że będzie u mnie podany. Jakoś nie przyszło mi teraz do głowy by embriologa zapytać. Było tam bardzo głośno, ledwo go słyszałam. Do tego jak zadzwoniłam, to nie umiał czegoś znaleźć, powiedział że oddzwoni i przez 15 min ledwo żyłam. Jak oddzwonił to tylko czekałam na wyrok. I jak powiedział że 8 dojrzałych to w zasadzie nic więcej mnie nie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Peonia ja dostałam L4 od dnia punkcji, na dwa tygodnie do zrobienia bety. Nie ma co świrować bo na pewne czynniki nie mamy wpływu, a to co możesz zrobić to już robisz:) Stres nie ułatwia sprawy, a może ją jeszcze pogorszyć:) Smutasku, będzie dobrze zobaczysz - jest wiosna, hormony szaleją i potrafią zdziałać cuda, nawet na szkiełku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rubineye masz racje :) dzięki wam dziewczyny, już mam psychiczny spokój, że w razie w, mogę rzucić L4 i się pracą nie przejmować. Za 1 razem, to nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, a strach ma wielkie oczy. Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Peonia ja podczas stymulacji dobrze sie czuje, w sb mam punkcję i myśle ze od tego momentu na pewno bym wzięła L4 aż do bety, a teraz co prawda nie musiałam pracować wiec sobie odpoczywałam, ale jak bym musiała to jakoś by mi to nie kolidowało.... Więcej sie w domu wynudzisz i naczekasz i namyslisz :) a w pracy szybciej Ci minie stymulacja. 6-go i 9-go dnia są monitoringi wiec wtedy zawsze możesz poprosić ale na początku, ja przynajmniej nie odczuwałam żadnych skutków zastrzyków, od 8 dnia bardziej czułam dół brzucha i śpiąca jestem, ale to i tak mi przynajmniej nie przeszkadza,... Catarina kiedy wynik bety bo całe forum sie niecierpliwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie niecerpliwię ale nie sądze aby były szybciej niz ok 17-18 to juz standart w mojej diagnostyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Ponoć teraz wysyp ciąż w GC to musi sie udać. Dzisiaj w kato położna mówiła ze założyła dzisiaj 2karty ciąż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumtasku a robilaś chociaż test sikany? moze lepiej sprawdzić dziewczyny dostawały karwawien a były w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catarina... nie robiłam, ale jest już normalne czerwona krew. Zobacze czy przejdzie czy nie. Ale obawiam się, że to jednak @ :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutasek nie odstawiaj jeszcze leków. Kiedy miałaś bete robić? Niektóre z nas dostają plamień mimo tego że są w ciąży. Spokojnie, zrób test!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil... w piątek miałam robić betę. Póki to były brązowe plamienia (od rana) to luz ale teraz krew normalna :-( miał tak ktoś i okazało się, że był jednak w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rubineye
Smutasku, dla pewności zrób betę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia 159 krwawiła, Ani_ani też, ale obie już albo tuż po becie. Smutasku ile dni się stymulowałaś i ilu dniowy zarodek dostałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko84
Peonia te pieniądze z UM- to dotacja z Urzędu Miasta Częstochowy. Miasto dopłaca nam 5000 zł do zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ponieważ nerwy mnie pozeraja jade sie odstresować do mamy wiec mozliwe ze nie dam rady wam dzisiaj znac co z moja betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku dziewczyny mają rację - nie odstawiaj leków do momentu zrobienia bety - mnie zawsze dr M przed tym ostrzegał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Ja tez trzymam kciuki, smutasku trzymam kciuki żeby to nie był jednak okres :/ a tak w ogóle to powinnaś zmienić nick na bardziej pozytywny :) dziewczyny jaki miałyście estradiol pod koniec stymulacji? Ja mam 2700 i zastanawiam sie czy to złe czy dobrze... Progesteron mam 0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz miałam 2710 i Prg -1,05 I to było w dniu decyzji o punkcji. Dr M mi dziś powiedział, że u mnie bardziej martwiący był właśnie E2 a nie Prg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no 2700 E2 to nie duzo przeciez. Jakby byl ok 4000 to trzeba by bylo sie martwic. Choc nie zawsze bo znajoma miala 7500 e2 a hiperki tez nie bylo........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr M dziś mi powiedział, że musiałby mi podać leki jakby E2 przekroczyło 3000. I myślał, że i tak będzie musiał mi je podać, ale jajniki dobrze wyglądały. Ale myślę, że na efekt (hiperkę) mają wpływ oba wyniki i estradiol i progresteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
To ciekawe ile mi jeszcze urośnie do punkcji, a mam dopiero w sb. Ciekawe ile będzie dojrzałych jajcow :) mam ponoć po 10 w każdym jajniku a co z tego wyjdzie to zobaczymy. Catarina nie trzymaj nas w napięciu, a Ty smutasku nie smuć sie, jeżeli nie teraz to w końcu sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiurek miałaś tyle jajec, taki estradiol i jeszcze jedno podglądanie zaplanowano? Kiedy będziesz u lekarza, jutro? Smutasku ty się nie dołuj tylko pojedź gdzieś na bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurek86
Dzisiaj byłam na wizycie (9ds) i nie bede już miała podglądania, jutro rano mam wziąć cetrotide a wieczorem ovitrelle i w sb. Punkcja. Pani dr specjalnie dzisiaj jeszcze badała mi estradiol żeby zobaczyć kiedy kończyć stymulację i tak zadecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×