Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izulek88

Schudne przed 60 urodzinami cz2

Polecane posty

Gość gość
Aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobraźcie sobie mam w pokoju firanki makarony.Jak dla mnie wygodne do zasuwania rolet,podlewania kwiatów.Mam drzwi balkonowe więc mam makarony różnej długości.W oknach do parapetu a na drzwiach do podłogi.Moja wnusia lat 3 schowała sie za tą firanką-niby jej niema i nagle wybiegła.Makarony się połączyły tak ze na nich zawisła i pociągły ją i sie wywróciła.Mam karnisze metalowe rurki z żabkami.Wszystko nowe i silne.Nic nie puściło.Na szyi bardzo brzydki ślad jakby się wieszała.Dobrze ze skóra nie pękła.Wnusia bardzo się wystraszyła.A ja pomyślałam że nigdy nie wiadomo co jest niebezpieczne dla dziecka. x Nie mam pojęcia co przeżywają rodzice tego chłopca który utopił się w Wiśle.Straszna tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG zobacz Barbarusko jak to nic nie wiadomo.Bawila sie tyle razu w chowanego a teraz taki przykry wypadek.Dobrze ze sie tak skonczylo,pewnie juz wiecej nie bedzie sie tak bawila bo dobrze ja wystraszylo. Zawsze musimy miec dzieci na oku bo zło wszedzie czycha. Spr.strony z tymi koktajlami.Przeczytalam duzo opinii ale sa one pisane przez osoby ktore uzywaja tego do pakowania a nie od osob odchudzajacych sie. Rozne smaki WPC ŁOWICKIE 80% 1800g BIAŁKO SERWATKOWE, za 80zł, 60 porcji 3x sfd wpc za 31zl 22 porcje za 83zł czyli 66 porcji Nie wiem ,nie jestem do tego przekonana i nie chce dokladac do swojej diety. Zostane przy moim odzywianiu ,kazda musi zdecydowac samodzielnie. To jest indywidualna decyzja i ja juz zdecydowalam NIE BIORE. AllNutrition Isolate Protein to najwyższej jakości odżywka wysokobiałkowa w której skład wchodzi czysty izolat białka serwatki bez domieszki innych rodzajów białek. Białko pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej oraz przyczynia się do jej wzrostu. Skład: 94,4% izolat białek serwatki - z mleka, stabilizator E414, regulator kwasowości - kwas jabłkowy, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu dla smaków czekoladowych (białko 81%), substancja słodząca sukraloza. Ten opis dziala odpychajaco bo: pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej oraz przyczynia się do jej wzrostu. Mnie nie zalezy na masie miesniowej i na przyroscie.Moze znajdziecie ciekawsze opisy,opinie i oceny. Ja juz jestem doinformowana i wystraczy mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruch w odchudzaniu jest ważny ale tak naprawdę od niedawna.I ja jak dawniej chodziłam do dietetyka,czy do centrum odchudzania to dawali gotowe diety zioła i różne tabletki.A teraz te tabletki są u nas zakazane.O ćwiczeniach nikt nie mówił.Aktualnie u dietetyka dostaje sie rozpiskę diety ale i rozpiskę ćwiczeń.Chemi na odchudzanie nie ma.Ale i piramida żywieniowa się zmieniła.Stara nie uwzględniała sportu a w nowej jest na pierwszym miejscu.Wiele sie zmieniło również na poszczególnych pietrach.Bo my sie też zmieniamy.Ogromny wpływ na to ma poruszanie się środkami komunikacji: autobus, samochód; siedzący tryb życia, telewizja, komputer, telefon.I fakt ze wiele prac jest ułatwionym przez zmechanizowanie i elektronikę.Dawniej nawet by zmienić kanał TV trzeba było sie ruszyć.Podłogę myło sie na kolanach itd itd.********codzienny był spory .Ja jak się tu wprowadziłam to codziennie parę razy chodziłam do centrum wsi ok 3km.Do szkoły odprowadzić dzieci -powrót,po dzieci -powrót czasami -to robiło 12km a czasami jeszcze po zakupy,na lody po odrobionych lekcjach.A teraz spaceruję 5km i wydaje mi się dużo.A to jest bardzo mało w porównaniu do przeszłości.A w domu?Trzepanie dywanów-teraz nie mam,wspomniane mycie podłóg,pranie franią-teraz bardzo rzadko.Trzeba się ruszać bo faktycznie ruszamy się wiele mniej niż dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O koktajlach to nie ja, nie stosuję. Kasiu czytam nie tylko Twoje, np. od Jolu podpatrzyłam wagę, ale Twoje motywują do działania, myślę sobie, kobitka starsza i z taką wagą i takie samozaparcie to wstyd tak się lenić. Ja jak ważyłam tyle co Ty to o ruchu nawet nie myślałam, ledwo się ruszałam chyba bym padła. Schudłam na samej diecie, a była to metabolic balance głownie faza ścisła. Zaczęłam tańce po postach Upartej jak już ważyłam ok90 kg, tak mi się endorfiny wydzielały, że po prostu fruwałam ze szczęścia. magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Dobry wieczór Basiu ale miałaś przygodę (przykro ) a mała pewno się nieźle popłakała co? No masz rację nigdy nie wiadomo co w domu może okazać się niebezpieczne No a ta analiza życia dawniej i teraz to naprawdę :-) tylko wiesz teraz to by nam a przynajmniej mi by się przydało takie mycie podłogi na kolanach bo tylko w takim przypadku mój biust jest stojący (to by się maż cieszył ) A na poważnie to masz sto procent racji my to my ale to młode pokolenie które z reguły ćwiczy fitnes kciuka i tylko taki rośnie nam pokolenie cyber o napięciu mięśniowym 80 latka a już rozwój społeczny ? Siedzą razem na ławce w parku ale każdy zajęty swoim telefonem masakra Jola ja też poczytałam i mam ambiwalentne odczucia co do tych koktajli na razie chyba zostane przy twarogach kefirach itp No dobrze do rzeczy Już po tańcach dzisiaj szybciej 1h i 10 min agrafki Menu dzisiaj nie pisze bo było nieciekawe słodyczy nie było i niby porcję nie były duże ale jakoś tak nie fajnie za to już koniec na dzisiaj oczywiście od 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Madziu masz rację ja też fajnie się czuje jak tak potańcze i lepiej sypiam i mam jakby więcej Energi nie wiem czy tak jest rzeczywiście czy tylko mi się tak wydaje ale to że lepiej się czuje to pewne Fajnie że z nami jesteś bo masz spore doświadczenie oparte na pozytywnych efektach To tak jak w klubach AA były alkoholik podtrzymuje nowych i pokazuje że można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej robić sobie koktajle z białka/jogurt,maslanka,ser/ i owoców naturalne. Dziś śn:2 kanapki z wędliną drobiową i keczupem i czerwoną papryką kawa,obiad kapuśniak na szyi z indyka,jabłko,kawa,kolacja makrela wędzona x Mała bardzo się wystraszyła i płakała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Kobiety to nie jest tak z moja aktywnością ja jestem bardzo antysportowa i pierwszy tydzień był tragiczny po nocach nie spałam z bólu i gdyby to dłużej potrwa pewnie bym zrezygnowała bo była nawet taka noc że musiałam zapodać sobie silny proszek przeciwbolowy a do pracy chodziłam jak pokraka jakby mnie walnął autobus Ale minęło teraz jest nieźle po tańcach jestem bardzo pobudzona potem tętno i ciśnienie wraca do normy i jest super czasami mnie pięty pobolewaja ale to jest ból do zniesienia Nie mam problemów ze schylaniem się nie śpię przy tym jak lokomotywa wiec chyba opłaca się trochę pocierpiec żeby później czuć się fajnie a z tego co Magda pisze wynika że to też uszczęśliwić bo endorfiny to hormon szczęścia Analizując to wszystko na pewno się już nie cofnie z tej drogi Tylko błagam poszukamy wspólnie metody jak sobie radzić z takimi leniwym dniami bo widzę że to one mogą mnie zgubić weekendy święta urlopy przetrwać to bez wpadek może się okazać niemożliwe Czekam na pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Kaska 54du masz racje lepszy twarozek i inne bialko niz cos wyprodukowane z chemia. Byly opinie ludzi ,ktorych zoladek zle tolerowal to serwatkowe bialko przerobione. Magda moje kochane slonko moje wpisy o lenistwie sa bardzo przesadzone i to wyjatkowa sytuacja.To moje 4 dni odpoczynku .Wroce do ALC jutro zaraz Julio wymysla tenis ,rower wypady za miasto. Z natury jestem bardzo energiczna osoba co to nie usiedzi na miejscu. Troche lenistwa mi nie zaszkodzi, sama przyjemnosc. W moim zyciu maksymalna waga to bylo 60kg, ktore tak mnie wystraszylo ze tu sie znalazlam. Dzis waze troche ponad 56kg ale ja chce miec 53kg.Wiem jestem tutaj przez pomylke i pewnie niektorym sie nie podoba moja obecnosc. Healthy Weight (BMI 18.5 to 25) Body Mass Index: 21,2 kg/m2 . Your suggested healthy weight range 50 - 67kg . Mieszcze sie w przedziale zdrowej masy ciala i sugeruja ze zdrowa waga przy moim wzroscie i plci to przedzial 50 - 67kg. Czego w sobie nie lubie to brzuch, mam plaski przy nizszej wadze.Do tego dolacza sie zla postawa i ten brzuch sie uwydatnia. Wiec chyba wiecej gimnastyki,skorygowania postawy i skasowac slodycze bo nie sa zdrowe. To nie tak wiele ale potrzebna silna wola i konsekwencja. Jestem tu bo imponuja mi te dziewczyny,podziwiam je i szczerze im kibicuje,chcialabym byc im pomocna o ile to mozliwe. A co wazne to lubie te osoby ktore tu poznalam.Teraz czas na jogurcik i soczek,zajrze byc moze pozniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dla Kasi54du dieta specjalnie dla osob z nadcisnieniem ale nie tylko.Zadne udziwnienia zdrowa i opracowana przez lekarzy ,,,http://www.zanimzjesz.pl/zdrowy-styl-zycia/dieta-dash-jadlospis-przepisy,,, Dieta DASH, czyli Dietary Approaches to Stop Hypertension - to nowatorski sposób odżywiania stworzony przez naukowców z amerykańskiego Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Układu Krwiotwórczego. Program ma na celu przede wszystkim obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Badania dowodzą, że już dwa tygodnie odpowiednio zmodyfikowanego żywienia obniża ciśnienie o kilka mm/Hg. Przygotowane przez nich menu miało pomóc osobom z nadciśnieniem tętniczym. Dobra strona bo ma jadlospisy na ydzien i mozna je samemu ukladac.Male porcje ,kazdy zgubi kg stosujac sie do niej.Chyba sprobuje,widac ze latwa w zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz siwek
Hej, Myślisz,że jeśli nie masz czasu na ćwiczenia to nie schudniesz tylko szybką i tanią dietą? to jesteś w błędzie! zajmuje się dietami od około 15 lat a trenerem personalnym jestem już od 6 i mam samych zadowolonych klientów! zapraszam do zakupienia diety na tej stronie i proszę o skopiowanie całego linka od litery h do liczby 6: http://www.diety.exhl.pl/?&sNo=1&&uid=3421&tariff=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mariusz siwek dziś Chce schudnac okolu 4 kg wiec dam rade bez zawodowego dietetyka. Rower,tenis,marszobiegi i mniejsze posilki,cwiczenia z Tiffany na youtube i wynik murowany. Nie watpie w to, spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Witam późną-wczesną porą -jeny aż przeciąg się zrobił od tej Waszej energii ;) Tym bardziej mi wstyd. Tyle schudłam i robię wszystko żeby odzyskać stracone sadło :P Jolu, nie ma co gadać z reklamami ( i trolami też )- no, chyba że lubisz :-O Jestem dzisiaj tak objedzona że jeszcze długo spać nie pójdę i ma wrażenie, że jutro cały dzień mogę nie jeść ale jak znam życie, po południu zmienię zdanie. A może by się tak udało zacząć albo raczej skończyć z nałogiem :p Pośpię pewnie dłużej a potem na 14 do pracy idę, wrócę ok 18.00 ,więc korzystnie żeby nie podjadać... Barbarus, mistrzem jo-jo to jednak chyba ja jestem, nawet nie napiszę publicznie ile kg straciłam i odzyskałam w ostatnich 5 latach. Szkoda, że za to nie płacą bo miałabym majątek większy niż rosyjscy oligarchowie razem wzięci. Biedna wnusia , wcale się nie dziwię, że się przestraszyła. Chciałabym już do Was dołączyć dietowo ale ciągle wymyślam preteksty,że jeszcze "dzisiaj" nie mogę; przy czym dzisiaj to bardzo gumowe i rozciągliwe pojęcie. Miłego i pozytywnego dnia :) sisja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Dzisiaj usłyszane " dostałam rewelacyjną herbatę odchudzającą! Najlepiej smakuje z tortem" ;) sisja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jola to reklama, gadasz z reklamą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barbarus, skoro masz problem ze zmobilizowaniem się do r u c h u. A nie masz gdzieś blisko fitness klubu? Tam często są zajęcia pilatesu, albo „zdrowe plecy” To są bardzo łatwe zajęcia, przy wolnej muzyce; polegają głownie na równowadze i rozciąganiu, czasami człowiek nawet się nie spoci;). Mnie po miesiącu takich ćwiczeń przestał bolec kręgosłup lędźwiowy. Długo się wahałam żeby tam pójść, a teraz żałuję; chodzą tam dziewczyny w rożnym wieku i o różnych gabarytach (jest pani, chyba po 70), faceci zresztą też;) Każdy robi ćwiczenia w swoim tępię, trenerzy pilnują poprawności, spróbuj, może ci się spodobać. Ja teraz chodzę już na intensywniejsze zajęcia, ale na zdrowe plecy tez. A dodatkowo, mam nowe koleżanki w klubie, które tez motywują;) amc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Dzień dobry kobietki Oj właśnie czytam ostrzeżenie o marznacych opadach w naszych (zachodnich) województwach musze się szybciej zebrać źeby jechać spokojnie do pracy Sisi czekamy na ciebie i to nie ważne czy odchudzająca się czy jeszcze nie ważne żebyś była i pisała (niemniej jednak mam nadzieje że ci się w końcu uda ) amc co to za ćwiczenia "zdrowe plecy" ? Mam koleżankę która strasznie cierpi na bóle tegoż właśnie powiem że rehabilitację nie dawały pozytywnych efektów na długo może te ćwiczenia byłyby czymś fajnym Basia przecież już się rusza te szybkie spacery to jest całkiem niezły sposób Jola kochanie nieważne czy ma się 20 czy 50 czy tylko 2 kg do zgubienia każdy ma prawo być na ty forum moim zdaniem razem z Basia jesteście dusza tego topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola juz wrocila na forum.Kasiu dziekuje za mile slowa,doceniam to. Barbaruska ma doswiadczenie a ja mam fijolki w glowie. Sisja zawsze fajnie sie Ciebie czyta a najlepsze to powiedzonko o zielonej herbatce-dobre!! Kobitki nawet nie wiecie jak tu zimno,jakbym byla na polnocy Europy.Maja tez mroz nawet do -20 stopni . Hiszpanie sa w szoku ,nawet snieg jest na plazy w Denii co jest od ALC oddalone tylko 75 km w lini prostej. Zimno w calej prowincji Valencja-Alicante. Glupieje ta pogoda , klimat mial sie ocieplac a tu zima. Jeszcze kliakam z hotelu ale juz po poludniu wyjezdzam do domu w ALC.Natalcia w pracy juz bylo smutne pozegnanie ale wkrotce sie zobaczymy. Nic nie mowie ale wiecie ze mam z nia problem w sprawie oszczedzania kasiorki.Jest gola i wesola nic nie odklada a przeciez dobrze zarabia.Nawet nie ma na bilet na metro 1,5 euro. To ja kupilam jej bilet do Montrealu, zaplacilam za jej nowy paszport i tutaj za wszystko ja placilam. Moge placic za nia ale chce aby ona miala na boku cos odlozone. Wiem to moje dziecko ale juz dorosle i mozna od niej wymagac troche rozsadku.Jak ja zachecic do oszczedzania? Czy przestac za nia placic,robic za nia zakupy itd. Rozmowy nie skutkuja. Teraz ma chlopaka w Niemczech i tak sobie lataja w obie strony a kasa sie rozplywa. Oprocz podrozy kasa idzie na szmaty,rece opadaja.Czy ktos spotkal sie z takim klopotem i jak reagowac? Mam dobre relacje z corkami ,ona zawsze mowi dobrze bede odkladala ale kasy nie widac.Ta druga odklada,splaca dlug w banku i jest rozsadna ale tez jest duzo starsza.Ona mowi ze Natalcia zmadrzeje -ale kiedy?? Mam twardy orzech do zgryzienia. Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola a mnie się zdaje że przesadzasz.A dlaczego musi oszczędzać?Byłby problem gdyby robiła długi i nie spłacała.Brak oszczędności to nie wielki problem przy dobrych zarobkach.Piszesz że ma chłopaka.Więc jest w wieku gdzie priorytet to dobra zabawa.Przyjdzie czas ustatkowania się-dom,dzieci-to będzie oszczędzać dla nich.A po co teraz?Niech się bawi póki może.Niech jeździ zwiedza świat.A Ty się ciesz że jest zadowolona.Odetnij całkowicie pepowinę.To jej wybory ,jej życie.Ja mam trzech synów i każdy z nich jest inny.Nie d sie ich porównać. A zapytam Cię tak z czystej ciekawości czy miałas dużo odłożone jak byłaś panienką? x Nie bardzo zrozumiałam Twój wpis.Teraz sie z nia spotkałaś i płaciłaś za nią.A jak jesteś u siebie to też za nią płacisz?Musisz wysyłać jej pieniądze?Bo jesli tak to absolutnie tego nie rób.Pożycz jej w krytycznej sytuacji ale domagaj się zwrotu.Ja moim czasem pożyczam ale musza oddać.Teraz mój najmłodszy przyjechał i był z siebie bardzo dumny bo przy wyjeździe pożył sobie pieniądze od nas i od babci.Nawet babcia chciała mu to darować ale jej zabroniłam.Jak pożyczył ma oddać.A najwyżej jak będzie chciała to da mu je kiedyś nie teraz.Bo będzie chciał pożyczać z nadzieją że znowu nie trzeba oddawać.Tak że był dumny z siebie że już nie ma długu.Nam też oddał co do grosza/funta/.Zawsze stosowałam zasadę to ja decyduję kiedy daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Witajcie Jola przeczytałam twój wpis i nie potrafię ci pomóc ale myślę że Basia ma rację skoro to jest dorosła kobieta to powinna sama planować swoje życie i ponosić za nie konsekwencje Moja córka jeszcze jest na naszym utrzymaniu wiec siła rzeczy musimy pokrywać jej rachunki ale tylko te obowiązkowe na wakacje i inne rozrywki sama zarabia (dorywczo) już od liceum Ale często jest dofinansowywana przez swoich braci oni ja zawsze rozpieszczali No dobrze ale każda z nas wychowuje dzieci po swojemu wiec każda musi znaleźć sposób na to żeby to wychowanie było efektywne Dziewczyny ja dzisiaj przeżyłam szok w pracy moje dziewczyny z pracy już wiedzą że się odchudzam (po tym jak jedna z nich mnie nakryć na czytaniu artykułów związanych z odchudzaniem) no i dzisiaj na biurku mam patera z owocami w dzbanka była zaparzania herbata zielona i z lodówki zniknęły wszystkie słodkie przekąski i pojawiły się jogurty naturalne Wiecie to bardzo miłe ale teraz to już będę czuła taka presję że masakra (fajne te moje laseczki ) a i upewniaja mnie że bardzo się cieszą że się zdecydowałam na to odchudzanie ( wiecie myślę że one miały już dosyć patrzenia na moje zwały tłuszczu ) No cóż teraz to już klamka zapadła musze udowodnić sobie i im że kobieta w moim wieku też może być jeszcze atrakcjna kobieta No teraz to już będę się bardzo zastanawiać przed wypowiedzeniem jakiegokolwiek marzenia na głos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to taka motywacyjna presja.Będziesz pod obstrzałem wzrokowym.Ta która Cię najbardziej lubi pierwsza Ci powie że widać że schudłaś☺☺☺Zazwyczaj jest tak ze jak się co nie co przybierze to wszyscy starają się Ci to powiedzieć ale jak w drugą stronę to juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Basiu wiem że to fajna presją ale nie wiem czy którakolwiek zdobędzie się na odwagę żeby mi powiedzieć że jest coś nie halo Natomiast to co dzisiaj zastałam w gabinecie świadczy o tym że chyba je jednak razi łam swoją tusza No i tak je lubię i chyba o tym wiedzą skoro zdobyły się na takie coś Rany dzisiaj mam dzień bez tańca ciekawe jak będę dzisiaj spala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje menu:śn:płatki owsiane na wodzie+kawa,obiad kapuśniak+mięso z indyka gotowane,kolacja łyżka ziemniaków,gulasz wołowy,2ogórki kiszone,2mandarynki,1 gruszka Spacer zaliczony. x Ale mnie ubawiła historyjka z Tomkowa w wiadomościach.Ksiądz owej miejscowosci był chory więc po kolędzie puścił kucharkę i kościelną.One poświęcały domy.Brały koperty i zapisywały na nich nr domu dla księdza.Kurcze jakbym zobaczyła kościelnego to bym odmówiła takiej koledzie.Jak on może pokropić to i ja mogę sama☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Dobry wieczór Też się z młodą usmialysmy chociaż to był raczej taki śmiech przez łzy jak to moja córka stwierdziła -nie możliwe żeby w dzisiejszych czasach tacy "tempie " ludzie funkcjonowali i przyjmowali taka kolede a może ona ma rację może rzeczywiście to był tylko taki żart? Moje menu 1/2 miseczki zupy ryżowej 2 małe kromki chleba suchego 6 małych krokiecikow ziemniaczanych 4 jabłka kilka kulek winogrona 1,5 dzbanka herbaty zielonej 1 mały jogurt naturalny 2 kawy No i bez tańców i jakoś tak strasznie dużo czasu miałam popołudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie żart bo ksiądz proboszcz dostał reprymendę od biskupa.By się więcej tak nie zdarzyło.To było wiadomościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kobitki, w kuchni dopiero skończyłam, robiłam barszcz, krokiety, pierożki i tak mi do tej pory zeszło. Dzieci na weekend przyjeżdżają :) Mąż mi przekazał tę radosną nowinę kolędową :D:D a ja mi na to: "kochanie a ty myślisz że tylko człowieki z penisem potrafią kropić?" z tego zarobienia nie jadłam kolacji, podjadałam trochę farszowej kapusty z grzybami. jutro robię sobie dzień jabłkowy, i tak aż do osiągnięcia celu w piątki będę mieć taki detoksik. dobrej nocy magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda co znaczy dzień jabłkowy.Napisz coś wiecej.Czy to jest stała ilość surowych jabłek czy sok czy jeszcze inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×