Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anilorak123

Mamusie na lipiec 2016

Polecane posty

Gość gość
Mnie już też męczą kolejne dni i tygodnie.Skoro mamy dzieci donoszone to lepiej byłoby urodzić czego życzę nam wszystkim tutaj oczekującym :) Niech nas ostro zbierze i po wszystkim. Potem radość z dziecka, spacery i odchudzanie Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Pediatra zaliczony, kobieta bez emocji, ale pielęgniarka, która wazyła i mierzyła Tymka całkiem sympatyczna. P doktor stwoerdziła że troszkę żółty i jutro idziemy na badanie poziomu bilirubiny i morfologię. Bez sensu uważam, bo żółtaczkę przy wyjściu ze szpitala miał w normie, ale jak każą zbadać to zbadamy. Dziś byliśmy wreszcie na pełnowymiarowym spacerze, ponad 2,5h, super było się tak przewietrzyć, bo jednak czuję się lekko ukiszona siedzeniem najpierw w szpitalu potem w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja z kolei wstalam o 24i noc mam nie przespana praktycznie chce mi się płakać wczoraj wieczorem zaczęło boleć krocze plecy i ból na miesiaczke trwa godz nie mogłam się przewrócić wstalam o 24 i co godzinę siku i bóle mnie budziły a teraz wstałam i już nie zasne . Te ostatnie dni do terminu mnie wyklucza czuje dzidzie która jest już dużą nawet pod żebrami nie dam rady spać bo pęcherz i bóle miesiączkowe najlepiej jest spać na boku ale budze się na plecach i straszny ból bo nie mogę wstać później . Maleństwo się mało rusza i to mnie martwi. Gość Holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z Holandii oj to kto wie czy dzis lub jutro akcja sie nie rozwinie! Zobaczysz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muusia watpie tak mam od 3tyg przynajmniej 3dni w tyg. Normalnie zrozpaczona jestem a termin w niedziele. Gosc holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Holandia to nie mam pojecia jak cie pocieszyć. A nie chcialas rodzic w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka ja dzisiaj na 13 mam badanie ginekologiczne ,moze mi cos wiecej powie na temat rozwarcia, szyjki macicy itp, nawet cos straszyla cc bo dzidzia duza ale wszystko wskazuje na to, ze max okolo 4 kg osiagnie wiec tragedi nie ma, ale juz bym mega chciala by zechciala wreszcie wyjsc na ten swiat, zreszta maz tez bo wolne w pracy mu sie juz marzy :-) kuzynka miala tak, ze poszla do ginekologa tydzien przed terminem a on powiedzial, ze rodzi, ja bym sie nie obrazila jak bym miala podobnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam nawet były takie plany ale mąż dostał nową pracę lepiej płatna i nie może sobie pozwolić na 2miesiace urlopu a chce aby był przy porodzie zresztą on też . Wolę być tutaj z nim mieć go blisko żeby mnie wspierał. Ah Przeżyłam już tyle to przezyje jeszcze to co przede mną już bliżej niż dalej . Marta też bym chciała aby położna mi powiedziała jutro bez badania szyjki że rodze marzenie hehe . Albo żeby tak jak mąż lub brat wróci z pracy odeszły mi wody wtedy wiem że nie będę sama hehe bo zawsze ktoś mnie zawiezie do szpitala pobliskiego a później te 150km do większego gdzie jest sprzęt i lepszą opieka . Ale zanim to nastąpi to pewnie dużo czasu minie bo bobas się nie spieszy choć ja mu mówię mąż mu mówi ba nawet mój brat powtarza mu że mógłby już się urodzić ale nikogo nie chce słuchać małpka mała. Gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka dziewczyny przypomnialo mi sie, ze dzisiaj ginekolog chce mi pobierac wymaz z pochwy ,ma mi to dac w probowce i mam z tym jechac do laboratorium. Czy ktoras z Was miala to robione prywatnie i wie ile za to zaplace w laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Jamarianna musisz zrobić te badania, mój pierwszy synek w niecały miesiąc po urodzeniu miał nawrót zoltaczki i musieliśmy zostać w szpitalu na kilka dni na naświetlanie. A karmisz piersia bo niepamietam , mi kazali dodatkowo odciagac mleko i było podgrzewane. A tak pozatym to u mnie też dalej nic ,sama cisza . Lekarz powiedział że mam liczyć ruchy . Tzn. Dwa ruchy po posiłku takim jak obiad czy śniadanie. A w godz 21-3rano dziecko może być bardziej aktywne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja czuje ruchy bardzo dobrze mala szaleje wiec nawet nie licze ich:) za to dzisiaj dopadlo mnie straszne klucie,ale musze dotrwac do srody:) Jamarianna lepiej zbadaj ta zoltaczke,my przechodzilismy i to bardzo powazna wiec lepiej byc spokojnym. Mam nadzieje ze tym razem nas to ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
No dziewczyny już rodzimy. W nocy zaczęły się skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intencja2016
Anilorak123, tak ja miałam robione to badanie prywatnie z tej racji, że mam ginekologa prywatnego. Ja zaniosłam tą próbkę do swojej przychodni rodzinnej, w której robiłam wszystkie inne badania. Od momentu pobrania próbki wymazu ma się 24h na zaniesienie jej do laboratorium i ważne jest żeby próbka była w temperaturze pokojowej. Ja u mnie zapłaciłam 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intencja2016
Jestem w 38 tc i 4dniu. Termin z USG mam na 27.07 Nie odczuwam żadnych symptomów zbliżającego się porodu mimo aktywności i dłuuugich spacerów wciąż nic ;(( Jedyne co mnie zastanawia to twardniejący brzuszek, ale wciąż nie wiem, czy to nasz malec tak się wypina, czy to może jakieś skurcze?? może któraś z Was mi podpowie... Teraz w weekend zamierzamy iśc obejrzec porodówkę, myślicie, że mogliby mi zrobic KTG tak dla sprawdzenia tego twardniejącego brzuszka? Jeszcze nigdy nie miałam wykonanego takiego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula trzymam kciuki! Intencją ją jestem w połowie 39tc i nadal nic oprócz skurczy przepowiadajacych boli miesiączkowych pleców i drętwienia ciała. A i wymiotów ale to mam od 3tyg przynajmniej kilka razy więc mój bobas może być sierpniowy termin w niedzielę a z om mam na wtorek więc ja się go nie spodziewam w najbliższym czasie gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intencja2016
Ahhh już bym chciała miec to za sobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Paula jestem z Tobą, trzymaj się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia po chooy siedzisz na topiku dla lipcowych mam skoro masz termin na sierpień analfabetko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie moze jakie sa normy dla przeplywow tetnica pepowinowa i mca? Pufffka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puffka ją niestety nie wiem. Dziewczyny ide do położnej martwie się mimo że jutro wizyta mój mały się mniej rusza do tego drętwieje nie mogę leżeć bóle miesiączkowe są mocniejsze do tego ciągle chódze siku boje się o dziecko brzuch jest twardy jak Skala u dołu . Trudno jestem od,ewrazliwiona to moja pierwsza ciąża i wolę dmuchac na zimne dziwnie się czuję jakbym zaraz miała dostać krwawienia i te dziwne mrowienie w pochwie no nic może panikuje ale niech podlcza mnie do spr,etu i sprawdź,a moje dziecko. Zjadlam po jedzeniu nic się nie ruszał nawet zjadlam dwa batony to były tylko 3ruchy od rana nie wiem co się dzieje . Gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość Holandia tak jest czesto przed porodem wiec pewnie zaraz sie zacznie akcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość martwie się bo te objawy mam od 3tyg ale dzisiaj mój mały się nie rusza może że dwa trzy ruchy wykonał może wyjde na panikare ale boje się odziecko zwłaszcza że koleżanka urodziła w 38martwe . Więc strach jest wielki. Pewnie znowu się dowiem że to jeszcze nie skurcze porodowe że to normalne ale będę spokojniejsza gdy usłyszę jego serduszko a przy ktg się zaczyna ruszać więc i ruchy poczuje pewnie bo ani słodkie nie działa na niego ani jak dotykam brzuch gdzie zawsze wstawał ani kołysanki które mu puszczalas przez całą ciążę nie obudziły go. Gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chetnie bym sie dowiedziała jakie sa normy a nigdzie nie moge znalezc bo ta pierwsza wartość mówi o niedotlenieniu dziecka to ważne przed i po terminie :/ Paula zazdroszczę:) relacjonuj. Ja jutro idę do szpitala będę ich prosić żeby wywolali poród zobaczymy czy to cos da. Przynajmniej na spokojnie spakuje torbe zaladuje sobie serial na kompie i na pełnym luzie do szpitala :) Pufffka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Ja juz po ginekologu, szyjka calkowicie skrocona a glowka dziecka w nią wepchnięta, czyli dziecko calkowicie przygotowane do porodu, tylko rozwarcia jeszcze nie ma. Lekarka powiedziala, ze moge urodzic rownie dobrze dzisiaj jak i za tydzien, nie ma reguły. Ale jak bym zaczela bardzo rzadko czuc ruchy dziecka to mam natychmiast jechac do szpitala, a tak to tydzien po terminie mam sie zglosic do szpitala jesli nic sie nie zacznie samo dziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miała któraś z was wywołanie porodu? Mocno boli? Ją wrocilam od położnej jutro o 15 będą wywoływać ale to może potrwać 3dni gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość Holandia dlaczego polozna podjela decyzje o wywolaniu? Powiedzialas o tych słabych *****ch plodu czy juz jesteś tam na dole przygotowana i stwierdzili ze nie ma co czekać? Pufffka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja mialam wywolywany pierwszy porod i nie mam dobrych wspomnien ale u kazdej jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isia1992
Hej . 11.07 o 19.05 na swiecie pojawila sie Agatka. Miala 2.550 i 49cm malutka kruszynka. Dzisiaj wrocilysmy do domku. Porod mialam straszny . Bylam cieta od gory do dolu niestety i przez szwy ledwo chodze ale niby ok 4 dni i zacznie byc lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puffka mowilam o słabych ruchach godzinę byłam podłączona do sprzętu były tylko dwa może trzy ruchy ale plakalam z bólu miałam silne bóle jak na okres i ciągle twardy brzuch dziecko niby prawidłowo się rusza bo ma mało miejsca i serce bije ok rozwarcie patrzyła ale nie mam go i mówiła że szyjka jest nie gotowa lecz skurcze są i dlatego jest decyzja wywołania mamamagda jak przebiegało u ciebie napisz coś więcej proszę. mówiła mi ona że żelem będą z krążkiem jakimś wywoływać później przebija wody jeśli będzie słabo isc a na końcu zastrzyk z hormonami i wywoływanie może trwać nawet 3dni! Boje się ale skoro mam skurcze już a rozwarcia brak boje się że tak jak u znajomej mogę mieć później wody zielone skoro nie wywołają mi porodu . Mam nadzieję że w sobotę góra niedzielę będę tulić już swoje maleństwo gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×