Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

...gdy w modlitwie się do mnie zwracacie, Ja z wami modlę się do Boga

Polecane posty

Gość gość
Pokój Wam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn fubu to nie chrześcijańskie wyzywać się. Nikt nikomu nie ubliza. I niech tak tu zostanie. Wątek maryjny i na tym sie skupmy. Chcę napisać że Maryja jest zdolna wyprawaszac dla nas łaski u swego syna. Dla nas słabych i maluczkich. Jest wiele uzdrowien i cudów za pośrednictwem MaryII. I to są fakty. Tak samo jak to że ona młoda dziewczyna odpowiada Bogu na jego zawołanie amen. Wiedziała co ja może spotkać za niesłuszne dziecko. Mogła zostać ukamienowana. A ona odpowiada amen. Takie zaufanie do Boga. Chciałabym mieć taką wiarę i postawę wobec historia jaka przewidział dla mnie bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Martyny 15:14 , to co tam napisane dotyczy czasów z przed Jezusa , a ty nas ludzi XXI wieku wierzących w Jezusa uważałaś jako pogan . Ja się zastanawiam czy to nie jest celowa manipulacja przed waszym wielkim jubileuszem . W przyszłym roku obchodzi aż 500 lecie powstania waszego wyznania , wiele portretów waszych założycieli będzie widocznych w wielu miejscach . A ze wschodu aż 100 lecie rewolucji październikowej też da się nam we znaki . Nie wiadomo co będzie bardziej smutne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto tobie powiedział , że nie wierzymy w Pana Jezusa ? Jest wiele objawień Pana Jezusa w które wierzymy , tak samo jak w Ewangelię . W Ewangelii jest jednak o tym jak Najświętsza Maria pomagała wiernym i na weselu w Kanie wyprosiła u swego Syna cud zamiany wody w wino .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martynka zaprzeczasz sobie. To fakt że wiara rodzi się że słuchania słowa Bożego. I my katolicy słuchamy go w kosciele więc czemu się z tego naigrywasz? Księża ukończyli teologię i jak najbardziej są odpowiednimi osobami do jego tłumaczenia aby nie powstawały herezje. Czesto ucznoowie tez prosili jezusa o tlymaczenie swoich przypowiesci.Problem w czym innym. Możesz go słuchać a nie rozumieć. Możesz go słuchać a niesłyszec. "Kto ma uszy niechaj slucha". Co do maryji Jezus daje ja nam jako nasza matkę w słowach "oto matka twoja". A co do jej świętości są słowa w piśmie ktore wypowiada archaniol "błogosławionas ty między niewiastami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezus przychodzi w słowie ale i w wydarzeniach w naszym życiu. Każdy z nas ma pamiątkę w sercu Jezusa Chrystusa, taki mały cud w naszym codziennym życiu. Nie chodzi o coś spektakularnego jak np odrosniecie odciętej konczyny lecz małe pamiątki gdzie Jezus pozwolił nam np pokonać jakiś nałóg. Przebaczyć naszemu"katowi" itp. Jezus przychodzi do nas w wydarzeniach także! Jeśli ktoś temu zaprzecza to nie ma w nim wiary i jest ślepy. Jezus jest obecny w naszym życiu codziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykre Maryno 33, że tak Cię nakręca szkalowanie KK :o Czy to jest po chrześcijańsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bo nauka KK ma niewiele wspólnego ze Słowem Bożym." X To jest jawne szkalowania KK. Nie wiesz Martyno 33 to się doinformuj o KK. A nie wypisujesz brednie rodem z Lutrowskiej propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szykany na KK są tylko próbą uciszenia własnego sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego pominęłaś fakt , że na weselu w Kanie na prośbę Najświętszej Marii cud zamiany wody w wino był jednak dokonany ? Z tobą się trudno rozmawia , gdyż nie doczytujesz do końca treści w danym temacie gdy tobie nie odpowiada . Sama zaprzeczasz cudotwórstwu Jezusa , których uczynił wiele np. cuda rozmnożenia chleba i ryb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najświętsza Maryja w San Martino , Schio : przekazuję słowa : "Pozwólcie abym was prowadziła , nie ufajcie tym zarozumiałym uczonym w piśmie ani tym niewykształconym bez przyszłości bo zapatrzonym w rzeczy przemijające ." " Zapraszam was do tego aby podawać rękę tym , którzy nie widzą wiary ale nie pozwólcie się im prowadzić . Wy bądźcie tymi , którzy ich poprowadzą aby zapanowała w was bo/ża roztropność .."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najświętsza Maria , Schio , San Martino : przekazuję słowa : " ... Kochane dzieci , patrzcie ze Mną w przyszłość do której należy zwycięstwo wiary. Wyjdźmy razem na spotkanie Jezusowi który nadchodzi . " " Szukajcie ucieczki w moim sercu Matki , bowiem szaleństwo wroga - świeckiego świata porywa obecnie zbyt wiele dusz na zgubę . Otrzymacie ode Mnie tym większa pomoc im więcej się mi zawierzycie ."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak potwierdzam że rozmowa z Martyna to jej monolog. Piszę polprawdy. Jezus w kanie 0lrzeczywiście tak odpowiedział MaryII a ona poszła do uczniów i powiedziała aby uczynili cokolwiek on poprosi. Ona wiedziała że jezus spełni jej prośbę ale jak zawsze pokornie stoi za nim. Ona wstawia się za gospodarzami i Jezus ja wysłuchaj. I tak jest też w naszym życiu prosimy Jezusa poprzez jego matkę. To nie balchochwalstwo.nikt z katolików nie zaprzecza że Jezus jest prawda droga i życiem więc po co ten poemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak potwierdzam Martyna operuje polprawdami. Maryja przyjęła słowa Jezusa poczym poszła do uczniów i powiedziała aby uczynili co im Jezus powie. Ona wiedziała że jezus spełni jej prośbę. Ona wyprosila łaski dla gospodarza. Dziś jeśli japrosisz wstawia się za nami u swojego syna. Gdzie tu balchochwalstwo? Jezus jest Bogiem Maryja jego matka. Taka hierarchia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martyna33 czyli urodziłam się i wychowywałas w katolicyzmie? Jeśli tak to jesteś apostatka a jako znaczenie pisma wiesz co Jezus mówi o appostazji. Do widzenia. Nie mam o czym więcej rozmawiać. Widzę że przyjmujesz wiarę na poziomie intelektu tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najświętsza Maryja mówi zawsze prawdę , a więc w Fatimie w Portugalii podczas objawienia powiedziała trójce dzieciom Hiacyncie , Franciszkowi i Łucji słowa : ".. Mój Syn Jezus chce abym była znana i miłowana .. " W więc to jest wolą Bożą aby Najświętsza Maria stała się powszechnie znana i miłowana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o Martynę 33 to mam podejrzenia z powodu infantylności jej argumentów i dziecięcego spojrzenia na Biblię . Nie jestem pewien ale pod jej nickiem często wypowiada się inna osoba niedojrzała i nastoletnia . Być może to jej córeczka lub inna młoda krewna wypowiada się w imieniu Martyny33 pisząc tu , gdy mama jest poza domem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
martyna 33 dziś "Ducha nie gaście, proroctw nie lekceważcie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oto matka twoja" Jezus wówczas uczniom a dziś nam ofiarowane swoją matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrozum że kk nie traktuje Maryji jak stworce lecz jak osobę która bóg wybrał do wielkiego dziela. I jeszcze za życia Jezusa, Jezus czyni cuda na jej prośbę (no ale ty Odrzucasz te prawde cudu w kanie). Pokazał nam że matka jego w pokorze może wyprawach nam łaski. On dokonuje cudu Maryja je wyprasza. Już bardziej prosto nie umiem tego opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martyna nikt cię nie obraża. Piszesz herezje a my bronimy Maryji. Czytaj z uwagą wszystkie posty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tu podanych wiele argumentów ale ty nie przyjmujesz tej prawdy. Wobec czego dyskusja nie ma sensu, nas katolików nie przekonasz swoimi wpisami a nam nie zależy abyś ty się nawrócila. Jesteś dorosła (chyba)więc każdy pracuje na niebo jak rozumie i jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maryji nalezy czcić jak to robił Je/z/us jak moze obalac tylko potwierdza dogmaty o eucharystii pisałem wielokrotnie protestanci sa zaslepienie przez szatana zasłonił im prawde bo sam je/z/us powiedział to jest maja krew i ciało Je/z/us nie powiedział o chlebie: "oto symbol, oto przypomnienie mojej obecności", lecz: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje." (Mt 26,26). Aby nie było wątpliwości, o jakie Ciało chodzi, św. Łukasz uściśli: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane" (Łk 22,19). Nie chodzi zatem o jakieś pozorne ciało ani o jego symbol, lecz o to Ciało, które za kilka godzin po ustanowieniu Eucharystii miało być wydane na śmierć. Podobnie o prawdziwej swojej Krwi — a więc o tej, którą przelał w niedługim czasie po ustanowieniu Eucharystii — mówi Chrystus: "to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów." (Mt 26,28)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martyna33 biblijnej prawdy nie można przedstawiać "inaczej" jak piszesz. Prawda w Biblii jest jedna i niezmienna od wiekow. Prawda biblijna nie powstała 500 lat temu prawda? Kk a w tym księża przedstawiają te prawdę no ale nie każdy w nią wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i zeby było jeszcze śmieszniej jezus potwierdza to cudami dla niedowiarków tak i samo szatan nie moze uwierzyc w miłosc boga tak i protestanci nie moga uwierzyc w realna obecnosc je,zus.a zostali zwiedzeni luter odrzycił zbawienie z uczynków a pisze wiara bez uczynków jest martwa” (Jk 2,17.26)Wydaje się pewne, że zamiłowanie lutra do używania przekleństw i słów wulgarnych zostało w pewnym sensie ukształtowane pod wpływem warunków, w jakich rozwijała się jego psychika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu...") oddzielają to zdanie od Wj 20:3 ("Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie" Kpł 26:2 mówi, aby czcić święty przybytek Pana. Widać więc, że choć Bóg zakazywał czcić przedmioty kultów pogańskich, to jednak pozwalał czcić to, co jest związane z Jego Osobą. Jeśli czczono świątynię (wszystko, co się w niej znajdowało - Wj 40:9), przez którą ukazywała się chwała Pańska, to czemu nie można czcić innych relikwi przez które też ona się ukazuje? To nie Kościół wprowadził obrazy i figury lecz Bóg (Wj 25:17-22).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyściec 1Kor 3:14n. "Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie poniesie szkodę i sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień". 2) ST wskazywał na czyściec jako na miejsce, gdzie może nastąpić uwolnienie od grzechów: "Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechów" 2Mch 12:45 (por. Syr 7:33). 3) Chrystus w mowie o grzechu przeciwko Duchowi Św. stwierdza możliwość odpuszczenia pewnych grzechów w przyszłości, a tym samym potwierdza wcześniej znaną naukę (Mt 12:32, Mk 3:29).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostrzenica gdy studiowała w niemczech miała z jakim profesorem wykłady i ten profesor twierdził ze nic nie rozumie z pisma sw . przeciez jest powiedziane ostrzezenie w pismie swietym by nie interpretowac pisma sw na własno zgube i to własnie protestanci nie rozumieja co czytaja jak ten profesor https://watchtower.org.pl/bednarski.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×