Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

PAŹDZIERNIKÓWKI 2017

Polecane posty

Lasana, ja się czuję zdecydowanie lepiej. Tak jak mówili, że drugi trymestr ciąży jest najlepszy, to u mnie tak jest. Męczę się szybciej, ale siedzę na zwolnieniu, więc ciężko mi powiedzieć, co by było gdybym chodziła do pracy :) My nie jedziemy nigdzie na wakacje. Raz, że siedzę na zwolnieniu, więc nie mogę :) a dwa, że szkoda nam teraz kasy i urlopu,bo bardziej się przyda w październiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) jeśli chodzi o ubranka i wyprawke dla dzidziusia to ja rowniez jestem raczej zdana na siebie, bo u nas w rodzinie nie ma dzieci, jedynie co szwagierka bedzie rodzic pod koniec czerwca to cos od niej dostane ;) A jesli chodzi o samopoczucie u mnie jest bardzo dobre, nic mi nie dolega, jem wszystko i mdlosci nie mam w ogole ;) wieczorem czasami dopada mnie zgaga, ale ratuje sie mleczkiem Alugastrin :) na razie u mnie 1,5kg na plusie :) dziwnie się czuję z 5 z przodu, zawsze była 4 hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam ostatnio, że w 2 trym ma się zwiększoną ochotę na seks, ja natomiast w ogole jakoś nie mam chęci... to taki jeden minus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavja
Hej, U mnie 2 trymestr lepszy zdecydowanie. Nie mam mdłości i senność mniejsza. Z libido też lepiej. Ja też jestem na zwolnieniu ale wakacje planuje. Nie mam wskazania do leżenia. Co do wagi to ja przytylamam chyba najwięcej, albo tylko ja nie ukrywam ;). U mnie 4 kg na plusie i przekroczyłam 60kg. Nie panikuje w ogole z tego powodu. Jeśli będzie przybywało nawet po 2kg to nie będzie dramatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budze sie wypoczęta. Ogólnie dużo energii mam i dobrego humoru, także pozytywne prądy nadeszły. Nawet mniej sie niepokoje. U mnie libido ok, he tyle że po ostatnim plamieniu raczej chyba zachowam jeszcze post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, że tak spamuje ale tel mi szwankuje. Zazdroszcze Wam planowanych wakacji i Lasana Tobie, dostępu do morza to już w ogóle. Ja mam niestety 500km nad Bałtyk :( i nie wiem czy wytrzymałabym taka długa podróż tylko po to by siedzieć pod parasolem na plaży. Planujemy nad jeziora sie wybrać, do Wrocka na weekend i jedynie takie krótkie wypady ze względu na frajdę dla synka. A druga rzecz to finanse. Mamy sporo imprez w te wakacje i planujemy remont pokoju, także to zupełnie ostudza moje zapały hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie przechodzę ciążę prawie bezobjawowo. W pierwszym trymestrze czułam się bardzo dobrze, mdłości miałam może tylko tydzień - dwa. A teraz niby ok, ale jak boli mnie głowa, to bywa mi niedobrze. A głowa mnie boli jakoś co 3 dni. I do tego się już czuję cięższa. Ja już prawie 3kg na plusie i czuję te kilogramy, naprawdę. Nigdy tyle nie ważyłam. Jeśli chodzi o energię - ogólnie mam dobry humor i ostatnio wszystko mnie śmieszy :) to jest dziwne. Ale śpię więcej. Podobnie jak Skarbosia - chodzę spać ok. 23, wstaję o 8.30 :D Mnie dziś coś tknęło i zakupiłam parę rzeczy dla bobaska. Pisałam Wam kiedyś o tym, że myślę o pieluszkach wielorazowych. Mam koleżankę, które jest mega zafascynowana takim rozwiązaniem, więc czytam sobie co jakiś czas różne artykuły, oglądam te pieluszki i ostatecznie trafiłam na stronkę, gdzie można kupić pełno rzeczy dla maluszków, z różnych firm (nawet troszkę taniej niż na stronach tych firm), jak będziecie chciały, to podam, teraz nie chcę reklamować, między innymi takie właśnie pieluszki. I zakupiłam dziś caaały zestaw dla noworodka :) Już mnie tak kusiło, żeby coś dla malucha kupić. Zresztą wyczytałam i troszkę się z tym zgadzam, że warto co jakiś czas coś kupić, a nie wszystko na raz, bo potem się tak nie odczuwa tego nagłego wydatku. Chociaż z drugiej strony zawsze można sobie co miesiąc coś odłożyć na konto z przeznaczeniem dla maluszka i też będzie dobrze. U mnie z libido akurat dość kiepsko, ech... Miluska - ja się też już dużo mniej niepokoję. A brzuszki u Was już mocno widoczne? U mnie brzuch kurka rośnie teraz jak na drożdżach. W niedzielę sobie wyjęłam taki wiosenny płaszczyk i był troszkę ciasny, ale dawałam radę, a już wczoraj musiałam chodzić w rozpiętym, bo ciężko mi się oddychało... Coś podejrzewam, że to dlatego, że mała jestem i dzidzia nie ma tyle miejsca, co wysokie osoby. Jeeeny, ale się rozpisałam dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasana ja jestem wysoka ale bardzo szczupła i też tak mam. Brzuszek mam okrągły, najfajniejszy wieczorem. Najgorzej ze spodniami, teraz jest tak zimno rano, 4-5 stopni jak jadę i musze zakładać rajstopy dla ciężarnych. Została mi 1 para grubszych spodni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na pewno dużo większy brzuszek, bo wcześniej w ogóle nie miałam, przed ciążą dużo się ruszałam ćwiczyłam, itd. no teraz niestety nie chce mi się :/ leń totalny... natomiast rano mam brzuch taki, ze nikt jeszcze nie domyśliłby się, że jestem w ciąży. Ja tez jestem niska (160cm) więc również sądzę, że brzuch będzie pokaźnych rozmiarów... jednak wydaje mi sie ze od 20 tc tak bardziej zacznę tyć... jem w sumie bardzo duzo :) Ja ubranek na razie nie kupuję prócz 2 par bodów, które kupiłam pod wpływem silnych emocji hehe :D chcę znać płeć i wtedy kompletować ubranka... wizytę mam dopiero 29 maja, ale mam nadzieję że wtedy się dowiem w sumie będzie to już 19tc i 4 d :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie brzuszek już mocno widoczny jest :) Wieczorem to nawet strasznie widoczny :) Ruchy też czuję, ale póki co są słabe, czekam na kopniaki :) Ja mam koniecznie drzemkę 2-3h w ciągu dnia, później usypiam o 23 i budzę się razem z mężem o 7. Libido niestety u mnie strasznie niskie. Na początku się bałam, a teraz kiedy już się nie boję, to mi się nie chce. Biedny mąż, ale jest wyrozumiały :) Miluska mi też jest zimno ciągle. Mąż po domu chodzi wyletniony a ja w polarze i jeszcze się kocem przykrywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe u nas identycznie :) Wczoraj wskoczyłam na wage i było 57, dzis juz 56. Macie też takie wahania? Teraz nie wiem ile przybrałam ale 3kg na 4 miesiąc (siedzenia i zamulania) to nie jest źle. Zreszta ile by nie było, to beda to kochane kilogramy i najwieksze szczęście :) Przed ciążą dużo ćwiczyłam i dbałam o formę, zwłaszcza z myślą o chorym kręgosłupie. A na tem moment nie myśle zupełnie o figurze, to jest dla mnie nieistotna sprawa. Dziś mam lekarza, akurat przypada 16t3dn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluska, no to trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze :) Mi też jest wiecznie zimno, ale już powoli mi przechodzi, koleżanka opowiadała, że jej to było za gorąco, zimą musiała okna otwierać, a ja na to takie oczy zrobiłam, bo tylko kombinuję, jak by się ubrać, żeby mi ciepło było. Jeszcze grzeję w mieszkaniu :D Ja mam wizytę 25 maja, ale znając mojego lekarza, to znów tylko mi macicę obmaca, więc czekam na połówkowe, mam się umawiać na "po 6 czerwca", jeszcze jakiś miesiąc i zobaczę dzidziuśka, a może nawet się wreszcie płci dowiem Jeśli chodzi o wagę - wczoraj ważyłam 51kg, a dziś 50,5, więc to pewnie zależy ile się najem poprzedniego dnia. Startowałam od wagi 48kg, więc już 2,5 - 3kg przytyłam. A wcale jakoś nie jem więcej niż zawsze. Jedynie co, to na pewno się mniej ruszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlabka
Hej dziewczyny! Mam dokladnie tak samo, zimno mi, spac mi sie chce, no i glowa mnje czesto boli, ale to chyba dlatego, ze zapominam czasem o jedzeniu. Po mnie w sumie nic nie widac, bo chodze w luznych ubraniach caly czas. Przytylam jakies 3 kilo ale to wszystko chyba w brzuszek poszlo. W porownaniu z przed ciaza, to jem bardzo duzo i bardzo malo cwicze, i sa tego efekty;) A z kupowaniem dla Maluszka czekam do badania polowkowego w czerwcu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja już po wizycie i sutym obiadku hehe. Wizyta trwała 3 min. z badaniem i recepta włącznie :/ w sb mam przyjsc na oddział na usg 3d bo wymyslił, ze mam za mała macice.. a stwierdził to po (dosłownie) włożeniu palca i raz nacisnieciu brzucha..wirtuoz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja startowałam z wagi 49, a dziś rano na wadze 51 :P czyli 2 kg do przodu, ale tak jak wy zdecydowanie mniej się ruszam, no i jem sporo slodyczy, to moja najwieksza zmora... Jak ja nie lubie tych badań ginekologicznych, tego (wkladania palca) hehe nic przyjemnego.. :/ Miluskamiluskamili, na pewno wszystko bedzie okey, mi przed ciazą też ginekolog mówił, że mam np nisko położoną macicę, ale że to nic złego... Dziewczyny ja czytałam ostatnio, że jeśli się ma łożysko na przedniej ścianie macicy wysoko(ja tak mam) to zdecydowanie później odczuwa się ruchy dziecka, ktoś coś o tym wie??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlabka, mnie też często głowa boli i na pewno nie jest to uzależnione od jedzenia. Mnie przed ciążą głowa bolała średnio raz na miesiąc w okolicach okołookresowych, a teraz duuużo częściej, podejrzewam, że jest to związane z hormonami jakimiś, chociaż u lekarzy z tym byłam i nikt mi nic nie wykrył, więc to tylko moje domysły. Miluska - ja też mam takiego magika, chwilę pogmera i stwierdza, że wszystko ok :D Skarbosia, ja też o tym dużo już słyszałam, że jak łożysko jest umiejscowione z przodu, to później się odczuwa i bardziej delikatne. Ale tak ogólnie to się nie znam. Dziewczyny, a jak Wasze zęby, macie jakieś problemy? Mnie wszyscy straszą, że w ciąży to się zęby sypią, więc zastanawiam się nad wizytą u dentysty, choć z drugiej strony jakieś pół roku temu byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam, że właśnie z zębami tak jest, szczególnie gdy przyjmuje się żelazo, ja brałam przez jakiś miesiąc, teraz już nie biorę :) u dentysty byłam okolo poł roku przed ciążą i wszystko było ok, a teraz sama nie wiem czy iść, jeśli na NFZ to czas oczekiwania ok miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlabka
Lasana, ja sie bardzo balam o zeby, wszyscy mnie straszyli, ze beda sie psuc, a dziasla krwawic. Ogolnie mam bardzo wrazliwe dziasla i przed ciaza mi nie raz krwawily wiec sie naprawde obawialam. Ale poki co, wszystko jest w porzadku. No ale nie rozstaje sie z pasta Parodontax, nitka i plynem do zebow:) Lepiej dmuchac na zimne! A wiecie co, Dziewczyny? Czytam o tych waszych roznych badaniach i wizytach u ginekologa, w porownaniu z Polska to u mnie w Irlandii zupelnie inaczej to wyglada! Wyobrazcie sobie, ze tutaj ciaze prowadzi lekarz rodzinny(!) na zmiane z lekarzem albo polozna z wybranego szpitala. Do tej pory mialam po jednej takiej wizycie, jedno usg i jedno badanie krwi i moczu. Nastepna wizyta za miesiac. Na szczescie mamy tu polskich ginekologow, wiec bylam tez 2 razy prywatnie, zeby ktos mnie naprawde zbadal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluskamiluskamili
Lasana, o zębach to prawda ale dot.kobiet, ktore maja wyjałowiony organizm i słabe wyniki. Wapń ma na to duży wpływ, a dokładniej jego wypłukiwanie. Bardziej niepokojace sa nieleczone zeby, gdyż moga stanowic zagrożenie dla dzidziusia i infekcje. Skarbosia, my w ciazy jestesmy obslugiwane na cito, w mysl ustawy Za Zyciem, ktora weszła od jakiegoś czasu :) Czyli, że nie czekamy w kolejkach. Ja do neurologa czekałam 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj na USG by zbadać tą "za małą macicę " i okazało się, że wszystko ok, a nawet wg aparatu dzidziuś i wiek ciąży odpowiadają 18 tygodniowi :) hehe.. I łożysko przodujące co mnie cieszy :) także kolejne przeciwskazanie do porodu sn. Mamy zdjęcie dzidziusia jak ssie kciuk, tak słodko to wygląda, najpiekniejsze zdj dotychczas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluska, no to lekarze czasem niepotrzebnie coś stresują :-) Ale nie ma tego złego, bo przynajmniej dzidzię sobie pooglądałaś. Skarbosia też mówiła, że ma przodujące łożysko. Ja bym chyba wolała rodzić naturalnie, jakoś nie chcę cesarskiego cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupilupa
Skarbosia, Miluska nie macie się jeszcze co martwić tym łożyskiem przodującym. Oto część artykułu na ten temat: "Nie oceniaj niczego pochopnie. Łożysko może się przemieszczać w miarę jak rozciąga się i rośnie dolna część macicy. Jeśli jesteś przed 20. tygodniem ciąży, a badanie USG wykazało, że twoje łożysko znajduje się w pobliżu szyjki macicy, wiedz, że to często spotykane zjawisko i zwykle ustępuje samo. Łożysko wraca z powrotem w kierunku trzonu macicy. Lekarz przy następnym badaniu zwróci na ten fakt uwagę." 3mam kciuki żeby u Was tak właśnie się stało :) Ja jutro o 10:30 mam wizytę, nie wiem czy będę miała robione już usg połówkowe (będzie to moj 19t5d ciąży). Na necie są informacje, że takie usg należy wykonać między 18 a 22 tc, ale większość lekarzy decyduje się je zrobić w 21 tc. Z racji tego, że dziecko w okresie tych 2 tygodni podwaja swoją masę i dużo łatwiej jest je dokładnie zbadać. Hihi byłam zaskoczona tym co przeczytałam. W 18 tc waga dzidziusia to ok.250g, a pod koniec 20 tc to już 500g :) Często spotykałam się z informacją, że w 5 miesiącu nagle wyskakuje brzuszek, teraz już wiem dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lupi, tak to prawda o tej migracji łożyska, lekarz też tak mowil. Ale ja skłaniam sie i tak do cc. Po traumatycznym porodzie sn tylko dzieki Panu Bogu mój synek żyje, a poza tym jestem po operacji kręgosłupa wiec wskazania do cc mam :) Bede mieć pewność, że nie dojdzie do powtórki i dzidziuś będzie w pełni bezpieczny. A dodam jeszcze, że ten mój lekarz magik kazał mi odstawić suplementy, przyjmować tylko kwas oraz magnez i wyniki mi się posypały.. :/ Także musze sama kombinować co jest dobre. Tak samo jak co wizyte wypisuje mi globułki antygrzybicze, gdzie ja infekcji nie mam. I luteine na podtrzymanie, ktorej od 13 tc już nie biorę hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja nie mam łożyska przodującego, tylko na przedniej ścianie macicy wysoko, co znaczy, że jest prawidłowe tak samo jak tylniej, jedynie co czytałam to, że słabiej można odczuwać ruchy dzieciątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×