Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wieczne składki w szkołach tez tak macie

Polecane posty

Gość gość
No ja mam w szkole trzech synów 10-letniego i 8-letnie bliźniaki, pomimo tego że mam kartę dużej rodziny to wyjazdy na wycieczki ,do kina czy do teatru nie ma żadnych zniżek bo zniżki z Karty Dużej Rodziny nie obejmują wyjść grupowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam troje dzieci i w tym miesiącu wydatki do szkoły -wycieczka 1 syna 360, wycieczka dwójki 410, do tego teatr 2 x50 zl, syn komers 100 zł , obiady i wyszło bagatela 1300 zł tadam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U syna tez często są wyjścia, ale niedrogie (jada komunikacją miejską). Teraz szykuje się droga wycieczka klasowa, ale wychowawczyni we wrześniu uprzedzała, że chciałaby zorganizować drogą wycieczkę i co miesiąc rodzice wpłacali po 50 zł, aby nagle nie pojawiło się 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytałam na co ida klasowe i cisza. nie pytam o skladki na kino czy jakiejs imprezy,wyjscia prezenty dla pani itp bo jelsi moje dziecko z tego korzysta to daję i nie ządam aby to było bezplatne bo np kino to jest cos co ejst nieoboweiazkowe i to ja decuduje czy się na to zgodfzic czy nie ale pytam o klasowe?? i rade rodzicó?? niby nieobowiazkowe ale spróbuj nie dac to bedziesz tym złym i wszyscy beda patrzec wilkiem spode łba ze ta to nie daje a 500 pewnie bierze. moge dac ale na co?? rozróżnijmy- nie pytam o dodatkowe skladki na kino,wyjscia,zabawy szkolne itp... tylko o comiesięczne klasowe i na RR. i słucham kto mi odpowie? moze się znajdzie jakas mundra co tu pluje jadem ze ktros skąpy a 500 plus bierze a tu żałuje. nie załuję tylko chcę wiedziec na co te skladki klasowe? bo jakos ptyam i pyam i jeszcze nikt nie udzielił mi jasnej odpowiedzi. i zaznaczam na wywiadówce pytac nie bede bo od razu będę tą "be".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem nauvxycielem i napisze na co u nas ida klasowe. Jest to skladka 2 zl na miesiac i np na dzien chlopca lub kobiet kupujemy napoje i jakies upominki za ok 10-15zl.na takie imprezy ciasto przynosza rodzice- jade wg listy wiec nie ma ze ktos przynosi caly czas a ktos inny wcale.mam ta liste przez cala podstawowke i srednio ciasto raz na 2 lata wypada zeby przyniesc. Natomiast skladka na rade rodzicow wynosi u nas 30 zl.kupujemy z tych pieniedzy nagrody ksiazkowe na koniec roku i na wieksze konkursy.oprocz tego nasze dzieci dostaja paczke na Mikolaja za 20 zl ze slodyczami. Pozniej na choinke dzieci dostaja paczke za 25 zl. Oprocz tego z tej kasy dzieci maja na dzien dziecka darmowy wyjazd do kina.wiec jak widac wiecej wydajemy niz zbieramy ma rade rodzicow dlatego rada rodzicow robi u nas bal karnawalowy na ok 150 osob i zysk z balu idzie na konto rady rodzicow.robimy tez wspolnie piknik rodzinny i zysk tez idzie na rade rodzicow. Wiec dodatkowo zarabiamy ok 8 tys na rade rodzicow.Jest to mala wiejska szkola 130 uczniow.nsuczyciele skladaja sie na czekolady na dzien dziecka dodatkowo plus ja kupuje chlopcom na dzien chlopca i dziewczynkom na dzien kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W podstawówce syna pieniądze z rady rodziców szły tak jak u gościa powyżej, a dodatkowo jeszcze na dojazdy na zawody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj 2 zł na miesiac to bym nawet nie pytala na co idzie. u nas jest to skladka 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli głownie na nagrody ktore moje dziecko i tak nie dostaje i na paczki n amikolaja ktore moje dziecko tez nie jada wyrobów czekoladopodobnych. fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również nie pytam o pieniądze na kino , wycieczki itp.bo skoro dziecko korzysta to ok, ale jesienią zbiórka karmy dla zwierzat (koty psy) zima pani kazała przynosić karmę dla ptaków jeszcze z dwa tyg.temu syn niósł , wczoraj mówi ze ma przynieś karmę dla psow....ja rozumiem schroniska nie mają ale to nie są dobrowolne akcje to trzeba i koniec.........a powiem szczerze że też dokarmiać zima ptaki i nasze nie zjadły nawet połowy tego co syn zaniosl do te w szkole a gdzie karma inny dzieci, klas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również nie pytam o pieniądze na kino , wycieczki itp.bo skoro dziecko korzysta to ok, ale jesienią zbiórka karmy dla zwierzat (koty psy) zima pani kazała przynosić karmę dla ptaków jeszcze z dwa tyg.temu syn niósł , wczoraj mówi ze ma przynieś karmę dla psow....ja rozumiem schroniska nie mają ale to nie są dobrowolne akcje to trzeba i koniec.........a powiem szczerze że też dokarmiać zima ptaki i nasze nie zjadły nawet połowy tego co syn zaniosl do te w szkole a gdzie karma inny dzieci, klas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również nie pytam o pieniądze na kino , wycieczki itp.bo skoro dziecko korzysta to ok, ale jesienią zbiórka karmy dla zwierzat (koty psy) zima pani kazała przynosić karmę dla ptaków jeszcze z dwa tyg.temu syn niósł , wczoraj mówi ze ma przynieś karmę dla psow....ja rozumiem schroniska nie mają ale to nie są dobrowolne akcje to trzeba i koniec.........a powiem szczerze że też dokarmiać zima ptaki i nasze nie zjadły nawet połowy tego co syn zaniosl do te w szkole a gdzie karma inny dzieci, klas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani nauczycielko dlaczego ja mam się składać na nagrodę dla mojego dziecka to bezsensu jest dostaje nagrodę za swoje pieniądze to rzeczywiście super nagroda paranoja jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie j.w co to za nagroda u nas na tego typu cele składamy się po 10 zł miesięcznie czyli wychodzi 100zl a książkę dostanie za 30zl a są dzieci które nagród nie dostaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety gdyby nie wplaty na rade rodzicow to w szkole nic by nie bylo bo organ prowadzacy nie daje na nic kasy ani na nagrody ani na papier ksero.wszystkie pomoce tez sa z tej kasy kupoeane bo na nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mają kilkoro 2 i więcej to kuźwa morda na kłódkę bo dostajecie za darmo 500+ i jeszcze wam mało, cholery jedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 14 48
Dokładnie. Państwo na szkoły żałuje i są efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska to specyficzny kraj niby bieda a ludzie godzą się na te składki mało tego wiecznie organizują w szkołach imprezy na dzień nauczyciela seniora itp...gdzie chodzą imprezę obsluzyc napięć ciast oczywiście ze swojej kasy. Juz w przedszkolach organizują zabawy andrzejkowe karnawałowe z których kasa idzie na potrzeby przedszkoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
Chyba wszędzie tak jest. Grunt to wiedzieć, na co idą te pieniądze i odpowiednio nimi zarządzać. Na pewno świetnym pomyłem jest zakupienie na zakończenie roku szkolnego jako nagrody dla uczniów programów Akademia Umysłu. Takie wartościowe podarunki to najlepsze wykorzystanie wspólnych pieniedzy. Poczytajcie w http://www.akademia-umyslu.pl/nagrodys o zaletach stosowania tych programów. W mojej opinii to najlepsze, co możecie zrobić dla Waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas składka klasowa 30 zl na pół roku a rada rodziców 100 zł na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To problem tych ,którzy nie potrafią asertywnie odmówić. Problem wielu, i dlatego jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas składka: najpierw 30 zł na ubezpieczenia, 80 zł na komitet i 30 zł na każdy semestr na prezenty, imieniny nauczycueli itp. Dziewczyny, ostatnio słyszałam że ubezpieczenie, któe płaci się w szkole nie obejmuje wakacji to prawda? jesli tak, jakie polecacie ubezpieczenia na wakacje da dziecka 12 lat, które wysyłam na kolonie letnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid Agent
Dzień dobry, odpowiadając na pytanie, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje tez wakacje: obejmują też wakacje. Jeśli komuś zależy mam ubezpieczenie szkolne dzieci już od 18 zł - kontakt: 513 137 985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, odpowiadając na pytanie, czy ubezpieczenie szkolne działa też w wakacje - odpowiedź jest twierdząca. Każda polisa szkolna obejmuje okres od 1.10 do 30.09 lub od 1.09 do 31.08. Jeżeli któryś z Rodziców jest zainteresowany najtańszym ubezpieczeniem szkolnym - mam ofertę już od 18 zł. Zapraszam do kontaktu: 513 137 985.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polisa za 18 zł? Ale czy to składka jednorazowa, czy jakaś składka miesięczna? Nie wierzę, że za 18 zł można mieć dobry zakres ubezpieczenia. Przecież suma takiego ubezpieczenia musi wynosić jakieś 5 000 zł (i to w przypadku śmierci dziecka)... Rodzice często nawet nie zdają sobie sprawy, że droższe ubezpieczenie to także wyższe świadczenia w przypadku jakiejkolwiek kontuzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja np. ubezpieczeń dzieci nie płacę, Mam 3 szkrabów za każde ponad 30 zł, to stówka wg mnie wyrzucona w błoto. Mamy własne ubezpieczenie o kilkaset procent korzystniejsze. Za składki przestałam płacić, tzn. płacę tylko za wydatki na dzieci. Dla mnie to chora sytuacja, jak płaci się rocznie załóżmy 100 zł a z tego 20 zł (w porywach) idzie na dziecko. Reszta oczywiście na prezenty dla nauczycieli. Z doświadczenia wiem, że to tylko zależy od klasy- im więcej rodziców lizusów, tym niestety gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w szkole malo jest roznych skladek. jakies kino to zwykle dzieci maja za darmo. a teatr dwa razy do roku to zwykle koszt ok 10 euro od dziecka. w marcu beda mieli szkolna wycieczke na 4 dni i to koszt ok 240 ero/ dziecko ma byc, ale szkola zabiega o rozne znizki m. in. od rady miasta its wiec koszt pewnie obniza do okolo 180 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W trzeciej klasie gimnazjum moja wychowawczyni zażyczyła sobie na koniec roku szkolnego garnki za 500 zł, więc te prezenty dla nauczycieli to nie mit. Było to 12 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już mnie szlag trafia na te wszystkie składki , mam 2 dzieci w podstawówce i non stop składki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babik110
My ubezpieczylismy cała rodzinę w concordii, przydało się jak złamał syn nogę poza szkołą, wiem że jeśli by tylko w szkole był ubezpieczony to nic by nie dostał, a tak na rehabilitację się przydało bo niestety złamanie było poważne, koszty nie są az takie duże a wiem że chociaż jest to kompleksowe i na wiele ewentualności. A składki w szkole niestety też u nas są ciągle, co miesiąc dodakowa stówka czasami więcej idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacka
Ja swoje dziecko ubezpieczam osobno w PZU, mają tam ubezpieczenie dziecka. Wielką zaletą tego ubezpieczenia jest, że działa 24h, nie tylko w szkole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×