Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gośćmamax3
U nas w szpitalu pionizacja była po 12h a teraz jest po 8h a po 4 można usiąść to chyba zależy od znieczulenia bo teraz było znośnie a przy wcześniejszej CC wymiotowałam, pozdrawiam wszystkie mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
No u mnie anybiotyk. Już drugi raz w trakcie ciąży. Lekarz mówi że każda nawet drobna infekcja może doprowadzić do wcześniejszego porodu. I myślę że lepiej działać antybiotykiem niż męczyć siebie i dziecko. Próbowałam walczyć ale bylo tylko gorzej a nie wyobrażam sobie rodzic w takim stanie gdzie nie dam rady nawet chodzić. Podobno ten antybiotyk jest dopuszczalny w ciąży. Termin pewnie już się przywita z malenstwem i mam nadzieję , że się odezwie jak tylko dojdzie do siebie. Mam wrażenie że moja dzidzia rusza się ostatnio mniej. A jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćchalwa
Mój maluch waży 3200 kg, szyjka miękka i skrócona. Tym razem termin wg usg to 13.03 :o a miał być między 16-28 pierwotnie. Czuję już jak nisko jest dziecko, momentami jak chodzę nagle się zatrzymuje bo mam wrażenie, że urodze :) Pani dr pobrała mi wymaz na gbs i czekam na wyniki. Coś czuję, że to będzie w przyszłym tygodniu. A łóżeczko jeszcze nie skręcone :(( ah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
U mnie bez zmian - mały kopie, brzuszek mi się napina i chyba ten sławetne czop śluzowy dzisiaj poszedł. Ale skurczy regularnych czy chocaż nieregularnych brsk. W pierwszej ciąży na 4 dni przed porodem czop odszedł tym razem mam nadzieję,że szybciej się zacznie, w sumie jak wyrobiłabym się dzisiaj albo jutro, to w poniedziałek już byśmy może byli w domu. Rozpieranie w biodrach mega i nacisk na pęcherz też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Hanna_Magdalena Jak ten czop wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O co to ten gbs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Ja tez mam dzisiaj takie uczucie jakby maluch byl bardzo nisko. Napiera na miednice i pecherz. Czuje sie tak jakbym z kibelka mogla nie schodzic. Caly czas mam parcie na pecherz. Ciekawa jestem jak dlugo wytrzymamy dziewczyny. Czy dotrwamy do naszych terminow i ruszy sie cos szybciej. Hana bardzo dobrze ze sie zdecydowalas na antybiotyk. Teraz musisz skupic sie na tym aby wrocic do formy i zbierac sily do maratonu jakim jest porod. Mam nadzieje ze Ci szybko przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 16:26 nie mozesz sobie wpisac w google? To wymaz ktory ma stwierdzic czy po porodzie potrzebny bedzie antybiotyk na paciorkowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Czop wyglada jak takie bialko z jajka geste lepiace i czesciowo bezbarwne, u mnie to bylam siusiu i nic nie bylo za 5 minut piszlam bo znowu czulam parcie na pecherz a tam wlasnie sporo takiego sluzu sie pokazalo::-) Gbs to sa paciorkiwce rozwijajace sie w drogach rodnych i ew.odbycie, dlatego wymazy zawsze dwa i pamietajcie kobietki ze jak tylko wody odejda to od razu w szpitalu mowic o, dodatnim gbs i brac antybiotyk:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćchalwa
Są bezpieczne antybiotyki dla kobiet w ciąży i sądzę, że powinnaś brać jeśli jest niezbędny. To lepsze i dla Ciebie i dla malucha. Teraz te choroby są takie, że strasznie ciężko się ich pozbyć. Zwłaszcza naturalnymi metodami. Sama mogę podpowiedzieć jedzenie czosnku, u mnie bardzo pomagało. Ja czuję, że nie dotrwam :( a chcialabym do tego 28. Trzymam za was kciuki mamy :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hana Magdalena serio mowic ze gbs jest dodatni jak odejda wody? Nawet jak jest ujemny? Nie mialam o tym pojecia. Lepiej wziac ten antybiotyk na gbs niz go nie brac? GoscChalwa ja mam termin na 30ego marca. Fajnie ze jest tu na forum wiecej osob z koncowki marca bo mialam obawy ze zostane tu sama jak palec. Sama juz czuje lekki stresik przed tym jak to sie wszystko zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
Jak jest ujemny to nie:-) mówię o sytuacji kiedy jest dodatni. Ja mialam dodatni przy pierwszej ciazy i niestety mam i teraz. Chyba sie cos pomalu u mnie zaczyna dziac bo ten czop na 100% odszedl, wczoraj brzuszek napinal sie przy byle wysilku no i zaczelo mnie czyscic wiec chyba wszystko jest na dobrej drodze do finalu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćchalwa
GoscMarzec zobaczymy ile wytrzymamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhanna_magdalena
A u mnie skurcze w nocy się pojawiły i po 3 godzinach zniknęły. Teraz podbrzusze boli jak na @ i taki lekko różowawy śluz się pojawił, jak na złość mąż w pracy ale jak się nic nie wydarzy to chyba tak czy siak zgłoszę się dzisiaj na SOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Hanna Magdalena, dawaj znać jak się zacznie. Będziemy myślami z Tobą i będziemy trzymać kciuki :-) Ja dziś w nocy nie mogłam spać. Co chwilę się budziłam. Czasem zaboli brzuch ale zaraz przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hana Magdalena wszystko wskazuje na to ze rozkreca sie u Ciebie akcja! Super! Oby Cie przyjeli do szpitala a wtedy juz z gorki. Trzymamy kciuki za Ciebie i maluszka! Daj znac koniecznie jak sie sprawy maja. Ja sie balam ze po wczorajszym sprzataniu cos sie u mnie zacznie ale na szczescie noc spokojna. Mlody ma jeszcze czas wiec nich posiedzi. Dziewczyny czy Wy czasami czujecie takie napieranie na kosc ogonowa? Czasami mam wrazenie jakby miala mi sie rozejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hana moze to przepowiadajace sie u Ciebie rozkrecaja. Ja tez zauwazylam u siebie ze czasami brzuch pobolewa jak na okres a czasami bardziej ale po jakims czasie przechodzi. Macica pewnie cwiczy przed porodem. W pierwszej ciazy nie przypominam sobie abym tak miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Też pomyślałam o przepowiadajacych. Powiem Ci , że jak czuje jakiś delikatny bol to odrazu wpadam w panikę i zastanawiam się czy już się zaczyna, bo przecież w każdej chwili może. Swoją drogą ciekawe ile przed porodem ta macica tak sobie ćwiczy. Wiem że w każdym przypadku inaczej ale jestem ciekawa. W pierwszej ciąży to ja takie bóle miewalam do 5 mca bo macica się rozciągala a później już żadnych boli aż do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Po wczorajszej wizycie: mały waży juz 3600 :/ boje sie co bedzie do końca. Lekarz powiedział, że jak nie urodzę do 26 to mam stawić się w szpitalu, bo dziecko już jest duże i należy trzymać sie teraminu wg miesiaczki czyli 21. Mam nadzieje, że nie będą wywoływać.Dostałam Furagine na te zle wyniki moczu i do porodu mam zjesc 2 całe opakowania. Teraz czekam na wyniki GBS. Miałyście też pobierane z o***tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Ta furagine to i ja brałam przy słabych wynikach moczu. Do tego miałam dużo pić wody i faktycznie za 2 tyg jak powtórzyłam badania to wyszły ksiaxkowo. Z o***tu mi nie pobierala. Tylko z pochwy. Miałam jeden wymaz, wynik ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja miałam termin na 16. Dziś odeszły wody. Jestem w szpitalu i rodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, czekam na wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamita123
Można się na wiele rzeczy nie zgodzić. U nas się pisze plan porodu. Możesz się nie zgodzić na sztuczne wywoływanie. Nieraz kobiety nie godzą się na oksy a godzą np na balonik. A u mnie ogólnie chodziło o to ze po cc masz prawo nie zgodzić się na poród sn i tak mam w papierach ze się nie zgodzilam :) bo o ile na naturalna akcje miałam chęć próbowac o tyle na praktycznie na siłę juz nie. A malutka grzeczna. Je i spi :) wyszliśmy w poniedziałek rano czyli w 5 dobie. Ale koleżanka z sali wyszla w niedziele a cc bylo 3 godziny po mnie. Ja siedziałam dzień dłużej ze względu na bóle głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamita123
I w ogóle okropne rzeczy piszecie o tej opiece a raczej braku. To nas położne same namawialy ze wezmą dzieci żebyśmy się wyspaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Jeśeli na nic się nie zgodzę to zrobią mi cesarke, a tego chciałabym uniknąć. Po sn czułam sie od razu świetnie, poszłam pod prysznic i mogłam cieszyc sie maluchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
MamaTrojki ja mialam pobierany gbs z pochwy i o***tu. Z tego co mi wiadomo to standardowa praktyka. Z tym ze to byla sekunda i wlasciwie prawie nic nie czulam. Kurcze to faktycznie dzidzius duzy! Ja tez rodze na koniec marca a dzidzius tylko 2600 wazyl w zeszla srode. Martwie sie ze bedzie malutki. No i nie dogodzisz -jedne martwia sie ze za duze inne ze za male te maluchy. Ponoc usg moze sie mylic 400gram w dol lub w gore. Gosc po 16ej. Trzymamy kciuki! Prawie 2 tyg wczesniej. Jestem ciekawa czy wody same pekly czy np bylas zmeczona albo po jakims wysilku? Tak czy siak powodzenia i oby dzidzius szybko byl z Toba po drugiej stronie brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
MamaTrojki 18:00 ja tez wole za wszelka cene uniknac cesarki. Za pierwszym razem mialam wywolywany porod zelem dopochwowym i oksytocyna. Nie mam porownania ale podobno po oxy bole sa silniejsze. Tak czy siak mozna to jakos przecierpiec. Mysle ze po cesarce bol jest wiekszy no ale to tez tylko moge sie domyslac bo cesarki nie mialam. Mialam natomiast laparoskopie i bardzo ciezko znioslam pionizacje i ogolnie dojscie do siebie. Po cesarce pewnie bol jest 100 razy gorszy niz po laparoskopi wiec naprawde podziwiam wszystkie kobiety po cesarkach. Jesli chodzi o mocz to dobrze tez jest podgryzac zurawine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćchalwa
Ja też miałam z pochwy i z o***tu pobierane. O ile z o***tu nic nie poczułam to pobranie z pochwy było po prostu bolesne! Zdziwiło mnie to... Ponoć miało nie boleć. Kurcze, ozczedzajcie się dziewczyny. Też się zastanawiam kiedy się u mnie zacznie. Czasem maluch w nocy tak uciska, że mam wrażenie, że zaraz się zacznie ale nie... Póki co, nie. No i pojawił mi się rozstęp :/ tylko z prawej strony i to w miejscu gdzie bym się tego nie spodziewała... Ah, co to za dziwna sprawa. Dziewczyny czy któraś z was miała taki przypadek, że czop nie odszedł odpowiednio wcześniej a mimo to akcja się rozpoczęła? Chodzi mi o to, że były skurcze i bóle ale czop nie odszedł (lub nie zauważylyscie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
gośćchalwa mi przy drugim porodzie nie odszedł czop ani wody. Przy pierwszym miałam trochę śluzu z nitkami krwi. W sumie to nie wiem jak ten czop powinien wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamatrojki dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×