Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wisienka_

Mamy na listopad 2016 ciąg dalszy

Polecane posty

Gość nelka6789
Chciałam się Was zapytać jakie macie foteliki? Czy Wasze dzieci mieszczą się jeszcze w te pierwsze, do 13 kg? Moja już tak słabo, nogi musi podkurczać, jak w nim siedzi to już ma naprawdę dosyć ciasno, pupka po prostu już ledwo wchodzi :P Waży nieco ponad 9 kg, max 9,5 kg ale chyba będę musiała kupić następny, bo dziecku jest w nim ciasno. Tylko z tego co orientuje się te kolejne są już dla takich typowo większych dzieci. Moja to w czasie jazdy zawsze śpi i taki fotelik, który jest w pozycji dla niej półleżącej jest jak najbardziej ok, no ale się nie mieści :P A jak będzie musiała już siedzieć, mieć całkiem wyprostowane plecy to jakoś tego spania w aucie nie widzę. Orientujecie się może też jakiej firmy są najlepsze? Chyba będę musiała zacząć się niedługo za czymś rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarambola
nelka moja tez sie ledwo miesci do tego poczatkowego fotelika mimo ze nie wazy jeszcze 9 kg. Najgorzej jest z nogami, a juz nie powiem co sie dzieje jak mam fotelik razem z nia niesc. Ciezko jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś oglądałam chyba na Youtube jak jakiś spec się wypowiadał, że nogi mogą dziecku wystawać, ale i tak dalej ma jeździć w takim foteliku. Nawet rzucił tekstem, że do roku czasu może śmiało, nie wiem jak, bo u nas też nogi wystają, ale są foteliki pośrednie, takie od 9 do 18kg, bo potem są nie pamiętam od ilu ale do 36 kg, także jest z czego wybrać, choć wciąż się zastanawiam czy jest się do czego spieszyć. I tak źle i tak niedobrze :/ wiem, że oglądałam kiedyś fotelik co się chyba cybex coś tam nazywał i był super, bo właśnie obsuwał się dość nisko do leżenia i co najważniejsze wciąż był tyłem do kierunku jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Dokładnie tak,póki główka nie wystaje to dziecko może jeździć w takim foteliku bo zapewnia on najlepsza pozycje. Te kolejna są już dla samodzielnie siadających dzieci i wymuszają inna pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
No właśnie chodzi o te nogi. Zastanawiałam się po prostu czy to jest bezpieczne jak dziecko swoje nóżki opiera o fotel. W razie wypadku, przy silnym uderzeniu mam wrażenie, że może dojść do połamania nóżek dziecka. Nie jeżdżę z dzieckiem zbyt często no ale jednak od czasu do czasu tak i zawsze się zastanawiam co tu robić z tym fotelikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
im dłuzej dziecko jezdzi tyłem do kierunku jazdy tym dloa niego bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1986
Nelka, nóżki "pójdą" przy ewentualnej stłuczce w kierunku dziecka, więc raczej nic się z nimi nie stanie, bo siła uderzenia ścianie dziecko w fotelik. Ja e ogóle się zastanawiam czy ten drugi fotelik, większy, nie kupić też tyłem do kierunku jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny. U was maluchy w nocy też tak się wierca? Mój mały w nocy daje niezle popalić. Co godzinę budzi się na cyca , chwilę to 'pomymle' i dalej spać. Tak nam całą noc leci. W dzień nie daje mu cyca, tylko moje mleko z butli i tak się zastanawiam czy w ten sposób nadrabia to, ze w dzień go nie dostaje. Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, U nas czasami w nocy budzi się tylko 3 razy,a czasami tyle ze nawet nie liczę ;) z przewagą takich nocy co nie liczę pobudek. W dzien dostaje cyca normalnie,tzn.ode mnie nie z butli bo jest antybutelkowa,więc to raczej nie kwestia tego ze w nocy chce się nacieszyć cycem a tego ze takie maluszki potrzebują cały czas bliskości i sprawdzają czy mama jest blisko,podjedzą troszkę,sprawdzą obecność mamy i mogą spać dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
U nas całe noce przesypia ale pewnie dlatego, że butelkowy :) podbudka codziennie o 6 :P Mały nadal tylko głuży zamiast gaworzyc :O już odchodzę od zmysłów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
A moja butelkowa, a i tak potrafi płakać z trzydzieści razy w ciągu nocy. Na ogół jak przekręci się na brzuchu to zaspana nie potrafi się obrócić i jest płacz. Czasami ani noszenie, ani śpiewanie nie pomaga i trzeba lecieć robić jedzenie, a głodna nie jest, ale mleko ją uspokaja. Czekam z niecierpliwością kiedy będą u nas noce gdzie obudzi się tylko na jedzenie X Drapaczek Moja to nawet praktycznie głużyć przestała. Inne dźwięki wydaje, czasami powie aguu i koniec :P Ale moja tak ma jak czegoś nowego się nauczy. Ostatnio opanowała samodzielne siadanie i jest teraz najszczęśliwszym dzieckiem pod słońcem :D Ja nie przejmuje się tym, że nie gaworzy. Już kiedyś o tym pisałam, że jeżeli chodzi o mówienie u dzieci to chyba jest to najbardziej indywidualna sprawa, każde przez to przechodzi zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dzięki, Nelka. Ja znów oczywiście milon artykułów przeczytałam i się nakręcam :P chyba muszę sobie Internet wyłączyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Dziewczyny,dajecie dzieciakom jakieś kaszki? Szukam takiej co by miała gluten,ale była bezmleczna i bez cukru i jakoś nie mogę znaleźć spełniającej wszystkie te wymagania na raz. Do tej pory dawałam kleik kukurydziany na moim mleku,teraz chciałabym coś urozmaicić ale dalej na moim mleczku stad te wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziubalik jak robisz kaszki na swoim mleku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podgrzewam w kąpieli wodnej odciągnięte mleko i do ciepłego dodaje odpowiednią ilość łyżek kaszki,w zależności od ilości mleka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
dziubalik Dobre pytanie, ja też takiej szukam. Jakiś czas temu dawałam sinlac, no ale niestety jest bezglutenowa :/ Jakiś szał na jedzenie bez glutenu. Każdy zdrowy człowiek powinien jeść codziennie gluten, a tu wszędzie kaszki, które są bezmleczne i bezcukrowe nie mają też glutenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek Nie wyświetliła mi się Twoja odpowiedź. Chyba też taką kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie pomyślałam dzisiaj,ciekawe dlaczego reszta dziewczy umilkła i już nic nie piszą. Szkoda,bo fajnie byłoby ciągnąć ten wątek dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarambola
Może nasze coraz bardziej aktywne bobasy nie dają czasu na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarambola
Może nasze coraz bardziej aktywne bobasy nie dają czasu na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Oj dokladnie, fajnie by było gdyby ten wątek dalej istniał :) Co u Waszych Maluchow? U nas parę dni temu synek nauczył się sam siadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladycarambola
Już myślałam ze to tylko moja wymaga teraz 100% uwagi! A w zasadzie kiedyś było 100% teraz to jest ponad normę! Moja pełza po podłodze ale usiąść za nic nie może! Drapaczek gratulacje dla twojego maleństwa! To wielki krok! Jak ubieracie swoje maleństwa do spania w takie upały? Na golasa? Czy jakiś śpiworek? Moja ciagle się poci co bym nie założyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie mamusie;) Nasz Borys jest szalenie absorbujacy. Ciągle coś , ciągle czegoś chce nie posiedzieć spokojnie 5 minut. Latwiej go ubrac niz nakarmic. Maz ostatnio stwierdzil, ze nie ma cierpliwości by go karmić, chce wszystko dotykać. Sam siedzi już. I porywa się do chodzenia. Ja go trzymam za ręce albo pod paszki A on lata jak szalony po trawie;) i jest z tego taki dumny;) na noc zakładam mu tylko body na ramiączka, żeby pampersa jakoś tam trzymało ;p I standardowo w nocy 4 razy pobudka na cyca, chociaz staram się to wtedy głaskać i tulic A on zasypia. Chciałam przemycić w nocy wodę albo kompot w butli, ale od razu wyczuł ze go balamuce ;) Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy się dzieją na forum. Pisze długa wiadomość a wczytują się tylko pierwsze trzy słowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek Dzięki za linko do tej kaszki. Nie wiem jak mogłam jej nie zauważyć kiedy jestem dwa razy w miesiącu w rossmannie. Jest super, z jabłuszkiem fajnie smakuje, moje dziecko nawet ją je więc jest ok :) X Moja mała w przeciągu dwóch-trzech tygodni zrobiła taki postęp. Z dziecka jedynie podpierającego się o plecy innych, leżącego i obracającego się tylko na brzuszek zrobiło się dziecko, które samo potrafi siadać, turla się po dywanie, raczkuje przez cały pokój. Nawet ostatnio przez przypadek udało jej się dwa razy powiedzieć taataa hehe Oczywiście tata przeszczęśliwy, bo to pierwsze słowo i od razu tata :D Także już zaczęło się gaworzenie, a na razie jest tata, dada i pojedyncze nowe literki, t, c, b. Czasami jak siedzi to sobie szepcze coś pod nosem :) Także kolejna nowa umiejętność. Długo, długo nic i nagle moje dziecko nauczyło się masę nowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nie ma za co Nelka, smacznego dla Malutkiej :) U nas identycznie, w ciągu miesiąca zasuwa po calym pokoju no i sam siedzi :) z gaworzeniem jeszcze ciężko, poprostu chyba o tym zapomniał bo przed tymi nowymi umiejętnościami mowil ladnie "baba" i "mammamama" ale to drugie gdy marudził hehe. Teraz zaczyna mu się wyrywać "nie", "nioooo" i "buła" :D mam nadzieję, że tu ruszy w koncu do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×