Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLisa

Starania o dziecko 2016, 2017 cd.

Polecane posty

Gość Kotelkowa
Czytam wasze posty od samego początku codziennie wchodzę tu i czytam co nowego u was jednak dopiero teraz sama napisałam mam nadzieję ,że dołączę do was i będziemy się razem wspierać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałam odpowiedź z Nickiem i się nie dodało:( mam na imię Karolina lat 20:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotelkowa
I dodało wszystko na raz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaJaa
witam dziewczynki mam ostatnio zabiegane dni i nie udzielam sie za wiele Rózowykordonek gratuluje :) kurcze mnie wczoraj złapał mega silny kłujący ból dołem brzucha z prawej strony.. to dobrze czy źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Kotelkowa to ty Karolina lat 20 ? Smutna jaaa ciężko cokolwiek na ten temat powiedziec czy ten ból to dobry znak a który dc u ciebie kiedy powinna być @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnaJaa
17 dc a @6.08 owulacja miała byc niby w sobote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
To może wczoraj miałaś owulacje :) stad te ukucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Ja tez obstawiam, że te klucia to owu ;) ja miałam mieć w piątek a zaciazylam w poniedziałek albo wtorek bo owu się przesunęła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Korodonek gratuluję rosnijcie zdrowo :) spokojnej ciąży :) U mnie @ na maksa, także Tydzień z głowy.. Witam nowa koleżankę :) U mnie już 8 cykl także głową do góry, wkoncu się uda, powiedzcie mi kiedy najlepiej zrobić to badanie na prolaktyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od ginekologa, powiedziała, że mam regularne cykle, a przecież zdarzają mi się po 37, 35, niedawno miałam i 42, 47, a miałam z pół roku temu jeszcze normalne od 27-29,30 ;/ nie chciała mi dać zrobić badań na prolaktynę, powiedziała, że najpierw muszę zrobić badania na tarczycę ;/ i chciałam się dowiedzieć czy miałam owulację i kiedy, to mnie tylko przebadała i powiedziała: A czemu miałabyś nie mieć owulacji? Owulacja w połowie cyklu jest. Tak mi powiedziała ;/ a przecież zdarzają się cykle bezowulacyjne, albo się przesuwa, a ja tylko chciałam się dowiedzieć kiedy miałam i czy w ogóle miałam ;/ co za baba ;/ przecież wie, że staram się o dziecko ;/ przepisała mi znowu Duphaston, który mam brać od 16-25 dc ... chociaż, nie wiem, czy nie mówiła, że od dnia @ do 16 a później od 16 do 25 dc, słabo tłumaczyła... a ten duphaston przecież jest na wywołanie @, bo brałam go w kwietniu, jak miałam cykl 47 dni... chyba zmienię ginekologa, bo ta mi nic nie tłumaczy, tylko jakby uważała mnie za małolatę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może ten duphaston pomoże? Chyba coś mówiła, że od dnia @ policzyć 16 dni i brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska_88
kotelkowa- witamy:-) SMUTNA JA ja też mam mieć @ 6.08 i owulka miała być w sobote a okazalo sie że była w czwartek. ukłucie jajnika towarzyszy owulacji ( boli z tej strony z której jajnik wypuszcza jajeczko czasem oba:-) ) ja mam tak co miesiąc wiec zapewne owulka ci sie przesuneła . Idziemy wiec w jednych terminach mam nadzieje że i nam sie uda choć trochę trace nadzieję bo próbowaliśmy codziennie zaraz po @ ale akurat 3 dni szczytu nie było nic bo męża nie bylo:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak dostanę @ przepuśćmy 5 sierpnia, to mam liczyć 16 dni od @? Bo nie jestem pewna czy mi się znowu nie spóźni i nie wiem kiedy mam zacząć brać ten duphaston, ta lekarka mi nie wytłumaczyła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Duphaston masz brać od 16 dc, do dnia przewidzianej miesiączki, wtedy masz wykonać test ciążowy lub betę jak wyjdzie ujemna to przerwać zażywanie duphastonu, wtedy wystąpi krwawienie,a jak dodania to nie przerywać, tylko brać go dalej a gin już zadecyduje kiedy go odstawisz i czy wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 24
Liczyć te 16 dni masz od dnia kiedy dostaniesz @,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazała mi brać od 16-25 dnia cyklu, czyli przez 10 dni, u mnie z @ teraz różnie bywa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotelkowa
Tak to ja Karolina lat 20 , powiedzcie mi dziewczyny dlaczego od zakończenia @ aż do dnia dzisiejszego bolą mnie piersi i mam wrażliwe skutki a @ skończyła się teraz 05.07 wiecie coś na ten temat miała któraś z was tak samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowy_Kordonek
No nareszcie jestem :) Bardzo wszystkim dziękuję za ciepłe słowa i wsparcie! Jesteście nieocenione! S992 - z pracą to tak fajnie nie jest, bo muszę kombinować, pobierać krew tak żeby nikt nie dopytywał czemu sobie robię badania co dwa dni, materiał rejestruję pod fałszywymi danymi, żeby nikt nie "wyczaił" że ONA sobie robi beta-HCG ;) no i siedzenie teraz w przychodni, gdzie kręcą się i zdrowi i chorzy, też niewygodne.. Nie chcę Ci robić nadziei, ale u mnie tylko piersi zwiastowały, że mogło się udać :) Zazwyczaj bolą raptem 3 dni @ a teraz już od owulacji. Martwiło mnie, że wcale nie mam wrażliwych sutków jak piszą, ale okazuje się, ze nie muszę ;D Podobno już od zapłodnienia piersi przygotowują się do karmienia, więc myślę, że ten ból może być "dobrym" bólem ;) Kate92 - miałam powtórzyć test pod dwóch dniach ale skoro zrobiłam już betę, to nie ma sensu, jutro powtórzę betę :) co do "objawów" chyba nawet wolałabym je mieć, łatwiej byłoby mi uwierzyć, że się udało ;D Paula24 - straasznie mi przykro :( Szkoda, że nie udało Ci się w sobotę tej bety zrobić, chociaż nic by to pewnie nie zmieniło. Jestem pewna, że Wam się uda, grunt to się nie poddawać, choć wiem, że to tylko łatwo mówić. Każda taka sytuacja jest jak podcięcie skrzydeł, dlatego ja do tej pory boję się ucieszyć.. PROSZĘ WAS DZIEWCZYNY, OLEJMY "TROLLA" BO ZA DOBRZE NAM TU RAZEM BY COŚ PSUĆ :) Angelowa - piękne wieści! Oby kopał Cię ile może, będziesz przynajmniej wiedziała, że wszystko jest ok :) gośćLisa - jestem dobrej myśli, będę czekać na wiadomość od Ciebie :) z tym śluzem to ja zaobserwowałam u siebie mlecznobiały kilka dni po owulacji i skakałam z radości, bo wszędzie czytałam, że zwiastuje ciążę.. a później pesymistyczne myśli, bo śluzu coraz mniej aż całkiem wyschłam ;] autentycznie.. na bieliźnie ledwo co zostaje.. dlatego w pewnym momencie i ja zwątpiłam w moją ciążę.. a tu niespodzianka :) więc nie kieruj się tym! :) Martyna1111 ja przy cyklach 27 dniowych zrobiłam ten test o czułości 10 w 25 dc :) teoretycznie był to 12dpo. Małła - zgadza się :) Taki szczęśliwy złoty strzał.. aż puściłam mężowi lotka z tej okazji :D skoro idzie Mu tak dobrze ;P onaa124 - uważam, że dobry ginekolog to podstawa.. nie tylko chodzi o jego kompetentność ale i podejście do pacjenta, dla mnie to bardzo ważne. Moja lekarka jest taka do przytulenia! Na wszystko odpowie, sama chętnie mi opowiada co akurat robi, na czym to polega, nigdy nie chodziłabym do kogoś, kogo bałabym się zapytać o wszystko.. Podobnie jak Marta1111 chodze prywatnie - więc może z tego to wynika.. lekarzowi bardziej zależy na pacjentce bo "klient" (brzydko mówiąc). Nigdy nie miałam większych problemów, więc moje wizyty ograniczały się do wizyt kontrolnych raz w roku, może dlatego wolę zapłacić ze 150 zł i mieć spokojną głowę. Gdybym się leczyła i chodziła częściej, pewnie bardziej bym to odczuła :/ Ale teraz też nie wyobrażam sobie iść do innej lekarki a pewnie będę odwiedzać ginekologa przynajmniej raz w miesiącu.. jakoś wole odżałować te pieniądze, ale wiedzieć, że wszystko zostało "gruntownie" zbadane :) Co do piersi to idź do takiego lekarza, który wykona Ci też USG piersi, bo nie każdy ginekolog ma sprzęt. Jeśli usłyszałabym takie "morały" od swojej lekarki, od razu bym ją zmieniła :/ gotowość na dziecko to nie tylko odpowiednia metryka ale i gotowość emocjonalna, społeczna, zawodowa, więc jak można kogoś ocenić tylko na podstawie wieku?! Karolcia06 - mam nadzieję, że z każdą ciężarną te ciążowe fluidy będą przybierać na sile i za miesiąc/dwa wszystkie będziecie chodzić z brzuszkami :) tośka88 - o dziwo pierwszy :) Bardzo chciałam by się udało, ale byłam pewna, że wszystko sobie wmawiam a tu jednak ;) caroline 29 - moje libido budzi się tylko w okresie płodnym ;D jak będzie teraz to sama nie wiem, mam nadzieję, że doświadczę jakiegoś orgazmu wcześniej niż za 8 miesięcy xD hehehe.. temp. nigdy nie mierzyłam i nie mierzę :) obserwacji szyjki tez nie prowadziłam, dopiero tutaj dowiedziałam się, że można ją sobie badać, ale robiłam to tylko 3 razy i w zupełnie różnych porach, więc, żadne to badanie :) Teraz już tam nie zaglądam, bo po pierwsze nie mam potrzeby, po drugie, nie chcę stwarzać ryzyka infekcji. Co do jajników to jest to takie sporadyczne ukłucie, po prostu czuję, że coś się tam dzieje, coś pracuje, ale nie powoduje to u mnie dużego dyskomfortu.. ból brzucha zdecydowanie słabszy niż przy @ i też nie jest ciągły, tylko "napadowy" ;) Raz nie czuję nic a raz czuję takie miętoszenie, ale baardzo delikatne :) gość - po odstawieniu tabletek powinno się teoretycznie zacząć starania po 3 miesiącach, więc myślę, że nie masz powodów do niepokoju. Wiadomo, to hormony, jedna będzie potrzebowała mniej a inna więcej czasu by cykle wróciły normalne. Z początku możesz mieć nawet bezowulacyjne, więc nie łamałabym się na tym etapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Kotelkowa to dlugi macie staz już jak na tak mlody wiek :) Onaa124 ja bym zmienila lekarza bo jal widzisz babsztyl ci robi łaske tym ze sie chcesz czegos dowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S992
Różowy kordonek też bym się za tydzien tal chciala cieszyć jak Ty :-) Dziewczyny a powiedzcie, jesli temp w czasie cyklu podskoczyla w gore i sie utrzymuje to czy owulacja napewno wystapila? I jak to wyglada w cyklach bez owulacji? Wtedy temp przez caly cykl jest na poziomie podstawowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becik29
Ale mialam do nadrobienia :) Różowy Kordonek Gratki :):):) Bardzo się ciesze :) Angelowa Możliwe że to ruchy :) Caroline Co z Tobą?? Nie doczytałam czy dostałaś @?? Paula Przykro mi, a już myślałam, że zaskoczyłaś... Aifoz Co z Tobą?? Hejka :) ja mam @ dostać 4.08 mam nadzieje, że jednak nie przyjdzie.. bardzo bym chciała, ale zobaczymy co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotelkowa
6 lat to mi zlecialo jak jeden dzień:) jeszcze ciekawi mnie jedno bo jestem po operacji powiększenia jednej piersi ze względu ze jedna mi nie urosła lekarz niby powiedział że będę mogła nią karmić ale zastanawia mnie jak te piersi będą wyglądały a zwlaszcza ta pooperacyjna wypełniona mlekiem :) co do tarczycy to zapisałam się na wizyte do endokrynologa na NFZ bym miała w marcu 2017 śmiech na sali... Więc biorę telefon i dzwonię do prywatnego który będzie w ostatnim tygodniu sierpnia... Jeszcze mam zamiar za 2 tyg jeśli nic nie wyjdzie z testu iść do gin zobaczyć czy mam owulacje i czy wsztko jest Ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi90
Cześć dziewczyny, czytam Was od dłuższego czasu, w końcu postanowiłam dołączyć. I my z mężem postanowiliśmy postarać się o dzidziusia. W sumie chyba za późno się zabraliśmy za to, wydaję mi się że jestem już po owulacji, ale może przesunęła się o kilka dni. Strasznie bałam się podjąć decyzje o dziecku. Zawsze było coś a to praca, a to przesadne marzenie o własnym mieszkaniu. Aż w końcu wyszło wszystko spontanicznie. Mimo że nie mam ani jednego ani drugiego. Mam 26 lat prawie, jestem w małżeństwie od roku. Czytam Was i smutno mi, że Wam się nie udaje, a jednocześnie mnie to przeraża, bo nie wiadomo co człowieka spotka. Trzymam za Was wszystkie kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
S992 jeśli temp podskoczyla i się utrzymuje na wyższym poziomie to znaczy ze owulacja była. W cyklach bezowulacyjnych nie da się wskazać charakterystycznego skoku - temperatura przeważnie skacze a to niższa a to wyższa albo utrzymuje się na mniej więcej podobnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Becik29 u mnie dzis 34dc ale narazie cisza wiec cisza brzuch pobolewa ale mniej jak przed @ nieraz dzień czy dwa przed brałam tabletkę zaryzukuje i jutro rano zrobię test jeszcze przeciez to nie majątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina2605
Caroline trzymam kciuki za jutro oby byly piekne II kreseczki :) witam nowe kolezanki milo ze mozemy ze soba pogadac zawsze to jakies wsparcie :) onaa Ty zmien tego glupiego gina bo co tp za baba masakra.powinna zbadac Cie porzadnie sprawdzic czy owu byla ja tez mam niby regularne cykle a nie zawsze bylo ok.tez mogla by Ci dac skierowania na na badania za jednym zamachem wszystko bys zrobila.dziwna jakas moja mi wszystko ladanie rozpisala i tlumaczyla chyba ze 3 razy :) trzymam za wszystkie kobitki kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Onaaa dla mnie zachowanie baby jest karygodne. Ja poszlam prywatnie , tak jak zawsze do mojej lekarki, powiedzialam jej, ze chce sie starac. Ona najpierw robila ze mna wywiad, jak miesiaczki, cykle, czy mam bolesne, czy jakies dolegliwosci. Potem badanie na samolocie, czy narzady ok itp. Zrobila mi cytologie. Potem usg dopochwowe, wszystko mi pokazywala, zmierzyla pecherzyki itp. Macice itd. Potem powiedziala jak sie starac kiedy. Na koniec kazala zrobic mi morfologie, tsh , ft4, i prolaktynepo obciazeniu i dac znac jak wyniki. Napisala mi dokladnie na kartce kiedy , w ktorym dniu cyklu , co i jak. I tak moim zdaniem powinna wygladac idealna wizyta. Siedzialam u niej prawie godzine. No, ale coz, 150 zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Rozowy Kordonek w takim razie robie w 24 dc test :-) mam nadzieje, ze sie uda i ja tez bede sie cieszyc tak jak Ty :-)) kiedy mowicie rodzinie? Jak zareagowal maz? Jak mu powiedzialas? :-) Witam nowe dziewczyny i zycze powodzenia! Dziewczyny wy tez chcecie zrobic waszym mezom niespodzianke czy raczej zrobic test przy nim? Planujecie jak mu o tym powiedziec, czy raczej tak normalnie? A jak bylo u tych, ktore juz sa w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozowy kordonek gratulacje!!! Ja wlasnie wrocilam od gin 9tydzien6dzien ciazy dzidzius ma 3cm26mm !! Ale pieknie sie krecil nie moglam sie napatrzec a serduszko bije jak dzwon 160na minute!! Pozdrawiam Mila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becik29
Caroline Trzymam mocno kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×