Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
muusia wiadomo kiedy Cie wypuszcza? u mnie dzisiaj brzuch jakis spiety i ruchy maluszka tez takie dziwne, inne niz zawsze. rano mialam troche stresujaca sytuacje, moze to przez te nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synus waży już 3500 g jeśli dotrwam do terminu to będzie ważył koło 4 nie wiem jak ja takiego klocka urodze. jestem z reguły drobną dziewczyną 65 kg przy wzroście 1.59 edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika bedzie obchód to zapytam o to crp. Zaraz pewnie bede miała kolejne ktg Monika a co cie zestresowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
No nie urodziłam jeszcze. Po wizycie jestem, bez zmian. Wizyty przed porodem już nie mam. Jak nie urodzę wcześniej to 9 mam się do szpitala wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuNa1456
Kurcze dziewczyny tez sie czujecie takie nieproduktywne? U mnie masakra... chodze po domu i nie wiem co z soba zrobic. Najchetniej poszlabym do pracy :) Dzidziusiowi jakos nie spieszno do wyjscia, jak w niedziele mnie te skurcze w nocy zlapaly tak teraz cisza Orientujecie sie jak to jest z l4 w pracy jezeli urodzilabym po terminie? Bo mam zwolnienie do dnia porodu wiec do 12.08 - lekarz mowil mi ze na dluzej nie moze wystawic, wiec jak nie urodze do tego czasu to co potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moze wystawic zwolnienie, mi wystawila do 18 sierpnia a termin mam na 11. moze nie chcial wystawiac na dluzej, ale jak do 12 nie urodzisz to powinien po 12 znow wystawic L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Aga u ciebie tak samo jak u mnie do 6 juz wizyty nie mam tylko do szpitala mam sie zgłosić 6ego. Mam nadzieje ze nie będę tam długo leżeć. Planuje w piatek sie troche przeforsować. Luna powinien ci wystawić. Ja mam do 6ego l4 i tego dnia idę do szpitala i jesli będę czekala na poród kilka dni to albo szpital mi wystawi l4 od 7ego albo jesli nie będzie chcial to mam zadzwonic do gina i on mi wystawi bez problemu. Jesli ty nie będziesz miala tego l4 to zostaje wziąć wcześniejszy macierzyński. Ja dzis tez do kitu jestem . Nawet spalam w południe. Obiad zrobiłam uprałam wnętrzności z wózka i nosidelka. Podłogę jeszcze na kolanach wytarłam a zaraz mam zamiar zapiekanki robic na kolacje. Ale tak wszystko bez entuzjazmu i chęci robię. Z malą jutro do pediatry i na ktg jadę. Dzwonilam dzis do okulisty czy wystawi mi zaświadczenie o braku przeciwskazań do porodu sn. Ze względu na zaćmę ktora mi w lutym zdiagnozowala. I powiedziała ze ona nie widzi przeciwskazań ale to będzie musial ocenić okulista w szpitalu. I teraz sie boje ze jak powiem o tej zaćmie a ich okulista będzie widział problem to zrobią mi cc. Może zataić tą chorobę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Bylam u lekarza mala waży 3800 !!! Spora dziewucha! Jeszcze tyd ma zeby do 4kg dojsc..... ;-) tak ginekolog powiedzial! Dostalam skierowanie na 7 w nd przyygotuja. Mnie i 8w pn robimy cc! Szyjka w ogole nie skrocona,zgladzona czy jaakos tak, rozwarcia zadnego czekamy az sie samo zacznie albo ostatecznie do pn! Lekarka powiedziala mi ze nie jestem stworzona do porodu silami natury i nie pozwoli mi rodzic normalnie bo nawet ze zbadaniem mnie miala problem mam tyło zgiecie macicy czy cos i gleboko wszystko tam w srodku i temu z synem tez byl problem i rozwarcie mi sie nie robi ! Opisala to jakos nawet mi narysowała ale wybaczcie lekarzem nie jestem dokladnie nie przekaze jak mi to wyłożyła! Mam lezec i odpoczywac! Tylko pachniec i trzymać nogi razem do pn hihi poZdrawiam i wytrwalosci tym ktore jeszcze maja przed soba porod!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia nie wolno nam mieć takich rzeczy (wiatraków) bo tu chodzi o dzieci że niby zawieje. Chociaż musze powiedzieć że przy wieczornej kąpieli pani pielęgniarka okazała litość i zabrała moją Zuzie i koleżanki z sali dziecko razem. A my wietrzyłyśmy sale.Ubrała je lekko i teraz śpią obie zadowolone. Może jutro wrócimy do domku choć to zależy od wyników badań Zuzi ma podejrzenie żółtaczki. Rzsowa widzę że się nie oszczędzasz ;-) Ale rozumiem doskonale.Ja bym choroby nie zatajała może twój lekarz wystawi chociaż jakąś opinie czy coś? Żeby ten szpitalny miał do wglądu. Łucja w takim razie nic tylko pozostaje mi życzyć tobie żebyś dotrzymała terminu i żeby cc przebiegło bez komplikacji. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Łucja zdziwilo mnie to co powiedzial Ci lekarz poniewaz ja tez mam tylozgiecie macicy. I z tego co wiem to po zapłodnieniu tyłozgięcie macicy nie ma już żadnego wpływu na przebieg ciąży i nie jest wskazaniem do cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Właśnie wyszłam z wc gdzie zobaczyłam ze plamie. Krew nie byla czerwona ale taka rozcieńczona rożowa. Za szybko spuściłam wode ale wydaje mi sie ze na muszli było troche śluzu, odrobina , wielkośc***aznokcia. Ale nie wiem czy to byl czop czy poprostu akurat wyleciał jakiś nadmiar śluzu co często mi sie zdarza przy oddawaniu stolca. Pisałam do gina ale nie odpisał i dzwonie do poloznej ale akurat zajęte ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSOwa ale to bylo plamienie czyli sama krew czy raczej sluz z domieszka krwi? bo jak czop to chyba nie ma jeszcze co jechac, tylko czekac az sie akcja zacznie. mam nadzieje, ze zaraz ktos odbierze zebys sie nie denerwowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
RZSowa zobacz sobie czy to nie wody moze sie sacza. One takie blado rozowe moga byc. Troche jak rozwodniony kisiel. Mala spi. Uciekam pod prysznic i tez do spankaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa moze to wody plodowe. Mi lekarz wystawił zwolnienie aż do 28!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Kurcze tez nie wiem o co chodzi ale nie mam wskazania takowego na cc. Porostu mowiila ze dzidzia duza i te szwy po poprzedniej cc nie wyglada to za dobrze i nie chce komplikacji przy poroodzie an, a pozatym pamieta moj ostatni porod i to jak moja budowa wplynela na dalszy przebieg poroodu i czym sie. Skończyło! Nie wnikam w to, wrzucam na luz i czekam.......co lekarz to opinia pewnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Muusia kurcze dlugo masz to zwolnienie ja mam do 7 tak jak mnie kladzie do szpitala a 8juz maa byc macierzynski! A przepraszam to do 28 tzn. Do ktorego tygodnia ciazy masz to zwoolnieniee do42? ;-) ;-) pytam serio bo chyba maks do terminu porodu czyli u ciebie ten kolejny czylli16 jak dobrze pamietam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Łucja no pewnie tak jest ze co lekarz to opinia, pewnie u Ciebie sa inne powody tak jak napisalas, bo samo tylkozgiecie to nie sądze wlasnie tez mi sie wydawalo ze zwolnienie powinno byc maks do dnia urodzenia dziecka, ale sama dostalam na tydzien po terminie. moze jak sie zglosi urodzenie dziecka to automatycznie przechodzi na macierzynskia L4 jest wazne tylko do dnia porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tak boleśnie sie rozpycha ze zasnąć nie moge:/ i w kręgosłup dostaje i muednice. No rozerwać mnie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No najwidoczniej dal mi do 42 z om. No boje się bardzo jak będą mi kazali czekać do 16:( czemu w inny h szpitalach jest inaczej?. Ona tam.ma naprawde ciasno. Ja ogólnie tez drobna. Przed ciaza wazylam 50 wzrostu 160 . Przeciez juz mam c donoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia i jak to jest ze w dzien zawsze cisza, a jak przychodzi do spania to takie wygibasy mojemu tez sie tak zdarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Tak jest bo ja zwolnienie mialam do 26 października a urodzilam 14 wiec od razuu z automatu 14 to byl dzien rozpoczecia macierzynskieego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia nie martw sie na zapas, przeciez będziesz miala cesarke wiec nawet jak coreczka duza to bez problemu sobie poradza. wspomnialam Ci ze u mnie robia tak samo, czekaja do terminu z om. poza tym tak jak ktos tu pisal wczesniej ponac lepiej jest zrobic cesarke jak dziecko jest gotowe na wyjscie i zaczyna się akcja niz ustalic mu termin i wyciagnac znienacka. wiem ze to czekanie jest okropne, ale pewnie wiedza co robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
a no to dzieki Lucja za informacje, w takim razie nie ma co sie martwic ze jest na dluzej wystawione obawiam sie ze jak maly bedzie sie tak ociagal to nawet tydzien nie starczy i bede musiala jeszcze isc przedluzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika moja ostatnio caly czas tak ma tzn co wieczór i pewnie potem tak będą szaleć te nasze dzieciaczki jak sie urodza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LuNa1456
U mnie podobnie, przychodzi wieczor i maly staje sie bardziej aktywny i te bole jak na okres... Mam nadzieje ze z tym l4 nie bede musiala przedluzac i akcja zacznie sie przed terminem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzsowa coś mi się wydaje że ty to już urodziłaś. Daj znać! :-) Mi tak się zaczęło pierwszy ,, rzut" wód płodowych poszedł do WC bo akurat poszłam siku, ale nie przyszło mi do głowy że to mogły być wody. A później juz ,,poszło" ;-) Jak z tym L4 to ja właśnie nie wiem ja miałam wystawione do dziś 3.08 pewnie jutro się dowiem co dalej to wam napisze. Dziewczyny jak nazywała się ta maść na brodawki? Mam właśnie nawał pokarmu, daje jakoś radę.Mała ładnie sie tylko przez to że często ją przystawiam bolą mnie brodawki. Fajnie poczytać jak wasze maluszki rozrabiają w brzuszkach. :-) Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili jak masz do 3 l4 to raczej od dnia porodu zostało ono skrócone i od 31 masz juz macierzynski Tu w nocy ok 23 do mnie na sale przyjęli dziewczynę co sporo wód jej odeszli i dają jej ampicylinę ale dalej nic się nie dzieje .chyba ma balonik. O 6 ma ja prowadzić na porodoeke mize dostanie oxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili tych maści to sporo jest ale mi się kojarzy ze tu byla podawana jakas na m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×