Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak myslicie dlaczego w Polsce ciezarne biegaja non stop do ginia a na zachodzie

Polecane posty

Gość gość
Ona tak pisze jakby była o coś zazdrosna. Skoro ciąża to nie choroba na co w ogóle chodzić do położnej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ona tak pisze jakby była o coś zazdrosna. Skoro ciąża to nie choroba na co w ogóle chodzić do położnej. oczko.gif xx polozna pomaga przy porodzie i połogu, udziela rad itd. Lekarz, jak sama nazwa wskazuje, leczy ( chorobę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acha, nie wolno chodzić do ginekologa-położnika, bo to lekarz. Bo ma tytuł lekarza, a nie położnej i leczy choroby, a ciąża to nie choroba. :D:D:D:D Czym się różni badanie przez lekarza i usg wykonane przez lekarza od tego samego wykonanego przez położną? Bo lekarz leczy!!!! :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez polozna bada i robi usg , wiec do czego tu mam sie odnosic , gdybym miala dziecko owiniete pepowina to polozna przy badaniu czy usg by to wychwycila nigdzie nie pisalam ze w ciazy sie nie badalam i bylam bez kontroli ( fakt bez kontroli bylam pierwsze 12 tygodni ale jak dla mnie to normalne) pozniej bylam pod stala kontrola i bylam badana przez polozna x No to o co ci chodzi? W Polsce bada ginekolog a ciebie położna... To my się pytamy, dlaczego tak biegasz po położnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do jednej poloznej biegalam i wcale nie tak ciagle bo pierwsze 12 tyg ciazy w ogole nigdzie nie biegalam , w Polsce biegnie sie do lekarza jak na tescie wyjdadwie kreseczki co dla mnie jest dziwne ale co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio na wyspach czy innym zachodnim dobrobycie zakladacie swiadomie rodziny? Przeciez tam jest juz Afryka, moja chrzesnica ma w klasie uwaga,uwaga az jednego bialego kolege :-) Ble ciarki mam jak sobie wyobrazsm ze mam dzieci w takim syfie,dziwisz sie ze lekarze nie kaza przychodzic? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co cię to obchodzi? Tak, byłam u lekarza po teście, bo chciałam upewnić się czy to naprawdę ciąża. Raptem raz przed 12-tygodniem. Nie wiem co cię w tym boli, ale albo jesteś chora psychicznie, albo jesteś znudzonym babo trollem. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko jak ja wyjechalam za 'zachod ' to tam afryki jeszcze nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czyja to wina ze twoja chrzesnica mieszka w biednym getcie murzynskim? Moze niech jej rodzice wezma sie do pracy i przeniosa do bialej dzielnicy zamiast siedziec na zasilkach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chodzisz do ginekologa bo nikt nie będzie dbał o dziecko sprzątaczki bo jaki z niego pożytek później będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jesli twoje fantazje bylyby prawda to o dzieci sie dba niezaleznie od tego co matka robi i czy placi podatki czy nie milego wiec fantazjowania zycze swoja droga strasznie musial ciebie ten temat zabolec, ciekawe dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alisssa
Bo mdlalam w ciazy. chcialam wiedziec czy zdeowe robilam badania genetyczne nifty. Na zachodzie to standard. A pozniej o malo nie urodzilam w 29 tyg mialam ureaplasme musialam lezec w szpitalach w sumie miesiac. Nienawidze wywalac doopy. A musialam ponad 10 lekarzom chyba. Mam ich juz szczerze dosc. Jestem po cesarce i nie chodze do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 10.26 ,nie wiem czy druga strefa w Londynie to biedniackie getto murzynskie.jednak masz racje biedni ci rodzice i chrzesnica zyja na emigracji, wiec juz to swiadczy o biedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale do lekarza nie chodzi się tylko wtedy, kiedy coś dolega! Nie słyszała jedna z drugą i profilaktyce? I niekoniecznie mam na myśli ciążę. Np. do dentysty chodzę PROGILAKTYCZNIE - najczęściej nie mam nic do leczenia, chodzę to sprawdzić. Badania ogólne jak mocz czy morfologia również robię co jakiś czas, bez specjalnych wskazań - PROFILAKTUCZNIE. Więc załóżmy, że do ginekologa w ciąży biegam również profilaktycznie - aby sprawdzić, czy nadal wszystko dobrze przebiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za różnica czy badanie zrobi położna czy lekarz??? W Polsce się akurat chodzi do lekarza a na zachodzie do poloznej. Kolejny temat mający pokazać jak to w zacofanej Polsce jest gorzej niż na oświeconym zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko w po ciąży też może prowadzić położna. Tyle że my mamy wybór a ty nie bardzo. Boli cię to że musiałaś założyć taki topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ja znam mnóstwo Polaków mieszkających w głównie Hol, Ang, Nor i kiedy przyjeżdżają na urlopy zawsze są wcześniejsze prośby typu umów mnie do gina czy dentysty. xxx Ale to wynika z czego innego, a nie ze zlej opieki usmiech.gif W PL jest po prostu taniej jezyk.gif I wiecej prywatnych gabinetow. X Ale wy z "zachodu" stawiacie przecież na jakość, a podobno to u nas raczkuje. Idziesz do tego samego konowala co my dla zaoszczędzenia kasy, a potem wypowiadasz się jak na "zachodzie" jest lepiej? Nie kumam. jezyk.gif xx Dlaczego do konowala ? Jestem z " zachodu " , a tm jak wiadomo kasa na ulicy lezy I stac mnie na oplacenie w PL lekarza , a nie konowala z NFZ ( czy jak to sie pisze ), na ktorego ciebie stac :P Nie lecze sie w PL , bo nie musze :) Mam dobrego , tubylczego stomatologa, a moze nie mam po prostu problemow z zebami.. Cytologie robi mi polozna, a jak mam jakis dowcipny problem to jest lekarz na miejscu.. Jedynie co, bije sie w cycki syn mial lakowane mleczaki w PL :P Bo taniej bylo :P A jakbym zatesknila za polskim lekarzem , to wyobraz sobie tez sa na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.04.02 Poza tym cukrzyca ciążowa bardzo często nie daje żadnych znaków. Ja czułam się normalnie, a miałam cukrzycę. xx Ano wlasnie.. Cukrzyca ciazowa to zupelnie inna bajka niz cukrzyca typu I czy II :) Nie musi wystepowac w rodzinie, nie musisz byc grubasem.. I dlatego standardowo robi sie test obciazenia glukoza.. na tym "zachodzie " tez slonko :) Standardowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Serio na wyspach czy innym zachodnim dobrobycie zakladacie swiadomie rodziny? Przeciez tam jest juz Afryka, moja chrzesnica ma w klasie uwaga,uwaga az jednego bialego kolege usmiech.gif Ble ciarki mam jak sobie wyobrazsm ze mam dzieci w takim syfie,dziwisz sie ze lekarze nie kaza przychodzic? usmiech.gif xx Ale czy to nasz problem ,ze twoja chrzesnica mieszka w slamsach ? Widzsz, moj syn ma uwaga, uwaga 2 czarne dziewczynki w calej szkole I to of 5 klasy dopiero :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Do 10.26 ,nie wiem czy druga strefa w Londynie to biedniackie getto murzynskie.jednak masz racje biedni ci rodzice i chrzesnica zyja na emigracji, wiec juz to swiadczy o biedzie xx Zgadzam sie calkowicie ! Swiadczy o biedzie panstwa , z ktorego uciekli do lepszego zycia :) W Pl dalej postrzega sie ciemnoskorych, sniadych itp. jako murzynkow Bambo :D Ucieklabys z gabinetu ze swoja ciaza, bo lekarze przewaznie byliby .. czarni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Razi mnie gdy Polak wyjeżdża "na zachód" i nagle zaczyna srać do własnego gniazda, bo już jest "z zachodu". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małe pytanie. Kto to jest położna? Położna to osoba odbierająca poród, zajmująca się położnicą po porodzie i ucząca przystawiać dziecko do piersi. Wy z zachodu. Sugerujecie iż położna jest na tyle tam kompetentna iż diagnozuje wady płodu, lub choroby w ciąży, aby odesłać do lekarza? Położna nie jest od diagnozy. Równie dobrze mogłaby zastąpić neonatologa przy noworodku. Pielęgniarka również nie ma prawa diagnozować pacjenta. x Autorko. W Polsce położna nie ma prawa wysyłać na badania i robić usg. Czy taka odpowiedź cię satysfakcjonuje? x A teraz jedna wielka prawda. Na tym waszym zachodzie rząd i cała reszta obywateli ma płody głęboko w 4 literach. Jeśli w UK i Holandii jest legalna aborcja do aż 24 tygodnia, a nie jak w innych krajach do 12, to co się dziwić, że mają gdzieś porządny monitoring każdej ciąży, jak płód 24tygodniowy to dla nich jak 5tygodniowy. A żeby monitorować ciążę patologiczną, to trzeba ją najpierw zmonitorować tak, jakby była zdrową. Się lepiej zastanówcie nad tym waszym zachodem, bo nie wszystko co tamtejsze jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Do jednej poloznej biegalam i wcale nie tak ciagle bo pierwsze 12 tyg ciazy w ogole nigdzie nie biegalam , w Polsce biegnie sie do lekarza jak na tescie wyjdadwie kreseczki co dla mnie jest dziwne ale co kraj to obyczaj x I bardzo dobrze, że latają jak wyjdą 2 kreski. Niecałe 10 lat temu wprowadzili coś takiego jak becikowe. Ale, żeby je dostać, to do 10 tygodnia ciąży trzeba było się zgłosić do poradni K. A potem co miesiąc odbyć wizytę u lekarza. A wiesz dlaczego był taki warunek? Żeby patola rodziła rodziła jak najmniej chorych dzieci, bo to generuje potem koszty. Owszem można takiej matce dziecko odebrać, ale czy gdybyś decydowała się na adopcję, adoptowałabyś dziecko z FAS? Na 100% nie, bo większość otoczenia nie wie, że to nie twoje biologiczne dziecko. Zanim zaczniecie pierdzielić, po co lekarz przy ciąży, ciąża to nie choroba, to się lepiej zastanówcie nad sobą. Ja wolę mieć pewność, że moje dziecko jest zdrowe, a jeśli coś jest nie tak, to mam szansę wykryć to wcześniej. Położne się tego nie uczą, a przynajmniej nie w Polsce. Podejrzewam, że na tym wspaniałym zachodzie typu UK i Holandia też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1244 W dużej mierze się zgadzam, ale fakt, że kobieta pójdzie dla becikowego do lekarza przed 10tc nie uchroni dziecka przed FAS. Może chlać przed i po 10tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.41. Nie, nie standardowo i nie każdej kobiecie. Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 11:48 noooo ucieklabym taka jestem zacofana :-) naprawdę nie kumam zachwytu europejki nad arabami lub murzynkami , rozumiem jednak ze emigrantow jara innosc dlatego wybrali ta innosc.w Polsce nie przymieramy glodem ,nie ma stamu wojennego i ataków terrorystycznych, spoko o ile Ci nie przeszkadzaja czeste badania u gina to serio mozna wrocic,jeszcze jest szansa dla Twoich dzieci.:-) :-) :-)pozdrawiam wszyskich ktorym funcizna padla na mozgi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakos na tym zachodzie czy Skandynawii dzieci sa zdrowe , mieszkam na osiedlu willowym na obrzezach Sztokcholmu , same rodziny z dziecmi tutaj w domkach mieszkaja , mamy tez juz teraz dosc spora szkole i trzy przedszkola , pelno dzieciaczkow i same zdrowe , chlopaki od sasiadow ktore do nas przybiegaja codziennie ( bawic sie do syna ) tez zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz dlaczego wszystkie sa zdrowe? Bo tam nie podtrzymuje sie za wszelka cene chorych ciaz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli wychodzi na to ze nie sranie sie z kazda ciaza jest lepsze i daje zdrowsze spoleczenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie! Lepiej jest pozwolic wyeliminowac naturze chore dziecko i potem urodzic zdrowe niz na sile rodzic chore i zajmowac sie nim do konca zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×