Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Widzieliście nowe zgłoszenia do Szlachetnej Paczki?

Polecane posty

Gość gość
Noz , k... niech ci madrzy politycy, co zabraniaja aborcji i antykoncepcji wezma te baby z 6giem dzieci na utrzymanie! Spoleczenstwo placi na 500+ a to głownie patologii dotyczy. Jak ten kraj ma cokolwiek osiagnąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież w każdym kraju jest pomoc dla dzieci . Dlaczego u nas miałoby nie być? A wiecie że np. w Hiszpanii jest tak, że osoba bezrobotna pobiera zasiłek dopóki nie znajdzie pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ich marzeniem jest wspólne spędzanie czasu w kinie lub na kręglach. " nie widze problemu, do pracy i zarobić:O ale z drugiej strony oni po odliczeniu kosztów i leków (podobno aż 800zł, ale co to za choroba nie napisano) mają 580zł na osobę, a jest ich piątka. Z tej kwoty można spokojnie raz w miesiącu sobie na kino pozwolić, a jak nie w miesiącu to odkładać po 50zł, bo naprawdę mają nie mało na osobę, prawie 600zł. I jeszcze bezczelnie dziady proszę w tych potrzebach o bilety do kina i na kręgielnie. Aż się nóż w kieszeni otwiera. Oczywiście dzieci szkolne, a matka nie pracuje, dodam, że ona akurat jest o dziwo zdrowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest progtam 500 + woec wszystlie wielodzietne powinny byc z automatu wykreslone z szp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja matka ma 300zl pensji miesięcznie. latem trochę dorabia zbierając wiśnie czy jabłka. i żyje sama. ręki do nikogo nie wyciąga. A takie pasożyty.... bleee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No to mają więcej ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pani Joanna (38 l.) wraz z panem Andrzejem (50 l.) wychowują siedmioro dzieci: Angelikę (15 l.), Patrycję (13 l.), Mikołaja (12 l.), Emilkę (9 l.), Andriana (7 l.), Emila (3 l.), oraz Malwinkę (1,5 l.). Pani Joanna na co dzień zajmuje się wychowaniem dzieci. Pan Andrzej podejmuje prace dorywcze, zarabia ok. 400 zł miesięcznie." Pytam się k***a jakim cudem on zarabia tylko 400zł??? To jest nierealne żeby zdrowy chłop, który spłodził siedmioro dzieci zarabiał miesięcznie 4 stówy:O Wytłumaczenia są dwa: albo zarabia na czarno resztę albo mu się nie chce pracować. Nie czepiam się nawet tego co dzieciaki chcą dostać, bo mają niewygórowane potrzeby typu maskotka itp. Nie czepiam się nawet, że natrzaskali sobie tyle dzieciaków, ale kto k***a wierzy w to, że ten chłop tyle zarabia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z dziś 17:27 To akurat proste z czego żyją . Mają 3,5 tysiąca m-c z pincet plus. Mało? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko że ona urodziła 7 dzieci zanim był program 500 plus! To z czego żyli wcześniej? Być może ojciec tych dzieci pracował ale gdy wszedł program 500 plus -zwolnił się z pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam takiego co tyle zarabia. pracuje w warsztacie samochodowym, 3 razy w tygodniu po 2godziny... A resztę czasu leży pijany... kasę bierze do ręki jego żona za co on pije? nie wiem, ale ja wyplacam pensję jego żonie żeby choć na jedzenie miała. mój maz ma warsztat. ja zajmuje się rachunkowoscia. prowadzę małe biuro podatkowe. W zeszłym miesiącu było bardzo kiepsko. po odliczeniu kosztów działalności (w tym pensje) zostało nam na opłaty i życie ok 3500zl na 3 osoby. niby dużo, ale... nasze domowe opłaty to 2300zl (w tym 1600 kredyt na nieruchomość gdzie mieszkamy i prowadzimy działalność). odejmijmy jeszcze wizytę u dentysty-300 zl czyli na jedzenie i chemię zostało nam 900zl czyli 300zl na osobę... to może i mnie ktoś zgłosi? bo od kilku miesięcy nasz dochód nie powala na kolana i zanosi się ze będzie coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tylko że ona urodziła 7 dzieci zanim był program 500 plus! To z czego żyli wcześniej? Być może ojciec tych dzieci pracował ale gdy wszedł program 500 plus -zwolnił się z pracy... x Z mopsu. Nawet jak pracował, to i tak dostał tyle samo zasiłków. Aby mu cokolwiek przekroczyło, to musiałby przynosić do domu ze 3 tysiące. Raczej cały czas tak pracował. Dorywczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Etam w d***e maja prace. Kiedys pracowalam jako sekretarka w duzej firmie. Ciagle przychodzil facet prosic o zapomogi ( byly pracownik,byl na rencie chodzil o kuli) .on i jego zona mieli 6 dzieci ( ona nigdy nie pracowala) Mieszkali w budynku socjalnym ( 2 pokoje , lazienka i kuchnia wspolne na korytarzu) . Kiedys przyszedl do pani dyrektor prosic o kase bo zona w ciazy z 7 dzieckiem . Dyr nie wytrzymal i wywalil go z biura.Co ten facet tam robil. Rzucal ta kula, podarl mi papiery ktore byly na biurku. Ciągle krzyczal ze jego dzieci beda robic na takie jak stare rury jak ja ( mialam 26 li bylam panna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 17:44 a z jakiej okazji on prosil o zapomogi?? Masarka, co za ludzie, powinien porposic o zapomoge na zabieg podwiazania:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc o 17:38 - myslalas, zeby przeniesc prowadzemie firmy do Anglii?? U nas przepisy sa po zboju:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pani Monika (27 l.) i pan Paweł (28 l.) wychowują dwie córki- Nikolę (4 l.) i Aleksandrę (1,5 roku). Pani Monika 8 lat temu odeszła od męża alkoholika i zamieszkała u swojej mamy. Rok po rozstaniu otrzymała rozwód, ale nie udało jej się otrzymać prawa do wychowywania dzieci. Były mąż kobiety pochodzi z rodziny prawniczej, pani Monika nie miała szans na wygranie procesu. Kobieta do tej pory nie może się z tym pogodzić, bardzo tęskni za starszymi dziećmi. W tych trudnych chwilach wspiera ją nowy partner, z którym posiada dwójkę dzieci. Nikola i Aleksandra są jedynym sensem życia dla rodziców. Pan Paweł nie ma stałej pracy, lecz to on łoży na ich utrzymanie z pracy dorywczej. " I bardzo dobrze, że jej zabrali te dzieci, przynajmniej nie żyją w patologii:O Nie wierzę, że sąd przyznałby opiekę nad dziećmi alkoholikowi. Ściema jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś bo brakowało kasy na jedzenie , na ciuchy i tak dyr sie litowala . Z socjalnych wypłacalni mu kilka razy w roku . Nawet raz pani dyr dala mu trochę kasy ze swoich bo jej zal bylo dzieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos jeszcze oprocz mnie zauwazyl, ze niemal KAZDY pijus utyka na noge? :D to ich wlasnie 'niepelnosprawnosc', to z tym laza po UPach, ZUSach MOPSach itp że tacy to pokrzywdzeni przez los, bo oni do pracy nie moga bo nozka boli :O 99% typowych pijakow, z tymi ich czerwonymi gebami od alkoholu, sinymi nosami i piwskiem w reku o 11 rano UTYKA! kiedys widzialam takiego chlopaka, chodzil ze mna przez jedna klase do podstawowki, kiedy go nie przepuscili do nastepnej chyba zmienil w ogole szkole, pamietam, ze u nich bieda tez straszna byla, ale on i jego siostra to straszni narwance byli, do bitki (oboje, ta laska byla gorsza niz ten chlopak nawet, strasznie agresywni) itd. teraz wszyscy jestemy po 30tce, widzialam go typowy mlody żul, i co? tak jest! utykal :D od razu do glowy mi przyszlo: ocho, atrybut prawdziwego pijusa-patola: brudne ciuchy, czerwona geba i utykanie na jedna nogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkohol scina neurony w mozgu, poraza centralny uklad nerwowy itp. Mozliwe, ze stad to utykanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie rodziny, które utrzymują się z mopsu są nauczone nic nie robić, bo się nie opłaca... Po co, jak doją kasę z naszych podatków. Na profilu fb szlachetnej paczki, można czasem przeczytać komentarze w stylu "jak się dostać do szlachetnej paczki", "ja też chcę szlachetną paczkę nie mam kasy" wchodzi się na taki profil a tam patologia bije z twarzy i "szlachta nie pracuje" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Najlepsze jest to ze do pracy nie bo ona ma chora noge ale zrobić 7 dzieci to juz moze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym utykaniem to czeste zjawisko, ale wiesz, notoryczne picie powoduje zmiany w zdrowiu, tak jak utykanie tak i np paraliz ciala, na pewno widzialas nie raz pijsa co chodzi taki prosty jakby polknal kija i ledwo zgina nogi w kolanach. Czerwona geba - w skutek picia popekane naczynia i nabuchla geba, zatrzymanie wody w organizmie przez alkohol wlasnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Cztery lata temu kiedy na świecie nie było Zuzi rodzice pracowali i żyło im się bardzo dobrze. Niespodziewanie pani Iza zaszłą w ciąże." No tak, bo w ciążę zachodzi się niespodziewanie:D pani Iza nie spodziewała się, że uprawiając seks może być w ciąży;) xxx "Po odliczeniu kosztów utrzymania i rehabilitacji Zuzi zostaję 497 zł na osobę" I co? To mało 500złotych na osobę do przeżarcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Monika ma lat 27, a 8 lat temu odeszla od meza majacc z nim juz 2 dzieci... to kiedy ona te dzieci rodzila? Co do meza prawnika alkoholika - jesli to prawda, to nic dziwnego, ze dzieci zostaly przy nim - wierz mi, ze bedsc prawnikiem i majac prawnicze koneksje nie mial najmnienszego problemu, by zabrac jej dzieci, tak samo ukryc swoj rzekomy alkoholizm - pewnie wsrod ludzi zadbany i pachnacy, a w domu pijany, bijacy i awanturujacy sie. Niemalo jest takich historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 18:21 - pisalam przeciez, ze te opisy sa co najmniej groteskowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pani Teresa (34 l.) Pan Andrzej (38 l.) wychowują dwie wspaniałe córki Emilię (13 l.)i Kaję (2 l.). W 2007 roku rodzina zaciągnęła kredyt na remont mieszkania. Niestety w tym samy czasie pan Andrzej stracił stałą pracę. Bezskutecznie starał się znaleźć inną pracę. Czasem z żoną pracował dorywczo, jednak rodzina straciła płynność finansową a dług zaczął wzrastać. W 2014 urodziła się córeczka Kaja a obecnie czekają na pojawienie się kolejnego dziecka. " xxx czy ja dobrze rozumiem, że pan Andrzej od prawie już 10 lat nie moze znaleźć pracy? ale kolejne dzieci ma siłę klepać:D xxx "Pragnieniem rodziny jest ukończenie podstawowych prac, związanych z remontem przed pojawieniem się kolejnego członka rodziny. Wśród najważniejszych potrzeb znajdują się panele,farba oraz środki czystości , które ułatwią porządek. " xxx co to ma być szlachetna paczka czy wyremontujemy ci dom? xxx I dlaczego co druga osoba chce perfumy? Ja wiem, że to ma być prezent, ale na boga weźmy to na logikę. Mając te 400-500zł na osobę do przeżarcia można chyba sobie na perfumy odłożyć nawet te 50zł:O Mi się podoba jak ktoś pisze, że chcę książkę, coś związanego z jego pasją (nawet niech będzie droższe, bo to prezent, jakaś pani np. chciała zwykły zestaw kolorowych nici i igieł, bo lubi szyć) czy coś do domu nawet, ale jakieś śmierdziuchy? Przecież nie znając kogoś nie trafi się w jego gust, a jeszcze na każdym perfumy pachną inaczej. Albo kosmetyki dla jakiejs gówniary w wieku 14 lat? mydłem niech buzię wymyję, bo za młoda jest na takie rzeczy i za naukę się weźmie, a nie gębę chce malować, a potem się okazuje, że w ciąży:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 50 zł wody toaletowe to one sobie mogą kupić same ,chcą PERFUMY ia perfumy kosztują kilka stów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"T"o wspaniała pięcioosobowa rodzina Pani Anna(51 l.) i Pan Henryk (64 l.) wychowują troje dzieci; Aldonę(27 l.), Magdalenę(18 lat) oraz Damiana(13 l.). Ta wspaniała rodzina nigdy się nie poddaje. W budynku nie było zagospodarowanej kuchni i łazienki. Pan Henryk sam zrobił z wiatrołapu kuchnię i malutką łazienkę w której znajduje się toaleta i brodzik bez kabiny. Jest im ciężko lecz jak sami mówią nie mogą się załamywać. Pan Tadeusz jeśli jest taka możliwość dorabia sobie.Praca stała pomogła by im spłacić zadłużenie. Oboje przyjmują leki na stałe pani Anna jest po operacji żylaków i drożności żył, a mąż ma nadciśnienie.Po odliczeniu stałych opłat i kosztów leczenia zostaje 242 zł na jedną osobę na miesiąc. Choć warunki życiowe są teraz trudne, oboje nie załamują się, tylko podkreślają, że najważniejsze jest to, że są teraz dla siebie nawzajem wsparciem. Dzieci są dla nich całym życiem. Chcąc podreperować budżet Pan Tadeusz poszukuje stałej pracy, stara się, dorabia dorywczo przy lekkich pracach u sąsiadów w zamian za ziemniaki i owoce dla rodziny.Oboje robią wszystko by dzieci nie odczuły mocno biedy. Dzieci są zadbane. Rodzina stara się jak najwięcej czasu spędzać razem. Pani Anna jest osobą bardzo pomocną i uczynną, mimo widocznej biedy ma chęci pomagać innym. Dzieci wspierają rodziców, pomagają w domowych obowiązkach.Córki lubią rysować z tatą i grać w karty i gry planszowe. Najbardziej potrzebna jest żywność i środki czystości, ponieważ wydatki na to przy trójce dorastających dzieci są duże. Jako bardzo ważną potrzebę pani Anna wskazuje łóżko piętrowe dla Aldony i Damiana, ponieważ jest niezbędny dla jej dzieci do spania."-----------------------------------co to ma być? Aldona ma 27 lat, więc jej już wychowywać nie trzeba. I jaka ona dorastająca, piętrowe łóżko dla prawie 30 letniej baby? wolne żarty:O o chorobie nic nie ma, więc zdrowa jest. Aldona lubi grać z tatą w karty? wtf? do pracy powinna iść. pomijam juz to, że tatuś cierpi na nadciśnienie:D w zeszłym roku królował niedosłuch, a w tym nadciśnienie i wrażliwe jelita:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorze przestań kpić. Nie wiesz co to znaczy zmagać się z chorobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzielam pierwsza lepsza rodzine z brzegu i zrobilam wyliczenia. "W wyniku choroby alkoholowej pierwszego męża i jego późniejszej śmierc****ani Zofia zamieszkała razem z dziećmi u swojej mamy. Jej mama niedawno zmarła, a pani Zofia dodatkowo pomaga swoim dwóm braciom (gotuje obiady, płaci za nich podatki), którzy mają problem z alkoholem. Razem ze swoim drugim mężem i dziećmi mieszkają w jednopokojowym domu bez łazienki. Mąż pracuje i zarabia ok. 1000 zł miesięcznie, dostają oni również wsparcie z programu 500+, zasiłek rodzinny (440 zł) i dwoje dzieci otrzymuje rentę po ojcu w wysokości 760 zł. Ponadto, pani Zofia spłaca kredyt zaciągnięty jeszcze przez mamę za jej życia. Miesięczna rata wynosi 200 zł i będzie go spłacać do 2019 r. Kwota przypadająca na jednego członka rodziny to niecałe 500 zł." 1000zl pensji tego meza+1500 na trojke z pincet plus +440 zasilek+1520zl renta dwojki dzieciakow po ojcu. Daje nam to: 4460zl odejmijmy od tego juz to 200zl miesiecznie kredytu to mamy 4260zl, na 6 osob wychodzi: 710zl, wezmy od kazdego po 200zl (w co watpie) na oplaty, to wyjdzie, ze oplat maja 1200zl, moze i tak. To nie maja prawie 500zl na osobe, a spokojnie 500zl jak nie wiecej;) Dlaczego ona nie pracuje? Jakie ona placi podatki za braci skoro to alkoholicy to pewnie nie pracuja. Ten wolontariusz ma 12 lat? Nie pracuje bo pijusom obiady gotuje? hahahaha. Niech ta durna szlachetna paczka zatrudnia normalnych ludzi co maja pojecie o zyciu a nie glupie dzieci ktorym wmowisz nawet to ze za nieroba chlejacego trzeba placic podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze tu jest blad, a Aldona ma 17 lat, a nie 27 lat? Chyba, ze jest niepelnosprawna, ale nic o tym nie napisano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×