Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anilorak123

Mamusie na lipiec 2016

Polecane posty

Gość gość
ja dalej czekam i nic zero objawow a termin na 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Jamarianna ja z pierwszym przechodzilam zoltaczke i to wtedy było około 16 i bylo naświetlanie ale po miesiącu ponownie mielismy i w tedy i naświetlanie i podgrzewanie mojego pokarmu oczywiscie pobyt w szpitalu. Do mnie wlasnie położna dzwonila i umowilysmy się na poniedziałek, to dobrze bo jeszcze nie ogarnąłem wszystkiego po powrocie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamalgosi
Gratulacje Mamamagda!!! Czy kogoś pominęłam? Mam nadzieję, że nie, maluchy skutecznie zapełniają mi czas :) Olivietta ja wypatrywalam zmian w śluzie. Raz tylko miałam taki gęsty jak płodny, a chwilę przed porodem miałam go z domieszką krwi. I od tego momentu ruszył poród. Więc może to być na 1000 różnych sposobów jak widać po doswiadczeniach dziewczyn z forum. Strasznie to denerwujące, że nie ma jednego schematu, bo tylko się człowiek zastanawia co znaczą ktore objawy. .. Dominik dzisiaj skończył 3tygodnie :) jeja ale ten czas leci. I mały klocek waży już 4,5kg. Córka była drobnym noworodziem, a tu taki krwiopijca się trafił :) Dziewczyny z wiecej jak jednym dzieckiem: jak u Was z dziekeniem opieki nadcdwoma (lub więcej) dzieciakami?Czasem mam wyrzuty sumienia, że nie mogę żadnemu "poświęcić się" w 100%. Mały płacze akurat jak zaczynsm myć starszą córkę albo jak ją usypiam. Więc albo on podczas mycua musi trochę poczekać, a ona przeszła przyspieszony kurs samodzielnego zasypiania... najgorzej jest do 12, potem już wszystko się jakoś układa :) Pozdrawiam! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część dawno mnie nie było ah dzisiaj mija tydzień jak mój chłopiec jest z nami . Krocze już mniej boli ale nadal jest ciężko .dziewczyny czy wasze dzieci też tak długo śpią? Mój syn śpi cały dzień a w nocy budzi się na 3godziny żeby pomarudzic. A tak to tylko na pampersa i mleko się budzi. Dużo wasze jedzą maluchy ? Dzisiaj to wogole spał całą noc i wstał o 9na pół godziny popatrzył się i dalej śpi położna kazała mi go budzić ale się nie da poza tym mi szkoda niech śpi wolę ją się nie wyspac niż żeby dziecko męczyć . Rodzice też mówili że mamy go nie budzić niech śpi ile chce i położnej nie słuchać bo jak ją byłam mała z rodzeństwem to nigdy nas nie budzili a skoro nas udało im się wychować to czemu ich nie słuchać. Gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivietta22
Do mamamalgosi : Co ide do wc mam nadzieję że zobaczę tam coś konkretnego :( to czekanie jest straszne , każda kobieta u nas w rodzinie rodziła przed terminem z tydzien przynajmniej a ja przetrzymię , termin na 26 już bym chciała tulić maluszka :) a poród miałaś bardzo ciężki ? od razu gdy zobaczyłaś w śluzie krew pojechałaś czy czekałaś na skurcze lub odejście wód ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Gość Holandia pamiętaj że często to iż noworodek dużo śpi i potrafi przespać posiłek może oznaczać zoltaczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Olivietta, ja pytałam o sluz mojej ginekolog i ona powiedziała, że tak na prawdę najczęściej to jest czop śluzowy bo u każdej z kobiet on troche inaczej wygląda, często jest to forma przezroczystego, mało gęstego wręcz nie zauważalnego śluzu i przez to wiele kobiet nawet nie wie, że juz im czop odszedł, a czasem ten sluz może byc bardziej gęsty tak jak u Ciebie, tak mi to ginekolog wyjasnila, wiec ja juz tam nie obserwuje tych mikro symptomow porodu a po prostu czekam na konkret, czyli regularne skurcze lub odejscie wód, bo jeżeli chodzi o te małe symptomy to wedlug mnie całe moje ciało krzyczy, że juz poród zaraz nastąpi, a termin mam na dziś. A co do tego karmienia to z tego co wiem ze szkół ktore konczylam a z wykształcenia jestem opiekunka dziecieca i pedagogiem, to tak małe dziecko powinno się budzic co trzy godz na karmienie jesli samo nie rząda pokarmu, chociaż większość dzieci budzi się na karmienie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy noworodek śpi za długo… Mimo iż każdy maluch ma indywidualne zapotrzebowanie na sen, zaleca się ingerencję wówczas, gdy sen trwa zbyt długo. Zbyt długi sen może bowiem skutkować zmęczeniem i jeszcze większą sennością, która jest konsekwencją spadku poziomu cukru we krwi. Na szczególną uwagę zasługują noworodki, dla których bardzo ważną jest pora karmienia – jeśli dziecko nie budzi się z głodu, należy je delikatnie wybudzać. Warto pamiętać, że dzieci karmione piersią śpią jednorazowo nieco krócej (2-3 godziny) niż te karmione butelką (do 4 godzin), u których trawienie pokarmu trwa dłużej. Małymi śpioszkami są też niemowlęta z niską masą urodzeniową lub obniżonym napięciem mięśniowym, chorujące na żółtaczkę oraz wcześniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anilorak przestraszyła mnie o mąż mazoltaczke ale wirus jest słaby . Mały wstaje na jedzenie co 2-3 godziny bo je już 60ml mleczka . Położna przyjdzie w poniedziałek to spytaj o co chodzi bo śpi do godziny 16non stop z przerwami na jedzenie i na zmianę pampersa a od 16 do 20 jak mąż wraca z pracy to płacze grymasi śmieje się i śpiw nocy często wstaje zdarzyło się tak drugi raz że śpi całą noc i cały dzień powinnam się niepokoić? Sory że tak pytam ale wcześniejszą ciążę poronilam i teraz panikuje gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Gość Holandia przepraszam że Cię wystraszylam. Zapewne nie o to mi chodziło ale jak mój syn przesypial zbyt wiele godz to była to zoltaczka . Może jak mówisz to u Was rodzinne, Ale ja wolałabym wiedzieć. A sama zobacz czy ma lekko zoltawa twarz i białko oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Dzięki Mamy za wszystkie odpowiedzi odnośne żółtaczki :* Dziś będę miała okazję tego naszego Żółtusia skonsultować z dobrym perdiatrą, to się dowiem co robić i czy w ogóle trzeba cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to normalne ale mały wstał na godzinę zjadł mleczko i dalej śpi może zmęczony jest bo wczorajszej nocy dał popalić i teraz pewnie odsypia . Gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mamusie, czy w te upały wasze dziec***ija tylko mleczko czy podajecie wode-herbatke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotka86
A u mnie dalej nic. Noc przebiegla spokojnie. Dzis tez czuje sie spoko oprocz samopoczucia psychicznego. Coraz bardziej mnie to przenoszenie martwi. Jeszcze ja glupia weszlam wczoraj na tipik w dziale o ciazy na temat przenoszenia (byl tu wczoraj taki topik) i naczytalam sie jakie to niebezpieczne. Tym bardziej ze mi gin otwarcie powiedziala na ost wizycie ze lozysko b. dojrzale (stare wrecz) i malo wód plodowych. Moje dotychczasowe ktg zawsze wychodzilo marnie i nie napawalo optymizmem. Ostatnie mialam robione we srode (robione oczywiscie 2 razy bo piwrwszy wykres wyszedl beznadziejny) i kolejne będzie tez dopiero we środę jak pojde juz na oddzial do szpitala. Zaczynam sie zamawiać bo sama coraz mniej i rzadziej czuje malego. :( ehhhh w ciąży same zmartwienia a po porodzie pewnie bedzie jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Jeśli pije pierś to tylko mleko, na razie nie potrzebuje więcej. A my karmimy tak na zmianę, trochę possie piersi, a resztę dopija butelką tylko że moje odciągnięte mleko. A co ile karmicie? Julek budzi się na jedzenie tak co trzy godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
dziewczyny mam takie do Was pytanie. Czy waszym dzieciom też tak schodzi naskórek? u nas ze wszystkiego schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paula1611 tak myślałam że mleko wystarczy, mojemu synusiowi też skóra schodzi, mimo ze kąpie i smaruje oilatum . położna mówiła że to potrzeba czasu ale cały czas nawilżać. Mój ma dziś 9 dni, zajada tylko cyca, budzi się różnie czasem spi 3,5h a czasem 2 i tak się docieramy. Ja wychodząc ze szpitala pokarmu miałam bardzo mało pomógł laktator (ręczny) i mój upór. Dziś mleka nie brakuje :) Pozdrawiam mamuśki! Yanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
MOja Lanka ma dziś już 5 dni :-) . Właśnie zasnęła na mojej klatce piersiowej i tak sobie leżę . A ja różnie ale średnio tak co dwie godz. A jak coś to na żądanie , ale to chyba w tedy bardziej tak aby być chyba blisko mamusi :-) Pozdrawiam i życzę miłej soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivietta22
Do Marta : No to pozostaje czekać cierpliwie bo raz śluz taki a raz go brak więc postanowiłam się nie nakręcać kiedy mały będzie gotowy to wyjdzie ale na ostatnim usg we wtorek lekarz mówił że ma około 3700 to za dwa tygodnie pewnie ponad 4 masakra :D obym dała rade .. a wy dziewczyny które jeszcze nie urodziły jak znosicie te upały ? ja się zabrałam za zaprawy i porządki w domu i fajnie mi idzie :) przynajmniej nie myslę tyle , Mąż tylko co ide do wc w nocy pyta : czy się zaczeło i czy jedziemy a ja ciągle że nie :) do znudzenia ale co zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też schodzi skóra i pojawił się trądzik niemowlęcy . Syn je co 3 godziny może trochę mniej . Poprzestawialo mu się w dzień śpi w nocy szaleje a w dzień nie dam rady go obudzić bo jest tak zmęczony że nie rusza go nic wstaje tylko na jedzenie i pampersa macie jakieś rady dzisiaj wojowalam z nim od 22do 3rano a później wstalam o 5i t!ak do 6,30 . Szkoda mi go budzic bo jest taki mały i zmęczony no nic muszę poczekać aż się unormuje u niego gość holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Olivietta to moja mała ma już na pewno około 4 kg bo na usg 15 dni temu miala okolo 3750g :-) pewnie dlatego jest już mi tak strasznie ciężko, dzisiaj pierwszy dzień po terminie, ciekawe ile przenoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivietta22
Do Marta : No to ładnie :) ale lekarz mówił że usg może się mylić nawet o pół kilo w obie strony :) jejku podziwiam cię za cierpliwość , ja mam termin na 26 i już mi się wydaje że za długo to trwa a lekarz powiedział że spokojnie mam czas do połowy sierpnia bo ciąża zdrowa i boje się strasznie :( też cię tak kręgosłup łupie i czujesz takie mocne kłucie na dole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Do Olivietta, oj to lekarz dużo czasu Ci dał, ja jak nie urodzę do piątku to prosto do szpitala mam jechać i wtedy raczej już mi wywołają, a ten termin 26 lipiec to jest z OM? Co do bólu to kręgosłup nie boli na szczęście, tylko przy wstawaniu z pozycji leżącej mega ból nad pupą tak po bokach, na dole często mnie kłuje i uda bardzo na górze od srodka bolą, czasem tak mocno, że nawet kroku dać nie mogę i ledwo stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
yanka a karmisz teraz cycem czy dajesz swoje mleko butelką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
:-) Cześć mamuśki obecne i przyszłe :-) Ja miałam dwa dni wycięte bo mały od 13 do 18 nie umiał się uspokoić. Spał po 15 minut i znów płacz.. wczoraj pierwszy spacer też klapa - płakał. Podejrzewałam kolki.. :-( ale mąż dziś kupił Bujak 4moms, właśnie zasnął :-) czekam aż zapadnie w głęboki sen i przeniose go do łóżeczka. Mam nadzieję, że nie powtórzy sie sytuacja z wczoraj bo z bezsilności aż płakałam.. Nie umiałam mu pomóc. Ale chyba bujak zda egzamin :-) jest bardzo fajny! trzymam za to kciuki Dzis z racji upału spacer o 19ej, taki 40 minutowy Śpi mi po 3 -4 godziny średnio. Karmię mm - czy ktoś jeszcze? Aha, i byłam dziś w pracy :-) od razu inaczej się poczułam wśród ludzi, bo wczoraj miałam zły dzień i chandrę. Pozdrawiam was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivietta22
Do Marta : Tak termin mam z OM . Gin mówi że on przez usg nie widzi aby dziecko było starsze czy tam młodsze , wygląda tak jak data z miesiączki pokazuje więc mam czekać , bóle brzucha mam często ale nic sie nie zaczyna od wczoraj mały spokojniejszy się zrobił i czuję szczypanie w kroku takie jakby rwanie nie wiem jak to opisać , oby ruszyło :( będziesz miała w piątek wywoływany ? najbardziej się własnie boję tej oxsytocyny bo po niej się ponoć bardziej cierpi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Do Olivietta, No jeśli nie urodzę to w piątek wywolywany chyba ze stwierdza, że jeszcze mam czekać ale to już w szpitalu mnie zostawią bo u mnie w szpitalu są takie zasady, że tylko tydzień można przenosić a później wywoływanie lub stała obserwacja lekarska, dlatego się dziwie, że Tobie lekarka powiedziała, że, aż do 15 sierpnia możesz przenosić, przecież to jest niebezpieczne dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivietta22
Do Marta : Własnie boje sie tego :( może tylko tak mówił gin nie wiem , ale mam nadzieję że nie bede tak długo nosic bo boję sie o synka zdrowie :( że coś się mu stanie albo łożysko przecież jest coraz gorsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Hejka my dziś byliśmy na pierwszym spacerku. Malutka przespala cały :-) . Ale dziś zauważyliśmy że robi się żółta . Poczekam do poniedziałku aż położna przyjdzie i zobaczę co powie . Mam nadzieję ze obejdzie się bez szpitala. A u nas pogoda srednia , zimno nie jest ale slonca dzis nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Hejka my dziś byliśmy na pierwszym spacerku. Malutka przespala cały :-) . Ale dziś zauważyliśmy że robi się żółta . Poczekam do poniedziałku aż położna przyjdzie i zobaczę co powie . Mam nadzieję ze obejdzie się bez szpitala. A u nas pogoda srednia , zimno nie jest ale slonca dzis nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×