Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam, bo lubię

Polecane posty

🖐️ Dziękuję za życzenia👄 Tekla wszystkiego najlepszego ❤️ Do kawy zostawiam szarlotkę = = = = = = = = = = Dziewczynki do środy mnie nie będzie. Magik od komputera zabiera go dzisiaj, bo ostatnio zaczął szwankować. Ukazują się różne komunikaty i uwagi, chyba coś mocno się zainfekowało. Czasami godzinę muszę czekać aż odpali. Dzisiaj mamy czarny protest. U mnie o 16 spotkanie. Będziecie brały udział? Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorix.. dzieki 👄 Teklo..Terix... Wszystkiego Dobrego Zdrowka 🌼🌼🌼 Terix... jesli chodzi o mnie jestem za ale u mnie chyba nić takiego nie ma ale ja idę na 12tą na pogrzeb na czarno się ubiore :) ja nie jestem za aborcją na zyczenie to sprawa zupełnie inna ..ale takie cuda jak antykoncepcja czy n vitro czy tez płód uszkodzony to chyba decyzja i sumienie tej osoby ...takie jest moje zdanie .,, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje pięknie za życzenia ❤️ ❤️ ❤️ Terixiu - :D wszystkiego najlepszego ❤️ Do szarlotki dokładam ciasteczka owsiane - wyjątkowo dobre - wkleje przy okazji przepis. Orsejko Kochana ❤️- żadna kobieta nie jest za aborcją na życzenie. Jeśli się której przytrafiło, to było to z pewnością wielkie nieszczęście i dramat a może nawet utrata zdrowia albo życia. Cała Akcja wg mnie ma większy sens. Mimo że mnie to bezpośrednio nie dotyczy jestem kobietą, mam córkę i wnuczkę. Nie moge sie zgodzić na to żeby za kobiety decyzje podejmował jakiś pokurcz któremu pomieszało sie we łbie. I do tego przyłączają sie pasibrzuchy z fioletowymi myckami na obleśnych pedofilskich łbach. Kobieta jest Człowiekiem i sama powinna decydować o swoich osobistych sprawach. Jeśli ma kłopoty - należy się pomoc a nie potępienie. Popieram akcję absolutnie! i gdybym jeszcze młoda była wyszłabym na ulice razem z innymi. Ochydne jest rozprawianie o naszych macicach przez ludzi którzy nic do tego nie mają i nie powinni się wtrącać i wypowiadać a uzurpują sobie do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Teklo nic dodać nic ująć:o a u mnie był dziś protest, w centrum wsi;) sama nie byłam, za to moja mama tak:D w swoim i moim imieniu. Teklo kanaki - kolorowy zawrót głowy, Terix nie zdążyła sprzątnąć swoich ulubionych - łososiowych, więc ja się do nich dopnę;) mniam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orsejko u mnie od ponad godziny rozpadało się dość mocno, gdyby było ciepło to i może grzyby urosłyby, a tak.... za zimno:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro i pojutrze nie będę mogła się zameldować, bo będę w pracorze do późnego wieczora - po wakacjach ruszamy z kolejną serią spotkań aut., na szczęście będzie ich mniej niż na wiosnę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulko tak ,ale chyba inny przepis znalazłam ,bo m kupił mi małe cacko i trochę go się jeszcze uczę,potem napiszę idę sprawdzić czy babcia się myję.Bo mi wszystko usnięto z zakładek i na nowo muszę sobie wpisywać ważne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo i Terix wszystkiego co najlepsze 🌼 U mnie też pogoda się zepsuła, zimno, mokro i na to wszystko zaliczyłam delegacyjnie K-ów Jeżeli chodzi o aborcję to kobieta powinna mieć wybór, ciekawa jestem czy takiemu jednemu, drugiemu bucowi, jakby ktoś zgwałcił córkę czy byłby taki zachwycony i radował się z urodzenia wnuka/wnuczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny ;) Za oknem plucha i zimnica. Zatem proponuję kawusię. Pomoże nam wejść w rytm dnia ;) Do kawusi pasują pączki...ale niedługo moja waga dogoni mnie sprzed dwóch lat....więc chyba trzeba będzie wziac sie w garść... Nawet boję się przymierzyć zimowy płaszczyk z ubiegłego roku. Mogę się nie zapiąć . Co do weekendu... Jeżdziliśmy, zwiedzaliśmy, tańczyliśmy...było jak zwykle super. Już się nie mogę doczekać następnego wypadu. Betulko...😍....musisz być silna 👄. Pozdrawiam Was wszystkie i całuje. Znośnego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ dziękuje za kawusie Dorixiu ❤️ U mnie też prawie czarno od deszczu. Choć nie leje tylko popaduje to zrobiło się prawdziwie jesiennie. W domu grzeją, jest cieplutko. Dorix - pączuszki na bok :D chyba że takie domowe Wklejam nowy przepis na ciasteczka owsiane. Są smacznijesze do poprzednich jakie robiłam i przez to troche mniej zdrowsze ale i tak mają sporo błonnika :D CIASTECZKA OWSIANE z owocami suszonymi Skład: • margaryna Kasia [0.5 kostki] - ja użyłam masła i tylko 100 gram • mąka pszenna [1 szklanka] • płatki owsiane [1 szklanka] uzyłam błyskawiczne płatki owsiane • cukier (1/4 szklanki na oko ;)) • rodzynki [50 g] (połowa małego opakowania) • suszone śliwki [80 g] (na oko jakieś 8-10 śliwek zależnie od wielkości) • morele [80 g] (na oko ok 8 sztuk) • sól (szczypta) • cynamon [2 łyżeczki] • proszek do pieczenia [1 łyżeczka] • cukier waniliowy [1 łyżeczka] • jajka [1 szt.] • żurawina [50 g] Przygotowanie: Mąkę wymieszać z płatkami oraz proszkiem do pieczenia, cynamonem i szczypta soli... Masło utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym...dodać jajko i dalej ucierać..ew. zmiksować (będzie szybciej)... Owoce suszone poza rodzynkami i żurawiną posiekać w dość drobne paseczki ew, kostkę ...Morele suszone, suszone śliwki, rodzynki i żurawinę suszoną ...zalać wrzątkiem i po kilku minutach dokładnie odsączyć wodę... Jeśli macie super świeże i miękkie owoce to nie trzeba :D to zależy od firmy ;) Z kolei, jeżeli nie lubicie jakichś owoców można śmiało go zastąpić orzechami ;) lub posiekaną czekoladą... Masę z masła połączyć z masą mączną...dobrze wyrobić i do tego dodać na koniec te owoce. Uformować dużą kulę...zafoliować i wstawić na 0,5h do lodówki. Po 30 min wyjąć ciasto z lodówki, blachę wyłożyć papierem do pieczenia ... formować kulki wielkości orzecha włoskiego i na reku go rozpłaszczyć, układać na papierze w kilku cm odstępach bez konieczności smarowania go tłuszczem. Piec ok 17-20 min 180-200stopni do zarumienienia... Wyjąć...przestudzić i konsumować...najlepiej podać z mleczna kawą... Ważne ! Jeśli spodziewacie się gości od razu polecam zrobić z podwójnej porcji ;) Wtedy trzeba będzie piec na 2-3 razy w piekarniku ps zamiast rodzynek których nie lubie, dodałam garść orzechów włoskich i kilka kostek gorzkiej czekolady, Dałam też mniej cynamonu bo bardzo dominuje - tylko jedną łyżeczke i to płaską za to więcej wanilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasteczka są tak pyszne, że moja małżowina nie potrafi przestać je jesć (ja zresztą też). Zrobiłam od razu dwie porcje tak jak pisze autorka przepisu i dzisiaj zostały tylko dwa :D Na usprawiedliwienie musze dodać że dla obu mich wnuków zapakowałam w celofan "wieżyczki" z tych ciasteczek i posłałam "posłancem" - wkupiłam się w ich słodkie serduszka :D:D:D Śniadanko: http://4.bp.blogspot.com/-i7OojBUT4D8/T1uPjsPDA7I/AAAAAAAABoI/Px8b8Yw4JA0/s1600/100_0333+copy.jpg 🌻 http://3.bp.blogspot.com/-G8Sg6v--MFg/UPh6d0LeqiI/AAAAAAAACO4/qmiUf5qJBSE/s1600/kanapki+z+past%C4%85+jajeczn%C4%85+1.jpg 🌻 http://1.bp.blogspot.com/-u9r5UIBmqq8/UpCjAIl59QI/AAAAAAAABBg/ZPva1l4hKeA/s1600/wafle.JPG Zjedz śniadanko Dorixiu :D Zulko - niech ważne spotkania szybko i miło się toczą ❤️ Fruwająca 👄 ❤️ Miłego dnia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Już nawet nie będę przepraszała hi,hi powody znacie;) W pierwszej kolejności złożę życzenia solenizantkom👄 Kochane Terix,Teekluniu sto lat w zdrowiu,szczęściu,dobrobycie i harmonii ze sobą,przyrodą i bliskimi.Bukiecik kwiatuszków z ogródka, margerytki ulubione jesienne kwiatuszki Bastylki:( 🌼🌼🌼 Teeklo Bardzo się wzruszyłam oglądając fotki wnusiów i nie tylko;). J. tak nam wyrósł a tak nieśmiało i zakłopotaniem pozuje do zdjęć.Urocze to i chciałoby się uściskać,czego oczywiście mali mężczyźnie nie lubią bardzo:). Jak się ciotki z łapami i gębą pchają:p.Jeśli chodzi o córkę i męża jest jak pisała Zulka.Dziewczyna bardzo robi się podobna do swojej mamusi a pan hmmm,bardzo apetyczny facet;). Stanowicie bardzo fajną rodzinkę,zdrówka i powodzenia Wszystkim👄❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betulka Ja również mocno tulę do❤️ Zulka No właśnie to najgorsze bo jak można dachu nie przykręcić,przyjdzie jakaś nawałnica i poszybuje wszystko.Mało tego że mnie beret zerwie:p to jeszcze sąsiadom zaniesie i coś uszkodzi.Teraz domy nawciskane jak zapałki w paczce,jednemu zerwie rzuci do drugiego i tam szkód narobi.Potem podwójny płacz:( Takich niedoróbek niestety sporo wypatrzyliśmy,był telefon do dachowców,mieli przyjechać i oczywiście nie przyjechali.Sami w zasadzie to sam małżonek poprawia bo normalnie podobnie jak u Orsejki szkoda sobie nerwy psuć.Kilka ekip przetoczyło się przez nasz dom i normalnie włos się jeży na głowie😭.No na wszystkim w sumie psioczyć nie mogę bo niektórzy się naprawdę starali hi,hi by braki dobrze zakamuflować a z się boję tych bubli które skrzętnie ukryto:(. Jak wiecie poddasze miało być tymczasowo dla mojej córki.Tym czasem powiedziała że na pewno budować się nie będzie:p.Po tych przygodach z fachowcami naprawdę odechciewa się człowiekowi wszelkich robót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chodzi o czarny protest ja jestem całym sercem za dzielnymi dziewczynami walczącymi o nasze prawa.Ja dostałam mocno po pupie od,, dobrej zmiany,, dlatego po raz pierwszy w swoim życiu brałam czynny udział. Miałam nie pisać co mi przyniosły rządy Pisu bo naprawdę nie chcę ranić niczyich uczyć bo wiem że każdy ma prawo do swoich przekonań.Jednak napiszę bo raz bardzo mnie to boli,dwa pewna mądra osoba powiedział mi że w imię przyjaźni pozwoliłam sobie zawiązać usta i trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić:( Zatem nawijam i jak kogoś urażę proszę o wybaczenie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wiecie żyję na tym świecie już lat osiemnaście hi,hi i były rządy różne.Nigdy nie miałam swojej partii rządzącej i zawsze wybierałam mniejsze zło.Zawsze bałam się zmian tych prognoz podwyżek,reform i lich jeszcze wie czego co dzieje się zawsze jak zmienia się jedna władza na drugą.Jednak te obawy do tej pory zbytnio mnie nie ubodły,dawałam radę i wszystko w sumie nigdy zbytnio po pupie klapsa mi nie dało. Tym razem jest inaczej. Pierwsza dobra zmiana: Przez ostatnie 10 lat byliśmy pod opieką poradni profilaktyki onkologicznej.Teraz zmiana na lepsze NFZ nie podpisało kontynuacji finansowania profilaktyki.Pani prezydentowa z uśmiechem na ustach była w Częstochowie z Amazonkami pokazując jak bardzo ważna jest profilaktyka.Bardzo jest ważna! tylko kobiety zapłaćcie sobie za badania same bo rząd na to pieniędzy nie ma.Do tej pory były teraz brak! Druga dobra zmiana: Podwyżki oc.Nie muszę chyba pisać o ile to wszystko wzrosło bo pewnie same wiecie.Kogo nie stać niech pozbędzie się auta i lata z buta.Najgorzej mają Ci którzy mają samochody dostawcze,tam wszystko wzrosło o 100 procent.Mieliśmy takiego gruchota którym czasem woziło się ziemniaki czy inne korzonki,owoce na skup, trzeba było zezłomować bo oc przerosło i to dużo wartość busa. Trzecia dobra zmiana: Prawo rolne,majstersztyk normalnie słów brak.Jak wiecie miałam i nadal mam działkę niecałe 20arów,miała być zabezpieczeniem przy tej naszej rozbudowie ,,jakby nie daj Boże co?!,, No i działki poniżej 30 arów jak wiecie nie są objęte tym prawem ale jak już chodzi o budowę na takiej działce to już tylko rolnik może się na niej wybudować.I nic z tego ze na 19 arowej działce uprawy nie zrobisz,nic że dookoła stoją domy jednorodzinne.Działkę mogę sprzedać no ale kto ja kupi?!.Cała moja okolica to obecnie domy jednorodzinne,jesteśmy na obrzeżach miasta które się prężnie rozwija,mamy lotnisko.Ale wszystko to tereny siedliskowe na których wcześniej można było się budować bez problemu,teraz nie.Na mojej działce może się wybudować tylko rolnik,niezłe jaja prawda?! .Nawet gdybym chciała ją dać córce to i ona domu tam nie postawi.Musiałaby do tej działki dokupić jeszcze hektar no i wziąć się za gospodarzenie.Zacząć studia rolnicze i po pięciu latach otrzymałaby status rolnika według miłościwie nam rządzących i wtedy dopiero mogłaby wybudować dom na swojej działce.Działce zaznaczam otoczonej z obu stron domami, z mediami i przy drodze. Mój maż w ogóle nie ruszyłby z rozbudowa gdyby podejrzewał ze coś takiego może się stać.Mieliśmy ciut odłożone ale to było ciut i wiedzieliśmy że zbytnio z tym nie powojujemy.Gmina zmieniała plany zagospodarowania przestrzennego i jeszcze w styczniu zaręczali nam że wszystko jest okej i działkę będzie można sprzedać a kupujący postawi na niej dom.Teraz mówią że działkę mogę sprzedać no ale tereny siedliskowe i dom można wybudować tyle że rolnikowi. Mam teraz rozpierniczony dom od środka i w tym rozpierniczu sobie teraz pomieszkam pewnie do śmierci.Bo ja już nie wierzę że ten rzad uda się odsunąć od władzy.Oni przejmują uparcie i wytrwale wszystkie województwa i nie wierzę że teraz będziemy mieć wybory demokratyczne:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nigdy w swoim życiu nie zetknęłam się z czymś takim,no może przypominają mi się czasy gdy by pojechać na OHP do Niemiec trzeba się było zapisać do Związku Młodzieży Polskiej bo tak chyba się to wtedy nazywało.Teraz by otrzymać pracę w urzędzie mojego pobliskiego miasta trzeba się zapisać do Pisu.Nie nie jest to mimo wszystko dostępne dla wszystkich,co to to nie.To oczywiście po znajomości,bo praca mimo wszystko stabilna choć oczywiście pensja w sumie nie za bardzo satysfakcjonująca.Wiem o tym bo fakt ten dzieje się w mojej bliskiej rodzinie.Przypomina mi to pewne czasy,nie są to dobre wspomnienia:( Moja siostra pracuje w sklepie.Nie chwali sobie tej roboty bo trzeba się orobić a płace jakie są same wiecie.Jednak od od jakichś dwóch lat pracuje w sklepie korporacji niemieckiej i po robocie u polaka widzi duże plusy.Dużo wyższa pensja,dodatkowe świadczenia typu wczasy pod gruszą,talony na święta itp,.No i najchętniej lubi pracować właśnie w niedzielę bo mają 200zł na rękę i dużo mnie klientów.Teraz już wie że jak zamkną supermarkety na niedziele to ona straci pracę.Nie tylko zresztą ona razem z nią jeszcze kilka kobiet.Gdzie się nie obrócę same dobre zmiany.Nawet mój endokrynolog powiedział że na nfz co roku sukcesywnie zwiększał liczbę zakontraktowanych pacjentów,teraz tę liczbę obcięli o połowę.Byłam raz do roku teraz będę raz na dwa lata,jest :classic_cool: jak się postaram i nie przegapię rejestracji bo wiecie jak to z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem jak działa Pis bo mam Pisowca w rodzinie,może dlatego tym bardziej mnie to boli bo wiem jak to funkcjonuje i jak ludzie dają się omamić i ogłupić. Pis bardzo dobrze przygotował się do przejęcia władzy i ja się boję że oni tej władzy już nie oddadzą😭 Tylko patrzeć jak będziemy się bały napisać cokolwiek złego pod adresem rządzących,ba ja już się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki miłego dnia i naprawdę przepraszam że pozwoliłam sobie na ten wylew żalu.Mam tylko Was a to bardzo boli😭 Jak człowiek jest biedny i głupi to może sobie tylko popłakać,co niniejszym czynię:(😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny pozdrawiam.Mam malego laptopa asusa i nowa przeglądarkę ,ale skype mi w końcu działa. A drodzowe ten przepisy wykorzystałam 50dkg drożdży 3/4szkl.cukru cukier waniliowy 1/3szkl.oleju 3jajka całe 1 niepelna szklanka mleko,3szkl.maki pszennej szczypta soli ,rodzynki Na dno miski kruszymy drożdże,posypujemy cukrami,wlać olej ,roztrzepane jajaka,mleko,to wszystko zasypujemy szkl.mąki,przykrywamy ściereczką i wstawiamy do lodóki na 12-15 godz.NIE MIESZAMY!!!! Na drugi dzień wyjmujemy mieszamy składniki łyzką drewnianą po wymieszaniu dosypujemy mąkę mieszamy ,wlewamy do formy,posypujemy kruszonką,Wstawiamy do zimnego piekarnika i pieczemy w 180c ,40-50 minut. Kruszonka 1szkl.maki 2łyżki mąki ziemniaczanej 100g.masla 2lyżki cukru pudru,1łyżka cukru kryształu,odrobinę cukru waniliowego.Wszystkie składniki pokruszyć i ułożyć na ciasto Smacznego. U mnie lalo strasznie niedawno przestało,ale lisci i drzew na drodze ,widziałam jak rano odwozilam córkę do szkoły wody na ulicach masakra. Miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teeklo i Terixiu! Spóźnione ale z całego serca płynące życzenia imieninowe-👄 ❤️🌻🌻🌻 Wszystkie dziewczyny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAISY Kochana - spokojnie, żadnej z nas to nie obraża. W końcu kropla przelała czarę goryczy - dziwie sie że tak późno. Po cichu domyslałam sie, że dojna zmiana utrudniła Ci życie i to bardzo skutecznie. Podzielam Twój żal i oburzenie Daisy ❤️ Poraża mnie kłamliwość i obłuda obecnego NiERZĄDU. Poraża mnie chamstwo obecnej ekipy rządzącej, ich buta, arogancja i pazerność. Doją i plądrują Polskę bez żadnego wstydu i zahamowań. Poraża brak kompetencji, dziadostwo na każdym kroku. Nie moge patrzeć na te ochydne, zakłamane gęby obrzępołów w pisie, które nawet nie próbują okryć samozadowolenia z tego, że lżą i poniżają Polaków. Cofamy się w rozwoju gwałtownie. A to wszystko pod patronatem przestępczej sekty jaką jest kościół, który już od dawna nie ma nic wspólnego z prawdziwą Religią i Wiarą. Staraj się nie myśleć Daisy ❤️, przełączaj kanały w TV - nie poddawaj się chamskiej rządowej propagandzie. Odcinaj się, słuchaj w ciągu dnia dobrej muzyki, oglądaj pogodne filmy, zajmuj się tylko swoimi sprawami. Dbaj o swoje zdrowie psychiczne żeby przetrwać. A kiedy przyjdzie TEN CZAS - włącz się. Ten czas przyjdzie - jestem tego pewna. Ubolewam tylko, że masz ograniczony dostęp do leczenia Daisy ❤️ - bardzo mi przykro ❤️ Płacze razem z Tobą i zal rozrywa mi serce bo zawsze byłam dumna z rozwoju mojej Ojczyzny a teraz jest mi wstyd :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilko dzięki za przepis na ciasto ❤️ Dostałam poczte z fotkami - ide obejrzeć :) ❤️ Miłego wieczoru wszystkim życzę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilko fajny pobyt zorganizowałaś Emusiowi :D Super platforma w chmurach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×