Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość gość
20.12 zupełna prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o jest Modelka piękna , cudowna. Zdrówka i Miłości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyt.: Lewicowe lobby twierdzi, że Kościół ukrywa pedofilów. Pytanie brzmi, po co miałby to robić, skoro nie wynika dla Kościoła żadna korzyść z posiadania pedofilii w swoich szeregach? Czy warsztat samochodowy ukrywałby psuję? Czy fabryka ukrywałaby złodzieja swoich wyrobów? No właśnie… xx Zacznijmy od statystyk. x ŚWIAT: x 1. Ryan C. W. Hall MD, Richard C. W Hall MD, PA, A Profile of Pedophlia: Definition, Characteristics of Offenders, Recidivism, Treatment Outcomes and Forensic Issues. Mayo Clinic Proceedings, April 2007, 82 (4): 457-471 x - odsetek osób o skłonnościach do tej samej płci wśród pedofilów wynosi od 9 do 40 %, a molestowali oni średnio 10,7 dziecka i dokonali 53 aktów pedofilskich, podczas gdy wskaźniki te wśród pozostałych wynoszą odpowiednio: 5,2 i 35. x 2. Freund K. et al., Pedophilia e heterosexuality v. Homosexuality. J Sex & Martial Therapy, 1984; 10, 193-200 x - 32-36% pedofili to osoby o skłonnościach do tej samej płci. x 3. Vide: Freund K, Watson RJ, The proportions of heterosexual and homosexual pedophiles among sex offenders against children: an exploratory study x - 9% pedofili to osoby o skłonnościach do tej samej płci. x 4. W. D. Erickson, “Behavior Patterns of Child Molesters,” Archives of Sexual Behavior 17 (1988): s. 83. x - 86 proc. pedofilów, wykorzystujących seksualnie chłopców, deklaruje się jako pederaści. x 5. Cameron P., Are Over A Third of Foster Parent Molestations Homosexual? Psychological Reports 2005;96:275-298. x - 50 proc. przypadków molestowania dzieci przez przybranych rodziców w USA dokonały osoby o skłonnościach do tej samej płci. x 6. John Jay Raport 1952-2002 x - 80,9 proc. ofiar molestowania nieletnich przez duchownych (księży i diakonów) było płci męskiej, co sugeruje, że duchowni sprawcy przejawili zachowania homoseksualne. x 7. Raport rządowy USA „Children’s Bureau” w oparciu o statystyki ośrodka „CARA”. 2011. x - ujawniono 61.472 przestępstwa seksualne przeciw dzieciom, 21 przypadków została dokonana przez osoby duchowne, co daje ok. 0,034% x 8. M. Majewski, Prawda i miłość lekarstwem na nadużycia, Wywiad z ks. bp. Marianem Rojkiem, Uważam Rze 20.02.2012, s. 60-62, 61. x - uśredniając dane z USA, Włoch i Niemiec procent księży wśród pedofili wynosi 0,05%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd KRAJ: x 1. Dane z GUS, opublikowane przez ministerstwo sprawiedliwości, listopad 2013. x - w zakładach karnych przebywa 1454 skazanych za czyny pedofilskie – z czego tylko jeden (1) ksiądz. Największe grupy zawodowe to: 900 bez zawodu, 70 murarzy, 30 rolników, 30 ślusarzy, 25 mechaników samochodowych. x Choć próżno szukać krajowych danych na temat proporcji osób z zaburzeniami seksualnymi, to proporcja księży wśród skazanych się zgadza. Wniosek z tych danych jest oczywisty: pedofilami są osoby niewykształcone, prawdopodobnie też mniej inteligentne – bo takie kierują się żądzami, oraz osoby mające inne skrzywienia seksualne. Taki wniosek wydaje się być zupełnie racjonalny, ale jaki to ma związek z ukrywaniem księży przez Kościół? x Podstawowa kwestia jest taka, że stosunkowo inteligentny pedofil szuka okoliczności, gdzie może uchodzić za autorytet moralny. Choć trudno o dane na ten temat (pewnie z przyczyn propagandowych), ponoć spory odsetek pedofili w USA pracuje w policji. Oczywiście, znaczna większość pedofili to prości ludzie, którzy nie są w stanie opracować zmyślnego planu, natomiast pewien odsetek bardziej inteligentnych taki plan układa i stąd pedofile wśród nauczycieli, księży czy policji, bo takie osoby mają ułatwiony dostęp do dzieci. Mamy więc następujący stan rzeczy: x - ludzie z błędnymi skłonnościami seksualnymi bardzo często są pedofilami; x - ludzie z błędnymi skłonnościami seksualnymi są kojarzeni z lewicą i lewica reprezentuje ich żądze; x - lewica nie lubi Kościoła, bo Kościół jest za moralnością, a lewica za hedonizmem; x - Kościół jest świetnym miejscem do ukrywania praktyk pedofilskich x - odkrywanie praktyk pedofilskich w Kościele i ich wyolbrzymianie to świetny sposób na niszczenie Kościoła. x Mój wniosek: lewica montuje pedofilii o skłonnościach do tej samej płci w Kościele, stąd ma zadziwiająco dużo danych do swoich „cudownych”, prywatnych śledztw oraz zadziwiająco dużo informacji, ile to rzekomo „naprawdę” jest pedofilów w Kościele. x Przecież jeśli samemu się ich tam montuje, to potem ma się tego typu dane, podczas, gdy Kościół ich nie ma, bo skąd? Kościół w naturalnym odruchu zaskoczenia wypada na tym tle jako instytucja, która ukrywa pedofili, a lewicowe lobby, w którego interesie jest promocja osób ze skrzywieniami seksualnymi, wypada jako praworządna organizacja. x Fakty są jednak takie, że trzeba być idiotą, aby uważać, że Kościół ma jakieś korzyści z ukrywania pedofilów. x To pedofile mają interes, żeby ukrywać się w sutannie i mieć łatwy dostęp do dzieci, a ich sponsorzy podsuwają im takie rozwiązanie, bo to genialnie maskuje fakt, że ludzie, których w społeczeństwie jest poniżej 1% stanowią w porywach nawet 40% aktów pedofilskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakoś cisza np. o policjantach i urzędnikach miasta Zambrowa , którzy byli "uprzejmi" dopieszczać dziewczynki w miejscowym domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klipie proponuję wrzucić w wujka google hasło rozkoszna dupa Lenina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
,,Dlatego zostaniemy nagrodzeni za dokonane uczynki'' xxx Ojej,ojej to sama wiara nie wystarczy ???!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
sama zacznij czytać dokładniej Biblię ! a nie wybrane nieco budzące pewne wątpliwości fragmenty, które akurat ci pasują , ale nie zgadzają się z resztą przekazania Biblii na akurat ten dany temat ...fragmenty które pomijasz , ponieważ albo nie znasz Biblii , albo jest to wygodne akurat twojemu 100 letniemu kościołowi i twoim nauczycielom aby o tym nie wspominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
twoje interpretacje sądu są bzdurą i fałszem zaprzeczajacym słowom Biblii , które np.wczoraj zacytowałem i dlatego nie jestem pewny tego czego sama dość niepokornie, a właściwie bezczelnie jesteś pewna ja nie sądzę - tylko upominam , do czego mam prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
Wszyscy niewierzący będą sądzeni przez Chry.stusa przy "białym, wielkim tronem" i zostaną ukarani zgodnie ze swoimi uczynkami. Biblia jasno stwierdza, że niewierzący gromadzą sobie gniew Bo.ży na dzień sądu ( Rzymian 2.5 ), a B.óg "odda każdemu według uczynków jego" ( Rzym.2.6 ). Wierzący również będą sądzeni, ale podczas innego sądu, który jest nazwany "Sądem przed tronem Chry.stusa" ( Rzym.14.10 ). Skoro sprawiedliwość Jez.usa została nam przypisana, a nasze imiona zapisane są w Księdze Żywota. Dlatego zostaniemy nagrodzeni za dokonane uczynki, a nie skarceni. ...czyli potępieńcy zostaną jeszcze raz wezwani z piekieł ,osądzeni powtórnie i zesłani z powrotem ...a wierzący zostaną nagrodzeni tzn. powtórnie nagrodzeni za dokonane uczynki , a nie skarcerni ...istny bełkot nie trzymajacy się żadnej Biblii , ani jakiejś sprawiedliwosci , ani nawet zwykłej logiki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyściec przynajmniej jest logiczny , ponieważ pozwala duszom niezasługujacym ani na piekło, ani na niebo pozostać w jakimś stanie oczyszczającej pokuty przez długi czas do czasu sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytam gdyz nie wiem, czy jest tu baranek und jelonek? czy ten baramek to tylko zbieznosc barankow Bozych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
yes of course :classic_cool: zabierali mi bardziej gramotne nicki ...i na barramku się skończyło na razie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia o czyśćcu W Piśmie Świętym słowo „czyściec” nie pada ani razu, brak też ścisłego jego opisu, podobnie zresztą nie ma przedstawionego nieba czy piekła. Niemniej jednak Biblia wielokrotnie mówi o takim stanie duszy po śmierci, kiedy ta nie trafia od razu do nieba, ale znajduje się w stanie pokuty za wyrządzone zło. Wedle religii katolickiej czyściec nie jest miejscem, lecz procesem oczyszczania duszy z konsekwencji grzechów. Nauka ta opiera się na następujących fragmentach Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
martynko - zaczynasz przejawiać agresję :( prawdopodobnie poniewaz nie potrafisz odpowiedzieć na zwykłe pytania oraz na niewygodne tobie cytaty z Pisma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. M°odlitwa i ofiara za zmarłych w drugiej księdze Machabejskiej (2 Mch 12,38-45). Natchniony autor pochwala Judę za jego w°iarę w zm°artwychwstanie i za jego troskę o oczyszczenie zmarłych z ich gr°zechów. II Księga Machabejska stanowi kanon k°atolicki i prawosławny, ale nie wchodzi w skład kanonu protestanckiego i hebrajskiego. Dla braci odłączonych cytujemy większą część: >° Potem Juda zebrał wojsko i powiódł do miasta Adullam. Ponieważ zaś wypadł siódmy dzień, zgodnie ze zwyczajem oczyścili się i tam spędzili szabat. Następnego dnia w tym czasie, w którym należało już to wykonać, żołnierze Judy przyszli zabrać ciała tych, którzy polegli, i pochować razem z krewnymi w rodzinnych grobach. >° Pod chitonem jednak u każdego ze zmarłych znaleźli przedmioty poś°więcone bóstwom, zabrane z Jamnii, chociaż Prawo tego Żydom zakazuje. Dla wszystkich więc stało się jasne, że to oni i z tej właśnie przyczyny zginęli. Wszyscy zaś wychwalali Pana, sprawiedliwego Sędziego, który rzeczy ukryte czyni jawnymi, a potem oddali się mo°dlitwie i błagali, aby popełniony gr°zech został całkowicie wymazany. >° Mężny Juda upomniał lud, aby strzegli samych siebie i byli bez gr°zechu mając przed oczyma to, co się stało na skutek gr°zechu tych, którzy zginęli. Uczyniwszy zaś składkę pomiędzy ludźmi, posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech. Bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zm°artwychwstaniu. Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici z°martwychwstaną, to m°odlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy p°obożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda – była to myśl ś°więta i p°obożna. Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od gr°zechu. X Martyna33 zaprzeczysz temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2. Wedle nauczania J°ezusa C°hrystusa istnieje możliwość odpuszczenia niektórych gr°zechów po śmierci. J°ezus mówi, że gr°zechy (poza gr°zechem przeciw Duc°howi Ś°więtemu) mogą zostać odpuszczone w „tym wieku, albo w przyszłym”. <° Mt 12,31-32 Dlatego powiadam wam: Każdy gr°zech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duc°howi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duc°howi Św°iętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. <° Mk 3:29 Kto by jednak zbluźnił przeciw Duc°howi Ś°więtemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest gr°zechu wiecznego. X Martyna33 zaprzeczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3. Czyściec w alegoriach: °< Przypowieść, w której chłosta występuje jako synonim sprawiedliwej kary i cierpienia. Sługa, który nie postępował zgodnie z wolą B°ożą otrzyma „chłostę” po śmierci. Poniżej także cytaty biblijne, które mówią o pośmiertnej zapłacie za gr°zechy. °< Łk 12:47-48 Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą. °< Mt 18:34 I uniesiony gniewem pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu całego długu nie odda. Podobnie uczyni wam Ojciec Mój niebieski, jeśli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu. °< Mt 5:25-6 Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz . °< 2 Kor 5:10 oraz poprzedni Wszyscy musimy stanąć przed trybunałem C°hrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre. X Martyna 33 zaprzeczysz Słowom J°ezusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4. Oczyszczenie po śmierci. Alegoria domu – życia budowanego na fundamencie J°ezusa C°hrystusa. Wartość tego, co każdy budował okaże się po śmierci. Ten, kto nie buduje na B°ożym fundamencie, może ocaleć, ale przejdzie „jakby przez ogień”. >° 1 Kor 3:10-15 Według danej mi łaski B°ożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. X Martyna33 zaprzeczysz Słowu Bożemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5. Alegoria trzech dni ciemności i otchłani, z której można wyjść do nieba: °> Mt 12:40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. °> Porównaj: Rz 10:6-7 Sprawiedliwość zaś osiągana przez wiarę tak powiada: Nie mów w sercu swoim: Któż zdoła wstąpić do nieba? – oczywiście po to, by C°hrystusa stamtąd sprowadzić na ziemię, albo: Któż zstąpi do Otchłani? – oczywiście po to, by C°hrystusa wyprowadzić spośród umarłych. >° Por. 1 P 3:18-20 C°hrystus bowiem również raz umarł za gr°zechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do B°oga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duc°hem. W nim poszedł ogłosić nawet duc°hom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość B°oża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dus°z, zostało uratowanych przez wodę. °> Por. Łk 16:19-26. Łono Abrahama – symbol „hadesu” sprawiedliwych i Otchłań, symbol „hadesu niesprawiedliwych”. Na łonie Abrahama przebywają dus°ze oczekujące na Ofiarę C°hrystusa. °> Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu. Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać. X Martyna33 zaprzeczysz Pismu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
Luter wycofał napisane po hebrajsku ksiegi machabejskie z kanonu 'Biblii 'o czym mało kto wie - nie pasowały mu do swojej koncepcji 'nowych chrześcijan ' - dlatego martynka nie wie o czym do niej piszesz tzn.nieco udaje ,zenie wie ponieważ to nie jest jej okrojona do 26 ksiag dawna Biblia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6. Pierwsi c°hrześcijanie przyjmują w nadziei chr÷zest za zmarłych przodków: °< 1 Kor 15:29 Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chr°zest za zmarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie z°martwychwstają, to czemuż za nich chr°zest przyjmują? X Martyna33 zaprzeczysz tym wersetom? 🌻 7. Nadzieja B°ożego milosierdzia dla zmarłego Onezyfora. <° 2 Tm 1:16-18 Niechże Pan użyczy miłosierdzia domowi Onezyfora za to, że często mnie krzepił i łańcucha mego się nie zawstydził, lecz skoro się znalazł w Rzymie, gorliwie mnie poszukał i odnalazł. Niechaj mu da Pan w owym dniu znaleźć miłosierdzie u Pana! A jak wiele mi wyświadczył w Efezie, ty wiesz lepiej. X Martyna, kolejny raz zaprzeczysz Pismu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barramek dziś W takim razie Martyna33 nie trzyma sie słów Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidkaJ
Witajcie Kochani, a ja tak bardzo wierzę w Boga, wiem, że istnieje, ja to po prostu wiem. No i zaczęłam czytać Biblię i mój świat trochę runął, bo wychowano mnie w wierze katolickiej, mama prowadzała do koscioła, kobieta prosta, ze wsi, która sama nigdy Biblii nie przeczytała ;/ I gdy tą Biblię tak zaczełam czytać, i zaczełam dostrzegać różnice w tym co prezentuje kościół katolicki, KTÓRY OPIERA SIĘ NA TRADYCJI...:( a nie na samym Słowie Bożym, to runął moj swiat. Z jednej strony czuję ogromny sentyment do kościoła katolickiego poprzez mamę, dziecinstwo, tradycję włąśnie, a zdrugiej... Kult Maryjny, zmienione przykazania, ustanawianie świętych i wymyśllne modlitwy do nich, spowiedź uszna, BRAK NAKRYCIA GŁOWY PODCZAS MSZY PRZEZ KOBIETY... Ehhh czuję się taka zagubiona, którą drogę wybrać. A może jak długo się modlimy szczerze swoimi własnymi słowami i jest żal za grzychy, to Bogu jest obojętne do jakiej frakcji należymy ? Nie tracę wiary (hehe), że w koncu mnie Pan Bóg jednak naprowadzi na najlepszą ścieżkę i przebaczy moje poszukiwania. Pozdrawiam wszystkich serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barramek
czyżby Shesada się znowu pojawiła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiara katolicka ma jedno zrodlo,a jest nim Bog. ❤️ Biblia i Tradycja sa tylko przekaznikami Bozego Objawienia . Tradycja w Kosciele nie jest zrodlem a przekaznikiem... Wyrozniamy Tradycje Liturgiczna (przez duze T) i tradycje poboznosciowa i teologiczna przez male t). Kosciol Katolicki opiera sie na Tradycji Apostolskiej,czyli to jest to cos co Jezus przekazal Apostolom - czyli Ewangelie. https://www.youtube.com/watch?v=tlK4M7hGNuQ polecam szczg. 7-9 minute ktora tlumaczy cos protestantom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.Tradycja też znajduje się w Piśmie Świętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×