Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLily

Mamusie listopad 2017

Polecane posty

Gość gośćfif
Ja tez mam wszystko bardzo dokladnie opisane i mam 22 zdjecia i plytke . U mnie trwalo to troszke dluzej bo dzidzi nie chcial sie dobrze ulozyc i badanie trwalo lacznie okolo godzine... musialam zjesc xos slodkiego w miedzy czasie. Karola na Twoim miejscu poszlabym prywatnie i dokladnie zbadala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhana
Cześć dziewczyny! U mnie starań ciąg dalszy, ale już zglupialam. Prawie 2 tygodnie testy owulacyjne pokazują mi owulacje. Kiedy nie zrobię to dwie kreski. Cały czas mniej więcej w tym samym odcieniu. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhana
Nie dodało mojego postu? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
dziewczyny dzięki za odpowiedz myślę że poszukam gdzieś i zapisze się bardzo wizytę prywatna władnie do 14 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hana, po co Ci te testy... :-) to trzeba działać jak jest chęć ;-) Karola - ja nie robiłam tych badań, tylko to co na wizycie. :-) Leżymy, trzymajcie się :-) mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
GośćHana możesz zmonitorowac cykl u gina pod kontrolą usg żeby wtrafic w dzień, ale jeśli nie miałaś do tej pory problemów z zajściem w ciążę to nie musi być konieczne ;-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhana
Dzięki Mam już córkę 5letnia wiec bez problemu a teraz różnie może być. Jestem też po poronieniu wczesnym. Szczerze mówiąc pierwszy raz pokusiłam się na te testy. I dziwią mnie ich wyniki. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś je robiłam i wychodzily cuda na kiju ;-) Potem obserwowal temperaturę i muszę przyznać że to była dobra metoda bo idealnie pokrywala się z tym co na monitoringu cyklu, ale te wszystkie obserwacje blokowały mnie. Udało się w 10 cyklu bez obserwacji, po kilku trudnych latach;-) mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhana
To teraz podnioslas mnie na duchu, zaczynam się bać bo u mnie też trudności. Ja w kwestii metody z temperaturą jestem zielona :-) Tzn zmierzyć potrafię, ale jak później interpretować ten wykres? Obecnie czekam na okres i czuje , ze go dostane. Kwestia kilku dni. Dalej będę działać. Jesteś w ciąży czy juz jest maleństwo na świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anciaaa
Hej dziewczyny ;) mam termin na 27 listopada, bylam juz dwa razy u lekarza i teraz ide 22 maja..wyczytalam ze w tym okresie (12 tydz.) Robi sie badania genetyczne..wiecie moze, na czym polegaja? Troche sie martwie (pierwsza ciaza) ..ale chyba kazda przyszla mama tak ma, ze martwi sie o malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Dziewczyny pomocy Wczoraj wieczorem i dziś niedawno przy podcieraniu zauważyłam śluz podbarwiony na różowo . Ostatni tydzień czułam się znakomicie dziś odczuwam bardzo lekki ból w podbrzuszu. Jutro mam wizyte u lekarza, ale strasznie mnie ta barwa zaniepokoila :-( mialyscie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bella u mnie było identycznie z krwiaczkiem... Jak najszybciej powinnaś udać się do lekarza i zrobić usg, ale się nie martw !!! Leż leż i odpoczywaj. A, bierzesz luteine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.23 - mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella może to jakiś krwiak jak u mm... Zawsze możesz podjechać na pogotowie i sprawdza czy wszystko jest w porządku. Hana też mam w domu 5 latka i z pierwszą ciążą problemów nie miałam ot tak chcemy i było :-) a w tej w sumie od grudnia starania w lutym 1 cykl z Clo i zaskoczyło od razu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Nie biorę luteiny, ale mam w domu dopochwowa. Myślisz że powinnam zażyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co nie jestem lekarzem, ale uważam że powinnaś. Luteina na pewno nie zaszkodzi. I koniecznie zadzwoń chociaż do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znów się nie podpisałam... Mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Dobra to wezmę. Do lekarza chodzę na nfz więc raczej nie zadzwonię. Poczekam jakby się powtorzylo jadę na ginekologie. Tego śluzu mie było jakoś strasznie dużo, ostatnie dni spędziłam aktywnie może to zmęczenie. Z leżeniem też ciężko bo sama z córką jestem, mąż w pracy do wieczora :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo wszystko postaraj się odpoczywac, leżeć. Jak masz duphaston to też możesz wziąć. Jeśli to krwiaczek to nie ma innej rady, trzymaj się i nie podnos nic ciężkiego! Nie bierz kąpieli ciepłej. A, i może weź magne b6 ze trzy tabletki. Mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Bella, jedz na ostry dyzur, nie czekaj, zrobia usg, dadza jakies zalecenia, pobiora krew, taka moja rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Ancia, badania genetyczne, to dokladnie usg, w czasie ktorego lekarz mierzy dziecko i na tej podatawie wylicza prawdopodobienstwo wystapienia 3 chorob genetycznych. Jesli usg jest ok, to tyle, gdy wyniki sa podejrzane wykonuje sie badanie z krwi lub inne iwazyjne badania ( ale to juz przy powaznych wskazaniach). Wiec na wizycie powinnas miec po prostu dokladnie usg o ile dzidzius bedzie mial od 45 do 85 mm, bo to jest warunkiem wykonania usg genetycznego ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1003 jakie to 3 choroby genetyczne które może po usg stwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Trzy trisomie, 21, 18 i kurcze teraz nie pamietam. Ale to tylko prawodpodonienstwo. Ja na swoim wyniku mam adnotacje, ze pomyslny wynik usg nie daje 100% pewnosci. Ale jednak w jakims stopniu uspokaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
21- zespoł Downa 18- zespoł Edwardsa 13- zespoł Patau i jeszcze zespol Turnera, ale dotyczy tylko dziewczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasami te choroby ujawniają się dopiero po porodzie są takie przypadki czytałam o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anciaaa
1003, dzieki za odpowiedz. Jakos czuje niepokoj przed tym badaniem straszliwy, na poprzednich usg wszystko bylo w porzadku, serduszko bilo ..a wiecie dziewczyny jak to jest z testosteronem w ciazy, ja mam pcos, wysoki testosteron (tradzik, wlosy na nogach etc szybko rosna i sa grube :( ) i boje sie ze on moze szkodzic dzidzi ..a co najlepsze, lekarze i byli wrecz pewni ze dzidzi to ja miec nie bede ..a tu proszeee :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anciaa ja od lekarza w zeszłym roku usłyszałam: Pani się musi pogodzić ze nie każda kobieta będzie matka. Było ciężko, ale przyjęłam to. :-) a dziś proszę:-) a, i też mam trądzik i owłosienie ...:-( mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anciaaa
Mi sie tradzik troche zmniejszyl w ciazy ale ciagle cos mi wyskakuje i tak ..i mam taka kaszke pod skora ..nic nie pomagalo, masci od dermatologa, drogie kosmetyki. Teraz jak jestem w ciazy to odstawilam te silne leki ..ale wlosy to dramat :( az sie boje lata, bo codzienne golenie nog mnie chyba zniszczy :( mojego partnera wysylali juz na badanie nasienia, placilam duze pieniadze na wizyty u specjalistow ktorzy mnie badali, robili badania a kazdy pod koniec zawsze mowil to samo ..i to nawet nie dawali zadnych szans. A teraz jak jestem w ciazy to lekarz to skomentowal "matka natura płata czasem takie figle" koncze 1 trymestr chodze jak na szpilkach zeby ten najniebezpieczniejszy czas juz minal i zeby bylo dobrze do konca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anciaaa ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Gosc- oczywiscie usg nie potwierdzi choroby ani w stu procentach nie daje pewnosci o zdrowiu dziecka. W rodzinie mam przypadek gdzie usg było bez zarzutu, a dziecko ma ciezka chorobe genetyczna, zdiagnozowana w 6 miesiacu. Pewnosci nigdy nikt nam nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×