Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gośćfif
MM ja tez mialam takie twardnienia co 5 minut nawet... i okazalo sie ze to noc takiego mam nadzieje ze u Ciebie rowniez tak bedzoe :( trzymam kciuki daj znac jutro po wizycie koniecznoe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
dziewczyny u mnie od jakiegos tygodnia mam codziennie tez twardnienia brzucha i nieraz tez mi sie wydaje ze to regularnie, ale potem sie uspokaja i jest ok ale pojawiaja sie nawet kilkanascie razy dziennie. ale skoro skurcze te nie nasilaja sie itd to mam nadzieje ze to nic takiego i to skurcze przepowiadajace. w piątek mam wizyte wiec zapytam o to lekarza. a KTG u nas tez wykonują od 36/37 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
MM, napisz jak tam po wizycie koniecznie. Z rana ide na badania, zrobie sobie morfologie, mocz, posiew, zeby miec swieze wyniki na piątkową wizytę. Ciągle robi mi się słabo, dziś prowadziłam samochód i az zjechałam na pobocze, może Mały wyssał ze mnie żelazo, nie wiem, ale słabe to było ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Dziewczyny, jestem po wizycie. Nie miałam ktg, ponieważ podobno zrobione zbyt wcześnie może dać fałszywe wyniki i niepotrzebnie zburzyć spokój. Waga w porządku, zrobiony pomiar u tej lekarki, która waży nas od początku. Ok. 1.5kg plus minus 20 dag, bo to takie szacunkowe. :-) Szyjka taka sama. Mówiłam o skurczach, bo niestety występuja i dzis też miałam ale lekarka mówi, że po 30 tyg już tak może być. Jak u Was samopoczucie? MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
No i fajnie! Skoro szyjka jest bez zmian, to teraz spokój i odpoczynek :) Mały fiknął mi w nocy znów z główkowego na pośladkowe, skacze po pęcherzu jak na trampolinie :) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1003 mój też zmienia pozycje, akrobatów mamy :-) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak poznajecie pozycje maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Inaczej czuć kopniaki, inaczej ruchy rączek, a inaczej obijanie się główki, jak się wypnie to wiem po której stronie aktualnie się ułożył i w czasie ruchów próbuję określić, ale nie zawsze jest to precyzyjne :) ale kop w żebra różni się od tego w pęcherz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie umiem tego ogarnąć :-( przy pępku czasem czuję taką górkę to myślę, że to pupcia, ale nie umiem stwierdzić jak jest ułożony. Co prawda ucisk na pęcherz mam straszny i w żebra raczej nie dostaję, więc mniemam, że nadal leży pośladkowo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie wyczuwam źródła kopniaczka ale wiem, że fika bo na usg zawsze inne położenie:) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Hej Kobietki ;) moj bobas wazy 1,58 kg oczywiscie +- ;) a ulozony jest główką do dołu juz. Szyjka nie skrocila sie wiec wychodze. Mam lezec, a jak cos bedzie sie dziac to od razu do lekarza jechac. MM fajnie ze wszystko w porzadku. Zawsze lepiej zapytac niz sie denerwowac. :) Nawet nasze dzieciaczki o podobnej wadze hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
MM , przyszła mama super , ze wszytsko ok :):) Mnie dzisiaj w nocy obudził ogromny ból brzucha jakbym miała dostać okres...powiem szczerze , ze troszeczke się wystarszyłam trwało to około 2 minuty przy tym brzuch był bardzo twardy ale przeszło dziwne to było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fif, ja tak niestety czasem mam. Chyba pełnią księżyca, to też podobno swoje robi, tak mi mówi położna. Odpoczywamy! Już niedługo:) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Macie juz wózki? Albo jakie macie na oku? I czy ze skrętnymi kolami? Na co warto zwrócic uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 31t2d
Ja dzis ogladalam wozki, zwrocilam uwage na Bebetto Flavio, poczytam sobie bo obejrzalam w komisie, ale nie wiem czy zdecydowalabym sie na uzywany... Ogladalam 2w1 ale sa tez 3w1. Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cie
Hej dziewczyny, na szczęście już wypuścili mnie ze szpitala i wykluczyli cukrzycę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka88
To wyzej to ja ale cos mi poucinalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Mowilam Ciezarowka88 ;) bardzo sie ciesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka88
Młody waży już 1800g, trochę sporo jak na 31 tydzień. Tym bardziej że ja od początku ciąży przytyłam 6kg. Wczoraj zamówiłam wózek Baby Design Lupo Comfort z fotelikiem Maxi Cosi. Zależało mi na pompowanych kołach z porządnymi amortyzatorami, łatwym wypinaniu gondoli i fotelika, lekkim prowadzeniu, powiększanej budce i pojemnym koszu. Gdy go kupowałam, sprzedawca stwierdził że wreszcie trafił się ktoś kto patrzy na jakość i funkcjonalność a nie tylko design, więc utwierdził mnie w swoim wyborze. Już się nie mogę doczekać jak przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 31t2d
Ciezarowka, moj Synek tez w 31 tygodniu wazył tyle, a nawet wiecej, a lekarz nic nie mowil, wiec chyba jest ok :) Tyje w oczach, zaczynam wygladac strasznie, twarz jakas zmieniona, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarówka88
Mój lekarz stwierdził że to sporo za dużo jak na ten tydzień, ale i tak lepiej niż jakby miał niedowagę. Boję się tylko czy dam urodzić naturalnie a bardzo mi na tym zależy. Gość 1003 może woda ci się zbiera, w szpitalu mówili żeby pić herbatkę z pokrzywy (można dolewać 100% soku żurawinowego), ale nigdy nie piłam więc nie wiem czy skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są dane szacunkowe więc chyba się nie ma czym martwić :-) a nawet jeśli waży 1800 to nie jest sporo za dużo, bo 31tydzien to waga ok 1600 ;-) jest ok! MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003 31t2d
Dokladnie, tez mysle, ze taka waga jest ok i sie nia ciesze :) Tez sie nad tym zastanawiam, czy dam rade urodzic sama, a ostatnie usg mam 22.09 i pozniej pewnie nie dostane skierowania... Chyba zrobie prywatnie juz pod koniec ciazy zeby przekonac sie, bo w rodzinie partnera dzieci sa wyjatkowo duze (rok temu bratanek 60 cm)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza233
Co prawda termin mam na wrzesień a nie listopad, ale potrzebuje porady mamy która już rodziła bo bardzo sie denerwuję. Jestem w 39 tyg. to moja pierwsza ciaża ( termin pierwszy mam na 7.09. A drugi z USG na 17.09.). 6 dni temu wypadł mi czop ( bez krwi, przezroczysty, galaretkowaty ),4 dni temu w nocy dostałam bóli jak na miesiaczke, po skorzystaniu z toalety zobaczylam ze troche krwawie. Uspokoilam sie rano kiedy zobaczylam ze juz tylko plamie, ale zadzwonilam do szpitala. Pani przez telefon powiedziala, ze to rozpoczecie porodu ale zbyt wczesne zebym przyjezdzala. Jesli wiecej zaczne krwawic lub odejda mi wody, nie bede czula ruchow dziecka lub pojawia sie regularne skurcze to mam przyjechac do szpitala ( mieszkam w UK). I tak do dzis mam plamienie podbarwione krwia ( jasno rożowe) lub z nitkami krwi. Ale dziś jak obudziłam sie w nocy znów miałam upławy tym razem innego koloru takie jakby brudne zółto/brązowe i dodatkowo jasno czerwona krew. Mały sie rusza, mniej ale rusza się a ja czuję się zmęczona i nie wiem czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuza moze lepiej jedz do szpitala u mnie tak wygladalo jak zaczely odchodzic wody plodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBella
Zuza, ja w pierwszej ciąży mialam takie uplawy podbarwione krwią przez dwa dni, trzeciego zaczęły sie skurcze i urodziłam. Wydaje mi sie, że to objaw zbliżającego się porodu, ale lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza233
Ja też zastanawiam się czy może wody mi sie nie sączą, bo od nocy caly czas plamie tylko że nie mam bólow ani skórczy. Co chwila do toalety chodze bo mam taki ucisk i cały czas uczucie mokra. Tylko, że tu w UK jest gorzej bo do szpitala przyjmuja jak jest 5 cm rozwarcia. Poczekam jeszcze trochę i znów zadzwonie do nich. Jestem pierwszy raz w ciazy i martwię się, zmeczona juz jestem ta sytuacja :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Zuza, ja bym pojechała do szpitala, nie czekała az krwawienie się rozkręci. Nie ma co ryzykować... Jak sie czujecie dziś Mamusie? Ja fatalnie, co chwila jest mi słabo, nawet nad obiadem zasłabłam. Ciśnienie 92/54, czuje jakbym miala cegłę na klatce piersiowej... Wypiłam rano kawę, później kilka łyków drugiej, ale nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mamusie czy ktoras z Was miala cesarskie ciecie ? I koglaby to oposac w kilku zdaniach ? Powiedzcie mi czy brzuch po cc jest bardzo sflaczaly ? Jak dlugo dochodzi do siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćff basia
Dziewczyny jak się czujecie? U nas okropna pogoda, brak energii, szkoła się zaczęła u córci, syn do przedszkola a mi się nic nie chcę. Mały kopię mnie tak po pępku że mam wrażenie że kiedyś przez ten pępek wyjdzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×