Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość może przyszła mamusia

mamusie na luty 2018

Polecane posty

Czy któraś z Was kupiła już detektor tętna płodu? Zastanawiam się nad tym i szukam opinii... Niekiedy dziewczyny piszą, że panikowały jak nie mogły wyłapać tętna dziecka i tego trochę się obawiam... nie wiem, czy najpierw nie wypożyczę sobie takiego urządzenia na trochę na https://www.rentmama.pl/ żeby się przekonać jak moja psychika zareaguje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi mdlosci przeszly miedzy 12a 13 tyg, w sumie wsztstko przeszlo poza ciagnieciem w pachwinach! Co do detektora to nie! Uwazam ze chocbysmy byly podlaczone do najnowoczesniejszej aparatury, to jak ma sie cos stac, to sie stanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
Witajcie dziewczyny. Jak Wasze samopoczucie? U mnie straszne upały, akurat mam urlop, jesteśmy z rodzinką na Mazurach. Na szczęście póki co nie mam żadnych dolegliwości ciążowych, współczuję wszystkim, których dopadły mdłości czy wymioty. Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie uznaje detektora tętna, oczywiście fajnie ,ale co jeśli nie wyłapie się tętna !?jedzie się do szpitala i okazuje się że serce jednak nie bije, na to nic nie poradzi się i tak będzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Jak ja wam zazdroszczę, że przeszły wam objawy.. ja dalej się męczę i na dodatek muszę jeszcze chodzić do pracy. A co do tego detektora to czy on jest bezpieczny dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w pierwszej ciazy, po stwierdzeniu ze z dzidzia wszystko ok, nie poszlam do lekarza az do 6 mc. Nawet jezeli okazaloby sie ze chore, to nie usune. Od 6 mc, zdarzylam porobic wszystkie badania , ale oczywisci w ksiazecce corka.ma napisane ze ciaza niekontrolowana. Wizyty u lekarza , i to ze bedzie mi pchal w kaske lapska, nie uchronilyby i tak przed zlem.jakby mialo sie cos stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka1990
Ja dziś byłam na USG genetycznym. Miałam iść w środę ale tak się poklocilam z lekarzem o poród, że musiałam zmienić lekarza :) ( pierwszy poród cc z powodu braku postępu, po 15godz i 4 kroplowkach miałam 4cm i zrobili cc :/, uznano że mam szyjke nie podatna na rozwarcie co mnie kwalifikuje do kolejnej cc. Lekarz mi kazał próbować naturalnie no i trzasnelam drzwiami. Zmieniłam lekarza , zrobili uscgno i dzidzia zdrowa:) no i poród będzie cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlaa
Sabinka, dobrze zrobiłas :) Jak tam dziewczyny? Jak samopoczucie? Już niedługo zaczynamy II trymestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tigerrona
hej mamusie :) u nas 12 tc i termin na 16 lutego :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Ja juz mam brzuch, jak w pierwszej ciazy w 5-6 mc! Czuje sie jak banka, a to dopiero poczatek! Tak sie zastanawiam czy na usg nie szukac jakis szescioraczkow ,nastepnym razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emka88
Cześć dziewczyny ;) tez mam termin na luty. Mdłości przeszły w 11tyg :) czuje sie super,pozdrawiam przyszłe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
A mnie wykańczają upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Ja i tak, juz 6 tydz plackiem leze, wiec upaly mam tylko w Tv i kolejne trzy poleze! Oby tylko trzy! Juz w maju nie moglam sie doczekac, az pojde na basen, popluskac sie w wodzie i powygrzewac troche, a tu klops :( Moze za rok sie uda.. :) Chociaz z niemowlakiem ciezko to widze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, ja też mam spory brzuch :/ sąsiadka się domyśliła, że jestem w ciąży. Ale miło, bo ciepło zareagowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Fressia, az strach pomyslec co bedzie za kolejne kilka tyg :x Corka sie ze mnie smieje ze tym razem rozstepy pojda poziomo i bede miala brzuch w kratke. Swoja droga boje sie ich troche, bo cora mi "slicznie brzuszek przyozdobila"... chyba pora pomyslec o jakims kremie, chociaz z moja "uroda" ich nie unikne. Przytylam az kilogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam rozstępy. Ja bardziej myślę o jakichś ćwiczeniach. Jak nie ma przeciwskazań, to od 4 miesiąca można zacząć ćwiczyć. Gdyby któraś z Was znała dobry, bezpieczny kanał z ćwiczeniami dla ciężarnych to niech się proszę podzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to Wasza rodzinka, sąsiedzi, znajomi - wiedzą już? Olivinsand, Kamea - czy każde z Waszych dzieci będzie miało osobno pokój? Chcecie znać płeć trzeciego? Jeszcze trochę to się podowiadujemy czy syn czy córka. Super czas przed nami <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Ja bede cwiczyc biceps, podnoszac ciastka z taleza do buzi :D raz sie zyje, potem bede sie martwic , jak zgubic nadmiar. Okropnie mnie na groszek bierze! Z reszta co chwila mam smaka na cos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, o nie nie nie :D Ja zamierzam się pilnować. Nie zamierzam przytyć jak za pierwszym razem 20 kg! W I i II ciąży nie miałam jakichś smaków. A w tej autentycznie na coś kwaśnego, ostrego. Raz zobaczyłam w sklepie sałatkę z białej kapusty w zalewie octowej (wiem, niezdrowe), otworzyłam ją jeszcze w samochodzie i sama się sobie dziwię, popijałam ze słoika wodę :o :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka001
Za pierwszym razem przytylam 21 kg! No ale wazylam wowczas bagatela 48-50 kg. Zreszzta chlopa mam 13 lat , jednego i tego samego, nie sadze ze bedzie mu sie chcialo szukac nowej jak troche przytyje :D W sumie dopiero teraz zaczynam jesc jak normalny czlowiek, bo wczesniej... ooo masakra! Chociaz! Gdzies na samym poczatku mnie na mortadele w panierce wzielo...Feeee... mysle ze te zachcianki, to sygnal od organizmu ze czegos brakuje, ja sie wczoraj w srodku nocy obudzilam ze smakiem na mieso gotowane w zupie... Xxxx Wiem ze jeszcze za wczesnie, ale czuje jakby mnie cos laskotalo od srodka, od kilku dni, mniej wiecej o tej godzinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży przytylam 10kg. Oby było podobnie teraz:) mnie bierze raz na słodkie, raz na barszcz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
U mnie jeszcze nikt oprócz męża nie wie. Jeszcze 2 tyg trzymamy tajemnicę. Co do pokoi dla dzieci-mieszkamy w domku jednorodzinnym, każde z dzieci ma swój pokój, jeden do tej pory był pusty tak że akurat będzie. Płeć oczywiście chcemy znać. Z córką nie wiedzieliśmy do końca bo na każdym usg nie pokazała nic, z synem wiedziałam w 14 tc. Też mam nadzieję, że nie przytyję dużo. W poprzednich ciążach było 7 i 8 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabinka, mam taki plan, max 10, a jak będzie... Majka! sprowadzam Cię do porządku. Trzeba o siebie dbać, właśnie dla tego jedynego i dla siebie rzecz jasna. Zachcianki trzymamy na wodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Fressia- ja na widok śledzi po wiejsku dostałam kiedyś w sklepie ślinotoku. Zjadłam cały słoik. Natomiast na widok ciast, kremów, a zresztą w ogóle jak widzę w necie albo gdziekolwiek jakieś przepisy na dania smażone - mam silny odruch wymiotny. Co najgorsze, mam taki sam odruch jak myję zęby. Normalnie tak mnie targa że masakra. Ale na szczęście nie wymiotuję w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamea z myciem zębów bywa, że mam tak samo jak Ty :) Sabinka i Kamea, napiszecie jak wygląda Wasze jedzenie przykładowe, że tak ładnie przybrałyście? Pilnujecie stałych godzin posiłków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem sporo , ale tak do popołudnia. Wieczorem raczej nie jem nic, tzn koło 18 ostatni smaczek. Ogólnie to wszystko po trochu, dużo owoców, słodyczy nie lubię zbyt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivinsand
fressia - u mnie w sumie dużo osób wie, bo jak powiedzieliśmy dzieciom to już rozgadały gdzie się da:-) Jedynie w pracy jeszcze nie mówiłam, ale po powrocie z urlopu zamierzam powiedzieć. My jesteśmy w trakcie budowy domu, planujemy przeprowadzkę na wiosnę przyszłego roku, wtedy dzieci będą miały oddzielne pokoje. Obecnie mamy 3 pokojowe mieszkanie, dzieci mają razem pokój, w jednym jest nasza sypialnia, a ostatni pełni rolę jakby salonu... Ja w pierwszej ciąży przytyłam 12 kg, w drugiej 10 kg. Obecnie mam chcicę na śledzie, ogórki małosolne itp. Słodkie mnie odrzuca. Staram się jeść jak najwięcej owoców i warzyw, bo sezon na nie w pełni, a wiadomo w zimie będzie ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamea81
Najciekawsze jest, że do 6 miesiąca w obydwu ciążach nie przybrałam ani kg. Momentami nawet chudłam 0, 5-1 kg. Położna śmiała się, że dzidziuś mnie objada. Dopiero w ostatnim trymestrze waga rosła ok 2kg miesięcznie. Z tym że akurat u mnie to dobrze bo mam nadwagę. Po wyjściu ze szpitala waga była na minusie w stosunku do sprzed ciąży(pewnie duża tu zasługa szpitalnego jedzenia hehehe...) Tak że u mnie ciąże są najlepszą dietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×