Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izulek88

Schudne przed 60 urodzinami cz2

Polecane posty

Witajcie Dziewczyny:) U mnie za oknem super słoneczko i minus 14 st. Ale jest ok. Siedzimy sobie w ciepłym domku, mąż w pracy, Seniorka przed TV, maluszek szaleje a ja popijam kawkę / bez cukru/. kiwi obok i kawałek pokruszonego biszkopta szpinakowego.....mniam. Kończę resztki z weekendu i wracsam na dobre tory - kijki i posiłki małe co 3 godziny. Niestety moje łakomstwo osiągnęło swoje wyniki - dziś rano na wadze 94,5 kg!!!!!! o zgrozo. Czas, najwyższy czas wrócić na właściwe tory. Mamy nową koleżankę widzę - witamy w naszych szeregach, z nami rażniej:):):) Zaglądnę do Was wieczorkiem a teraz ...do kawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Basiu przepraszam jeśli ciezdolowalam ale sory no po wiec sama czy nasze rzeczy mają jakiś kształt toż jak rozłożenie swoją sukienkę na sofie to spokojnie może robić za narzute ;-) dlatego trzeba się sprężać i wyginać to nasze ciało śmiało No i będę miała zagwozdke bo mi się Basie rozmnożyły ale trudno dam sobie radę będę dodawać do tej drugiej Basi 5 i już całej cyfry nie bo jeśli to wiek to przecież kobiecie się nie liczy lat a już na pewno nie ogłasza się go publicznie A co do Sisi no trzeba nią poczachnąc bo kobieta osiągnęła tak dużo a ewidentnie zaczyna t marnować ten pot i krew no nie fajnie ona udowodniła że można a teraz chce nas zdemotywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basieńka54
Kasiu, spokojnie ja swojego wieku nigdy nie ukrywałam i nie mam z tym żadnego problemu. Ważne że czuję się jak 40-paro letnia kobitka, a metryka.....swoja drogą niech sobie nalicza. W czerwcu tego roku stuknie mi 57 ale wcale tego nie czuję / póki co:) /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Basiu 5 no to jesteśmy rownolatkami tylko ja robie więcej cienia albo cieniu nie jestem pewna która forma poprawna nieważne w każdym razie zajmuje więcej miejsca na chodniku :-( Masz rację metryka metryka a ważne jest to jak się czujemy a jeszcze ważniejsze jak się będziemy czuły jak schudniemy nooooo to dopiero będzie :-) takie parę kilo młodsze jak wy ruszymy w miasto to klękam cie narody :-):-) Ok już się opanowuje bo to nie przystoi tak marzyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Kasia ja przecież wiem, jak to jest chodzić w tym co pasuje a nie w tym co się podoba. Nie noszę wtedy tylko sukienek-bo jak piszesz miałyby za dużą powierzchnię. Sukienki mogę czasami zało[yć ale tylko w rozmiarze 38,mam taką figurę,że spodnie zdecydowanie odejmują mi kilogramów :P och, to u nie już nasty raz-taka huśtawka wagowa i zawsze winne są tylko (AŻ?) słodycze. Dopóki ich nie jem,nie ma sprawy nie tyję. Może jutro się uda,ten pierwszy dzień ? Dzisiaj już zawaliłam na całego,wrrr ! Pozdrawiam i biegnę na 3 godz do ulubionej pracki ;) sisja Barbarus, pisz proszę swoje jadłospisy, mnie to jakoś pozytywnie motywuje; chociaż jeszcze efektów tej motywacji nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izulek88
Jola wpisz saer jose plakito Na jakis czas spadam z forum ale wiecie ze wroce. Narozrabialam troche i musze ogarnac swoj bajzel uczuciowy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Dobry wieczór no i kolejny dzień z głowy 60 min zumby i 10 min ćwiczeń no i dzisiaj nie było tak źle może dlatego że byłam naładowana jak chmura gadów ooooo dostałam OC do zapłaty oczywiście po nowej stawce to jest rozbój w biały dzień Mąż się śmieje że przesadzam bo on musiadł jeszcze raz tyle zapłacić i że szkoda zdrowia i nerwów na coś na co nie mamy wpływu ale do cholery ja chcem mieć wpływ na swoje życie wrrrr No dobrze koniec chce się dupsko wozić trzeba płacić ale za to taniec poszedł mi jak po maśle nawet nie czułam tych obciążnikow na kończynach Sisi błagam nie demotywuje mnie tak dużo osiągnęłaś i pokazałaś mi że można no to co to ma być żeby jakiś ptyś czy inny eklerek tobą rządził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Basie ogrodniczke ,ciesze sie ze w dobrym humorze. No nasz nowa kumpelka Kasia57du jest superowa.Ile mi dostarcza smiechu -najlepsze sa opisy garderoby dla puszystych oraz opis minister Zalewskiej. Kaska zaloz kabaret zarobisz mnostwo kasy ,takie teksty jak Twoje sa unikalne.Jestes super jajcowata dziewczyna ,jak sobie pomysle co byloby gdybysmy sie razem zebraly to wlosy mi staja deba. Ja tez lubie wyglupy ,zarty mimo ze juz jestem leciwa kobita.Ale to jest okropne ,ze w tym wieku musze zachowywac sie odpowiednio ,kiedy mi sie wcale nie chce. Lubie swirowac i daje czasami czadu. W koncu nie mam wypisanego wieku na czole. Jutro konczymy lazienke ale moj jeszcze cos tam sobie wymyslil ,ja tez dodalam jakies poleczki wiec musimy dac czlowiekowi premie bo sie pieknie stara. Lubi z nami pracowac zawsze razem siadamy do obiadu ,kawe ma na zawolanie ile chce.To prosty czlowiek z Mazur ale uczynny, uczciwy i pracowity dlatego chcetnie mu wynagradzamy. Kiedys jakis gosc na forum chcial mnie oskarzyc za wykorzystywanie ludzi a wlasnie ten sam czlowiek dostal 300 euro premii od Julia za osadzenie wszystkich drzwi (wyplate byla osobno). Julio lubi ludzi nagradzac i jak sa dobrzy,mile obsluguja to im nie zaluje.Ale jak ktos stroi fochy np kelner nie ma dla niego napiwku. Taka osoba powinna wiedziec ze klient przychodzi zjesc i dobrze czuc sie w lokalu. Ja wiem ze jak bylam polozna i podchodzilam po ludzku do kazdej pacjentki indywidualnie to one zawsze sie odwdzieczaly,nie wiedzialy ze ja to robie bo lubie a nie dla jakis darwizn. Bylo mi przykro kiedy musialm odmawiac prywatnego dyzuru pooperacyjnej chorej ale ja nie moglam sie rozdwoic i opedzic od pacjentek. Bylo ich za wiele jak dla mnie jednej wiec odsylalam do kolezanek,ale te sie upieraly ze chca mnie.Mile to bylo ale odmawialam bo juz mialm umowe wczesniejsza z inna pacjentka. W Montrealu tak samo pacjenci nie ukrywali sympati do mnie a moja szefowa szlag trafial. Wiec ona mnie nie lubila ,ale nic nie mogla mi zaszkodzic bo robilam swoja robote dobrze z poswieceniem. Moj Julio mowil ze jestem pielegniarka z powolania. Wlasnie pielęgniarka to zawód, gdzie powołanie łączy się z poświęceniem. Czulam ,ze musze to robic a nie byc nauczycielka jak mama mi wybrala.Nie znosze pracy nauczyciela-meczaca, trudna i niewdzieczna.Dzieciaki znowu mnie lubily,kiedy wracalam po zwolnieniu lekarskim obwieszaly sie na mnie jak winogrona i ciagle wolaly -pani Jola ,pani Jola itd. Byly slodkie i takie niewinne (to byly lata 70-te). Teraz jestem stara ale mloda duchem wiec musze sie kontrolowac aby zachowywac sie jak emerytka a nie nastolatka. Cholera co ja tu pisze ,kogo obchodza takie glupoty. Wlasnie moj przyniosl mi drinka abym sie rozgrzewala siedzac w salonie.Chyba mi sie podlizuje ,czego chce ode mnie albo cos przeskrobal-ha ha ha Zrobie zdjecia zmienionej lazienki i Wam wysle. Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłam tu wejść.Księdza po kolędzie miałam o godz 21-ej ale ze parę domów ominął bo zaczynał o 8-ej i ludziska byli w pracy to nie musiałam go odwozić i dawać kolacji.Samochód czekał pod moim domem mieszkańca który chciał kolendę jeszcze dziś. x Sisja moja koleżanka podała mi świetny sposób na słodycze.Ona robi to tak.Niedziela jest dniem słodkim.Każdy ten dzień wybiera sobie jaki chce.Ona ma niedziele.Jej mózg nie znosił zakazu.Nie mogła sobie poradzić i jakaś lekarka jej to podpowiedziała.Jak się jej zachciewa coś słodkiego to mówi sobie ze to nie niedziela i tak leci.A w niedziele faktycznie robi sobie słodki dzień.Może to jest sposób.Mówi że dla niej to jest super. x Dzisiaj sniadanie jajecznicza z dwóch jaj z pieczarkami,3 mandarynki.Obiad pulpety z mięsa wieprzowego z kaszą i ogórkiem kiszonym,kawa.Kolacja szejk:zielona pietruszka,seler naciowy,avokado,banan,jabłko,mleko kokosowe .Dodatkowo gotowana pierś z kurczaka.Staram się unikać węglowodanów wieczorkiem.To mała zmiana by sprawdzić czy to zmieni wynik poranny cukru.A szejka robię podwójnego bo mojemu zasmakował.Kolejnym dodatkiem będzie mleko migdałowe.Kurcze drogie są te mleka.Będę też robić z jogurtem czy kefirem.Szukam przepisów na te szejki.Jak zrobić z imbirem czy z czosnkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola a jak zachowuję się nastolatka, a jak starsza kobieta? Śmiać się i żartować można w każdym wieku I znowu strasznie się podlizujesz tym razem nowej kobicie; żarty jak żarty nikt by jej za to nie zapłacił. a dobrego kavaretu nie zrozumiałaś;) Jola ty pijesz? to już wiem dlaczego najpierw cos piszesz, a później nie pamiętasz; piszesz po pijaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu rano wszystko działa a wieczorkiem wyskakuje błąd. Dzisiaj sprzątanie.Oficjalny koniec świąt - rozbieranie choinki i chowanie wszystkich ozdób.Teraz będzie czekanie na wiosnę.Mamy szansę na ładne święta wielkanocne bo to 16 kwietnia.To prawie m-c różnicy od zeszłego roku.W tym roku mamy długi karnawał. x U mnie dzieciaki znowu złapały jakiegoś wirusa.Myślałam że te mrozy pomogą w zniszczeniu wirusa,szczurów,kleszczy i całej reszty zbędnych rzeczy. Przychodnie pełne.Nawet nie mozna zarejestrować małych dzieci.Kurcze co to się dzieje.Mama podaje informację ze jest wysoka temperatura a w odpowiedzi słyszy ze ma przyjść za dwa dni a temp.zbić bo teraz wszystkie dzieci mają temperaturę a lekarka nie da rady przyjąć. x Izulek powodzenia w osobistej szaradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Dzień dobry kobiety za oknem zimno i brak słonka za to ogród aż wrze tak tam życie się toczy ( ptaków całą gama nawet dzięciola widziałam ) Basiu cóż wy tam macie za zwyczaje z tym księdzem -dlaczego musiałabym mu dawać kolacje czy go odwozić - u nas to jest tak jakoś zupełnie inaczej przede wszystkim musi się zapowiedzieć i jeżeli rodzina zgadza się go przyjąć to wówczas przychodzi ale to trwa parę minutek i mu mąż śmieje się że to jest raczej taki wywiad środowiskowy - sprawdza czy wszyscy żyją no i z czego żyją czy ktoś czasami nie ożenił się -nie daj Bóg bez jego wiedzy i takie tam inne informacje jeśli oczywiście ktoś ma ochotę mu udzielać takich informacji Z reguły jest tak że pomodlić się bieże kopertę i idzie dalej bo ludzie potrafią być niemiły jak muszą za długo czekać no i jakoś nie słyszałam żeby ktoś go karmił no ale co kraj to obyczaj No widzisz jak wygrasz w totka i się przeprowadzić w nasze rejony to będziesz miała jeden problem z głowy Jola ja kochana nie żartuje to są prawdziwe fakty z lustra wzięte jak się wygląda tak jak ja to są dwa wyjście albo się śmiać z siebie albo się załamać i leczyć u psychiatry ja wolę to pierwsze a pomaga mi w tym moja zumba bo wiesz po godzinie z takimi fajnymi rytmami to endorfiny sama się pchają do systemu nerwowego ale dzięki miło słyszeć że komuś podoba się takie podejście do siebie No i znowu banki światowe obniżyły nam reiking jeszcze trochę a wszystkie zagraniczne firmy wycofaja się z naszego kraju to będzie totalny krach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Basiu nie widziałam twojego wpisu ale nie rozumiem jak lekarz może nie przyjąć chorego dziecka ? To jest nienormalne no i mamy kolejny przykład na anomalie w tym kraju ludzie zamarzaja , ludzie chorują i nie mają należytej opieki a nasi rządzący kłócą się w cieplutkich salach na wiejskiej a my tylko na tym cierpimy To jest dopiero kabaret a właściwie tragifarsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nawet wczoraj rozmawiałam o tym z księdzem.Tu tak jest od lat.Nasza gmina to 32 wsie.Ksiądz po kolędzie chodzi o 8 rano.Drugie sniadanie obiad i kolację dla niego i dla chłopców robią wyznaczone domy.Raczej te same.U mnie jest koniec i dlatego kolacja i odwożenie.Ale dawniej kolęda to było tu swięto.Nawet dzieci w tym dniu nie szły do szkoły.Jak się tu wprowadziłam 35 lat temu to miałam szoka bo do mojego domu wieś przyprowadziła obraz Matki Boskiej.Śpiewali wnieśli i nagle miałam kapliczkę w pokoju.Cały tydzień.Nawet telefonu nie było.Mój pojechał do babci by dowiedzieć się co my mamy z tym obrazem robić.Babcia kazała nam się modlić i pilnować by nikt go nie zniszczył i nie ukradł.My z miasta nie wiedziliśmy co robić.Jak widzisz kolęda to tylko chwila.A że wnuki będa miały kiedyś komunię to tak trwamy w tej "tradycji"Moja mama jest niewierząca a też wpuszcza księdza bo ją nie pochowają. x A co do lekarza.Moja Zuzia lat 3 od poniedziałku ma katar,temperaturę,wymiotuje a do lekarza dostała termin na czwartek-bo nie ma miejsc.Więc albo jej do czwartku przejdzie albo szpital.Można też prywatnie.Brawo NFZ.Podobno w całej Polsce brakuje pediatrów.Pięćset plus by było więcej dzieci ale ktoś zapomniał o przedszkolach,pediatrach i ciekawe jeszcze o czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie za wiele ani chodzic nie mogę ani ćwiczyć.Mam ciagle kłopoty z rozcięgnem podeszwowym.Stan zapalny ciągle wraca.Zauważyłam że wystarczy bym się przeszła i wszystko jest dobrze dopóki nie ściągnę butów.Mam bardzo wygodne kozaki i nie wiem dlaczego tak sie dzieje.Jak ściągnę obuwie ból jest nie do wytrzymania.Dzisiaj pojadę do daichmana po jakieś inne wyższe.Te mam wygodne ale raczej płaskie -może to jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Kochana Basiu na zachodzie jest chyba mniejszy nacisk na ta tradycje a i księża zostali postawieni na właściwym miejscu jeszcze te 30 parę lat temu jak wyszłam za mąż to tutaj też było tak jak u was ale z czasem udało nam się księży ucywilizowac i teraz wiedzą że oni są żeby służyć ludziom a nie ludzie im to im musi zależeć żeby rodzina puściła dzieci do komunikacji czy wogóre ochszciła A tak na marginesie zauważyłam że mamy coraz więcej świeckich pogrzebów byłam nawet ostatnio na jednym takim i bardzo mi się podobał firma pogrzebowa pięknie to zorganizowała były piękne wspomnienia tego człowieka śliczna muzyka i bardzo refleksyjna poezja Zapowiedzielismy dzieciom że też takie chcemy i nie żartuje Ksiądz to taki sam zawód jak każdy inny -zaraz pewno ktoś powie że to powołanie - a czy nasza Jola nie musiała mieć powołania żeby pracować z zaangażowaniem jako położna? Czy nauczyciel nie musi mieć powołania i wiele wiele innych zawodów tak więc oni muszą wiedzieć że muszą wykonywać swój zawód tak żeby ludzie chcieli korzystać z ich usług No dobrze trochę się rozpisałam ale pamiętam ile nas zdrowia kosztowało żeby ich uświadomić te prawidła Co do lekarzy to nie jest tu tak tragicznie jak u ciebie i jeśli nie dostaniesz się do poradni to zawsze można pójść na izbę przyjęć do szpItalia i tam nawet w środku nocy muszą przyjąć -bez łaski-nie czekała bym z chorym dzieckiem w domu to niebezpieczne A Basiu musze ci jeszcze napisać coś o czym zapomniałam u nas chodniki odśnieżają firmy -te same które dbają o wspólne tereny zielone i to jest opłacane z funduszu wiejskiego który jest ustalany raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Basia nie zmieniaj butów tylko kup w sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym takie specjalne wkładki żelowe też je mam i cierpię na ta sama przypadłość wybrałam już cała serię zastrzyków sterydowych w pięty i rehabilitacja i inne cuda wianki i jak bolało tak boli -no może trochę mniej - wiesz co mi najlepiej pomaga -poradził mi to pan od masażu - turnie gołą stopa butelki z ciepły płynem i masaż goracym-nie za goracym-piaskiem najlepiej spacerować boso po nagrane plaży a w domu mam coś takiego jak duża kuweta i wsypujemy tam piasek nagrzanym w mikrofali i robie sobie masaż A jak ćwiczę to tylko pierwsze 2 min mnie boli a później nie czuje bólu pierwsze parę dni w nocy bolało a teraz jest ok ale cały czas chodzę z tymi wkładkami nawet na sylwestra byłam z nimi i bawiłam się do 4 rano Spróbuj tych metod zobaczysz że jest spora ulga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola zachowujesz się właśnie jak typowa starsza pani bo żadna nastolatka nie pisała by takich peanów na swój temat. Sposób w jaki piszesz jak chwalisz koleżanki,jak zachwycasz się ich żartami to typowy ton seniora.Na tym wątku sprawiasz wrażenie dużo starszej od innych. No ale najważniejsze że sama sobą się najbardziej zachwycasz. Zobacz czy ktoś tutaj jeszcze pisze o sobie co robił, jakie ma zasługi i jaki był wspaniały.A ze sposobu pisania widać że koleżanki bardziej inteligentnie się wypowiadają i nie piszą hymnów na swój temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Oj gościu przykro się ciebie czyta jesteś bardzo nietolerancyjna co jest niestety straszna cechą nas Polaków Ale co do twoich obserwacji to nie chciałabym ich deprecjonować jednak to właśnie nastolatki potrafią wpadać w samozachwyt z byle powodu np ładnie zrobionych paznokci -ładnie w ich subiektywnym odczuciu- i zameczek otoczenie samoówielbieniem Jola jednak ma jakiś tam dorobek życia i nie widzę nic złego w tym że kobieta się tym dzieli z innymi Życzę miłego dnia i miłej lektury na innym wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdasonia Sisja, jestem, zyje ale tak jakos nie chce mi sie pisac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Dziewczyny gdzie się podziewacie ? U mnie zrobiła się niezła śnieżyca i chwilami nie mam internetu ale ale już po tańcach 50 min i 10 min agrafki i musze wam powiedzieć że idzie coraz lepiej już przy skłonić dotykam podłogi połowa dłoni a przy bocznych skłonić dochodzę dłonią ciut poniżej kolan -jestem z siebie zadowolona-sory za te przechwalki ale myślałam że będzie gorzej bo początki były straszne kondycja zerowa A teraz jest już fajnie jednak mam taką dziwna huśtawke jeden dzień idzie m8 tak że nawet nie wiem kiedy mija czas a na drugi idzie jak po grudzie i co chwilę zmieniam plik z muzyką bo mnie nudzi Oj ciężko ale cóż sama sobie na to za pracowałam ważne że czuje się coraz lepiej No dobrze milej nocy wszystkim i wysmuklania nawet przez sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pozno bo byla robota lazienkowa. Ale juz skonczona lazienka ,jeszcze poleczki na reczniki i kropka. Poniewaz czlowiek przycinal glazure na sciane i na podloge to pylu co niemiara. Wszedzie zakurzone mimo ,ze robil to na balkonie ale wdzieralo sie to bydle do domu. Jutro moje sprzatanie na blysk. Mam lekki bol glowy za duzo wrazen na ten dzien. Barbarusko jak smakuja szejki, czy dodajesz do nich szczypte soli czy innych przypraw ? Dobra wiadomosc, ze M tez lubi zdrowe zywienie. Izulku dziekuje za podanie linku,zycze powodzenia w rozwiazaniu klopotow sercowych.Jestem zaskoczona jak pediatra moze odeslac dziecko z temp .Wiemy ze u dzieci z godziny na godzine moze sie zmienic stan chorobowy,pogorszenie bywa natychmiastowe.Boze coz to za lekarze!!!Ani tutaj ani w Montrealu nie jest lepiej. Czeka sie miesiacami na wizyte, albo godzinami na pogotowiu. Ty Kasiu 57du ,rowniez i ja , dobrze wiemy ze nie zalozysz zadnego kabaretu .Moj komentarz byl pol-zartem ,pol-serio,przeciez nie moge byc powazna na Twoje przesmiewcze opisy garderoby. Ty to wiesz i ja tez ,ale nasz gosc bierze wszystko calkiem serio. Smutno sie robi ogladajac nasza TV,co sie tam dzieje to wlos sie jezy na glowie. Dokad zmierzamy, jaki to chaos bedzie w naszym kraju i jaka ciezka przyszlosc.Kasiu57du to ze jestem daleko jest dla mnie tym bardziej bolesne.Chcialabym chodzic na manifestacje, byc pod Trybunalem ,byc pod Sejmem.Jestem zla ze nic nie robie itylko obserwuje . Mam kontakt emailowy z dwoma dziennikarzami oraz z jednym marszalkiem , odpowiadaja mi ze bedzie dobrze i wroci wszystko do normalnosci tylko musimy byc jeszcze troche cierpliwi i stanowczy. Dzis moj dziennikarz byl gosciem w fakty po faktach. Mam nadzieje ,ze sie nie myla. Wspolczuje Wam dziewczyny ze cierpicie na bol stop. Z czego to sie bierze? Wiecie w szkole nam mowiono ,ze ludzie starsi zawsze maja jakies bole,strzykanie w kosciach, cierpia na okraglo i potrafia z tym zyc. Ale to nie jest jeszcze Wasza grupa wiekowa. Moja mama ma bole biodra czasami kregoslupa wiec narzeka. Kupowalam jej rozne rzeczy aby pomoc. Pamietacie ,kiedys kupilam jej cos jak dlugopis co strzelal jakas wiazka czegos. 2-3 tyg i juz jej nie pomagalo, lezy w kacie. Tak ma byc i trzeba sie nauczyc zyc z bolem-dotyczy to ludzi wiekowych.Dziwne ,ze moj wiekowy Julio na nic nie cierpi,nigdy nie choruje ,nie byl w szpitalu az ja go wyslalam naprawic przepukline. On nigdy nie mial bolu glowy i dziwi sie ,ze my kobiety cierpimy na te dolegliwosc. Tylko pozazdroscic i innym zyczyc takiego zdrowia,Jola gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się że macie tyle energii.Mnie chyba wnuczka zaraziła.Wczoraj wieczorem zrobiło mi się zimno rozbolała mnie głowa.Poszłam się położyć po 19-tej i tak przespałam do rana.Dziś nie jest tragicznie ale czuję gardło i mam katar. x Wczoraj na śniadanie kanapka z szynką sałatą pomidorkiem koktajlowym +3 mandarynki,obiad kapusta kiszona z kminkiem +gotowana pierś z indyka+ garść orzechów i migdałów,kolacja zupa z białego grochu Jaś+gruszka.Były jeszcze 2 kawy. x Mój wczorańszy jadłospis jest do bani.Dzisiaj od rana jestem wzdęta.Kapusta i groch i gruszka-to wszystko w jednym dniu.Na szczęście nie mam planów na wyjście a do jutra mi przejdzie.Dzisiaj będzie już delikatnie bo i kapusta i grochówka są już w słoikach.Ja i tak jadłam delikatnie bo i kapustę i grochówkę odłożyłam dla siebie przed wykończeniem.Kapustę w efekcie końcowym ma zasmażkę a grochowa zamieniła się w fasolkę po bretońsku.Przygotowałam się na przyjazd synusia a ten myk na Słowację na deskę i co było robić z wędliną? Wybrałam fasolkę.Ja fasolki po bretońsku nie lubię to znaczy zjem ale taka zupa z fasolą majerankiem przed dołożeniem przesmażonej wędliny jest dla mnie super.Lubię też sam groch .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Witajcie kobietki mam za oknem dziwne zjawiska wczorajszą śnieżyca dzisiaj topnieje i jest mega ponuro Basiu u mnie ból głowy zaczął się już wieczorem i przez noc nic nie przeszło to chyba zmiana pogody No toś sobie zafundowała pierdziawkę jak to mówi mój wnuk ;-) Energi mi przybywa w miarę ćwiczeń jeszcze trochę bolą mnie kolana ale coraz mniej -tak to wygląda jak się człowiek zastoi - trudno teraz trzeba zacisnąć zęby i mimo bólu ćwiczyć Jola nie zazdroszczę Ci walki z pyłem po remoncie ale mogę ci podpowiedzieć że takie zapylone pomieszczenia fajnie i szybko można umyć wodą z odrobiną octu wiem zapach nie ciekawy ale nic się nie marze Wiesz z tą polityka jest tak że wszyscy mamy dosyć i naprawdę nie żartuje że jest mi wstyd tego że jestem Polką Teraz właśnie oglądam wjazd wojsk USA do naszego kraju i całą tą pompę z tym związana i nie rozumiem czy nasz rząd myśli że ich obywatele są tepi i nie wiedzą ile nas te strażakiem będą kosztowały ?i czym się tak szczycą przecież to żadna łaska my im tyłki chronimy od wielu wielu lat na różnych ich powtarzam ich wojnach Ooooo dosyć !!!bo oszaleje znerwow my to potrafimy być "tyłowłazami" No dobrze trzeba się skupić na swoim dupsku -dużym dupsku- i czekać na wiosnę Basiu próbowałaś turać tą butelkę tymi bolącymi stopami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Kasiu butelki nie turlałam.Mam takie specjalne do masażu bambusowe cós..Mnie pomaga masowanie ręczne z lekiem Diky 4%Ból ustaje.To jest przeciwzapalny i przeciwbólowy w spreyu .Ja mam największy ból po założeniu płaskich butów.A te moje kozaki sa płaskie.Jak noszę takie krótkie wysoki obcas to nic mi nie dokucza.Ale to są buty w których noga marznie.Te moje sa ciepłe wygodne ale płaskie.Ale to też ciekawe.Ty robisz masaże na gorąco a mnie lekarz zalecił na zimno.I zalecił mi 10 zabiegów krioterapia miejscowe mrożenie.Podobno jest do kupienia żel który się wkłada do lodówki i póżniej okłady.Wszelkie stany zapalne tylko zimne okłady.Może teraz powinno się pobiegać boso po sniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka57du
Basiu mi nie chodzi o celowe zapobieganie bólu pan który mi to poradził nie był lekarzem tylko fizjoterapeutą i chodziłam do niego na masaże Krioterapia też miałam w moim przypadku zostało tylko do wypróbowania fala uderzeniowa ale to też tylko prywatnie bo nie jest to refundowane -i bardzo bolesne -a ja po tych zastrzyku h w pięty mam po kokardki bólu który przynosi ulgę na krótko To turnie ciepłej butelki i masaż gorącym piaskiem ma na celu uelastycznienie tego rozciegna żeby nie pękały i nie robiły się stany zapalne musi to być systematyczne i musze powiedzieć że jest coraz lepiej i to lepiej niż po zastrzykach które tylko mi kilogramów dodały Moje wkładki są mięciutkie i pasują do każdych butów i podnoszą piete i jest ok wymiany obowia przerobiłam i mam teraz sporo różnych modeli w garderobie -nie ma tego złego - Nie mam pomysłu na obiad dla siebie wstawiam udko kurczaka do gotowania i nie wiem co dalej ? Jola jak tam sprzątanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Hej,trochę mam mało czasu ale chciałam Wam napisać,że jeśli chodzi o zabiegi fizykoterapeutyczne to każdy musi sam zobaczyć co mu ulgę przynosi a co nie. Jednemu pomaga ciepło,innemu zimno (krio) chociaż w sumie końcowy skutek jest ten sam; bo jeśli dajemy ciepło dochodzi do podgrzania tkanek a jeśli zimno to w pierwszym momencie ochłodzenie i skurcz naczyń krwionośnych ale po chwili rozkurcz i lepsze ukrwienie-czyli taki sam efekt jak po podgrzaniu, I tylko jednemu lepiej z początkowym wychłodzeniem,drugiemu od razu ciepło lepiej pomaga. Dietowo u mnie nadal kiepsko,ale cały czas prowadzę ze sobą poważne rozmowy i już zagroziłam tej od słodyczy,że się rozstaniemy jak nie przestanie :p Spadam na randkę z Mężem ;) i wspólne zakupy przy okazji sisja Basia,bardzo czyste te Twoje jadłospisy-tzn proste i bez oszukiwania-super!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Acha,Kasia fala uderzeniowa do wytrzymania choć nieprzyjemna ale rzeczywiście likwiduje stan zapalny!; zastrzyki sterydowe okołostawowe to ostatnie G...no- bo nie leczą a tylko łagodzą objawy stanu zapalnego,równocześnie niszcząc tkanki stawowe. Najlepiej omijać szerokim łukiem. Miałam zapalenie ścięgna Achillesa chyba 3 razy, wiem jak to boli,współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×