Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto z was był w Auschwitz Birkenau

Polecane posty

Gość gość
Wiele mniejszości narodowych i narodów podbitych poparło rewolucję rosyjską w 1917 r., ale Polacy najłatwiej dostrzegli wśród nich Żydów, chociaż to poparcie nie było zjawiskiem specyficznie żydowskim. Psychologia społeczna świadczy, że przy zagrożeniu państwa i narodu lub przy niepowodzeniach często mniejszość narodowa skupia na sobie gromy, zwłaszcza gdy choćby tylko niektórzy z niej stanęli po stronie przeciwnej. W wojnie polsko-radzieckiej w 1920 r. Żydzi stanowili tylko część wśród tych, którzy stanęli przeciwko Polakom, ale właśnie ich dostrzegano bardzo wyraźnie w Polsce. Mniejszość narodowa znajduje się zwykle w pozycji słabszego, dlatego łatwiej było pomstować na Żyda Feliksa Kona niż na polskiego szlachcica Feliksa Dzierżyńskiego, chociaż obaj należeli do tego samego Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski w Białymstoku w 1920 r.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobnie w okresie międzywojennym nie jedynie Żydzi, nie wszyscy z nich i nawet nie większość ich tworzyła ruchy kontestujące ustrój Polski z pozycji lewicowych. Wielu jednak Żydów działało w tych *****ch, które dostrzegano jako bardziej żydowskie, niż istotnie były, co uderzało w Izraelitów, służyło Polakom do walki z nimi. "W drugiej połowie lat trzydziestych, w wyniku wielkiego kryzysu, doszło do zaostrzenia walki gospodarczej z mniejszością żydowską, zwiększenia nienawiści do Żyda jako kupca, rozładowania społecznych frustracji kosztem mniejszości żydowskiej. Wtedy przyszły walki o stragany, getto ławkowe na uczelniach, numerus clausus w niejednej instytucji, eliminowanie Żydów z wielu stowarzyszeń społecznych bądź zawodowych oraz wypadki czynnych agresji przeciw Żydom (najgłośniejsza w Przytyku koło Radomia w 1936 r.)"8. W tych akcjach nie tylko bojkotowano kupowanie u Żydów i sprzedawanie im, ale również niszczono sklepy Żydów, znieważano ich, a nawet bito, np. "od maja 1933 do sierpnia 1936 r. żydowskie gminy wyznaniowe zarejestrowały 1289 poranionych Żydów"9. Akcje antyżydowskie urządzano przeważnie po hasłem: "Żydzi do Palestyny". Chodziło o to, aby ich zmusić do emigracji z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najstraszniejszym i najgłośniejszym przejawem tendencji antyżydowskich był program kielecki w 1946 r., w którym według ówczesnych danych zginęło czterdziestu i rannych zostało trzydziestu sześciu Żydów. Przyjmuje się, że była to prowokacja, chociaż nieznani są jej sprawcy, ale to nie zmienia faktu, że ewentualni prowokatorzy napotkali społeczny odzew, co wytworzyło fatalną atmosferę dla Żydów w Polsce, których na skutek emigracji ze Związku Radzieckiego było ćwierć miliona i przyczyniło się do szybkiej emigracji stupięćdziesięciu tysięcy ludzi. Ludność polska częściowo potępiła zbrodnię kielecką, ale część prasy w kraju i za granicą tłumaczyła ją jako wyraz tradycyjnego antysemityzmu. Pomimo, że nie ma wielu dziesiątek tysięcy Żydów w Polsce, sprawy z nimi związane pozostają w dalszym ciągu aktualne w przekonaniach i postawach niektórych Polaków. Poza wymienionymi już uwarunkowaniami warto jeszcze wspomnieć o jednej ich przyczynie. Jest nią spiskowa teoria historii, która ma "uzasadniać" antysemityzm. Nauka jej nie przyjmuje, ale niektórym ludziom ona odpowiada. W myśl tej "teorii" dominującą rolę w życiu społecznym odgrywają spiski - nie ruchy społeczne, nie idee i obyczaje, nie instytucje ale grupy osób, które wszystkim manipulują. Stosunkowo często Żydom przypisuje się rolę wszechpotężnych spiskowców, mogą to być również masoni, komuniści i wreszcie różnego rodzaju agenci. Wyznawca tej teorii nie wierzy w autentyczność i spontaniczność życia społecznego, wszędzie wietrzy spisek i manipulację. Twierdząc, że np. «Żydzi rządzą światem» (albo nim subtelnie manipulują), nawet nie pyta jacy Żydzi, bo nie bierze pod uwagę ich ogromnego zróżnicowania ani realnych możliwości w zestawieniu z innymi manipulantami"12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego - to najczęściej zadawane pytanie. By móc nie tyle na nie odpowiedzieć, co uświadomić pewne zawiłości dziejowe narodów, należy poznać choćby w zarysie wcale nie tak dawną historię Europy wschodniej, po zamachu na cara Aleksandra I w 1881 roku. Jedno pytanie swoiście zabrzmiało i będzie miało przełożenie na dokonującą się tu i teraz historię Europy Zachodniej (póki co) i Europy w ogóle: "czy oni są u nas, czy też my u nich". Jeżeli zaczynam korzystać z czyjejś gościnności, to uszanujmy obyczaje i prawa panujące w domu gospodarza. Wtedy wszystkim będzie się żyło spokojnie. Bo to tak niewiele, ale aż tak wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego - to najczęściej zadawane pytanie. By móc nie tyle na nie odpowiedzieć, co uświadomić pewne zawiłości dziejowe narodów, należy poznać choćby w zarysie wcale nie tak dawną historię Europy wschodniej, po zamachu na cara Aleksandra I w 1881 roku. Jedno pytanie swoiście zabrzmiało i będzie miało przełożenie na dokonującą się tu i teraz historię Europy Zachodniej (póki co) i Europy w ogóle: "czy oni są u nas, czy też my u nich". Jeżeli zaczynam korzystać z czyjejś gościnności, to szanuję obyczaje i prawa panujące w domu gospodarza. Wtedy wszystkim będzie się żyło spokojnie. Bo to tak niewiele, ale aż tak wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego serca swego, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz do nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze że tego nie czytałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dobrze że tego nie czytałemusmiech.gif - szkoda, że tego nie czytałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chociaz to doprawdy zdumiewajace jak wiele wiadomo biorąc pod uwagę że kazdy chciał to ukryć. fajnie że lubisz se pofantazjować ale niestety dla ciebie 2 + 2 = 4 zawiera w sobie więcej treści niż twoj "naukowy" spam i odwołania do auotyretów których nikt nie zna i odamo o nich tylko tyle że w ramach odkupienia zbrodni, których dopuścili sie ich przodkowie postanowili zadościuczynic swoim ofiarom. jest całkiem sporo tych nawróconych. aż dzine, że inie ściga ich naukowy establishment skoro establishment jest przeciwko zydom. a tak serio o ten pprzekrę sie już yczerpał żeby dalej korzystać z tych kłamstw musielibyście uciekać sie do przzemocy a przeciez nie po to kłamiecie zeby sie do nie uciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zastanów sie nad ym. to straciło sens. jedynym sensownm posunieciem w tym omencie będzie wystawienie na odstrzał przez kierownictwo przekrętu swoich współpracownikow i zmiana przez nich stron. jak dalej będziesz wiernym psem to cie uwiążą na łancuchu tam gdzie będa chcieli sprowadzić pościg a sami będa już gdzie indziej a być może nawet bohatersko ujawnia wasza kwatere:) ja na twoim miejscu zastanowiłbym sie czy mońza ufać takim ludziom. ale twój wybór...panie aryjski zyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz pojęcia dla kogo pracujesz. ci ludzie nie maja skrupułów i moralności a jedyne co czczą to własne ułomności. sprzedadzą cie z uśmiechem na ustach i jeszcze na tym zarobią. tak to sie kręci. a nie tak, że sprawiedliwy salomon rządzi nieprzerwanie do dzisiaj. moze i rządzi ale z pewnoscia nie sprawiedliwie. innaczej juz by nie rządził:D założe sie nawet że dla tych którzy mają jakąs słabość do ludzkiej moralności znajdzie sie wytlumaczenie, że głupcy i tak nie zasługują na życie. ty w roli głupaca jakbyś sie nie zorientował jeszcze. i kto wie czy nie mają racji. z tym że dyskusja na racje z nimi to samobójstwo bo im racja zwisa i powiewa,.. mogą ci ją nawet przyznac i przez jakiś czas być wrecz fanatycznie oddani racji dowolnej racji po czym ci wsadzą nóż w plecy założą twoja skóre i będą ojcami twoich dzieci. te pasożyty nie maja uczuć wyższych tylko techniki pasożytnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zastanów sie nad ym. to straciło sens. x x Sensu nie ma twoje spiskowa teoria dziejów ANTYSEMITO skundlony wielonarodowcu bez korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i nie mówie o zydach ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ten znowu swoje. chcesz troche karmy dla psów? siad...podaj łape...a teraz daj głos i waruj szkoda czasu na ciebie z jakiegokolwiek wzgledu nawe sie nie przydasz do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ci ludzie nie maja skrupułów i moralności x x Jacy "ci ludzie" ? Doprecyzuj xx nie masz pojęcia dla kogo pracujesz. x x Dlaczego zakładasz że pracuję "dla tych ludzi" ? Ale najpierw sprecyzuj o jakich ludzi ci chodzi , jeśli nie o Żydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za długo się zastanawiasz jaką by tu jeszcze bzdurę wymyślić paranoiczny antysemito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam w Auschwitz Birkenau...dawno temu ,wiele lat temu i tego lata poraz drugi,na terenie obozu spedzilam okolo 4 godziny czasu,bylam z mezem. To miejsce powinno byc odwiedzane wylacznie przez osoby znajace historie ,literature obozowa...nikt inny,przypadkowi goscie sa tam nie na miejscu,bylam swiadkiem irytujacych zachowan,masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o tych którzy ymyslili i wdrażają w życie to oszustwo które ty jak tierdzisz łykasz bezkrytycznie co wnosze po bezgranicznym zaufaniu do różnych publikacji których źródła nawet nie podajesz zanim ich fragmenty zacytujesz. co mnie kooorfa obchodzi jakis profesorski cwel. mam mu wierzyć bo mu jakiś inny cwel nadał profesorski tytuł. mówie o złodziejach mordercach i oszustach którzy manipuluja światem dla włąsnych korzyści i nie mów mi że to teoria spiskowa a wszyscy złodzieje i mordercy siedzą w więzieniach a dobrzy ludzie sprawiedliwie rządzą ludem bożym bo chyba sam w to nie wierzysz. w końcu jak ktoś był w stanie wymyślić holokaust to może wymyślic że jest ofiara holokaustu. jak dla mnie to nawet nie ma innej opcji inaczej holokaust nie spełnia swojej własnej definicji. dwa i poł pokolenia na odbudowe dowolnej populacji do liczby sprzed holokaustu to absurd matematyczny. nawet nie ma działania które określałoby taki skokowy przyrost liczebności po masakrze. trzebaby być debilem albo wspólnikiem złodziei zeby wierzyć w te kłamstwa i je szerzyc ja stawiam że jestes wspólnikiem. tzn uważasz, że jesteś wspólnikiem ale jesteś za głupi na wspólnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mow mi kooorfio ile mam sie zastanawiać bo ci zajpe w ryj i najszczam na morde. nie pracuje u ciebie na akord i nie ty mnie będziesz rozliczał z czasu mento społeczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś o tych którzy ymyslili i wdrażają w życie to oszustwo x x Ponawiam pytanie-O KIM MÓWISZ ? Pytanie jest dla ciebie za trudne ? Nie potrafisz odpowiedzieć ? Kim są ci "którzy wymyślili coś tam i wdrażaja cos tam ? Wiesz jak czytam twój nieskoordynowany bełkot psychicznie chorego człowieka to poniekąd zaczyna rozumieć motywy tego Japończyka który zabił w domu opieki 19 niepełnosprawnych umysłowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c***ja zaczynasz rozumiec jepany kretynie. spiertalaj na drzewo banany prostować. a ja spiertalam z tego zoo bo maja jakies ułomne egzemplarze na ybiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co rozumiesz przez kooordynacje werbalną ale zdaje sie że ciągłe powtarzanie tego samego zdania. najlepiej jak najkrótszego: jesteś antysemitą jeseś anysemista. musze cie zmartwić bo to nie jest koordynacja tylko chodzenie na czworaka ze strachu przed tym ze sie przewrócisz jak wstaniesz. a ze dzieckiem nie jesteś to musisz być albo najepany albo niedorozwiniety psychoruchowo ze nazywasz to koordynacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dobrze ,wynoś się z tego tematu , jesteś PSYCHICZNIE CHORY , poproś siostrę w szpitalu żeby dała ci zastrzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możliwe ze jesteś równiez autystyczny. jak nie powiesz dziesięc razy na godzine, że ktoś jest antysemitą to czzujesz że ci sie pali grunt pod nogami. ewentualnie to jakiś zespół natręctw wiec zanim zaczniesz kogoś diagnozować wylecz sam siebie psycholu jepany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również to że nie rozumiesz co sie do ciebie mówi nie świadczy o adzie wymowy ego kogoś tylko o tym że masz wade w układzie przetwarzania bodźców . w tym przypadku jakichkolwiek bo jesteś kkkorfa bardziej betonowy niż betonowe buty mafii. i nie ty mnie będziesz wyganiał bo jestem u siebie tylko ja ciebie moge stąd co najwyżej wypiertolić na zbity ryj cweluchu piertolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wy musicie wszystko splugawic? I jedni i drudzy ?! Jeszcze raz przeczytaj temat, schyl glowe, pomodl sie w milczeniu i zejdz na inny watek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychicznie chory ANTYSEMITO miałeś stąd wypiertalać , tak ? Więc po co klepiesz dalej nieskładne bzdety o koordynacji i doopie Maryni ? Chyba juz wiem kogo masz na myśli mówiąc "oni" ...:-D Odkryłeś jakąś nową formę życia na Marsie i przeczuwasz inwazję ??? :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja spiertalam z tego zoo bo maja jakies ułomne egzemplarze na ybiegu x x ...NA DROGĘ WALNIĘTY CZUBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i nie ty mnie będziesz wyganiał bo jestem u siebie tylko ja ciebie moge stąd co najwyżej wypiertolić na zbity ryj cweluchu piertolony x x No jesteś ,jesteś u siebie w szpitalu czubku -powinni ci odciąć internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Jeżeli ja to jestem ja, BO ty to jesteś ty, a ty to jesteś ty, BO ja to jestem ja, to ani ja nie jestem ja, ani ty nie jesteś ty i rozmowa nasza jest bez sensu. Ale jeżeli ja to jestem ja - BO ja to jestem ja, a ty to jesteś ty - BO ty to jesteś ty, to wtedy ja to jestem ja, a ty to jesteś ty i możemy ze sobą rozmawiać!" cytat z rabina Mendla z Kocka w tym bardzo trudnym dialogu nie chodzi o kompromisy, spotkanie w pół drogi, o zmianę religii, ale o pokazanie, że różnimy się stosunkiem do Chrystusa i próbować usuwać między sobą wszystko to, co nas jątrzy, obraża i męczy. Czyli:to nie działa tak: ja to jestem ja-chrześcjanin dlatego że ty to jesteś ty-Żyd tylko ja jestem sobą -chrześcjaninem ty jesteś sobą Żydem Chrześcijaństwo zrodziło się z judaizmu i pozostaje w nim mocno zakorzenione. Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym w rzymskiej synagodze 13 kwietnia 1986 roku nazwał żydów naszymi "starszymi braćmi w wierze". Z tego też powodu uznał, że relacje z judaizmem są dla chrześcijaństwa sprawą wewnętrzną, a nie międzyreligijną. "Religia żydowska nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym"- mówił Papież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×