Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość gość
Dochodzi ci czop poprostu. Ucisk może być dlatego że główna dziecka już w kanale rodnym. Jeśli odejdą ci wody jedz do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję a to że czuje się tam szeroko jakoś to może oznaczać że mam rozwarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex, Mila chyba we dwie zostalyscie? Trzymam kciuki oby poszlo galdko i jak najmniej bolesnie! My w domku, zadowoleni, szczęśliwi. Mala jest slodka, tylko ja zjesc! ;)) duzo spi, tylko w nocy nie chce spac w dostawce przy lozku tylko mala cwaniara spi slodko obok nas hehe. Mam maly problem z karmieniem, brodawki bolą okropnie. Pokarmu jeszcze nie mam za wiele, dużo mala przystawiam i dzis zauwazylam ze jest juz go wiecej. Ja niestety kiepsko sie czuje, bylam nacieta i peklo w 1 miejscu, dlatego szwy ciagna i bolą, chodze okrakiem. No ale dla malenstwa wszystko! Jest moim cudenkiem najukochanszym :)) Co tam u Was? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maltan lub Medela na sutki + kolo poporodowe i bedzie mala ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezzka, jak przyjdzie do Ciebie polozna. To możesz poprosić ją, żeby zdjęła Ci te szwy, nie powinno już wtedy boleć, ja mialam ten sam problem, tylko że w szpitalu nie powiedzieli mi, ze mimo rozpuszczalnych szwòw można je usunąć kilka dni po porodzie. Ja o mało nie wpadłam w depresję z tego bòlu. Życzę wszystkiego dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki :) zapytam położną. Zastosowalam Rivanol moze pomoze. A z pokarmem jestem już zadowolona , dzis ruszylo :)) mala jak jadla przed chwila to az w pewnym momencie zakrztusila sie iloscia ;) Alex, Mila jakie u Was postępy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wasze maleństwa maja już kolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Może uda mi się wreszcie napisać jak to u mnie bylo. Najwyżej napiszę "na raty". Kilka dni przed porodem czułam dziwny niepokój. Ze swoją panią doktor umowiona byłam na 29.06, ale poprosiłam o wcześniejszą wizytę. Zrobiłam ktg. Tętno synka sięgało 180, na usg okazało się, że mam Malo wód plodowych. Kazała jeszcze tego samego dnia klasc sie do szpitala na patologię. Na patologii nie było miejsc, na ginekologii nie chcieli mnie kłaść starszymi paniami i kobietami po zabiegu. Znalazło się miejsce na sali przedporodowej. Pomiary miałam robione, mieściły się w normie. Rano okazało się, że mam 5 cm rozwarcia, później 7. Przeszłam na trakt. Nie miałam skurczy. O ok 13.30 podali mi oksytocynę. Bolały po niej skurcze jak cholera, ale wreszcie ruszyło. Byl jeden za drugim. Po chwili po 3 partych urodził się moj synek. Nie byłam nacinana. Dzwonilam do męża, żeby przyjechał na 14 to może cos za zacznie się dziać. Jak przyjechał to leżałam juz na sali poporodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Bezzka przez pierwsze 3 doby pokarmu prawie nie ma ale trzeba czesto przystawiac malca do piersi zeby sie tam tworzyl a pizniej jest nawal pokarmu i tez trzeba przystawiac zeby nie byly piersi tak nabrzmiale. Najlepiej co 2,3 godz. W nocy uwazam, ze na żądanie. Wszystko sie i u Ciebie unormuje. Na sutki jesli bola mozesz kupic nakladki ale nie polecam bo pozniej dziecko juz nie tak chetnie chwyta za sutek. Lepiej popros swoja pielegniarke zeby pokazala Ci jak prawidlowo przystawiac do piersi. Bo to powinno byc zupelnie bezbolesne. I za kazdym razem gdy czuhesz ze boli przy chwytaniu piersi to wyciagaj jej i od nowa ;) sorry, ze sie tak madrze ale akurat przechodzilam ten etap :) wiec jestem na biezaco a wole podzielic sie moim doswiadczeniem abyscie Wy uniknely bolu lub bledow :) Kawusi to faktycznie mialas lekki i szybki porod. Jeszcze raz gratulacje. Jak przeczytasz wczesniejsze posty to tam byly pytania do Ciebie, chyba ze celowo nie odpowiadasz na nie- spoko masz prawo. Alex, Mila jak tam Wy? Jak tam pozostale mamuski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezzka ,nikola u mnie postępów raczej brak dupą momentami boki pachwiny bolą brzuch się napina ale mały chyba się nie spieszy na świat :-) Miła0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
A Bezzka zapomnialam dodac- moja tez szczesliwa jak przy mnie spi. Ja nie wiem jak inne dzieci sobie same spia? Moja w wozku tak, a poza wozkiem to dlugo spi jak jestem obok ale przeciez poza karmieniem jej musze robic inne rzeczy.... ;) pewnie brak mi konsekwencji ale kocham ten zapach malej i to jak ona czuje sie tak bezpiecznie...a dzieci tak szybko rosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różefi
Cześć mamusie :) tyle pracy ,że ciężko znaleźć czas ,jesteśmy już po przeprowadzce, dużo pracy było ale mamy fajnych sąsiadów i bardzo nam pomogli. Mały jest kochany - złote dziecko ,tfutfutfu nie mamy żadnych problemów. Jak wy się czujecie ? Bo ja jestem strasznie osłabiona byle mycie naczyń a ja jestem spocona i w głowie się kręci. Mój synek uwielbia spać na mamie albo chociaż blisko cyca także w nocy budzimy się tylko na karmienie ,jestem mega szczęśliwa. Właśnie umówiłam synka na sesję zdjęciową bo to ostatni moment na urocze noworodkowe zdjęcia. Pozdrawiam was cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dlugo śpią wasze noworodki? co z nimi robicie gdy nie śpią? odp proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Gosc- noworodki to chyba do tygodnia pozniej niemowleta ;) to moja przez pierwsze 2 tyg to praktycznie caly czas spala a jak sie budzila to jadla :) teraz tez duzo spi a jak niespi to lezy w wozku lub na sofie i wpatruje sie w rozne miejsca (sciana, sufit, balonik). Nie widzi dobrze i nie reaguje na wolanie to niech lezy grzecznie. Chociaz jak wychodze gdzies i zostaje z mezem to gdy wracam to slyszy i poznaje moj glos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noworodkiem jest dziecko przez miesiąc, do roku jest niemowlakiem, później okres poniemowlęcy do 3 roku życia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Nikola dzięki za rady, wszystkie cenne jak ktos ma juz doswiadczenie :) pokarmu mam duzo wiec i mala chyba mniej sie wysila zeby pojesc. W poniedziałek będzie u mnie polozna to jeszcze podpytam ja o sposob karmienia czy cos robie zle. Jak na razie mąż przywiozl nakladki ochronne na brodawki bo w domu na golasa chodze ;) nie moglam zniesc dotyku ubrania na sutku brrrr. A co do spania to tez mala spi z nami i chyva tak zostanie na razie bo inaczej daje nam mocno popalic, a przy mnie anioleczek slodki :)) Ze mna niestety gorzej, dostalam wysokiej goraczki, bylismy u gina i okazalo sie ze jest stan zapalny na ranie po nacieciu i dostalam antybiotyk, szwy jeszcze zostaly niestety. Mam nadzieję ze mi przejdzie. Dziewczynki w dwupaku odzywajcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj facet na razie się nie śpieszy na świat ale wczoraj byłam zobaczyć oddział po tych zmianach , przenosinach i wgl bo ogólnie porodu sie nie boje bo jak jest to dziecko to jakoś musi wyjśc i sie nie boje a nawet nie moge sie doczekac kiedy to sie zacznie i jak wychodzilam wczoraj to moj maly dostal jakiegos amoku chyba tak mnie kopal z godzine czasu ze nie wiem o co mu chodzilo czy mu sie tam podobalo i chcial wrocic czy nie byl zadowolony z odwiedzin na oddziale na ktory niebawem i tak wrocimy a dzisiaj sie dziwnie czuje brzuch od gory mam bardzo napiety i w niektorych miejscach czuje jakbym miala mm skory i ze mi zaraz w tym miejscu peknie ciagle musze do wc i nie siusiu krok boli jak po niewyzytym stosunku jakims , pachwiny bola nie wiem co sie dzieje ale pol dnia juz przespalam i czekam az ruszy jak moj wroci biore sie za sprzatanie bo chcialam pod lozkiem wymyc podloge i wgl ale mi nie wolno ruszac lozka mi lozko sluzy doslownie tylko do spania i musze czekac jak wroci z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Alex jak u Ciebie postępy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TPM3
Ostatnio pisałam jak Helenka skończyła miesiąc,a tymczasem za tydzień skończy 2.Już właściwie zapomniałam,że urodziła się jako wcześniak,bo w niczym go nie przypomina.Wspaniale przybywa na wadze,zrobiła się okrąglutka i bobaskowata.Zaliczyliśmy pomyślnie konsultację u okulisty i ortopedy,a ja wizytę kontrolna u gina.A dzisiejsza noc-przerwa na karmienie od 22 do...3 nad ranem!Juuuupi!Karmię tylko piersią.Fajnie mieć czas połogu za sobą. Dziewczyny gratuluje wszytkim,które urodziły i za nieliczne Brzuchatki trzymam kciuki.Życzę,abyście były szczęśliwe jak ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dziewczyny jak u Was postępy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noworodek to dziecko w wieku 0- 3 miesiące a nie 0- 1 miesiąc jak ktoś wcześniej napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okres noworodkowy obejmuje czas od chwili urodzin do ukonczenia przez dziecko 1 miesiaca zycia. Żaden 3-4 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noworodkiem jest się do miesiąca , a wg Wikipedii chociażby nawet 28 dni dokladnie 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas postepow brak mimo wszelkich staran moj uparciuch twierdzi ze u mamy w brzuchu najlepiej a kazdy juz wyczekuje nawet tatus sie nie moze doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do tych co rodziły już w czwartek miałam bóle miesiączkowe wymioty biegunkę aż do piątku od tamtego czasu boli mnie krocze dość regularnie i ma bóle miesiączkowe dzisiaj znowu zaczęłam wymiotowac ale nie tak lekko tylko jak pójdę do wc to z 10minut bez przerwy sanwymioty bóle miesiączkowe bóle pleców piersi a wczoraj cały dzień jadlam i spalam . Dodam że dzisiaj boli mnie też głową i raz mam dreszcze raz jest mi gorąco w czwartek jak byłam u lekarza powiedział że nie są to skurcze porodowe jeszcze ale od czwartku mogło się to zmienić nie mam siły dzisiaj iść już do lekarza bo jestem wykończona . Jestem w 38tc czop odpadł mi tydzień temu bezbarwny. dodam że mieszkam w kraju gdzie nie badają szyjki macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekaj na regularne skurcze lub odejście wód, wcześniej nie ma sensu jechać do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu a czy myślisz że to może być przygotowanie do porodu? Czy coś może mnie łapie jakąś grypa zoladkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie przygotowanie do porodu. Jeżeli czujesz się zaniepokojnona to zgłoś się do szpitala, przebadają, jeżeli uznają, że jeszcze się nie zaczyna to po prostu odeślą Cię do dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pewnie też stoicie przed dylematem, jakie szczepionki wybrać. Na co się decydujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno powiedzieć, ja spośród tych objawów co wymieniłaś miałam tylko bóle miesiączkowe. Skurcze zaczęły się w sobotę, ale były znośne i przechodziły. W niedzielę skurcze zrobiły się bolesne i jak się skrócił czas pomiędzy nimi to pojechałam do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×