Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reox- tak u nas to ewidentnie zęby, bo idą nam dolne jedynki. Jedna już trochę przebita. Moi znajomi wstawiaja na fb non stop fotki córki, która już od urodzenia wiecznie była w pozycji pólsiedziącej na poduszkach, husśtawkach itp jak miała ok 3 miesięcy zadzali ją na kolanach itd i wiecie co? Ona jest młodsza od mojej córki 2 tyg i dawno siedzi itp, a mam wrażenie, że ja przez to ze bałam się córce nawet płaską poduszkę pod główkę włożyć jak miała 6 miesięcy to spowolniłam jej rozwój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza przez weekend panowala, chyba kazda z nas w pelni korzystala z pieknej wiosennej pogody :) mnie to az przeraza, ze wlasnie od sierpnia ja sama dla siebie sie nie licze i tylko mysle i tylko sie martwie o syna. To jest chyba wlasnie ten instynkt macierzynski, bo patrze na meza, ze on wcale tak nie ma. Albo po prostu moja glupota :p Justyna, wlasnie mi sie tez wydaje, ze niektorzy przesadzaja. Ja w ogole mam wrazenie, ze my jestesmy do siebie podobne, tak sie tym wszystkim przejmujemy, ale czasami tak sobie mysle, ze sa ludzie, ktorzy wlasnie tak mozna by powiedziec bezmyslnie wychowuja to dziecko, ale dzieci im rosna zdrowe a oni przynajmniej zaoszczedzaja sobie mase nerwow i stresow. Ja to w ogole zauwazylam, ze nikt mi nie mowi co jest dobre a co zle i jak mam wychowywac syna. Ani nawet mama, ani nawet pediatra. Od samego poczatku mowia tylko "ty jestes matka i wiesz co dla niego jest najlepsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do preferowania jednego boku to tez sie na poczatku tym przejmowalam, dopoki maz mi nie powiedzial "wez przestan, przeciez ty tez lubisz bardziej spac na jednym boku niz na drugim." :) moj syn dlugo spal na prawym boku. Na brzuch za to obraca sie tylko przez lewy bok. A jak byl mniejszy to jedna nozka wymachiwal bardziej niz druga. Nie wiem czy to jest faktycznie powod do zmartwien, teraz raczkuje przez cale mieszkanie i boje sie isc do lazienki i spuscic go z oczu, zeby nie zaczal grzebac w kociej kuwecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :D W koncu jest ladna pogoda to week.spedzilismy na dzialce :D Wiecie, ze pare znajomych ktorzy maja mlodsze dzieci od mojej corki tez sadzaja podpierajac poduszkami albo pod plecy daja duzego misia!Jedna znajoma tak zrobila jak jej corka miala nie caly miesiac i spi od urodzenia na poduszce ! Jak widze zdjecia to mysle sobie "ja pitole " ! :/ Tez bardzo Uwazam, boje sie co kolwiek zrobic zeby jej kregoslupa nie znszczyc ale wiecie co, pomimo, ze corka sama nie siedzi to jak ja nosze przysiade na chwile I siedzi tak jak by ja na moich kolanach i chyba jest jej tak wygodnie. Sama nie wiem czy dobrze cxy zle robie. Zastanawiam sie czy czasem przez takie sadzanie nie opozniam jej samodzielnego siedzenia. Tez sie przejmowalam ,ze corka prawie wszystko robi na lewy bok ale z czasem jej to przeszlo. Nie do konca ale wie , ze ma drugi bok :D Jejuuu Zaraz Swieta :D Ciesze sie :D Rok temu bylysmy w dwupaku :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wczoraj ,w koncu, wprowadzilam gluten tzn.dodalam 1 lyzeczke kaszy mannej do kaszki mleczno - ryzowej :) Mysle zeby jutro podac znowu manna.Dobrze mysle? I w koncu zabralam sie za gotowanie zupek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stawiam ze wszystkie spalysmy na poduszkach jako dzieci i to wielkich pierzowych. Zyjemy to i dzieci poduszkowe nie umra. O chodakach tez duzo zlego slyszalam a mimo to ulatwily mi zycie i nie opoznily chodzenia. Mimo ze robie wszystko tak samo jak przy starszych dzieciach to synek rozwija sie wolniej. Wiec nie martwcie sie. Pomartwimy sie jak beda mialy bobasy 10 miesiecy i nie beda siedzialy. Umowa stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakies popisowe danie na swieta? Albo przystawke lub ciasto? Ja chyba nic nie upieke, brak czasu, maly marudzi. Jakies jajka faszerowane tylko. No chyba ze jakis szybki sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Sowa- też ostatnio o tym pomyślałam, że odkąd urodziłam córkę nie ma mnie , jest tylko ona i wszystko dla niej. Z jednej strony mnie to przeraziło, ale z drugiej jakoś się z tym pogodziłam i chyba nie potrafiłabym inaczej. Cecysia - myślę ze spokojnie możesz podać teraz 2 łyżeczki kaszy i będzie ok :-) Aga- polecam to ciasto https://zszywka.pl/p/ekspresowa-tarta-z-jagodamiskladnik-4551569.html jest pyszne. Robiłam je wiele razy i wszyscy się nim zajadają i jeszcze nie było osoby której by nie smakowało. Teraz kiedy nie ma jagód, tartę smaruję jagodową konfiturą, a na to śmietanę. Pycha! Na obiad polecam https://www.kwestiasmaku.com/przepis/poledwiczki-z-suszonymi-pomidorami ja co prawda jem tylko sos, ale często robię jak mamy gości i też bardzo smakuje. Fajnie komponuje się z makaronem spaghetti, ryżem lub poprostu ziemniakami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Goscmalgo ależ mi teraz na noc smaka zrobiłaś tymi przepisami... mniam mniam... Ciekawe jak ta tarta smakowalaby z innymi owocami, bo jednak fajnie gdyby to były świeże owoce, moze maliny..mmm są chyba z lidlu juz... Reox czy mi się wydaje czy Ty kiedys dawno temu podawałas tutaj przepis na coś kokosowego juz nie pamietam co to było i z kaszą jaglaną.... pamietam tylko że miałam w planach to zrobic ale zapomnialam a nie mogę znalezc tej strony... podaj jeśli to Ty wtedy dawałas przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Na widok tej tarty dostalam slinotoku. Uwielbiam wszystkie ciacha z mascarpone. Ostatnio robilam kinder country i w 4 cale wciagnelismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zróbcie koniecznie te ciasto, zakochacie się;-) Justyna robiłam z innymi owocami i też jest super. Przeważnie robię z borówkami, ale z malinami też pycha. Aga- robiłam Kinder country z płatkami kangus i białą czekoladą - nie wiem czy robiłaś te same. Też dobre i mega słodkie, jednak myślę, że tą tartę zjadlabyś sama a nie we 4 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Justyna, nie pamiętam już co wrzucałam, ale jeśli to kokosowe to pewnie to: http://smakuje.blox.pl/2017/03/Bounty-z-kaszy-jaglanej-przepis.html Bardzo szybko się robi, tylko ilość cukru/ksylitolu musisz sobie dopasować, bo jak pierwszy raz zrobiłam to było mało słodkie. malgo - wypróbuję Twój przepis, ale spróbuję z malinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle to szukam bramki do zamontowania na schody i muszę już zabezpieczać wszystkie kanty i usuwać rzeczy z pola widoku małego na ławie i półkach. Wszędzie raczkuję, klęka przy półkach i o zgrozo! wstaje. Muszę go tak pilnować, bo mam wszędzie panele i płytki, niestety już zarył głową raz. Boję się, że głowę sobie rozbije. Mogę cokolwiek zrobić tylko jak śpi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reox- daj znac jak smakowało ciasto jak już je zrobisz :-) najlepiej zrobić na noc i zjeść pozniej zimne z lodówki :-) U mnie jest identycznie. Mała ciągle klęka i próbuje wstawać, a słabo jej to wychodzi więc muszę ciągle być obok niej. My prawie w ogóle nie mamy mebli więc ma słabe pole do popisu, ale opiera się o leżaczek bujaczek i próbuje przy krzesłach. Też mam panele i płytki w części kuchennej (mamy połączony salon z kuchnią) i córka przydzwoniła już kilka razy głową w podłogę :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Reox, moj maz wymyslil ze komoda zastawimy zejscie ze schodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crcyssia ja dzis pierwszy raz dalam malej lyzeczke kaszy mannej na wodzie i jutro tez planuje jej dac :) mam nadzieje ze pojdzie bezproblemowo. A co do sadzania na kolanach to my jak bylismy na usg bioderek jak mala skonczyla 6 mies to konsultowalam z jej ortopeda sadzanie dziecka i on powiedzial ze polroczne dziecko juz spokojnie mozna sadzac sobie na kolanach i na pewno nie zaszkodzi sie mu na kregoslup bo maluch w tym wieku zaczyna byc coraz bardziej stabilny. Powiedzial tylko zeby raczej nie sadzac jej samej skoro sama jeszcze nie siada- no i zeby nie podpierac poduchami itp. A warto wspomniec ze lekarz jest naprawde swietnym fachowcem, ma swierne podejscie do dzieci i duza wiedze. No i sam ma dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgo - walczę z nudnościami wciąż, wypróbowuje imbir, picie większej ilości wody itp. Senność powoli przechodzi. Córeczka zaczęła się budzić w nocy, wychodzą jej górne jedynki. Na szczęście mąż do niej wstaje, jest bardzo dzielny, bo pobudek jest 3-5 w nocy a rano idzie do pracy. Nasza córka od 2 mż przesypiała właściwie nocki, więc dla nas te pobudki są masakryczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpbiowa mama - a Twój mąż nie jest kierowcą i nie jest w domu tylko na weekendy ? Znam ten ból, u nas takie pobudki to codzienność, córka od urodzenia nie przespała żadnej nocy i uwierz mi że wcale nie jest łatwiej ;-) na nudności podobno pomagają jeszcze migdały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Październikowa mama Ty to chyba obskakujesz każda kafe na wrzesniowkach też jesteś:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu, jak widze Ty rowniez :) rodzilam na poczatku wrzesnia- niestety wrzesniowy watek upadl juz dawno temu, ozywa tylko sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgo- tak mąż jest kierowcą , akurat teraz do swiąt jest w domu, nie obrócił by z ładunkiem przed swietami, bo jezdzi za granice.Całej szczęście, bo teraz taki gorszy okres u córki mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa mama- to dobrze, że tak się złożyło, że mąż w domu. Odpoczywaj i obyś szybko odzyskała dobre samopoczucie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Sierpniowamama kup w aptece tabletki mamma mamarin. Ja bardzo wymiotowalam na poczatku ciazy a pokrylo sie to u mnie z koniecznoscia jazdy busami na szkolenie i te tabletki naprawde mi pomogly. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi ile jest dawek szczepionek na pneumokoki, skojarzonych i WZW ( do pierwszego roku życia)? My dziś mamy trzecie szczepienie i jakoś się pogubiłam przez to odroczenie i teraz nie wiem co córka będzie dziś miała. Pielęgniarka tak pisze w książeczce, że nic rozczytać się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Sierpniowa mama na nudnosci mamma marin z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Witam :D Dzis corcia konczy 7 mcy :D JUZ 7 mcy :D Dopiero teraz zobaczylam,ze pisalyscie o "wspanialym" rosolku tesciowej hehehe brak slow ! :/ Moze i teaz wydaje sie to smieszne ale .... 😠 Matkoooo ta tarte z jagodami teraz bym wsunela :D Sama,cala :D Dwa dni poscilam bo mialam problem z zoladkiem ale juz jest gites i przygotowuje sie do Swiat :D ;) Mieso wyglada apetycznie :D reox - fajny przepis na batoniki z kaszy jaglanej :D Trzeba bedzie zrobic :D Pazdziernik2016 - wiesz,ze uspokoilas mnie z tym sadzaniem dzievka na kolanach :] I jak ,nic sie nie dzialo po kaszce mannej ? U Nas lekkie rozwolnienie ale czy przez kaszke, nie wiem. sierpniowa mama - dobrze,ze masz tak wspanialego meza :D tylko szkoda,ze czesto jest w rozjazdach ale domyslam sie,ze sie przyzwycailas czy nie da sie przyzwyczaic ? Wiesz co, corka tez przesypia noce ale od 3 mz i na sama mysl o zebach tr***leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×