Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Gość gość Mar Tuśka
Mam taką nadzieję... Choć obawy są. My chcieliśmy mieć różnicę wieku tak do 2 lat, w miarę jedno po drugim. Ale życie zdecydowało za nas w tym przypadku. Po prostu wcześniej się nie udawało. Dlatego uważam, że 5 lat to sporo. Ale to tylko wynika z naszych oczekiwań jakie mieliśmy. Koleżanka ma synów z 11-letnią różnicą, to jest sporo :) Ale też nie narzekają. W sumie to ważne, że się udało. Różnica wieku to sprawa drugorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do różnicy wieku to zależy czym się kto kieruje. Czy swoją wygodą czy tym aby dzieci miały w sobie na wzajem kopanow do zabawy przy małej różnicy wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaNn
No to chyba pobije rekord... u mnie bedzie bagatela12 lat roznicy, jak sie uda. Corka szczesliwa, tatus w niebowziety tylko mi jakos to nie w smak. Boli jak diabli, chyba nie ma objawu ktory mnie nie dopadl, lacznie z kichaniem. Od trzech tyg leze plackiem i chyba dopada mnie depresja. Gdybym nie wiedziala ze jestem w ciazy , myslalabym ze umieram na jakas straszna chorobe.Ledwo sie wprowadzil, a juz probuje udowodnic kto tu jest najwazniejszy. Termin mam na 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melii
Hej kochane ! Również będę mamusią w lutym. Termin mam na 17. Chociaż już wiemy, że będzie to cesarska. Pierwsze dziecko. Wczoraj byłam na kolejnej wizycie widziałam serduszko. Niestety biorę luteine, bo strasznie boli mnie podbrzusze. Chociaż już jest lepiej. Mdłości są, zapachy mi przeszkadzają, ale cóż. Co do różnicy wieku - mój brat jest 4 lata starszy ode mnie. Mimo w miarę małej różnicy wieku nie potrafiliśmy się dogadać. Ale przełomowy był moment kiedy brat wyjechał do szkoły średniej. A teraz jesteśmy najlepszym rodzeństwem, może i dogryzamy sobie, kłócimy się, ale zawsze mi pomoże, zawsze stanie murem, zawsze wysłucha. Ja jego również. Różnica wieku to jedno, a wychowanie to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 lata to też duża różnica. Żeby dzieci miały super kontakt od początku to albo bliźniaki albo max 2 lata różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem w 11 tc i mam jakby ciemniejszy mocz. Czy to normalne? Nic mnie nie boli, nie swędzi, nie piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milania
Różnica wieku nigdy nie zagwarantuje nam dobrego lub nie kontaktu z rodzeństwem ja mam 2siostry 12 i 14lat starsze i wszystkie jesteśmy jak najlepsze przyjaciółki także nie ma reguły :) Są plusy i minusy każdej sytuacji czy ma się dzieci rok po roku czy po 5 czy po 10 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dorosłym wieku fakt loteria. Ale jako dzieci do zabawy to im mniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
U mnie też będzie spora różnica wieku pomiędzy dzieciakami - córka ma 11 lat, syn 7 :) Na razie nie wiedzą, że przybędzie nowy członek rodziny :D Chcemy poczekać z ogłoszeniem nowiny do 12tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez czekam az skoncze 12 tc oraz będę juz po usg genetycznym. A to już za 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A robisz usg genetyczne w połączeniu z analizą krwi (tzw. test pappa)? Ja mam skierowanie na prenatalne chciałam tylko usg genetyczne ale mi powiedzieli że biochemię tez muszę zrobić. A test pappa jest ponoć bardzo mylny, niepotrzebne nerwy daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Ja genetyczne mam za 4 tyg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chciałam zrobić samo USG nie ma konieczności robienia testu Pappa ale pani w rejestracji powiedziała że wtedy wynik jest bardziej wiarygodny aż 80% pewności,chociaż ja w to nie wierze,pappa jest niewiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio gdyby okazalo sie ze dzieciak ma jakas wade , rozwazalybyscie usuniecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.02 to podszywający się chłop zakłada kolejne prowo na wielu topikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie nie, dzis bylam.na usg, i badajaca mnie kobieta stwierdzila ze jeszcze nie widac nic na odcinku szyjnym, spytalam a co ma na mysli , powiedziala cos o zespole Dawna i wowczas zdalam sobie sprawe ,ze tak naprawde nie ma to zadnego znaczenia , najwazniejsze ze serduszko bije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fressia
Mam propozycje zaczernijcie swoje nicki, będzie wiadomo kto pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na forach sporo wypowiedzi na temat testu papp-a, że wprowadza w błąd, są nawet rady by tego testu nie robić, bo wprowadza niepotrzebny stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam już na usg genetycznym, ale okazało się że za wcześnie mnie zapisali i też dziecko za małe by dokonać pomiary. Mam być za dwa tygodnie. Przy okazji zapytałam lekarkę o test papp-a. Powiedziała lekko nadąsana "wie pani, wszystko zależy co pani czyta". Ciekawe jednak, że tyle krytycznych opinii. Być może ją zdenerwowałam i poczuła podważanie sensu wykonywanej przez nią pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam usg genetyczne za 3 tygodnie. test z krwi również będę miała robiony, bo jest w pakiecie z usg. Mam nadzieję, że wyniki będą ok, póki co jeszcze o tym nie myślę. Staram się za dużo nie czytać i nie nakręcać, szkoda nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
A ja dziewczyny usg genetyczne mam za niecałe 2 tyg a oprócz tego robię ten drogi test NIFTY.. bo mam 37 lat. Mój gin odradził mi robienie testu pappa, ponieważ on po 35rz wychodzi bardzo źle. Na NIFTY jestem juz zapisana na nastepny tydzień. Niestety jest on mega drogi. Myślę, że gdybym była młodsza to zrobiłabym tylko usg i pappa. Dopiero jakby wyszlo cos niepokojącego to zdecydowałabym się na ten drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość Ala, ja mam 40 lat i robię tylko USG genetyczne,bez testu Pappa bo jest niemiarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Wiesz, też chciałam tak zrobić, ale znam siebie i wiem że cały czas bym się bała zamiast cieszyć się ciążą ;) A tak zrobię nifty dla własnego spokoju.. Jak się czujecie dziewczyny? U mnie najgorszy był 6-10tydz. Od 11 teraz jakby lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Też tak miałam! Ja nie mogłam wstać z łóżka.. oprócz mdłości, sennosci i zmęczenia miałam bóle głowy i takie dziwne uczucie duszności. Jakbym nie mogła normalnie oddychać. Taka zadyszka. Teraz nadal mam te objawy ale znacznie mniej nasilone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie boli brzuch, w zasadzie bez przerwy juz 2 miesiace, dretwieje mi noga, jesc nie moge, wymiotuje,tera jeszcz doszlo nietrzymanie moczu..od lekow juz mi niedobrze. Wzrok mi cos szwankuje i czuje sie jakbym ciagle miala kaca.Brzuch mi wywalilo jakbym juz na polmetku byla, a o wzdeciach nie wspomne.. Jedyne co ustapilo to ciagle kichanie. Umre jak tak dalej pojdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć dziewczyny! jestem w 12 tyg ciąży (dokładnie 11t3d). Termin 02.02.2018 ;) mam już 1,5 roczną córeczkę która 26.01.2018 skończy 2 lata więc różnica będzie nieduża między dziećmi. Teraz już czuje się dobrze, sennie, ale dobrze ;) na początku dokuczały mi mdłości (polecam imbir). Co do usunięcia dziecka, gdyby była jakaś wada jest to tak ciężki temat, że myślę, że wiele z nas może sobie tylko gdybać, a tak naprawdę gdy my stoimy w roli głównej podejście się zmienia... osobiście nie wiem co bym zrobiła dziewczyny wraz z innymi mamami tworzymy na fb małą tajną grupę mam spodziewających się potomstwa w lutym 2018. Jeśli macie ochotę do nas dołączyć i wspólnie przeżywać ten czas podaje e-maila pin.col@wp.pl :) zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćAlaa - to mamy tyle samo lat. przed panowanym pappa mam wizytę u gina, jeszcze go podpytam o jego zdanie. biorę pod uwagę wykonanie harmony lub nifty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Fressia, napisz jak już będziesz po pappa. Może jednak też się zdecyduję? Juz sama nie wiem.. Trochę się pospieszylam z tym lepszym samopoczuciem. od wczoraj znowu potworne mdłości, zmęczenie i duszności. Najgorsze jest to, ze musze na czczo zrobic badania krwi i nie wiem jak bo rano muszę od razu coś zjeść bo inaczej zwymiotuję! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaku123
ja dołącze do was po badaniach usg jak bede pewna ze wszystko bedzie dobrze z dzidzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny piszcie co tam u was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×