Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny trochę z innej beczki, jak długa macie szyjke macicy? Ja mam 2cm lekarz mówi że jest ok (nie mam do niej zaufania), a na internecie wyczytałam ze to za mało, że 3,5 cm powinnam mieć. I swedza was brzuchy :) mnie dziś strasznie, mimo że smaruje olejkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.tez mam termin na wrzesien.teraz mija nam 26 tc.od 2 dni mam dosc wilgotno.na poczatku myslalam ze po prostu popuscilsm , no wiadomo dziecko naciska ba pecherz.ale obserwuje to i mam stres.dzis w sklepie przemokly mi spodnie. Czy ktoras z was ma tez tak duzo takiej wodnej wydzieliny? A moze to wody sie sacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czemu nie poszlas do szpitala, poziom wod plodowych by ci sprawdzili. Nie stresowalabys się teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak nie miałam...raz na parę dni poleci trochę wydzieliny ale nawet wkładem nosić nie muszę.brzuch mnie wcale praktycznie nie swedxisl i nie swedzi.raz chyba tylko od początku ciazy.też smaruję olejkami chociaż raz dziennie albo kremem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc ja bym na szpital si e zglosila bo.wydzielina moze byc ale nie tak ze spodnie przemokna tak mysle. A co do swedzenia to swedzi mnie ale czasem raz na tydzien czy dwa razy i to przez chwike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu moja szyjka ma 34mm, mam to nawet napisane w karcie ciąży. Mnie przestał brzuch swędzieć, jak sobie kupiłam bardzo nawilżający balsam do ciała. Kolejny gościu - a może to śluz taki bezbarwny po prostu? Nie używasz wkładek? Najlepiej zapytaj przy najbliższej wizycie, ale ja czasem też mam bardzo mokro, że wkładki co chwilę wymieniam, a innym razem "susza" :P ale faktycznie jak jeszcze dużo czasu masz do wizyty to może podjedź do szpitala się upewnij, że jest ok, będziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 2cm i założyli mi szew. Tyle że miałam też miękką i pęcherz płodowy naciskał od wewnątrz. A co do wydzieliny to lepiej sprawdzić czy się wody nie sączą albo czop nie odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Mnie też nieraz swędzi brzuch☺ co do wydzieliny to aż tak " mokro " to nie mam. Nasze wkładki ale nie musze ich co chwile wymieniac. My raczej na wakacje nie pojedziemy. Ja cały czas leze i juz nie mogę doczekać się wizyty która mam za tydzień. Oby było ok i żebym mogła wstać. Moja szyjka miała na polowkowym 3.5 i lekarz. Mówił ze jest prawidłowa a teraz to nie wiem czy się nie skracala przez to rozwarcie ujścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paelka i przez tak krótką szyjkę też leżysz? ja jestem załamana podejściem mojej lekarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jestem juz po usg i wreszcie moge spokojnie odetchnac, bo wszystko jest dobrze :) ale od wczoraj tak sie stresowalam ze masakra... na szczescie niepotrzebnie. Mala wazy juz 975g- czyli z 6kg ktore przytylam, kilogram to ona ;) jestem w 27tygodniu, dokladnie 26+4. Lekarzowi udalo sie nawet zrobic takie ladne zdjecie twarzy w 3d, wiec bedziemy mieli pamiatke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To możliwe że już może w takim położeniu zostać?kurde u mnie to za każdym razem takie przyjmuje pozycję ze Ci jedna to lepsza.i ciągle czuję ze jest inaczej ułożona w brzuchu.jak to się czuję jak dziecko ma czkawke?bo ciekawa jestem...Tak mi di wydaje ze nieraz tak jakby miała dziwne to uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdziernik duza dziewczynka :-) teraz to odpoczywaj spokojnie bez stresów :-) polozenie superowe jak piszesz mogla by tak.zostac :-) betty ja czkawke odczuwam jakby bicie serca tak rytmicznie ale podskakuje brzuch w danym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 12:42 , na czym polega zalozenie szwu? Jak odczuwasz nacisk , skad wiadomo , ze to dziecko a nie pecherz np. Po czym poznac ze czop odchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczkaaaaaaa
Hej. Jestem już po wizycie. Mała rośnie 25 +3 i wazy 850g jest duza, ale w normie:) kopie bardzo mocno:)) ale to dobrze. Ułożenie idealne do porodu sn ale już wiem że tydzień przed terminem będę mieć cc :))) i7kg do przodu załamana jestem:( jak nic jeszcze z 5kg przytyje :(( a zawsze po 10kg tyłem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paelka
Gosciu z 14.28 - moja szyjka ma właściwą długość i nie muszę leżeć z tego powodu. Pazdziernik i kuleczka super, że na usg ok i dzidziusie rosną :) Dzidziulkowo a Ty biedna cały czas leżysz, trzymam kciuki, żeby za tydzień wszystko wyszło dobrze i żebyś mogła wstać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka nie wiem czym zalamsna jesteś ja już 10 przytylam a przed ciaza miałam kilka kg za dużo i dobijecdo 20 jak każda w mojej rodzinie.szczęście takie ze raczej szybko zgubiebo mam taki organizm i kobiety w rodzinie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na tym forum jestem chyba rekordzistka 15+, pewnie do 30kg dobije :/ A narazie jestem zła, bo codziennie w nocy latam nawet 5 razy do wc. I za każdym razem pełny pęcherz, nawet wyspać się nie mozna. A od pół godziny mały mi skacze w brzuchu także pospane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 21:10. się świetnie czuje i nie czuje żadnego nacisku ani wody mi się nie sączą. Tylko na wizycie gin zmierzyła przez usg że krótka i wyczuła że miękka. A szew to tak. Dwa dni dostawałam kroplówke wzmacniającą. Na trzeci zabieg. Musiałam się przebrać w seksi piżamke szpitalną zapinaną z przodu na szlówki że wszystko widać. Dała mi zastrzyk z antybiotykiem. Na łóżku zawiozły mnie na sale operacyjną tam musiałam przejść na fotel ginekologiczny i zaczęły mnie podpinać i zostałam uspana. Obudziłam się jak już dojezdzalismy łóżkiem do mojej sali w której leżałam. Po przebudzeniu trochę ciągnie w dole brzucha jakby się chciało mocno siusiu ale jeszcze pospałam 2 h i przeszło. Do toalety mogłam wstać dopiero na drugi dzień po obchodzie. A tak basen tylko na łóżko. I cały czas leżeć musiałam. I po też kroplówki i po dwóch dniach do domu. i nie jeść i pić od północy przed zabiegiem. A szew z tego co czytałam to okrężny zakładają wokół szyjki. A w pierwszej ciąży jak czop zaczął mi odchodzić to rano obudziłam się z mokrą bielizną i tak pół dnia było mi mokro taki śluz się sączył w większej ilości ale to przed samym porodem bo na wieczór miałam już rozwarcie i przed południem na drugi dzień urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy jechałas do szpitala rodzić już z rana czy wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betty, to ile przytyjesz w ciazy nie jest uwarunkowane genetycznie, wiec nie musisz sie martwic ze przytyjesz tyle co reszta kobiet w rodzinie :) to ile przytyjemy (o ile zdrowotnie i z hormonami jest ok) zalezy od naszego trybu zycia w ciazy, diety, aktywnosci :) a nie od genow :) tak twierdzi moj lekarz ;) A ja obecnie siedze na krzywej cukrowej. Przynioslam sobie sok wycisniety z cytryny i glukoza nir byla wcale taka zla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie słyszałam że mimo wszystko geny mają wpływ.Ale oczywiście w większej mierze tryb życia.ja niestety dopiero od miesiąca normalnie funkcjonuje bo albo krwiak albo choroby a ja mam taki organizm ze mogę być m diecie ale jak nie ćwiczę i nie jestem aktywna to cbudnac nie bede.także to ma.największy wpływ na to.i odwrotnie mogę jeść Ck chce ale jak ćwiczę to sylwetka mi się poprawia.w ciąży m pewno jem zdrowiej już przed ale niestety chęć na słodycze była od początku początku nigdy slodyczy nie jadłam...Ale moje koleżanki wszystkie też przytylt po 20 kg jedna 18 druga 24 także nie będę odosobniona hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
geny mają znaczenie, miałam koleżankę, która była strasznie otyła. zawsze mówiła, że chce dziecko, bo wtedy bedzie chuda jak jej matka. i faktycznie urodziła i taka laska się z niej zrobiła, że znajomi nie mogli jej poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny witajcie nie odzywalam sie pare dni bo caly czas wymiotowalam i krecilo mi sie w glowie chyba ten upal wplywa na mnie Moja mama przytyla ze mna 28 kg w calej ciazy a ja twraz 4kg wiec to ja niewiem czy genetycznie ,choc i takie teorie są...:) Wszystko przedemna mialam straszna ochote na ananasa swiezego wczoraj zjadlam i cale usta mialam wysypane takimi malymi pryszczykami ale zeszlo mi ,chyba byl czyms spryskany,maakra jakas ...malo co zawalu nie dostalam... Dziewczyny ide w poniedzialek na 8:00 do ginki tak jak wspominalam Wam w celu zbadania miejsca polozenia plodu powiedzciwe mi czy Wy same pytacie czy szyjka jest wporzadku czy gin odrazu Wam mowi ze tak lub nie? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw około 15 pojechałam do mojej gin i miałam rozwarcie na opuszek palca później o 20 do szpitala i rozwarcie 6cm i już zostałam na porodówce i tak do rana a o 11.15 urodziłam. Ok 8 przebili pęcherz płodowy i dali oksy. Bo mialam słabe skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy odczuwa sie jakos ze szyjka sie skraca i zaczyna sie rozwarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela jak doktorka sama nic nie wspomni o szyjce to się jej zapytaj. Ja jakbym się lekarza nie wypytywała to bym nawet nie wiedziała, ile maleństwo waży. Skracającej się szyjki chyba nie czuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czuć. Ale trzeba uważać na skurcze i twardniejący i napinający się brzuch. Teraz jeśli mi się taki robi to biorę spasmolinę ale można i no-spe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ze jak gin robi mi dopochwowe to znaczy ze spr szyjke wtedy pytam czy jest ok.i ona mi gada a pierwsze co jej nie spasowalo to przy badaniu ginekologicznym czyli wyczula i miala racje co usg dop potwierdzilo i ja nic nie czulam czy szyjka sie skraca czy miękknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×