Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość Anciaaa
24 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
hej dziewczyny powiem wam ze zauważyłam lekka zmianę kiedy przekroczyłam juz ten 12 tydzień. mam mniejsze mdłości i juz tak nie wymiotuje... naprawdę zaczęłam juz "prawie" normalnie funkcjonowac;) bardzo sie ciesze ta zmiana i mam nadzieje ze ten koszmar się już skończył dla mnie raz na zawsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
Bella byłaas juz u lekarza z tym płomieniem? co Ci powiedział Kochana? nie martw się na pewno wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, u mnie była identyczna sytuacja jak u Ciebie - w 11 tyg 4 d wizyta u gina, ja przekonana ze będę miała zrobione badania genetyczne, coś więcej się dowiem a tu w zasadzie lekarz mnie zbadal, dał foto i ze mam przyjść na nastepna wizytę za 4 tygodnie tj. 15 tydzień. Zaskoczona brakiem jakichkolwiek informacji odnośnie badania, do głowy mi przyszło jedynie żeby się spytac o przeziernisc karkowa- gin mówi ze jest NT 1,9 i to w zasadzie tyle. W domu patrze na foto a tam wiec z USG 11t 0d CRL 4,07. W necie doczytałam ze usg genetyczne wychodzi gdy CRL wynosi pow. 4,5. Tez nie wiedziałam co robić, po namyśle poszukalam gina który specjalizuje się w USG prenatalnym i w 12tygodniu zapisalam się na wizytę. Gin długo mnie badał, dziecko *****iwe, prawdopodobnie dziewcztnka :) rozmawiałam z nim o konieczności robienia testów PAPPA - powiedział ze jeśli on się niczego nie dopatrzy to decyzja należy do mnie. Zbadal mnie dokładnie i wyszło CRL 5,5 NT 1,1, kość nosowa bardzo ładnie widoczna, serce bije prawidlowo , kończyny tez odpowiednio dlugie, obie półkuli mozgodę są, buzka symetryczna. Gin mowil ze nie dojrzał żadnej nieprawidłowości, która mogła by sugerować zrobieniu testów z krwi. Decyzja należy do mnie. Jednak odpuscilam te testy bo NT okazało sie na tyle niskie ze mnie to uspokoilo jak i reszta badan, a jak czytam o tych pomylkach to pewnie bym chodziła całą ciążę zestresowana. Moja rada - zapisz się do innego gina, będziesz spokojniejsza, i na pewno się czegoś więcej dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Zgadzam sie z Toba, Skiperowa, warto zrobic to badanie, zaplacic wiecej, a uspokoic sie troche ;) Bella, daj znac! Dziewczyny, u mnie dzis zaczyna sie 15 tydzien a mnie mecza wymioty i to nagle, dzis przy gotowaniu obiadu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
gosc1003 ja też odo kilku dni biorę krople imbifem na mdlosci i może po polowie to moje lepsze samopoczucie jest wlinie po tych kroplami. może warto zainwestować i sprawdzić? ;) a z tym usg to macie racje . zapisze się gdzieś prywatnie i będę spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
O, poczytam o tych kroplach, chociaz mdlosci mi juz rzadko doskwieraja, teraz to jest sekunda w ktorej musze zwymiotowac i dalej moge wrocic, np. do gotowania. Dziwne to, wczesniej lezałam i mdliło, mdliło, a teraz to smieja sie ze mnie, ze po co biegne do lazienki, moge do zlewu w kuchni zeby sobie nie dezorganizowac pracy i przy okazji mieszac obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
jestem juz zapisana na usg w czwartek za tydzień. akurat bedzie ostatni dzień 13 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No i super :) Wybieram sie dzis na łowy w poszukiwaniu spodni, moze nie ciazowych, ale wiekszych, bo wczoraj na zajeciach siedziałam z rozsunietym rozporkiem i zakrywałam sie swetrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a widac juz u Was brzuszek? U mnie początek 13 tygodnia i tak bardzo delikatnie, jak ubiore obcisla bluzke to cos tam sie odznacza ale wieczorem widac bardziej jak jestem najedzona po całym dniu :D spodnie, które nosiłam jeszcze z 2,3 miechy temu dosyć szybko zaczęły mnie uwierac wiec szybko z nich zrezygnowalam, bo w pracy jak np. Siedziałam przy biurku to musiałam odpinać guzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Dziewczyny byłam i lekarza i mówi że wszystko ok., od tamtej pory już nic nie plamilam. W środę usg mam mieć jeszcze żeby szyjke sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Skiperowa ja mam brzuch już dawno. Dziś w kolejce u lekarza panie myślały, że w 7 miesiącu już jestem a to dopiero 15/16 tydzień ;-) różnie z tym brzuchem zależy od kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
U mnie brzuszek juz jest, ale stazem jestem jedną ze starszych listopadowek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a w ktorych dokladnie iestescie tygodniach ??? I ile wybosilo wasze crl w danym tygodniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Bella, ciesze sie, ze to nic powaznego :) Narobiłas Nam stracha wczoraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie juz jakies kgna plusie ?? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sprawdzał ci kosmowke na USG? Mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dzis zaczełam 15 tydzien 12t4d crl 66mm 11t4d crl 49mm 8t4d crl 18mm 6t0d crl 3mm tak było u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam trzy kilo na plusie, 14tc. Mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Mam +5 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
zle obliczyłam 7t0d to był crl 3 mm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 2 tygodnie temu 1kg ale na minusie ;-) zobaczymy jutro na wizycie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czujecie juz ruchy??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
ja brzucha nie mam prawie w ogole. 12/13tydzień. jaj się najem to po całym dniu na wieczór troszeczkę się odznacza. gość ja w 11 tygodniu według usg miałam crl 4,3cm. a ruchów jeszcze nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
a ja mam narazie ponad 5kg na minusie. dopiero od kilku dni zaczełam coś więcej jeść i nie wymiotowac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Wam dziewczynki! :-) Właśnie - temat ruchów dziecka- podobno dopiero koło 20tc w pierwszej ciąży? :-) Trzymajcie się ! Miłego dnia mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Kasiu 88 tez mam dzisiaj wizyte :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Jak dzisiejsze wizyty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
U mnie wszystko oki , dziekuje :):) gin wyznaczyla mi juz tygodnie miedzy ktorymi mam sie zaposac na usg genetyczne drugiego trumestru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Super, cieszę się bardzo, że jest dobrze, zaglądałam cały dzień na wątek pamiętając o Was i taka cisza... :) Czy to jest to tzw. usg połówkowe, między 18 a 22, czy coś innego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×