Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Gość olivinsand
Mi już tydzień temu wszystkie objawy minęły jak ręką odjął - piersi normalne, zero mdłości, wymiotów, dobre samopoczucie, jakbym w ogóle w ciąży nie była... Jeśli chodzi o zachcianki - to jadłabym śledzie, ogórki małosolne, raczej kwaśne rzeczy... Czy pracujecie? Jeśli tak to ile planujecie? Ja w poprzednich ciążach szłam na zwolnienie miesiąc przed porodem. Teraz chciałabym w połowie ciąży już pójść, zobaczymy jak to wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się skończył wychowawczy w kwietniu. Tzn nie skończył tylko miał być jeszcze rok bezpłatny i zrezygnowałam i przeszłam na bezrobocie. Bezrobocie miałam płatne i chciałam starać się o dotację na salon kosmetyczny. Dorabiam tak już 2 lata ( pazurki) no i moje plany szlag trafił. Wpadka , pierwszy tydzień przeplakalam a teraz się z tego śmieje :) i planuje pracę do końca i zaraz po porodzie chociaż po 3h dziennie. Zobaczymy....i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoma
Mnie nadal bolą piersi, Dzisiaj byłam na wizycie dzidziuś wygląda już jak mały człowieczek myślałam że może poznam płeć ale lekarz powiedział że jest za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoma dopisz się do tabelki masz na poprzedniej stronie. Fajnie, że go widziałaś :) ja mam pod koniec sierpnia dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Tez wydaje mi sie ze czuje jak sie rusza, takie delikatne gilgotanie , poradycznie sie to zdarza, jak zjem cos slodkiego. Kurcze wiem ze za wczesnie i zastanawiam sie czy aby to na pewno to! Co by nie bylo troche sie boje, ostanie kilka tyg jak mi corka okupowala brzuch, to moglam lezec tylko na prawym boku, bo w kazdej innej pozycji tak sie motala ze az bolalo, zmasakrowala mi pecherz i przepone :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Dziewczyny, macie już widoczne brzuszki? bo ja tak! Od dawna nie dopinam juz spodni, ale gdzies od tygodnia brzuch znacznie się powiekszył :) a to dopiero 15tc. Moja siostra dostała brzuch dopiero w 5 mcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Mnie też już wysadziło-a to dopiero koniec 12 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje spodnie też są coraz ciaśniejsze, ale jeszcze się w nie mieszczę, choć już mi niewygodnie. Brzuszek jest nieco większy, ale nie tak, żeby sugerować ciążę. Raczej słyszę komentarze, że mi przybyło kilka kilogramów :) Dziewczyny, odebrałam wyniki podwójnego testu z krwi, jest super! Ryzyko chorób spadło bardzo wyraźnie. Nawet nie wiecie, jak się cieszę! Oby dalej wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie przyszłe mamy:) Właśnie wpadłam na pomysł, żeby założyć grupę na facebooku "Ciężarówki luty 2018", zachęcam do dołączenia się do grupy, możemy wymieniać tam opinie i posty nt naszych brzuszków. Ciesze się, że znalazłam to forum :))) Dzień dobry dziewczyny ! Mam termin na 14 luty <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Ja tam wolę pozostać anonimowa ;) Martuśka, to super że test wyszedł dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Ja nie mam facebooka. Poza tym podoba mi się tu, całkiem przyjemna atmosfera tu panuje. Martuśka - super, że wszystko w porządku. Jak znosicie upały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna2909
Mi lekarka powiedziała ostatnio że kosmówka nachodzi mi na ujście macicy. Mam tendencje do plamień. Przez to już parę razy lądowałam na izbie przyjęć. Powiedziała, że to dobrze, że nic się nie odkleja. Czy któraś mamusia może miała coś takiego? Można normalnie pracować? Przyznam, że to trochę irytujące, kiedy mam krwawienie a w szpitalu mówią dzidzia zdrowa, nic na to nie mogą poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Byłam dziś na wizycie u gina. Maluszek śliczny, ma już 5,5 cm. Jedyne co mnie martwi, to wyniki niektórych badań, które miałam robione. Toxo, glukoza ok, natomiast tsh według gina''graniczne'' - 2,4-do powtórzenia za miesiąc. No i w biocenozie pochwy jakieś bakterie ziarniaki czy coś takiego, na które dostałam penycylinę, ale mam ją brać dopiero za 10 dni. Martwię się, czy te bakterie nie zaszkodzą maleństwu... W poniedziałek mam usg genetyczne, może wtedy troszkę się uspokoję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, cieszę się, że chcecie zostać tu, a nie uciekać na fb, ja też nie mam i nie chcę mieć. Bałam się, że uciekniecie i nie będzie z kim pogadać. Z tą kosmówką nachodzącą koleżanka musiała leżeć w szpitalu, nie było mowy o pracy. Ale nie chcę straszyć, każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Myślę, że lekarz najlepiej oceni ryzyko, w końcu od tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joasiu, nie wiem czy mozna, ja bym sie bala! Zalezy jaka masz prace, bo jak siedzisz przy biurku... Ja leze 8 tydzien i szczerze, nie jest najgirzej, koszmarem byly pierwsze dwa tyg, potem przywyklam! Dla mnie bylo to o tyle trudne, bo jestem z natury *****iwa , moze nawet nadpobudliwa! Na szczescie organizm sam zadbal o siebie, mam obnizone cisnienie, przez co mniej energii! Jeszcze tylko 6 miesiecy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fressia
Ja też wolę anonimowość i zostaję tu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jestem tu nowa, termin na 28 luty. Mam do Was pytanie... Dzis stalo się cos dziwnego, nagle dosłownie w ciagu kilku chwil minely mi wszystkie dolegliwości!... Czyli mdlosci, pobolewanie w dole brzucha i taka dziwna ślina (jakby metaliczna, nie mogłam znieść jej smaku) w dodatku zmalal mi brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Gość, dolegliwości mogą nagle zniknąć - nie zawsze to oznacza cos złego. Zwłaszcza, że jesteś pewnie już w 12 tc. Jeśli nie masz skurczy i plamień to pewnie po prostu ustały. Jak bardzo się denerwujesz to idz na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Mi tam w sumie wszystko przeszlo , znaczy sikac chce mi sie co 5 min. I to juz sie chyba nie zmieni. Wtczytalam ze w drugim trymestrze objawy moga sie nasilic...zzz.. Ktos tam o brzuch pytal.. masakra .. czuje sie jak banka stanka, a to dopiero poczatek! Wyglada dzis tak. https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/jGXFcste8~5fHO6ohOGHpJHwO~TBSh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Majka~~brzuszek prześliczny :) A ja dzisiaj biegnę na usg prenatalne i pappe. Trzymajcie kciuki dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea81 - powodzenia, kciuki zaciśnięte. Daj znać po badaniach. Majka - śliczny brzusio... gościu - dolegliwości mijają, szczególnie po zakończeniu I trymestru. Ciesz się ciążą i korzystaj że nic Ci nie dolega... Jak dobrze, że upały się skończyły...O wiele lepiej się teraz oddycha:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Majka, ja tez mam juz taki :D Kamea, trzymam kciuki!!! Napisz koniecznie jak już będziesz znała wyniki. Olivinsand, ja się potwornie męczyłam w te upały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Dzięki za trzymanie kciukasów: :) za tydzień wynik, ale z usg wszystko jak najbardziej w porządku, maleństwo większe niż wyszło z pomiaru mojego gina bo ma już 7 cm i termin porodu przesunięty na ok. 17 lutego :) wszystkie narządy w porządku, serduszko i mózg też, baaaardzo jest ******iwe, lekarz miał problem z uchwyceniem serduszka :) i jak lekarz powiedział - 9 na 10 będzie dziewczynka :D czyli kobiety górą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Miało być *****iwe - coś mi wygwiazdkowało :) A, i jeszcze powiedzieliśmy dzieciakom - normalnie oszalały :) już imię wybrały - ma być Oleńka :) ale musimy to jeszcze przedyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
No i znowu :) napiszę może że bardzo żwawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Kamea, gratuacje! :) a to słowo zawsze jest wykropkowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
kamea81 - super wieści...Super, że wszystko ok z maleństwem. To już dzieci nie odpuszczą z imieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Olivinsand~~no właśnie im już się odmieniło :D teraz ma być Maja i nawet bardzo podoba mi się to imię :) mężowi zresztą też :D a dzieciaki już gadają do brzucha, częstują mnie różnymi smakołykami mówiąc że to dla Mai :D dobrze mi teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×