Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Niestety, nie ma sie co oszukiwac, mleko modyfikowane jest trawione dluzej, dlatego dzieci na piersi jedza czesciej i to jest fakt. A mi zalezy na kilku godzinach snu, bo nie mam siły zajmowac sie dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Lucynko, ledwo wróciliśmy z przedszkola i to się stało, biegal, wpadł w wózek i tak niefortunnie upadł. Ale w miarę dzielny:-) Lucynko łącze się z Tobą w bólu bo Ali ma całe oczko przekrwione:-( widze mały krwiaczek więc ewidentnie naczynko poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
Dziewczyny czy jak Wasze maluszki w nocy tak długo śpią to nie zmieniacie pampersa do rana? Czy zmieniacie co iles godzin? U mnie mały np teraz w nocy budził sie z 5 razy. I za kazdym razem pampers do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Nie zmieniam jak śpi, wcale rano nie jest nabity,:-) tylko troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jedną zmianę zwykle, chyba ze tak sie prezy i wygina ze sie przesika bokiem, czasem zmieniamy 3 razy razem z calym ubraniem :) Na szczescie takie hardkorowe noce sa rzadkie. To mm nie daje efektu dluzszego spania, ale Jaśko przywitał mnie z rana kupą :) Robil w niedziele, wiec cos chyba wraca do normalnosci. Moze to zasluga tego mleka? Wiem ze to glupie, cieszyc sie z tego, ale ta ulga na jego twarzy to cos pieknego, a ile mozna wkladac czopkow. Wiec ciesze sie z kupy- SWIAT STANAŁ NA GŁOWIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Gość 1003 nie chce nic sugerować ale może jak zaczniesz rozszerzać dietę to może warto wziąć pod uwagę kleik kukurydziany:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiur czy mogłabyś opisać w jaki sposób przygotowywujesz marchewkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Pierwsza marchewkę z racji tego że dostałam paczkę z bobovity dostał ze słoiczka :-) kolejna już sama robiłam, ugotowałam marchewkę w wodzie zblendowalam i przetarlam przez sitko żeby jakieś kawałki nie zostały :-) mały dostał już nawet kaszkę i jabłuszko (tarte na szklanej tarce) :-) kupy robi bez problemu jest spokojny :-) a jak widzi łyżeczkę z jedzonkiem to już sam ładnie buzię otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
A co do zmiany pampersa to roznie :-) raz zmieniam albo śpi od 20do 7-8 rana w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasia a ile dokładnie ma tygodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
W czwartek będzie miał 17tyg a w piątek 4msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiu a o której mniej wieej dajesz mu posiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Staram się mu podawać max do 16 np teraz prawie pije mm( nie wyrobiłam z czasem...mąż śpi po nocce a Kuba po wczorajszych urodzinach u kolegi chory) więc "konkrety" będą następnym posiłkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasia ja mam takie pytanko, karmisz go w krzesełku do karmienia? Widziałam takie fajne z wkładką od 4miesiaca i zastanawiam się nad zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Wiesz co dla mnie to są zbędne gadżety (przy Kubie się nie sprawdził i gdzieś to trzeba trzymać) kładę Adama na dużą poduchę w pozycji półleżącej i dawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
No z tym brakiem miejsca to prawda:-) niby mam dosyć duże mieszkanie ale wszędzie zabawki i inne pierdoły;-) marzy mi się domek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Kochana ja mieszkam w domu co prawda piętro zajmuje mama ale miejsca i tak brakuje :-) gdzie nie zajrzysz czy do piwnicy na parter półpiętro czy piętro to tam sa albo zabawki albo rowery przetwory i cała masa innych rzeczy :-) śmiałam się ostatnio że jak postawimy kolejne 2 garaże to i tak zostaną opanowane przez rzeczy dzieci :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasiu masz całkowitą rację:-) a najwięcej miejsca to chyba dzieciaki w naszych sercach zajmują:-) A ja jestem załamana, moja waga poszła w górę:o ciągle jestem głodna. Staram się nie przekraczać 2000 kcal ale z ręką na sercu średnio mi to wychodzi:-( A u was dzięwczyny już waga z przed ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
U mnie waga była niższa niż przed ciążą a teraz tak jak przed :-( za dużo imprez (tak sobie to tłumacze) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi po porodzie zostaly dwa i nadal dwa na plysie chodze nawet na silownie i noe moge tego zrzucic!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie dzieci na piersi jedzą częściej, bo zjadają mniejsze porcje. A to, że mm może nieco dłużej się trawi, nie ma raczej aż takiego wpływu. Karmię z laktatora i widzę jak to mleko mozolnie leci. Tak, dziecko z pewnością lepiej ssie, ale w piersi mleka dużo więcej nie będzie. Jak się ściągnie to, co się uzbierało od ostatniego karmienia/ pobierania (u mnie jest to jakieś 60-80 ml po 4 h), to dalej leci marnie - w moim przypadku jakieś 10-15 ml z jednej piersi na 10 min. Karmię małą tym co ściągnę i je około 6 razy na dobę, czasami 5, czasami 8 - zjada łącznie 700-800 ml. I pomimo tego, że mleko wyłącznie z piersi to np. wczoraj poszła spać o 20, wstała na jedzenie o 2.30 i później spała do 7 rano. Do tej pory były jedynie 4 nocki zupełnie bez pobudki, gdzie spała z 10 h ciągiem. Niestety ja nie pośpię, bo ściągam regularnie co 4 h i schodzi mi na tym z 1,5 h łącznie z myciem laktatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
i86 dziś cześć:-) ile ma Twój maluszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Mój jest wyłącznie na piersi i nigdy nie było więcej niż 1 pobudka. Od dawna przesypia nocki (8-10 godzin) Moje starsze dzieci były na mm a jadły w nocy co trzy godziny. Myślę że tu nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, nie ma reguły, jak mowi Basia. Ja z laktatorem sie nie lubie, jak podawałam odciagniete nie widzialam roznicy, choc rzeczywoscie robiłam to w ciagu dnia, ale i tak karmiłam z jednakowa czestotliwoscia. Wlasnie wrociłam od fryzjera (wow, wreszcie!) i kolejna osoba potwierdziła, dwojka dzieci, te same warunki, oboje kp i to długie, po 2,5 roku, corka pobudki jak moj, co chwila, nie umiala sie zajac soba, ciagle na rekach, w domu totalny chaos, a syn spał od 21 do 8 praktycznie od poczatku i w dzien drzemka 3h o jednej porze. Ja z tym mm to juz po prostu nie mialam lepszego pomysłu, pewnie zrezygnuje szybko (choc te kupy regularne pewnie sa jego wynikiem), licze ze po chrzcie sie uspokoi ;) Tak twierdzi rodzina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam sobie ostatnio książkę Bobas Lubi Wybór, odnośnie karmienia metodą BLW i we wstępie napisane jest w niej, że dietę powinno się rozszerzać po 6 miesiącu, niezależnie czy to mm czy mleko z piersi: "Kiedy w 1994 roku brytyjskie Ministerstwo Zdrowia zmieniło minimalny zalecany wiek podawania stałych pokarmów z trzech miesięcy na cztery, jednocześnie wprowadzono przepisy, które zapobiegały sugerowaniu przez producentów żywności dla niemowląt, że może być ona podawana wcześniej. Kiedy w 2003 roku podniesiono minimalny wiek rozszerzania diety z czterech na sześć miesięcy, nie towarzyszyła temu odpowiednia zmiana prawna. Dlatego też producenci żywności dla niemowląt mają wolną rękę w promowaniu swoich produktów jako odpowiednich dla dzieci od czwartego miesiąca życia. W rezultacie wielu rodziców czuje się zagubionych - nie wiedzą, że oficjalna rekomendacja zmieniła się, a nawet jeśli o tym wiedzą, nie zdają sobie sprawy, jak istotne jest podawanie młodszym niemowlętom wyłącznie mleka matki czy mleka modyfikowanego. Więc dalej kupują jedzenie w słoiczkach niemowlętom na to za małym." W skrócie podaję dlaczego wg ww. książki od szóstego miesiąca mm i mleko z piersi: - pokarmy stałe mają mniej wartości odżywczych, a z uwagi na to, że dzieci mało jedzą, muszą mieć jak najbardziej odżywczy pokarm; - układ pokarmowy niemowlęcia nie przyswaja wszystkiego ze stałych pokarmów; - dzieci, które wcześniej dostają pokarmy stałe są narażone na infekcje, większe zagrożenie alergiami z powodu niedojrzałości układu immunologicznego; Ogólnie brzmi to dla mnie sensownie, z uwagi na to, że mm do 6 miesiąca jest wystarczająco odżywcze, więc dlaczego niby wprowadzać stałe pokarmy, a przy tym z piersi nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała skończy 16 tygodni w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to wszystko po to by zareklamować książkę?! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Książki nie reklamuję, nawet nie przeczytałam jej w całości. Napisałam tytuł, żeby nie było, że wymyślam sobie sama takie rewelacje. Serio ktoś myśli, że wydawca książki sprzed 6 lat chodzi po forach i pisze takie posty? Rozumiem jeszcze, jakby jakaś księgarnia linki wklejała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Gość 1003 nic się nie stanie jak Jaś zje raz na dobę mm. Myśle że może nawet większą porcję;-) Ty wypoczniesz a i dziecko wyspane jest łatwiejsze w obsłudze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i86- podziwiam mamy kpi, mam kolezanke ktora karmi coreczke odciagnietym mlekiem, wymaga to wiele cierpliwosci i samozaparcia, ale chyba to nie dla mnie. Na pewno nie teraz, gdy i tak mało sypiam. Co do BLW polecam bloga Szpinak robi ble, czy jakos tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×