Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak myslicie dlaczego w Polsce ciezarne biegaja non stop do ginia a na zachodzie

Polecane posty

Gość gość
no patrz a ja dwoje dzieci zdrowych urodzilam i prowadzila mnie polozna cala ciaze i z taka ze szczatkowa wiedza jakos bidulka dala rade , ogarnela wszystkie badania , mocz, krew , nawet sama pobierala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy ten zachód? Ja jestem na końcówce w Niemczech. Wizyty co 3/4 tyg od początku. Od 30tyg co 10/14 dni. Ktg, krew, mocz wszystko kontrolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo tutaj sama patologia w większości Anglia, Irlandia, Szkocja. Zauważ, że nie ma zbyt wielu z Portugalii, Hiszpanii, Francji itd. Dla nich wyspy to Zachód!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko,co za zachodnia granica PL to zchod madralo ;) Czlowiek wyjezdza tam, gdzie mu lepiej, a nie tam gdzie tobie zaczyna sie zachod :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam mnóstwo Polaków mieszkających w głównie Hol, Ang, Nor i kiedy przyjeżdżają na urlopy zawsze są wcześniejsze prośby typu umów mnie do gina czy dentysty. xxx Ale to wynika z czego innego, a nie ze zlej opieki :) W PL jest po prostu taniej :P I wiecej prywatnych gabinetow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za granicą brakuje lekarzy. Co za różnica czy rozkładasz nogi przed lekarzem/lekarką czy położną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.30 Cudnie za ta Twoja granicą, moja koleżanka juz z Anglii zwozila do Polski prochy synka urodzonego w 37 tygodniu, nikt nie wiedział ze miała cukrzycę bo przecież nie ma sensu robić w ciąży badań, prawda Autorko? xx I to przez jej cukrzyce umarlo jej dziecko ? Kobieta , Polka , taka inteligenta bo Polka , a nie zauwazyla u siebie nic niepokojacego ? Nie poszla prywatnie zrobic badania ? No, nie wierze :P x Dla twojej wiadomosci, w Angli robi sie krzywa cukrowa i inne podstawowe badania podyktowane wywiadem i chorobami w rodzinie. Nie robi sie badan , bo byc moze jest cos nie tak gdy nie ma zadnych objawow. Nie wydaje sie panstwowych pieniedzy na bzdury. Chcesz to sobie rob prywatnie. Jesli cos jest nie tak czestotliwosc wizyt i badan rosnie, ale nie dazy sie by za wszelka cene uratowac plod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja znam mnóstwo Polaków mieszkających w głównie Hol, Ang, Nor i kiedy przyjeżdżają na urlopy zawsze są wcześniejsze prośby typu umów mnie do gina czy dentysty. xxx Ale to wynika z czego innego, a nie ze zlej opieki usmiech.gif W PL jest po prostu taniej jezyk.gif I wiecej prywatnych gabinetow. X Ale wy z "zachodu" stawiacie przecież na jakość, a podobno to u nas raczkuje. Idziesz do tego samego konowala co my dla zaoszczędzenia kasy, a potem wypowiadasz się jak na "zachodzie" jest lepiej? Nie kumam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Co to znaczy ten zachód? Ja jestem na końcówce w Niemczech. Wizyty co 3/4 tyg od początku. Od 30tyg co 10/14 dni. Ktg, krew, mocz wszystko kontrolują. x To samo chciałam napisać, jak się mówi o "zagranicy" to warto byłoby dodać o jaki kraj chodzi, bo w Niemczech ciężarna ma dosyć podobną opiekę, jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudnie za ta Twoja granicą, moja koleżanka juz z Anglii zwozila do Polski prochy synka urodzonego w 37 tygodniu, nikt nie wiedział ze miała cukrzycę bo przecież nie ma sensu robić w ciąży badań, prawda Autorko? x tu autorka , dla twojej wiadomosci napisze ze mi polozna wszystkie badania robila , nie pytalam sie o to po co Polki sie badaja tylko po co chodza do ginekologa( teraz juz wiem ze taki jest wymog )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałaś tak jakbyś sama zapomniała, że jesteś Polką i masz rodzinę i znajome w Polsce. Typowe niestety buractwo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak , masz racje , lepiej by brzmialo - dlaczego kobiety w polsce .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzi o to. Dobrze wiesz jak wygląda to w Polsce i chciałaś być po prostu złośliwa. Niestety, nie zaimponowałaś nikomu. :P Co do Twojego pytania, to zadam inne. Dlaczego np. Anglicy czy Holendrzy mają taki luz, a Polacy interesują się nie tylko życiem innych, ale uwielbiają komuś doje*bać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taka cecha narodowa wyjechalam z Polski po maturze a teraz mam juz 41 lat wiec nie wiedzialam po co biegaja caly czas w ciazy do ginekologa , z tego forum zauwazylam ze caly czas pisza o ginekologu jesli chodzi o ciaze ale masz racje chcialam obsmiac to chodzenie w ciazy do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla większości na zachodzie :P mogłabym wydawać swoje pieniądze na co uważam za słuszne i dodatkowo biegać do gina co tydzień. Nikogo by to nie obchodziło. Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy... Autorko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zachodzie nie moglabys biegac do ginia co tydzien , zapewniam cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już prosili Cię żebyś nie pisała Zachód. ;) W Polsce teoretycznie też nie, ale chciec to móc. Żyj swoim życiem i daj żyć innym, bo wyczuwam frustrację albo trollizm pospolity. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2017.03.30 dzięki jednej z takich wizyt lekarz uratował moje dziecko w 33 tc. gdybym wtedy nie miała wizyty to by nie wykonali cc i dziecko by się udusiło (było owinięte pępowiną wokół szyi). Do tej pory dziękuję Bogu, że miałam wizyty co 2 tygodnie...Mam nadzieje autorko, że ciebie tam na zachodzie to nigdy a nigdy nie spotka bo tam byś już miała po dziecku. x Odnieś się autorko do tego postu...Czy nie wiesz co napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez polozna bada i robi usg , wiec do czego tu mam sie odnosic , gdybym miala dziecko owiniete pepowina to polozna przy badaniu czy usg by to wychwycila nigdzie nie pisalam ze w ciazy sie nie badalam i bylam bez kontroli ( fakt bez kontroli bylam pierwsze 12 tygodni ale jak dla mnie to normalne) pozniej bylam pod stala kontrola i bylam badana przez polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce ciążę prowadzi ginekolog, a tam gdzie mieszkasz położna. Skoro bada i robi usg, tak jak ginekolog to o co ci biega? Co za różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo w polsce ciężarne myślą, że są świętymi krowami, a teraz jak pisowce im dają 500+ to tym bardziej sę w tym utwierdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie , ginekolog to jest jusz lekarz od ciezkich przypadkow , jak juz cos sie powaznego dzieje a ciaze moze normalnie poprowadzic polozna dlatego sie dziwilam ze z ciaza do ginekologa a nie do poloznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.03.30 Na zachodzie ciazy w ogole nie prowadzi lekarz , ja dwie ciaze i lekarza na oczy nie widzialam , dziewczyny posza ze w Holandii podobnie , wychodzi na to ze tylko w polsce polki biegaja co miesiac albo i czesciej do ginekologa , chyba polki lubia grzebanie miedzy nogami i wywalanie kupy kasy za ta przyjemnosc , bo innego powodu nie widze a co najsmieszniejsze na zachodzie rodzi sie o niebo lepiej sg autorko, jesteś żałosna... ci by się psychiatra przydał.. a może nie jesteś głupia, tylko udajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wrazenie, ze duzo kobiet zapomina,ze ciaza jest normalnym stanem fizjologocznym, a nie choroba. Do lekarza chodzi sie , kiedy cos dolega albo badamnia wykaza cos niepokojacego. Mnie w Uk pzrowadzila polozna, poniewaz wszystkie baania byly w normie, nie mialo sensu chodzic do gina. Przy porodzie tez wystarczyla polozna. Dodam,ze oczywiscie, mialam niedogodnosci w ciazy typu opuchniecia czy bole krzyza, ale nadal mieszczace sie w normie. Zakladalam,ze porod odbede silami natury, bez znieczulen,i tak tez sie udalo ( choc rzecz jasna bolalo jak cholera, ale wolalam pocierpiec niz truc dziecko) . Oczywiscie, gdyby bylo cos nie tak, poddalabym sie decyzji lekarzy, ale , badzmy szczery - czy wiekszoc kobiet jest chora? Nie. To dlaczego wiekszosc ciezarnych ma byc chora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, ona twierdzi, że tylko chciała się przekonać.;) Ginekolog położnik to lekarz zajmujący się prowadzeniem ciąży i sprawami narządów rodnych. To tak w dużym uproszczeniu. Dlaczego miałby nie móc prowadzić mojej ciąży? Nawet zdrowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz to już w ogóle nie rozumiem. Ciążę prowadziła ci położna, mi prowadzi ginekolog. Nie czuję się chora, po prostu chodzę do ginekologa-poloznika i to z nim konsultuje to co ty z położną. Naprawdę tak bardzo ci to przeszkadza? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy opowiadacie. W Niemczech opieka nad ciężarna jest chyba jeszcze bardziej zafiksowana jak w Pl. Częste wizyty, szkoły rodzenia, akupunktura, gimnastyka w wodzie, pisanie planu porodu i odwiedzanie szpitala jyz parę tyg przed terminem. Poznawanie sali, położnych. Wszystkie badania na bieżąco. Ktg co 2tyg od 30tyg ciąży. Wy piszecie o UK gdzie ta opieka jest koszmarna. Nikt mi nie wmówi że jest ok bo to nieprawda. Badanie brzucha za pomocą cm..średniowiecze. uznawania i ratowanie ciazy od 12tyg. Porody tez pozostawiają wiele do życzenia. I jak można w ogóle pisać o przesadzaniu jeśli mowa o życiu i zdrowiu własnego dziecka a często i nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.46 Gdyby lekarze w Polsce tak podchodzili do krzywej cukrowej to nikt by mi cukrzycy nie wykrył, mogłabym stracić ciążę. Miałam cukrzycę ciążową dwa razy, ważę zaledwie 50 kg, grubasem nie jestem, nikt w rodzinie na cukrzycę nie chorował, nigdy wcześniej nie robiłam tego typu badania. Na tej podstawie lekarze w UK zapewne olaliby sprawę, byłabym nieświadoma tego problemu, mogłabym stracić dziecko lub urodzić dziecko z wadami wynikłymi z zaniedbań, braku diety i insuliny. Na szczęście w Polsce podchodzą do tego inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym cukrzyca ciążowa bardzo często nie daje żadnych znaków. Ja czułam się normalnie, a miałam cukrzycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×