Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość Klipa
barramek - wojny współczesne mają czesto podłoże religijne - owszem ale to nie katolicy i chrześcijanie je wywołują, tylko inne religie i systemy wartości , pochodzące nie od Boga x Nawet mnie nie rozśmieszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzec/h aborcji jest grzec/hem śmiertelnym — i ci, na których ciąży odpowiedzialność za ten grzec/h, będą płonąć w ogniu piekła przez wieczność x Orędzia Ostr/zeżenia x środa, 1 Maja 2013, godz. 20.25 x Moja wielce umiłowana córko, ta Moja interwencja, interwencja Baranka B/ożego, odsłaniająca przed światem te Or/ędzia, została przepowiedziana. x Ci z was, którzy podążają za Słowem B/ożym, muszą trwać w pokoju, Ja bowiem was kocham i nie chcę, abyście nabrali do Mnie dystansu. Nie wolno wam nigdy obawiać się Mojej Miłości, nawet jeżeli grzec/h oddziela was ode Mnie. Otworzę oczy tych wszystkich, którzy chcą widzieć; a Moje Słowo zamknie oczy tych, którzy odmówią przyjęcia Mojej Dłoni. Wyciągam do was Moją Dłoń, Moje umiłowane dzieci, tak abym mógł przyciągnąć was w bezpieczne schronienie, z daleka od tych sępów, które pragną pożreć wasze dus/ze. x Każdego kolejnego dnia — poczynając od dzisiaj — będziecie słyszeć wiele donośnych głosów, żądających od was, abyście słuchali. Zaprezentują wam pochodzące od diabła kłamstwa i argumenty — obszyte w plaster miodu. Będą się oni wam przymilać, bombardując was nigdy niekończącą się lawiną argumentów, aby dotarła do was do was ich koncepcja, powstała w imię wyższych idei humanitarnych, które są pobłażliwe dla grzec/hu — i nie ustaną, dopóki nie zaakceptujecie tego, co zgodnie z ich życzeniem musicie jakoś przełknąć. x Aborcja — morderstwo w Oczach B/ożych — zostanie wymuszona na wszystkich narodach jako znak buntu przeciw Ojcu Wszechmogącemu, Najwyższemu Bogu. Jeżeli uniewinniacie tę nikczemną obrzydliwość, to jesteście winni straszliwego grzec/hu. Grzec/h aborcji jest grzec/hem śmiertelnym — i ci, na których ciąży odpowiedzialność za ten grzec/h, będą płonąć w ogniu piekła przez wieczność. x Tym z was, którzy nie chcą zaakceptować faktu, że jest to grzec/h śmiertelny, pozostaje mało czasu na zapewnienie sobie zbawienia. Bo gdy nadejdzie już ten wielki dzień, wtedy wy, nie odwróciwszy się plecami do tego nikczemnego aktu, nigdy nie ujrzycie Oblicza B/oga. x Morderstwo jest jednym z najbardziej poważnych aktów buntu przeciw B/ogu i zostanie ukarane kastracją. Wielki podział ludzkiej rasy właśnie się rozpoczął. Ci, którzy trzymają stronę bestii i przyzwalają na wszystko, co sprzeciwia się Słowu B/ożemu, zostaną oddzieleni od swoich braci i sióstr. Nie lekceważcie sobie Mojego Ostrzeżenia. Akceptując akt aborcji — akceptujecie celowe uśmiercenie jakiegoś dziecka B/ożego. Jeżeli w waszej dus/zy nie odczujecie skruchy, nigdy Mnie nie ujrzycie. Wyrzucę was na dziką pustynię. x Moja Miłość i Miłosierdzie mogą być wielkie. Przebaczę najczarniejszym dus/zom, ale tam, gdzie nie ma skruchy, jest na końcu Moja Sprawiedliwość. Moja kara jest wieczna. Miłujecie Mnie, a otulę was Moją miłością. Ale jeżeli niszczycie życie innej ludzkiej istoty, stworzonej dzięki Miłości Mojego Ojca, to wy także stracicie swoje życie. x Wasz J/ezus 😍😍😍 PS.: tekst oryginalny ze str.: jezusdoludzkosci.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
martyna 33 Ano widzisz Martyna sama padłas ofiarą potępienia, bo zmieniłaś kościół  A co komu do tego! Zbawiciele dusz psia mać. Śmiać mi się chce. Mi to się wydaje, że ludzie kościoła boją się, że ktoś osłabi ICH OSOBISTĄ wiarę jeśli odchodzi z kościoła czy to w ogóle czy też do innego. Oni musza widzieć że ta społeczność wzrasta a nie topnieje, bo tedy trzeba zacząć się zastanawiać dlaczego, a to jest niebezpieczne. Co do głoszenia ewangelii, to ktoś to sobie świetnie wymyślił pisząc Bi.blię. Idźcie i głoście, namawiajcie, straszcie piekłem, zbierajcie dusze, jak najwięcej. A my potem sobie te duszyczki odpowiednio urobimy, ostrzyżemy i żyć będziemy jak pączki w maśle. Niestety kościół i autorzy Pisma wmówili ludziom, że godność to pycha. A ja uważam, że godność to wyznacznik człowieczeństwa. Jak trudno zachować godność w chorobie, w biedzie, w traumie. I tej sztuki powinno się uczyć ludzi!!! Natomiast ciągłe zginanie kolan jak chłop pańszczyźniany przed panem uczy jedynie wiecznej pokory we wszystkim (którą cenie ale nie w takim wydaniu), poddaństwa, wyparcia się siebie, swoich praw i przywilejów. Masz rację człowiek nie powinien myśleć tylko o sobie, ale i o innych. Człowiek ma obowiązek pomóc drugiemu i ja to wiem i zawsze wiedziałam bez Bi.blii. Natomiast jego zbawienie czy też nie pozostawiam w jego własnych rękach, bo ponoć wystarczy uwierzyć. Nie lubię natomiast natarczywego ewangelizowania, straszenia wiecznymi mękami, szczególnie ludzi na łożu śmierci, co jest często wykorzystywane przez kapelanów szpitalnych czy też hospicjalnych. To już trzeba być naprawdę sukinkotem, by człowieka umierającego, który jest ateistą i odgania cię od łóżka jak natrętną muchę nachodzić codziennie i pytać czy czasem nie zmieniłaś zdania. Przypadek autentyczny. I jest to tolerowane i powszechne, a jakże! To może ja zacznę chodzić po szpitalach i pytać ledwo żyjących ludzi czy naprawdę chcą umrzeć wierząc w te bajki z Bi.blii? Nie. Po pierwsze chyba bym się zapadła ze wstydu za swój brak wyczucia, empatii i szacunku do tego człowieka, po drugie byłoby to takim skandalem, że chyba mówiliby o tym we wszystkich stacjach. Mam prośbę, żeby wszyscy religijni ludzie odczepili się od zbawiania tych niewierzących, bo to UDAWANA troska i a ich argumenty to zwykły szantaż i zastraszanie, co autentycznie powinno być karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klipa dziś x z Wikipedii: x Godność człowieka – wyraża się w pragnieniu posiadania szacunku społeczności z uwagi na swoje walory duchowe, moralne czy też zasługi społeczne. Ma ona dwoisty charakter i odnosi się do godności osobowej i osobowościowej. Ta pierwsza jest właściwa każdemu człowiekowi, należna mu się z faktu samego bycia człowiekiem. x Pycha (łac. superbia) – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły, towarzyszy mu zazwyczaj agresja. x także sama widzisz, że się mylisz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
modelko Podałas dwie formuły znaczeń słów. Ok, w porzadku. Ale może byś wyjaśniła, dlaczego twoim zdaniem się mylę, bo ja żadnej pomyłki tu nie widzę. Może coś od siebie napisz, bo kompletnie nie rozumiem na czym niby polega ta pomyłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
modelko, aż z ciekawości weszłam na wiki i muszę ci powiedzieć, że nie ładnie tak ucinać formułę w połowie, bo tak ci bardziej pasuje do dyskusji. Oto cała formułka: Godność człowieka – wyraża się w pragnieniu posiadania szacunku społeczności z uwagi na swoje walory duchowe, moralne czy też zasługi społeczne. Ma ona dwoisty charakter i odnosi się do godności osobowej i osobowościowej. Ta pierwsza jest właściwa każdemu człowiekowi, należna mu się z faktu samego bycia człowiekiem. GODNOSC OSOBOWOSCIOWA natomiast jest zależna od podjętego przez daną osobę trudu (tego co w życiu dokonała) i wiąże się z rozwojem osobowości etycznej. Jest jedną z podstawowych wartości w etyce rozwoju. xxx Niepotrzebny był ten zabieg, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klipa dziś Piszesz: "Niestety kościół i autorzy Pisma wmówili ludziom, że godność to pycha." x - mylisz te dwa pojęcia i stosujesz je zamiennie - godność to nie pycha ani też pycha nie jest godnością - dlatego też wkleiłam te dwa pojęcia dla rozróżnienia - i z wikipedii - jako źródła ogólnie i powszechnie używane - to jest po świecku :) - i to nie podlega dyskusji - wierzę / nie wierzę bo te określenia stanową o dwóch różnych tematach i nie są równoważne x - a po kościelnemu... ;) to napiszę Ci pewne proroctwo, które usłyszałam teraz w niedzielę na spotkaniu modlitewnym - słowo poznania po tym jak ludzie modlili się językami: x "Wierzę, że jest mężczyzna, który w dzieciństwie, w młodości był bity w tył głowy, tak szturchany i poklepywany. I wierzę, że Pan chce ci dzisiaj przypominać tamtą sytuację dlatego, żeby ci pokazać, że Był od samego początku. I chce przywracać tobie każdy kawałek twojej godności, który był zabierany. Przyjmij te słowa od Pana: Przyjacielu, nie opuszczę cię, nie zostawię cię ani na krok, nie pozwolę byś był bity, nie pozwolę by cię krzywdzono. Nie zostawię cię. Swoją Krwią cię wykupiłem. To ja ciebie pojmałem swoją miłością. Nie wypuszczę cię. Nigdy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klipa dziś Cyt.: modelko, aż z ciekawości weszłam na wiki i muszę ci powiedzieć, że nie ładnie tak ucinać formułę w połowie, bo tak ci bardziej pasuje do dyskusji. x pierwsze w wynikach na liście od góry: https://www.google.pl/#q=pycha+co+znaczy oraz https://www.google.pl/#q=godno%C5%9B%C4%87+co+to+jest+ x więc sama widzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
modelko - godność to nie pycha ani też pycha nie jest godnością x No dokładnie o tym napisałam. Kościół myli te dwa pojęcia celowo moim zdaniem wmawiając ludziom, że jeśli człowiek oczekuje szacunku i uważa że rozwija swoje normy etyczne, moralne i duchowe wedle swojej woli i wiedzy to jest pyszny, bo...i tu z wiki to co zacytowałaś: człowiek ten charakteryzuje się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Jest pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Ju jaśniej nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
modelko "Wierzę, że jest mężczyzna, który w dzieciństwie, w młodości był bity w tył głowy, tak szturchany i poklepywany. I wierzę, że Pan chce ci dzisiaj przypominać tamtą sytuację dlatego, żeby ci pokazać, że Był od samego początku. I chce przywracać tobie każdy kawałek twojej godności, który był zabierany. Przyjmij te słowa od Pana: Przyjacielu, nie opuszczę cię, nie zostawię cię ani na krok, nie pozwolę byś był bity, nie pozwolę by cię krzywdzono. Nie zostawię cię. Swoją Krwią cię wykupiłem. To ja ciebie pojmałem swoją miłością. Nie wypuszczę cię. Nigdy." x Z całym szacunkiem, ale oszczędź mi czytania tych proroctw, może inni je docenią, ale mnie przepraszam one...szukam słowa by nie urazić...hm...nie znajdę byłoby za ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klipa dziś Cyt.: "Kościół myli te dwa pojęcia celowo moim zdaniem wmawiając ludziom, że jeśli człowiek oczekuje szacunku i uważa że rozwija swoje normy etyczne, moralne i duchowe wedle swojej woli i wiedzy to jest pyszny, bo...i tu z wiki to co zacytowałaś: człowiek ten charakteryzuje się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością" x - niczego takiego KK nie wmawia :) - a wręcz przeciwnie dba o godność człowieka poprzez różne akcje i organizacje charytatywne, szkółki dla ubogich, okna życia, całe zakony posługują biednym i chorym czy domy dla sierot - nie wiem skąd masz taki fałszywy pogląd... - skoro oficjalnie mówisz, że nie uczęszczasz do KK to na jakiej podstawie wysnuwasz takie sprzeczne wnioski ze stanem faktycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Powiedziałam, że jJUŻ nie uczęszczam. Kiedyś bywałam, a poza tym wystarczy wejść na dowolną katolicką stronę by się o tym przekonać. Wyrzeknij sie siebie, bądź posłuszny Panu, bądź pokorny w wierze, nie podważaj słów Bo.ga, nie podważaj dogmatów, myśl sercem nie rozumem, Pan wykracza poza rozum, ufaj jemu nie sobie, bądż jego sługą, służ mu, a jesli wierzysz w Niego to wierzysz również jak w "Wyznaniu Wiary", odmawianym co niedzielę podczas Mszy Świętej .."wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Co do akcji charytatywnych to doceniam tak jak i instytycje świeckie, ale żałuję bardzo, że częsci środków nie przeznacza się na odkupienie win i wspomaganie ofiar księży-pedofilów, co do istnienia których wyraził ogromne ubolewanie JPII, Benedykt XVI i obecnie panujący Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
Klipa wczoraj Chyba nie bardzo się zrozumieliśmy. Umiejetność odczytywania mowy ciała drugiej osoby, to umiejętność wychwytywania tego co ona chce ukryć, lub też nie zdaje sobie sprawy, że te drobne gesty ją zdradzają. Jest ich całe mnóstwo i mozna sie dowiedzieć o człowieku niestamowitych rzeczy z tego jak siedzi, jak trzyma ręce, czy dotyka poszczególnych części twarzy (ucha, nosa) np. choć twierdzi że mówi prawdę, to jego gesty zdradzają jego prawdziwe intencje, czyli lanie wody i po prostu kłamstwo. Politycy są specjalnie szkoleni do tego jakich gestów używać przy konkretnych słowach w trakcie wystapień publicznych. ...akurat ten post się jeszcze nie ukazał - nie widziałem go i traktowałem tę naukę mowy ciała , jako coś co się uczy na pewnych kursach dla managerów , a nie jakąś naukę o 'człowieku' i poznaniu czegoś o kimś na podstawie jak się wyraża taka 'mową ' , co także jest dyskusyjne , czy taka wiedza jest wiedzą tzw. rzetelną - proponowałbym raczej godz. tyg . więcej matematyki zamiast tego , a coś takiego - w ramach godz. nieobowiązkowych - bardziej mnie interesuje np. twoja odpowiedż w sprawie Guadaluppe , Fatimy i Zeitoun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
barramek - bardziej mnie interesuje np. twoja odpowiedż w sprawie Guadaluppe , Fatimy i Zeitoun x Chetnie odpowiem, ale nie wiem czego dotyczy pytanie. Możesz sprecyzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
odnośnie twojej ściągi o wojnach z przyczyn religijnych 1) Irlandia tu należy cofnać się di wcześniejszych czasów , gdy katolicka Irlandia została zdominowana przez monarchię brytyjską mieszkańcy ludnej i dość bogatej Irlandii zostali pozbawieni podstawowych praw do korzystania ze swojej wolnosci i suwerenności , w XVIII w. weszły takie restrykcyjne ustawy , ze Irlandczyk nie miał prawa do zakupu ziemi , kariery , normalnego rozwoju i gospodarowania na własnej ziemi . - doprowadziło to do powstania skrajnej biedy , niewyobrażalnego wyzysku i masowej emigracji do Ameryki - póżniej w XIX w. wszelkie wszelkie strajki i powstania były krwawo tłumione , co prowadziło do dalszego exodusu i wzrostu nienawiści tych ludzi do rządzącego nimi systemu ponadto Anglicy organizowali tryumfalne pochody świętujące zwycięstwa w bitwach Anglii nad Irlandią , maszerując w pochodach przez ich dzielnice - podłoże IRA częściowy kontekst religijny , ale głównie narodowościowy ludności podbitego kraju wobec pysznych prześladowców - historia Irlandii jest bardzo ciekawa i jakiś tekst ze 'ściągi ' dotyczący ostatnich lat i sugerujący , że to były wyłącznie walki religijne , mija się zupełnie z prawdą - jak pisałem i dalej piszę - należy zapoznać się szerszym kontekstem całej 'sprawy ' a nie korzystać jedynie z tego co przeciwnik religii podaje w sponsorowanym przez lewactwo artykule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Oj barramek nie mam siły do ciebie. To nie był sponsorowany artykuł, tylko ściąga napisana przez dziecko na użytek innych leniwych dzieci. Proponuję zamknąć szkoły. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ty o tym sadzisz po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konflikt w Tybecie - ateistyczne Chiny niszczą wszelką religijność (aczkolwiek buddyzm nie jest religią ) , ponieważ tworzą państwo oparte na całkowitej władzy aparatu partyjnego to samo dotyczy nielicznych katolików , którzy są dyskryminowani i zmuszani do przejścia do jakiegoś ' kościoła ' niezależnego od Watykanu nad którym będą mieli całkowita kontrolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konflikt na Filipinach - typowy konflikt taki jak ówcześnie w krajach afrykańskich - fundamentaliści islamscy napadają i mordują chrześcijan Allach nie jest Bogiem z Biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
konflikty w Indiach , Sudanie , Algierii , Egipcie , Nigerii , Indonezji - patrz jak wyżej - można dodać coraz częstsze zamachy islamistów w Europie ...i skomentować jedynie postawy rządów państw europejskich udających , że tak właściwie nic się nie dzieje , a islamistów należy edukować i że to są przeważnie ataki ludzi wymagających jedynie leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np. papież JPII zdecydowanie potępił agresję USA w Iraku , twierdząc , że to wywoła jedynie skali odwetu fundamentalnego islamu oraz wielkie cierpienie tego narodu - oczywiście to nie miało znaczenia - póżniejsze rozwalanie państw stabilnych typu Libia , Egipt i Syria przez kapitał żądny całkowitej kontroli nad ropą doprowadziło do tego co jest dzisiaj fundamentalizm uznał że walczy z krzyżowcami , a dla nich to jest powód do chwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
barramek Ja się z tym zgadzam. To prawda że panowanie Anglików w Irlandi ibyło bardzo odczuwalne z tym, że o ile protestanci zbytnio nie oponowali o tyle irlandcy katolicy podjęli walkę ponieważ monarchia ograniczała ich swobody. W efekcie Kościół katolicki stał się jedyną reprezentującą rdzenną ludność instytucją. Niestety zaufanie Irlandczyków do kościoła zleciało na łeb, przez jego natarczywość i mieszanie się do polityki i edukacji. Na szczęście jest tam rozdział między kościołem a państwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
A, no i jeszcze po słynnych aferach, ale już nie chciałam być nonotematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klipa
Poniewaz barramek nas wczoraj zalał postami, z czego się bardzo cieszę :-), powtórze to co pisałam do modelki, ale interesuje mnie również zdanie innych na ten temat: Co do akcji charytatywnych to doceniam kościół tak jak i instytucje świeckie, ale żałuję bardzo, że częsci środków nie przeznacza się na odkupienie win i wspomaganie ofiar księży-pedofilów, co do istnienia których wyraził ogromne ubolewanie JPII, Benedykt XVI i obecnie panujący Franciszek. Nie uważacie w związku z powyższym, że taka fundacja powinna powstać z ramienia kościoła i z jego środków: http://nielekajciesie.org.pl/23-O_nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×