Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość SecondWind
To i ja sie wypowiem.. Boje sie ze urodze za wczesnie.. Ze cos pojdzie nie tak w trakcie porodu i cos sie stanie dziecku, bedzie owiniete pepowina, niedotlenienie, itp Jak juz ktos pisal - jakies niewykryte na etapie ciazy choroby wrodzone. To tak z lekow priorytetowych. Poza tym, chyba jak kazda z nas, boje sie bolu. Przed, w trakcie, po, niezaleznie od rodzaju porodu, choc chcialabym sn. A z tych juz pozniejszych.. boje sie ze nie bede w stanie zajac sie dzieckiem - jestem blisko zaprzyjazniona z uparcie nawracajaca anemia, czasem nie mam sily podniesc glowy z poduszki a co dopiero zajac sie dzieckiem. Utrata krwi raczej nie pomoze.. No i na koniec boje sie problemow z oddychaniem (noworodki nie potrafia oddychac ustami... jakos mnie to przeraza mimo ze jest to normalne), no i panicznie boje sie smierci lozeczkowej :( mojego pierwszego dziecka nie spuszczalam z oczu praktycznie przez pol roku. Czasem jak spal "zbyt spokojnie" to wpatrywalam sie w niego zeby sie upewnic czy klatka piersiowa sie unosi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to, ze nasze leki są podobne :) różni nas może stosunek do formy porodu - sn czy cc. Second na Twoja ostatnia obawę istnieje sposób - monitor oddechu:) tylko to jest odpowiednie do osobnych łóżeczek, jeśli dziecko śpi z rodzicami to nie ma sensu, bo jest bardzo delikatny. Ja już mam - tradycyjnie kupiłam na olx ;p razem z niania z kamerka. Mam w planie odkładać synka do jego łóżeczka, jak mi się to uda - pewnie za niedługo będę mogła Wam napisać :) dziś mam (a nawet MAMY - więcej nas było;p) wizytę u lekarza, to dowiem się więcej co z porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marta
Wczoraj sie zestresowałam,bo poszłam do toalety za potrzeba i zrobiłam i 1 i 2 że tak powiem na raz;) i przestraszyłam się że to wody płodowe (tak miałam w pierwszej ciąży ale w 38 tyg.i nie było wątpliwości bo było tego baaardzo dużo) teraz jest 33 wiec za wcześnie. To po prostu był mocz,ktory wyleciał w niekontrolowany sposób,gdyby były wody to dalej by mi leciały lub chociaż się sączyły a u mnie nic takiego dalej nie ma.no i jakieś skórcze,bóle coś,dziecko dalej fika i kopie. Kest ok;) Nie chce panikować ale chyba już się zaczynaja jakies moje schizy:/ fajnie byłoby gdybym była pod stała opieka jakiejs położnej,zeby przychodzila i mowila "wszystko jest ok,to tylko twoje głupie myśli" =D Najbardziej boje sie błędu ludzkiego przy porodzie. Wiele sie słyszy o takich akcjach, np.lekarz/ordynator sie uprze żeby tylko SN i zdazy sie cos zlego , pielęgniarka zrobi błąd i np.bedzie ciagnac i cos dziecku uszkodzi. nie jestem lekarzem,wiec sie ich słucham ale oni to tez tylko ludzie,zmeczeni,zapracowani z wielka odpowiedzialnością za życie moje i maleństwa. To trudna praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ze trudna praca... Takich błędów lekarskich tez się obawiam (popularna historia Dawida Spałka czy Lilki z Bonifratow). Dziewczyny ja już mam termin cesarki ustalony na 25 kwietnia.:) Okazało się, ze nie dość, ze to łożysko blokuje poród SN, to jeszcze dziecko jest ułożone poprzecznie, wiec mam już aż dwa przeciwskazania do porodu SN. No cóż, najwidoczniej tak było mi pisane :) Dziecko wazy ok.3kg:) wiec już duzy chłopak. Teraz mam się obserwować, bo u mnie przy 1 skurczu może coś z tym lozyskiem stać się nie tak, wiec od razu szpital i cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
moj maly wazy juz 1986 gramow i od kazdego wkolo slysze, ze bardzo malo i juz mnie to doluje, ach ta rodzinka..... Na wizycie pobrali tez mi probke na GBS, i za 3 tyg nastepna wizyta bo synus dalej glowke ma bardzo nisko w kanale chociaz szyjka trzyma sie bardzo dobrze, chyba taki urok tej ciazy mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood to świetnie :) juz nie długo szkraba będziesz miała obok siebie ;) i zdasz nam relacje z cesarki. Jus skoro lekarz nic nie mówił,to pewnie waga jest ok. U mnie to że mały jest nisko to tylko tak mi się wydawało. Gin mówił ze wszystko ok. Rozmawiałam z koleżanką która będzie rodzic sn i wynajmie sobie położna. Ale ile będzie płacić to sama nie wie, bo to dopiero w październiku. Dziewczyny , mam problem którego w 1 ciąży chyba nie miałam. Hemoroidy... :( wczoraj przy goleniu w lusterku zauważyłam "cos" i to na pewno hemoroidy. Nic mnie nie boli, nie piecze itp. Nie czuję ich. Ale widziałam ze są. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus to, ze tyle wazy teraz to nie znaczy, ze nagle nie zacznie szybko przybierać. Mój bardzo szybko rósł (zawsze był większy od normy), a teraz zrównał się ze średnia krajowa :) poza tym trzeba pamiętać o marginesie bledu, nigdy nie wylicza dokładnie. Tez miałam pobierane GBS wczoraj- choć tak czy siak będę miała antybiotyk przy cesarce, gin powiedziała, ze zapobiegawczo i tak to robi. Co do hemoroidów - ja już 3 miesiąc mam ten problem. Chodzę do proktologa, bo było naprawdę zle, nie umiałam siedzieć, czułam okropny ból... Przepisał mi specjalne maści (w aptece je robią z wypisanych składników). Im wcześniej zajmiesz się problemem, tym lepiej. Zacznij od ziołowych maści i czopków, ja już brałam te mocniejsze (w ciąży wskazane tylko w beznadziejnych przypadkach). Teraz cały czas smaruje maścią od proktologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Jak milo wiedzieć że nie tylko ja mam ten problem :/ do proktologa to oczywiście chodziłas prywatnie? Jak wygląda wizyta? Myślisz ze na początek gonekolog może mi przepisać jakieś maści itp. ? W poniedziałek mam wizyte to mu powiem o problemie. Po za tym u mnie remont. Mam dość wiecie? Wyc mi się chce... bo wszędzie brudno. Dodatkowo trzeba pomalować pokój i korytarz bo wygląda tragicznie. I jeszcze Dodatkowo padł nam pięć!! Nie chcę się palić tylko się dymi. Na piecu max 40. Na dodatek w łazience i w 1 pokoju smierdzi wędzarka bo jest dziura w kominie. W wentylacyjnym jest pełno sadzy :( Musimy z boku domu wymurowac nowy komin i kupić nowy piec. Mieliśmy w wakacje zmieniać dach. Nie starczy nam kasy. A kredytu nie chcemy brać. I tak można coś zaplanować... mam ochotę wyprowadzić się z tej ruiny do bloku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro mSz początek problemu to sama możesz iść do apteki i poprosić o coś bezpiecznego :) np Procto Glyvenon. Ginekolog raczej nie wypisze takiej specjalnej maści, bo to nie jego specjalność. Może Ci polecić ewentualnie jakieś maści :) Ja już miałam naprawdę zle. Oczywiście, ze prywatnie, bo państwowo termin miałam na kwiecień (zaposujac sie w lutym). Teraz już na kolejne wizyty chodzę za darmo, tak się umówiliśmy, sam mi to zaproponował. No a wizyta do najprzyjemniejszych nie należy ;p musi sprawdzić, co tam się kryje :D ale skoro nie masz żadnych dolegliwości to mówię - zwykła maść czym predzej i będzie Ok :) tez konczymy csly czas remount i musimy malować korytarz, kłaść podłogi...ech:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
boje sie panicznie tego wyniku na GBS, kiedys wpadla mi w reke karta szpitalna z dziecinstwa na ktorej pisalo cos, ze jestem uczulona na penicyline a teraz nie moge jej znalesc, przy wyniku dodatnim czytalam, ze podaja wlasnie cos z ta penicylina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś antybiotyk podają, ale nie wgłębiałam się w temat:) mojej próbki dziś nie oddałam, bo obydwa laboratoria w moim mieście oczywiście zamknięte, ale jutro podobno jedno będzie czynne. Wracajac do wagi dzieci - ludzie zawsze gadają swoje :p ja tez dziś usłyszałam, ze 3 kg na ten etap to mało :p nie wiem po co takie komentarze, ludziom się chyba nudzi - pytają, by krytykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkus,piec nie jest drogi, my kupiliśmy 3 miesiące temu bo też nam padł,dymiło się,grzejniki letnie.Kosztował 1.999 zł.w Bricomarche.Plus robocizna 1.200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to nie hemoroid tylko kleszcz Ci się w pupsko wbił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz: -pracować na swoich zasadach, -podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać się, -zarabiać konkretne pieniądze, -doskonale się bawić, -poznawać świetnych ludzi, - pracować w domu w dowolnych godzinach -dostosować pracę pod swoje życie, a nie życie pod pracę, Wystarczy wysłać wiadomość na e-maila pracuj.w.domu@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoscJus masz już ten wynik? Moja mama Zaraz jedzie sprobowac zawiezc moja probke, mam nadzieje, ze się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
na wynik czeka sie od 2 do 5 dni ale raczej do 5, tak mowili w laboratorium i wynik bede miala dopiero po niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Dziewczyny a to materiału do badania na gbs nie pobiera ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
u mnie pobral gin i powiedzial zeby dostarczyc do laboratorium w ciagu 48h, bylam tego samego dnia tzn 4 po wizycie ale nie przyjeli bo bylo juz za pozno i wczoraj musialam jechac z rana drugi raz z ta probka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo, tyle ze mówiła, ze mam3 dni na oddanie próbki :) Lelarz pobiera a Ty musisz zanieść do laboratorium. Skasowali mnie 20 zł + 13 zł gdyby wykryli jakaś bakterie na kolejne badanie(jeśli wynik od razu będzie Ok, to oddają te 13 zł). Dziewczyny może głupie pytanie, ale co się dokładnie robi z butelkami? Najpierw trzeba je umyć w płynie, a potem wyparzyć (wysterylizować)? I tak po każdym karmieniu chyba nie?:) zamawiałam podkłady do przebierania i zauważyłam płyn Nuk do mycia butelek i smoczków, tez wzięłam, choć nie wiem czy trzeba????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Aha to już wszystko wiem ;) pewnie w poniedziałek tez mnie to czeka. Ja mylam butelki w płynie do naczyn i przelewalam wrzącą woda. Miałam 2-3 butelki żeby w nocy nie myć ;) teraz tez tak będę robić. A wodę żywca lub Nestlé będę grzać w mikrofali ale to już kiedyś mówiłam :p ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
life a mnie kosztowalo to badanie dokladnie 42,30 i to z 10% rabatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Olkus :) Ja będę kranowa najpierw filtrować, bo mam dzbanek filtrujący, potem gotować i zalewać mleko, a do picia osobno kupię Żywiec Zdrój (chyba o tej pisalyście). Mam dużo butelek po chrzesniaku, tylko smoczki dokupiłam nowe. Chyba tak można??? Co do badania - Jus oddadzą Ci pieniądze, gdy wyjdzie, ze nie trzeba było dwóch badań robić??? Ja mieszkam w małym mieście, może dlatego taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
nie oddadza, taka cena badania, nikt nic mi nie mowil o powtorce z tego badania, u mnie tez mala miescina wiec cena chyba zalezy od placowki raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm No to 50% więcej, bo mi jeszcze zwrócą 13 zł jak będzie ok. Duże różnice jednak. Ostatnio mój ośrodek był zamknięty, to badanie krwi i moczu zrobiłam w szpitalu i jeszcze taniej. Dziewczyny ja muszę się przepakować jednak, bo moja ginekolog powiedziała, ze osobna torba musi być do mamy i później osobna dla dziecka:p a specjalnie duża torbę zamawiałam. Ja to zawsze jestem narwana :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja chyba kupie sterylizator do butelek, bo boje sie wyparzac wrzątkiem, przeciez to plastik. Butelki zakupilam Avent i zamierzam zainwestować rowniez w sterylizator tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Ja tez próbowałam filtrować ale nie wyrabiałam na filtry :/ wtedy mielismy okropna wodę. Teraz mamy specjalny filtr przy rurach i niby lepiej. Żywca albo Nestlé mam od zawsze w domu bo taka pijemy na codzień, jakoś inne nam nie smakują ;) Ciekawe ile ja zapłacę za gbs. Robiłam cytomegalie jednak jej koszt to 35 zł. Myślałam że 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sterylizator Aventa właśnie :) butelki Avent i jeszcze dr Brown :) Zobaczymy jakie smoczki sobie upodoba mój mały :) mam tez dwa podgrzewacze do butelek, tez Avent i wszystko po chrzesnuaku :) my na co dzień pijemy zwykła Oazę z Biedronki, bo tez nam smakuje. Ja pije gazowana, nie umiałam się przestawić. Teraz mnie zastanawia czy przed cesarka brde musiała niegazowana pic hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mialam w obydwoch klasach ign i igg? ja nie pamietam ile placilam za cytomegalie ale na pewno wiecej i zrobilam sobie jeszcze awidnosc. Dziewczyny, nie wiecir czy jest jakies badanie stwierdzajace jak dawno nastapilo zakazenie wirusem opryszczki? Chcialam zrobic awidnosc ale takowego nie ma w laboratoriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
igm mialo byc, pomylilam sie. Ja tez pije gazowana bo tylko taka mi smakuje i cala ciaze taka pilam chociaz ostatnio pije tez niegazowanego Zywca Zdroj. Kupilam jakas wode niegazowana dla dzieci Baby cos tam ale byla paskudna w smaku. Czyli sterylizator wystarczy do wyparzania butelek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×