Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Allessa

Katowice Gyncentrum... komu pomogli 3

Polecane posty

Gość gość
Kasia a nie wiesz czy można wziąść np.3 tabl więcej i dopiero gonapeptyl? Jak się czułas po tym leku ? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil ja piszę tylko o sobie i o tym czego dowiedziałam się od lekarzy do których mam zaufanie. Dla mnie akurat moje zejście w ciaze będzie kwestią szczęścia, choć zrobilam co moglam i co zdaniem moich lekarzy mogło pomóc. To moja 3 procedura i niestety też już swoje przeszłam :( zawsze pojawia się tu wielkie halo ilekroć ktoś ma inne zdanie szczególnie w temacie intralipidu czy tego nowego leku przeciw skurczom - nie chce mi się już o tym pisać :( wystarczy mi ze walczę z przeziebieniem i czarnymi myślami, bo niestety już żaden mrozaczek na mnie nie czeka i to koniec mojej drogi, ale jest duzo dziewczyn które zaczynają drogę z in vitro i spokojnie zachodzą w ciążę za pierwszym razem, więc po co im faszerowac sie od razu tym wszystkim. dziewczyny dzięki za info dot krzywej cukrowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hope ja biorę tabletki antykoncepcyjne to moje pierwsze podejście i będzie krio czy myślisz ze dobrze byłoby zrobić sobie juz na zapas badania na obecność NK i np helikobakter? Jeśli by nie wyszło nie chciałabym tracić czasu i tak teraz siedzę i czekam do końca antyków. Pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny faktycznie ta krzywa cukrowa może wykazać czy są prawidłowe jajeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko jasne podaj maila. Tylko dopiero pośle jutro wieczorem albo we wtorek ponieważ skoro świt do Warszawy jadę i też napewno późno wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Hope temat zawsze wraca, gdy dziewczyny pytają o intralipid i ty piszesz że nie powinno się go brać. Ja nie mówię, że mają go brać na siłę, ale nie chciałabym powiedzieć komuś, że "przy pierwszym podejściu nie musi się faszerować", bo niektórych może tylko na to jedno podejście akurat stać i będzie chciał zrobić wszystko co w jego mocy, by kolejnych nie mieć. Ja byłam świadoma ile to może trwać, naczytałam się, nasłuchałam. A i tak załamałam się po pierwszej, drugiej i kolejnej becie. Nie chciałabym nikogo stawiać w takim położeniu, a jak daję komuś rady to tak właśnie się czuję - odpowiedzialna za to, co było czy będzie dalej. Jakbym komuś coś z całej siły odradzała a potem tej osobie by się nie udało, to nie wiem jakbym się czuła. Już źle się czuję, jak radzę coś zastosować i dalej nie wychodzi, bo wtedy tylko ręce opadają. I ja też wierzę i ufam mojemu lekarzowi, a on mówi coś zgoła innego niż twój... Oczywiście wiem też, jakie masz zdanie o dr J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzia ja i po uvulastanie i gonapeptylu czulam sie dobrze ;-)troche sie naczytalam....a tu niespodzianka!!moge przechodzic tak menopauze hehe ;-) Co do tabletek to nie wiem....ale na ovufriend forum jest dziewczyna-Betiii wiem ze ona przedluzala chyba o 3 lub 4,mozesz wpasc tam na forum ivf i podpytac ;-) Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona tez w Gyncentrum jest ;-) Dzwonila do dr P z tym pytaniem,sprobuj moze jutro zadzwonic do GynC. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też doktor chciała przedłużyć antyki nawet o tydzień bo miałam pilna sprawę bez której nie chciałam zaczynać stymulacji na szczęście wszystko się wyjaśniło i nie było potrzeby dodawać tabletek MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sil, Hope, kochane, nie ma co się sprzeczać i denerwować. Hope83 Tobie to niewskazane teraz, masz odpoczywać, nie denerwować się. Sil, Ty też się nie denerwuj. Każda ma swój rozum, i jak obydwie napisalyscie, każda z nas tutaj na forum pragnie jednego. A czy zastosuje intralipid, czy zastosuje lek przeciwskurczowy, czy jeszcze coś innego, to tylko dlatego aby w końcu się udało. Widzicie, to jest tak, że w końcu po coś poszliśmy do tych lekarzy, bo wierzymy że oni nam pomogą, że wspólnymi siłami w końcu uda się. Trzeba wierzyć, bo przecież nie wiemy co przyniesie jutro. A może w końcu życie się uśmiechnie. Sil, ponawiam pytanie, pisałaś o sposobie na infekcje po lutinusie czy luteinie - jakie? I pytanie do reszty dziewczyn, jakie leki bralyscie, suplementy też po transferze i ewentualnie teraz jak już w ciąży jesteście? dorciak1805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguuula2525 pod jaką postacią wcinasz ten niepokalanek i co on daje i gdzie idzie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam koenzym q10 i wit D bo niedobor mam. Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciak :* Czy Ty masz juz pozytywna bete? Ilekroc do Ciebie pisze, to nie odpowiadasz, a ja tak mocno za Ciebie 3mam kciuki .Sil do dr J nic nie mam , bo jej nie znam , ale ona nie jest immunologiem , dlatego jestem ostrozna co do jej opinii - ale nie denerwuj sie na mnie , bo wierze, ze Ty jej ufasz , a to najwazniejsze skoro jesteś pod jej opieką. Mabo a ile masz mrozaczkow? Nie wiem co Ci napisac, bo nie wiem jakie inne badania juz mialas robione wczesniej np kariotypy? Mabo na wyniki helicobacter nie czeka się długo i nie jest to drogie badanie, co do NK to ja na wynik czekałam 2 dni bo zależało mi aby mieć wynik jak jechałam do Wawy, tylko badanie robi się w 2 fazie cyklu i w Provicie umawiaja tylko na niektóre środy w miesiącu. W Provicie wynik jest niepełny -juz o tym pisalam - ogólnie te wszystkie badania łącznie z immunologia robilam teraz przy 3 podejściu - to sa drogie rzeczy, nie chce nikomu radzic bo kazdy sam powinien to sobie przemyśleć, ale może przed 1 transferem nie ma sensu tego robić,tylko stopniowo poszerzać diagnostykę. Zastanów się też czy wynik NK coś wniesie - tzn czy uzaleznisz od niego np wlewy intralipidu i wg jakiej wersji - tej z Gyn czy z Provity- bo nawet tu są duże rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce dodać post i nie da sie bo " treśc została uznana za spam" o co może chodzić ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jedziemy na pierwsze podgladanko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hope to wszystko o czym piszesz to troche czarna magia dla mnie nie bardzo się w tym wszystkim orientuje.Mam 6 śnieżynek to moje pierwsze podejście mam niedrozne oba jajowody oraz PCOS nie robiłam żadnych badań imunologicznych ale zastanawiam się czy nie zrobić z racji tego że I tak biorę teraz antki wiec jakoś ten czas można by wykorzystać tylko nie bardzo wiem czy to ma sens bo czytam ze powinno się wdrażać takie badania po 3 niepowodzeniach pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer. Ja mam ten niepokalanek w postaci tabletek. Kupiłam go w gyn. Ok. 25 zł. Dr Cz mi go w dniu transferu niby poleciła ze pomaga przy in vitro. Jest napisane ze pomaga utrzymac dobre samopoczucie podczas miesiaczek i menopauzy :D ale moga tez wystepowac niefajne skutki uboczne typu bol brzucha, wysypka, trądzik no ale jak prawie na kazdym leku. Szczerze nie poczytałam na necie dokładnie jak by miał niby pomóc. Mówiła ze go doradza pacjentkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mabo. Hmm.. No w sumie nie zaszkodzi Ci zrobic jakies badania choc z regóły oni zalecają po 1 lub 2 nieudanej próbie kariotypy i immunologie. Na helicobacter mozesz zrobic w sumie teraz a inne po ew. nieudanym transferze czego oczywiscie nie zycze! Wiadomo kario i immunologoa to dosyc drogie badania no chyba ze uda Ci sie na nfz. Sil jutro crio? Ja jutro mam wizytę ale po 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguuula2525 a powiedz mi kiedy go bierzesz przed punkcja transferem czy ogólnie cały czas go można brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sloneczko84
Joafer - bednarekmarlena@o2.pl - z góry dziękuję za maila i pozdrawiam- życzę udanego podglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie patrzę na rachunek i ja za badanie NK ( test imk się to nazywa) płaciłam 170zl. A mutacja VLeiden 250. Ile w provicie za to kasują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaBo chyba Ty chciałaś receptę na duphaston? Pytam bo nie dostałam jeszcze maila i nie wiem czy mam ją wywalić czy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOAFER powodzenia - daj znać jak tam jajca rosną :) Mabo jeśli masz aż 6 śnieżynek (pozazdrościć :) ), to ja bym się na razie z badaniami wstrzymała i diagnostykę poszerzała dopiero w razie niepowodzeń , ja zalowalam , ze nie zrobiłam po pierwszej nieudanej procedurze bo na drugą jak się okazało musiałam czekac 6 M , ja badając NK uzaleznilam wynik od tego czy następnym razem wezmę intralipid, bo przy 2 procedurze wzięłam go w ciemno. W Gyn stosują jeden wlew intralipidu zazwyczaj dzień przed transferem , w Provicie z tego co pisala Sil uważają , że jeden wlew i tak nie działa i stosują wlew w cyklu poprzedzającym i chyba przed punkcja i przed trasferem , a po pozytywnej becie jeszcze co jakiś czas chyba do 20 tygodnia ciazy - ale tu nie pamiętam dokładnie, więc odpowiedz sobie na pytanie czy teraz jest Ci potrzebne takie badanie- jak bierzesz teraz encorton to badanie NK i yak nie ma sensu - tylko trzeba odczekac po jego odstawieniu. Myślę, ze przy Twoich problemach in vitro może od razu zadziałać, bo masz konkretne przyczyny uniemożliwiające naturalne zajście w ciążę :) 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiurek w Provicie badanie immunofenotypu , w ktorym jest NK i jeszcze jakieś inne wskaźniki, których na ten czas mój immunolog nie był w stanie prawidłowo ziterpretowac , bo nie było wszystkich danych to koszt 400 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mamy 5 zarodków :) 2 mrożą dzisiaj a 3 trzymają do 5 doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine miałaś dziś powtarzać betę, dobrze pamiętam? i masz wizytę dziś? :) mam nadzieję że palmien już nie masz, daj znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
No właśnie dostałam dziś plamień :/ Brązowych... Dostałam Duphaston i mam leżeć... Wczorajsza beta 61,5 - zrobiłam, bo przedwczoraj po południu poczułam silny ból/skurcz macicy... Pani Dr - ta nowa, bardzo fajna zresztą, powiedziała, że nie tyle Atosiban mi pomógł, że nie miałam tym razem skurczy, a Relanium. Pozwoliła wziąć jedno, jakby się coś działo. Wyjątkowo. A nospa 3x1. Teraz próbuję się dodzwonić do Gyn po dzisiejszą betę - cała w nerwach oczywiście - po 2 godzinach nie było jeszcze wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Dodzwonienie się po wynik graniczy z cudem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine to leż leż i jeszcze raz leż... i nie stresuj się a będzie dobrze, daj znać jak będzie beta, trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia885
Sunshine ładnie Ci beta przyrasta :) A u kogo byłaś na wizycie??? Ja też czekam na wynik ale będę miała po 14....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×