Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anilorak123

Mamusie na lipiec 2016

Polecane posty

Gość Mamamalgosi
Cześć Dziewczyny, ja również jie mam czasu jc napisać. Tzn napisać to jeszcze pół biedy, ale szukać tego watku przez kilka stron ;) Mimi urodzilas? Jak synek? Dominik ma już prawie 6yyg i 5200... śmieszny mały zarlok :) Marta Twoje mleoo zawsze jest najbardzij odpowiednie dla malucha. Jie ma czego s takiego jak za tluste/za chude mleko. Ja tez polecam purelan medeli. Pozdrawiam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Nasz Tymek to już waga ciężka ;) prawie 6 tyg. i prawoe 4500g :) Widzę,cżecfprum opustoszalo, ale wcale się nie dziwię, sami na nic nie mamy czasu, dziecko pochłania 100% czasu... Muszę się z tym pogodzić, chociaż nie kest łatwo. A jak Wasza waga? Ja jestem w szoku ale zostalo mi ok 1,5kg po ciąży, w dniu porodu miałam 13kg na plusie. Lekarz pozwolił mi już ćwiczyć brzuszki po CC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zostało 8na plusie przytylam 16kg brzuch spadł ale nadal worek od porodu ponad 4tyg prawie 5. Dominik waży 3750 czyli przybrał na wadze tylko 400 gram od porodu minęło prawie 5tyg .. ma skazę białkowa tutaj lekarze karmić karzą go zwykłym mlekiem nie chca wypisać nitramigen ponieważ jak to mówią nie umrze od tego mleka. A cały czerwony w pryszczuch wymiotuje i ma biegunkę dziwny kraj. Dzisiaj z polski szwagierka wysłała nam mleczko udało jej się kupić na receptę od technika farmacjii odetchnęła z ulgą mimo że będzie dopiero w wtorek.xake cóż trzeba wytrzymać. Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu UK trzymajcie się!! Dobrze, że masz możliwość sprowadzenia spboe dobrego mleka, bo nie ma nic gorszego niż patrzeć jak sie Maluszwk męczy :( daj znać czy mu lepiej po tym nowym mleku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno dam znac. Do mam jtore rodzily sn i mialy juz pierwsze zblizenie za soba. Bolalo? Kiedy sie zdecydowalyscie na ten krok? Ja jestem juz prawie 5tyg po porodzie odchody to praktycznie sam sluz ale jesZcze troche jak robie siku boli mnie krocze jakby ktos mi tan kosci łamał. Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Asia to bardzo malutko przybrał. Julek 400 gram przybrał w jeden tydzień :) aż położna się zdziwiła że tak dużo. ale potrafi nawet wypić 150 mojego mleka mały żarłok. 25 idziemy na pierwsze szczepienie Julek będzie miał wtedy 6 tygodni. U mnie strasznie długo szwy się rozpuszczają. W czwartek sama wyciągnęłam sobie dwa szwy bo mnie bolały, bo zahaczały mi. I niby to rozpuszczalne są. co do współżycia to jeszcze się nie zdecydowaliśmy na to. Jak dla mnie to za wcześnie bo nie jestem do końca wygojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula a ja mam mega ochotę tylko trochę boje się bo jak oddaje mocz to trochę boli mnie tzn mam uczucie jakby ktoś mi łamał kości Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
Hejka mamusie, ja dopiero 2 i pół tyg po porodzie naturalnym, malutką odstawiłam już od piersi bo w sobotę trafiłam do szpitala z zapaleniem piersi i rany poporodowej i piersi tak mnie bolały, że postanowilam pomyśleć o sobie, malutka je bebiko, pięknie śpi i przybiera na wadze a i mnie już wszystko zaczyna mniej boleć. Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta to super. U mnie każdy mówi że synek za mało przybrał nanwadze tak jak przed,y alergii ale tutaj lekarze mówią że jest ok a ja im nie wierzę dobrze że mleczko już leci do nas Asia u k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia ma już miesiąc, pięknie je z piersi, pięknie śpi w nocy. Jest taka grzeczna, że czasem nie mogę uwierzyć, że to taki maluszek☺ odnośnie połogu to krwawilam tydzień i plamilam tydzien. Od prawie trzech tygodni nic nie ma, nawet wkladek nie nosze. Wizytę u ginekolog mam pod koniec sierpnia to wybiorę jakąś formę antykoncepcji bo narazie wiecej dzieci nie planujemy, dwie księżniczki wystarcza ❤️ My mamy teraz wakacje, od kilku dni jestesmy u moich rodziców a w sobotę wyjezdzamy nad jezioro na Mazury :-) Co do wagi to w ciąży przytylam 16kg, tydzień po porodzie wazylam już tyle co przed ciążą i utrzymuje tą wagę do dnia dzisiejszego, liczę, że uda mi się zrzucic kilka kilogramów dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta7890
To super Wanilia, że wszystko u Was tak super :-) pocieszyłaś mnie, że też wyjeżdżasz z takim maluszkiem bo my wyjeżdżamy 25 sierpnia i co chwilę słyszę krytykę w związku z tym wyjazdem, że gdzie to wyjeżdżać z takim maluszkiem. No a co do antykoncepcji to też mam nadzieję, że lekarz coś mi zaproponuje, chociaż pierwszy raz idę na nfz i nie wiem na kogo trafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją jutro ide zastanawiam się nad plastrami bądź implantem założonym na 5lat chociaż chłopak uważa i ufa tylko tabletkom bo wcześniej już bralam zobaczymy co lekarz jutro mi poleci Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Jak dobrze czytać, źe wyjeźdżacie z Maluchami! My teź za tydzień jedziemy nad morze, różne opinie slysze na ten temat, ale pytalam neonatologa i był jak najbardziej za wyjazdem :) nasz Tymek na wyjeździe skończy 2 miesiące, morze a pewno zrobi mu dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wam fajnie nasz najbliższy wyjazd jest po paszport do ambasady 300km ;( i spędzimy tam jeden dzień a wyjazd na wakacje dopiero w październiku jak paszport już będzie to polecimy na wczasy do polski . Mój Dominik rośnie z dnia na dzień i nie mogę się napatrzeć jak że mną jest to mam spokój śpi i się smieje a tata wchodzi do domu po pracy albo przed pracą taty wstaje i jest płacz albo sobie gaworzy. Dzisiaj ide do lekarza aby wypisał jakąś antykoncepcję . Planuje niedługo spróbować współżyć może sie uda a może nie warto spróbować małymi kroczkami Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Lila to chyba najmniejsza ze wszystkich dzieciaczkow-jutro konczy 6 tyg. A wazy 3680-tylko że startowała jakowczesniak iż waga 2810.Ja dalej walczę o laktacje - przez 3 tyg spędzałam 10dziennie na karmieniu i odciaganiu -wciąż ja dokarmiam -daje jak Nań bo po bebilonie miała zaparcia i bolał ja brzuch.Mi przyplatalo się zapalenie jakieś tam na dole-dostałam wczoraj lek -jeszcze nie antybiotyk.Na recepcie jest napisane żeby nie karmić przy tym leki ale lekarz mnie 2 razy zapewniał że można.Trochę się obawiam ale to B.dobry lekarz więc się słucham.Ja od porodu przytylam 2 kg-bo jadłam słodkie.Teraz znów tydzien juz nie jem słodkiego i już 0.5kg mniej.Ja jeszcze boję się ćwiczyć po cc.Kazała mi lekarka jeszcze odczekać.Asia Uk-jeśli Cię tak boli to moim zdaniem powinnaś iść się zbadać -może coś Ci na to dadzą.Są różne globulki -np citatridina i one przynoszą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalius nie badają tutaj więc lipa dzisiaj dostałam tabletki carrzette czy jakoś tak mam nadzieję że wpadki nie zalicza bo są jedni składników. Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malgosi i dominika
Asia uk moj Dominik też ma krostki - na buzi, na uszach strupki i troche na ciele. Dermatolog stwierdziła łojotokowe zapalenie skóry. Powiedziqlq, że nq alergie i jej reakcje na skorze jest za wcześnie... z czego się cieszę, bo mądre pediatry przy poprzedniej córce kazały mi przejść na dietę bezmleczną jak ta miała 4tyg... Marta to współczuję zapaleń i utraty kp :((( Jeja widzę, ze moj klops najwiekszy tu na forum... Mam nadzieje, ze zmniejszy mu się tempo tycia, bo już ciężki jest i odpadaja mi plecy od noszenia... Siostra była duuuzo mniejsza co sobie chwalilam :P Śmieję się, ze w policzkach (bo ma jak chomik) magazynuje mleko na później :D I uwaga uwaga :))) maluch od wczoraj zaczyna się uśmiechać :) jakieś takie obudzone spojrzenie ma i bardziej towarzyski się zrobil. Może jakiś skok był, czy co :) Co do współżycia to ja tez już bym chciała, ale się boję :P nie pamietqm ile czekałam przy córce, na pewno wiecej jak 8 tygodni. Asia jq jic nie czułam i nie czuję przy wypróżnieniu, ale ja miałam szybki i lekki porod. Jak by mi ktoś zagwarantowal, że 3cie dziecko urodze tak samo szybko to mogę zachodzić w ciążę nawet za pół roku :P Pozdrawiam!!! mama m&d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Hejka u nas też wsumie ok. Mała ma od około 2tyg katarek lub czasami zatkany nosek ale lekarz powiedział że jest zdrowa i trzeba nawilzac i oczyszczać. w dzien malo spi najlepiej by chciala caly czas mnie widziec i slabo zasypia w ciagu dnia ale w nocy spi. Obudzi sie na karmienie i dalej spi. O 19/20 karmienie wieczorne to nastepne okolo 2 a potem okolo 6rano. Co do współżycia to minimum 6tyg musi minąć. Po tym czasie gin może stwierdzić czy już możesz. Ja zapewne będę chciała spirala na 3 lub 5 lat. Miałam już kiedyś po pierwszym porodzie. U mnie trochę pusto w domu bo mąż z synem wyjechali na kolonie sportowe i my tak same. Ale w niedzielę wracają i nie mogę się już doczekać. Ja w ciąży przytylam 17 teraz 3tyg po porodzie zostało mi jeszcze 6 . Ale w ciąży nie miałam ochoty na słodkie a teraz mam ogromną ochotę . OgranicZam się do herbatników ale to i tak słodycze. Muszę je sobie odpuścić bo chce zgubić to co niepotrzebne :-) Jej ale czas leci ze niektóre mają już nawet 2mies dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu UK, myśmy zaczęli ponad 2 tyg temu próbować sie kochać i właśnie małymi kroczkami wyszło super :) teraz już normalnie to wszystko działa, tylko jeszcze trzeba mieć kiedy ;) ale 2-3 x w tygodniu się udaje :) Polecam, to taka namiastka czegoś innego niż karmienia pieluchy i wrzaski Malucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
natalius mój Julek nie był wcześniakiem urodził się normalnie w 39+2 i też miał wagę 2820, potem spadło do 2500. 25 idziemy na szczepienie więc zobaczymy ile teraz waży. Mały praktycznie przesypia cały dzień, czasami wieczorem nie śpi z 2 godzinki. A na mleko budzi się co trzy godziny. My też na wakacje nigdzie nie jedziemy a na pewno nie do Polski, trzeba czekać na dokumenty. Asia wyrabiasz paszport czy dowód w Polsce przez internet? Ja robię dowód bo po paszport musiałabym jechać ponad 800 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama Małgosi i Dominika mój maluszek ma alergię pijac mleko coraz bardziej go wysypuje dzisiaj rano opuchl całe oczka ma dobrze że mleko już w wtorek będzie z polski ql muszę się pochwalić wczoraj jak byłam po tabletki była że mną tlumaczka która wcześniej przychodziła do nas z położna i się przestraszyła lekarz zresztą też gdy powiedzialam co 4kolegow z jej pracy mówiło i o dziwo może ona wypisać mu te mleko tylko trzeba czekać tydzień na zamówienie i będzie darmowe mam przyjść ona mi wypisze jak będę miała 5ostatnich puszek bo ma przyjść 10z polski trochę wynosiło nas to bo zapłaciliśmy 700zl z przesyłką ale czego się nie robi dla dziecka. Jak patrz na niego płakać mi się chce bo cały szorstki t pryszcze pękają i oczy całe opuchnięte no cóż trzeba poczekać do wtorku. Ją Marianna ile czasu bylas po porodzie? U mnie jak na złość nie było krwawienia tylko śluz tydzień a od wczoraj jak zaczęłam brać tabletki pierwsza i w nocy ból podbrzusza i krwawienie mocniejsze oj dawno tego nie było a już chciałam spróbować się kochać nawet z tej okazji kupi!am sobie koronkowa prześwitująca koszule bo jeszcze mój brzuch nie jest w normie hehe. Paula wyrabiamy paszport w Edynburgu w konsulacie polskim na rok czasu bo dziecko paszportu nie ma umowilam spotkanie przez internet zaraz po narodzinach i czekać trzeba do 15wrzesnia na spotkanie a później tydzień na paszport a PESEL muszę jakoś w pl wyrobić mam nadzieję że szybko go będzie mozna wyrobić i wtedy zrobimy na 5lat paszport . A jadę po niego 300km żeby złożyć wniosek i później odebrać no nic takie uroki rodzenia za granicą Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
AsiuUk, od porodu (CC) minęły wtedy niecałe 4 tygodnie. Ja od 3 dni biorę tabletki, jednoskładnikowe, żeby sprawdzić jak zareaguję na progesteron, po jednym opakowaniu jeśli dobrze się będę czuła załozymy spiralkę, na 5 lat będzie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja marianna jakie bierzesz? Mi wypisali carrezatte czy jakoś tak tez jednosklafnikowe spirali sie boje myslalam o implancie na 5lat ale chlopak ufa tylko tabletkom narazie je pobiore 3miesiace a pozniej implant lub zastrzyk moze. Przyszly mleka dwa jeszcze 8idzie jaka jestem szczesliwa synek ma juz cale oczy zapuchniete mam nadzieje ze pryszcze te co sa i te popekane zejda a i oczka sie wkoncu unormjja. Asiauk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
AsiaUK, ja też mam carazette :) spiralka mnie przekonuje, tym bardziej, że mój gin jest na tak, a jemu ufamy oboje z mężem :) mówił o implancie, ale nazwał to metoda inwazyjną i stwoerdził, że jak się uprę, to ok, ale spirala lepsza. Poczytaj o Mirenie. Jak dobrze, że wreszcie masz to mleko! Niech się Maluszkowi poprawi, bidki takie małe są, coś im dolega a my nawet czasem nie możemy pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jamarianna uszy i twarz ma całą w skorupie bo pryszcze popękały ale pije już mleczko krzywi się bo nie dobre ale lepiej już się ma .Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Asia możesz złożyć wniosek o dowód osobisty dla dziecka przez internet, dziecko wtedy automatycznie ma nadawany pesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiedziałam dzięki za informacje Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się macie i dzieciaczki? U mnie Dominik rośnie opuchlizna z oczu zeszła czekam aż zejda strupy z buzi i te plamy i pryszcze nitramigen działa na mojego spiocha. Muszę się pochwalić wczoraj się kochalismy myślałam że będzie gorzej ale mimo nawilżenia czułam się dziwnie i sucho tak zupełnie obco chłopak był chyba też zestresowany bo pytał co chwilę czy boli widział chyba że mnie boli a nie chce przerwać to nasz seks trwał krótko ale z satysfakcją dwoch stron . Cieszę się że się przelamalam już będzie tylko łatwiej mam nadzieję że mniej bolesnie. Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
AsiuUK, cieszę się, że Twój synek ma się już lepiej. U maluchów szybko się wszystko goi, za kilka dni śladu po tych strupach nie będzie :) Co do seksu, to mieliśmy tak samo, no po prostu trzeba się przełamać, użyć żelu nawilżającego i na początku nie nastawiać nie wiadomo na co ;) ale z każdym razem jest lepiej :) Brawo Wy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×