Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beta27

Mamuśki polecam-odradzam!!!!!

Polecane posty

Gość agaw w-w
Witam Na przeziębienia dla swojego juz nie takiego malucha bo 5 latka /ale stosowałam dużo wcześniej/ robię syropek z cebulki /cebula + cukier odczekać i będzie syropek do picia/. Zawsze nacieram mu plecki, klatkę piersiową i stopy maścią rozgrzewającą. Daję mu też do picia wodę z sokiem z cytryny + miód, mleczko z miodem + trochę czosnku, no i starm sie też wtedy ogólnie używać czosnek w codziennym gotowaniu - ale to już dla trochę starszych maluchów. Jak nie pomagają naturalne metody to wtedy do lekarza. Przez całą jesień i zimę dopadły nas może 2 czy 3 przeziębienia no i jednak angina. Ale i tak myślę, że nie tak tragicznie jak na dziecko przedszkolne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poradzcie mi jaki fotelik samochodowy kupic,najlepiej na caly okres dzieciecy jeden,ale nie wiem czy to mozliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
Hej, ja kupilam mojej coreczce nosidlo- takie do samochodu ( zdaje sie ze do 9 kg) a potem maxi cosi ( do 18 kg) przez internet i bardzo fajnie sie sprawuje. Ostatnio wiozlam 6-latke i weszla:)!!!!! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość georgia25
DO PYSIA77 Ja w ciazy przytyłam 20 kilo i stosowalam tylko oliwke do ciała i nie mam ani jednego rozstepu, a moje kolezanki niektore stosowaly mustelle i maja, wiec sadze ze to sprawa raczej genow i nie ma co wydawac majątku, masz dobra skóre to i ziajka bedzie dobra, mustella pomaga jak ktos ma rozstepy, zmniejszaja sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam Dziewczyny i Maluszki, Mmalgosia, dzięki, że napisałaś o swoim sposobie mycia butelek. Fajnie, że robimy to tak samo. Miałam napisać o tym co polecam, 1. wózek Peg Perego, rewelacja! Moja córcia jeździ w nim już 10 miesiąc, używamy raz gondoli ( gdy jest bardzo zimno i gdy wiem, że będzie sobie spała na spacerku), a raz spacerówki nakładanej na ten sam stelaż. Ten wózek to model PP Culla, a podwozie nazywa się Classe 4. Stelaż jest składany do wygodnej pozycji do przenoszenia, wózek ma takie dośc duże ale nie za duże koła gumowe, np. w zimie prowadzi się extra. Całość z gondolą waży ok. 15-17 kg. Peg Perego nówka są b. drogie, my kupiliśmy z drugiej ręki za 600 zł plus wymiana nowych kółek 100 zł ( serwis w Poznaniu, wysyłają części zamienne sprawnie i szybko). 2. fotelik sam. Peg Perego Primo Viaggio, pasuje oczywiście do stelaża naszego wózka i wpina się bardzo wygodnie . Przeznaczony dla dzidzi do 12-14 mies. i do wagi 13 kg. Super sprawa ale trochę drogi ok. 500-600 zł. 3. krzesełko do karmienia Chicco Mamma, jest stabilny i solidny, z bajerami, zdejmowanym blatem do mycia, ma regulację nachylenia i wysokości. To znów spory wydatek ale można poszukać w necie. My dostaliśmy w prezncie na chrzciny. Pewnie kosztuje ok.600 zł. 4. nosidełko Red Castle Sport, super sprawa, używalismy go do noszenia dzidzi po domu, na spacer, w supermarketach i na szybkie wyjście np. do kiosku po gazetę. Tez nie takie tanie ale polecam choćby jako prezent od rodziny dla dzidzi. Jest polecany od noworadka (ma ochronę na główkę) do 12 kg . Nam się fajnie sprawdzało do ok. 8 mies. , no i oczywiście takie nosidło sprawdzi się bardziej wiosną i latem niż w zimie, gdy mamy na sobie tonę ubrań. 5. łóżeczko turystyczne również jako kojec, my dostaliśmy w prezencie z firmy Arti. Jest OK, ładne żywe kolory, ma dwa poziomy do spania. Kosztuje cos ok. 300-400 zł. 6. Pampersy jako pieluchy i chusteczki nawilżone. My z córcią lubimy te sensitive. To na razie tyle, ale się naprodukowałam. Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Fajnie ze powstał taki tapik. Nie czytałam wszystkigo więc może sie powtórzę: nie polecam tak zachwalanego Sudokremu!! Mój Maluszek cierpial przez cały tydziń zanim się zorientowałam ze jest dla niego zbyt silny!!! Zaczęłam go smarować wiczorkiem profilaktyzcznie - tylko między pośladkami -. po 3 dniach pojawiło sie jakby zaognione odparzenie z krostkami więc stosowałam ten krem dalej (myśląc ze to zwykłe odparzenie) ale Mały płakał za każdym razem - jak się okazało po zmianie kremu--- płacz sie skończyl a pupa w 2 dni wróciła do normy teraz stosujemy Bepanthen i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam Mamusie i Dzidziusie, teraz może napiszę o tym co zupełnie nie sprawdziło się u nas 1. gąbka-wkładka do wanienki dla noworodka, użyłam ze dwa razy i przestałam. Położna poleciła kąpać córcię w wodzie z dodatkiem oliwki, gąbka była nie do utrzymania w czystości. Poza moim przykładem też nie jest chwalone to rozwiązanie. 2. łóżeczko sosnowe. Kupilismy takie niezbyt dogie ale to nie ma znaczenia drogie czy tanie. Chyba, że nie mam racji... Wszystko było dobrze do 9 miesiąca . Gdy Kasia się zorientowała, że nadaje się do gryzienia, dosłownie powygryzała w nim dziury. Poleciały drzazgi, znalazłam z przerażeniem u niej w buzi kilka, gdy miałe przez nie odruch wymiotny. Możecie sobie wyobrazić jak się przestraszyłam. Przez kilka dni spała w turystycznym ale kupilismy w koću nowe, z twardszego drewna bukowego. Jest teraz poorane ząbkami ale nie ma mowy o drzazgach. Polecam albo łóżeczka z twardego drewna albo takie z nakładkami plastikowymi (nie są chyba zbyt tanie), niestety b. trudno dostać same nakładki. No cóż, mam w domu małego Kornika! 3. mała gumowa gruszka do noska ( nie zasysa się jak potrzeba ) i gruszka z plastikowa końcówką ( można tylko dziecko uderzyć tą twardą końcówką). To do poklikania i czekam na Wasz odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
odswiezamy temat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gory
odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
Dziewczyny, Odkryłam nowy świetny krem dla suchej skóry dzieci. Emolium krem. Dostałam od pediatry próbkę. Bardzo fajny, a skóra na brzuchu córeczki taka suchutka (jeszcze ciagle po ospie nie moglam dojść do normy) od przewijania do przewijania bardzo sie poprawila.Jest cała seria, bo dostałam też próbkę płynu do kąpieli. Jeszcze go w Gdyni nie widzialam, ale znajde. Chociaz jakbyscie wiedzialy gdzie mozna go zdobyc to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pippi
słyszałam w sklepie ze rozek z kokosem nie jest praktyczny bo nie mozna dziecka przytulic - czy tez tak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeminiki
u nas rozek sprawdza sie doskonale maly ma juz dwa miesiace a caly czas go uzywamy np. do noszenia naroczkach gdy ktos z rodziny chce malego potrzymac to daje w rozku itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam Dziewczyny, cieszę się, że nasz topik ruszył z miejsca. Mama Emilki, super, że napisałaś o tym kremie. Postaram się go poszukać u siebie na Śląsku. Rozumiem, że można smarować nim też buźkę? Pippi, co do rozka, miałam też taki z wkładką kokosową dla noworodka. Używałam go tylko kilka razy w domu. W szpitalu nie miałysmy własnych ciuszków ani rożków a byłyśmy tam z córcia 10 dni więc ominęła nas okazja używania rożka. Po miesiącu Kasia jakos z niego "wyrosła" i wolała byc noszona swobodnie. Tak mi się wydawało. Teraz bez wkładki kokosowej służy czasem jako kołderka. Myślę jednak, że to fajna rzecz , bo wiele moich koleżanek go chwaliło, tak z wkładką jak i bez niej. Przeminiki, dobry pomysł w podawaniu dzidzi w rożku innym osobom niż rodzice. Dziewczyny, jestem w szoku jaką niebezpieczną zabawkę ostatnio kupiłam mojej córci!!! WAŃKA-WSTAŃKA z CANPOLU!!!. Pomysł z wańką-wstańką jest super ( polecano nam tego typu zabawkę w szkole rodzenia), ma ona jeszcze niespodziankę, wyskakuje taki klown po naciśnięciu przycisku. No byłam zachwycona!!! Do czasu gdy córcia nie zrzuciła jej i się w niej coś urwało. Cóż, problem nie w tym, że cos może się zepsuć ale w tym, że główka klowna była przymocowana na szpiczastych DRUCISKACH. O ZGROZO!!!. Nie wiem czy ta zabawka ma atest, mniejsza z tym. To przegięcie, żeby robić dla dzieci coś tak niebezpiecznego. Nie mam nic przeciwko firmie Canpol ale TO mnie zmroziło!!! To na razie tyle pisania, życzę powodzenia i bezpiecznych zabawek dla naszych dzieci, Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam, właśnie wróciłam ze sklepu gdzie uzyskałam zwrot pieniędzy za nieszczęsną Wańkę-wstańkę. Sprzedawca był tez w szoku tym bardziej, że miał relamację innego artykułu tej firmy w jednym dniu. Ale pomyliłam firmy, wydawało mi się, że to Canpol a dziś przeczytałam na opakowaniu i CHCĘ SPROSTOWAĆ: PRODUCENTEM JEST BABY MIX!!!!! UWAGA!!! Sorry za pomyłkę, zwracam honor Canpolowi. Piszcie Dziewczyny, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamy. Za dwa miesiące i ja zostanę mamą. Mam dylemat co do kosmetyków. Słyszałam ze im mniej tym lepiej. Jak najlepiej stosować oliwkę?? Do wody, czy smarować niemowlę?? Mydełko będzie lepsze czy płyn do kąpieli. Jak mydełko to jakie najlepsze?? Kredka31 pisała ze nie używa kosmetyków na co dzień, tylko jak jest taka potrzeba. Czy to znaczy ze po kupce to tylko mycie pupy i żądnego kremu?? I że przy kąpieli tylko mycie mydełkiem i później żadnej oliwki?? PISZCIE DZIEWCZYNY:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
ja dowiedziałam sie od doswiadczonych mamuś,że najlepszy kosmetyk do kąpieli to Oilatum - wlewa sie do wanienki i potem już nie trzeba oliwkowac. Juz kupiłam nawet. A do pupy po każdym przemyciu krem bambino na codzień a od czasu do czasu, kiedy zaczerwienienia to linomag; zaś na odparzenia sudocrem. A ja mam pytanie ile kocyków szykujecie - lub już używacie jeśli dzidzia juz jest - czy wystarczy jeden mały, praktyczny czy należy sie zaopatrzyc jeszcze w duży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle ze na początek wystarczy jeden. Kupię taki polarowy. Jak coś to zawsze będzie rożek, albo się dokupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
A mam jeszcze pytanie o biustonosze do karmienia - czy uwazacie ze powinno się karmic w takim? ma to jakies znaczenie dla karmienia? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie położna bardzo polecała i już się zaopatrzyłam. Najlepiej kupić jakiś taki z dodatkiem Lycry. Musi być rozciągliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeminiki
mam biustonosz do karmienia jest po prostu wygodny ale nie wydaje mi sie zeby jakos wplywal na karmienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeminiki
jak sie karmi piersia to powino sie nawet w nocy miec stanik zalozony tak nam mowily lekarki jeszcze w szpitalu zeby podtrzymywac biust by sie nie zdeformowal i chyba zeby nawal pokarmu sie nie robil chyba dobrze pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Cześć Dziewczyny i Dzidzie, Grzywa, z tymi kosmetykami rzeczywiście warto oszczędnie chociaz ja osobiście mam trochę bzika i lubię "poszaleć" z ilością pachnideł. Przy Małej staram się nad sobą pracować. Co do pupy, po każdej kupce pod kranem woda z mydełkiem np. Bobas albo płynem do mycia ciałka, potem zwykły krem lub czasem Linomag a rzedziej jak jest zaczerwienione to Sudokrem. U noworodka do 1 miesiąca powinno się używać delikatniejszych kosmetyków np. mydełko bezzapachowe, Bobas będzie chyba OK. albo jakoś tak. A po miesiącu można płyn do mycia ciała. Osobiście na początku stosowałam Bobasa i od 2 miesiąca kupiłam Klorane Bebe jako żel do ciałka i włosków. Jest wydajny ale nie jest tani ok. 18-20 zł. Jak mała miała pół roku okazało się, że ma skazę białkową, zaczęłam używać mydła Oilatum i emulsji Balneum Hermal do kąpieli ze względu na wysuszoną skórkę. Nie używam oliwki wcale, emulsje Balneum czy Oilatum są doskonałe i nie trzeba oliwkować. Noworodka można kąpać w tych emulsjach i rzeczywiście oliwka jest zbędna. U mnie połozna doradzała natomiast dolewanie oliwki do wody lub właśnie kąpanie w Baleneum ale tylko w przypadku wyprysków, potówki etc. Oczywiscie jak mała się urodziła było gorąco i stąd zalecenia, żeby nie "obciążać" dziecka oliwką bezpośrednio na skórę. Oliwka dodana do wody w kąpieli ma tę wadę, że potem trzeba nieźle szorować wanienkę. Tam gdzie zwykle "oliwimy " dizecko, tj. za uszkami, na szyjce czy pod paszkami i w zagięciach nóżek i rączek można od urodzenia stosować zwykłą mąkę ziemniaczaną. Renola, biustonosze specjalnie do karmienia są wygodniejsze, rozpinają się odpowiednio i nie mają usztywnień, fiszbin itp. co mogłoby powodować np. uszkodznie piersi, zastoje pokarmu. Przez pierwsze ok. 4 miesiące zakładałam biustonosz też na noc ( nabrzmiałe piersi, wyciekający pokarm - i tu sprawdziły się wkładki laktacyjne Bella). Moja córcia urodziła się końcem kwietnia i miałyśmy 2 kocyki, tj. nieduży lżejszy polarowy i taki polarek z Ikei, który po przecięciu na pół służył do np. wózka a druga jego częśc jako wkład do poszewki do łóżeczka jako kołderka. W zimie dokupiłam duzy ciepły jako wyściółkę do wózka itp. Oczywiście w międzyczasie dostałyśmy jeszcze w prezencie 2 inne i mamy teraz niezły składzik. Dobrze, juz kończę, bo strasznie się rozkręciłam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>spectra Wielkie dzięki za szczegółową informacje .Fajnie się rozkręcasz:) Tak trzymać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spectra
Witam Dziewczyny, Grzywa, miło mi się zrobiło po Twoim wpisie. Chętnie odpowiem na różne pytania związane z dzidzią. Ostatnio nieźle mnie ta tematyka kręci, ha, ha!!! Piszcie Kobietki, to na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszcie kobiety!!!:) Fajny ten topik. Dużo cennych porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
Hej, Mam juz ten krem, o ktorym kiedys pisalam Emolium. Jest bardzo fajny. Polecam dla dzieci, z sucha skora, zwlaszcza tych , ktore przeszly ospe. Krem zawiera mocznik i moze byc stosowany po 1 miesiacu. Jest cala seria, olejek do kapieli i inne. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poodbijam
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×