Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Chyba ważniejsza jest długość trwania fazy lutealnej i nigdy nie wiadomo kiedy było zapłodnienie i zagnieżdżenie. Można sobie gdybać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferka123
Hej, ja jestem trochę przerażona. Może troll wie więcej :) Od 7 miesięcy brałam metforminę na PCOS, nie mam ani cukrzycy ani otyłości. W internecie czytała, że meta brana do końca pierwsze trymestru zmniejsza ryzyko poronienia, które u mnie jest wyższe, niż u zdrowych kobiet, ze względu na te całe PCOS. Ale niestety lekarz, położna, lekarze po drugiej stronie słuchawki, ginekolog kazali mi odstawić natychmiast. I dzisiaj rano wzięłam po raz ostatni metę. I tak bardzo się boję, że takie gwałtowne odstawienie zabije tego maluszka :( Jestem w 7 tygodniu ciąży. Czy ufać lekarzom i się nie stresować niepotrzebnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Miałam co czytać. ;) przy niektórych az uśmiech sie pojawił. SzmaragdowyKamyk witamy. ja jestem z 26 czerwca :) Lissaaa ale super. !Tez juz chciałabym być po USG . moze w końcu bym sie uspokoił trochę. Bett ja w tamtym roku miałam taka sytuacje ze owulacja przesunela mi sie aż o dwa tygodnie . i taki był deficyt. W momencie gdzie powinnam dostać miesiaczke dopiero była owulacja i wtedy zaszlam w ciążę. Nie skończyło sie to niestety szczęśliwie ale to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cyferka odstaw leki. Wszystkie leki mające na celu stymulować jajniki do regularnej owulacji przeczą w ciąży. Tłumacze: aby była owulacja należy sztucznie podnieś pewna grupę hormonów natomiast w momencie gdy jest ciąża dokładnie ta sama grupa musi być uśpiona bo jak sama wiesz za pewne owulacja na czas ciąży się blokuje. Gorzej jest brać to niż tabletki anty w ciąży zarówno jedno jak idrugie powinno się odstawić bo ciąża rządzi się swoimi prawami i hormonami. A gdyby z ciąża miało być cis nie tak to i tak lekarz zastosuje inny lek nie ten na pewno. Powiem ci tak to ze tego typu leki chronią przed poronieniem jest to bujda na resorach. Masz taka sama szanse poronic jak każda inna na tym etapie. Ciąża przy twoim schorzeniu nie różni się niczym innym inalezy ja traktować normalnie. Twoja choroba zwiększa szanse na ciąże pozamaciczna ale skoro masz sprawdzone Żr maciczna to już Ok. Reszta postępowania jak przy zdrowej. Możesz ewentualnie rozważyć przyjęcie luteiny lub duphastum ale jeśli nie ma plamiec tętno i pęcherzyk zultkowy są to bym dała spokój. Moja odpowiedz do Ciebie została znaleziona na google jak sugerowała Megulka czemu nie odpowiedziałaś? Nie umiesz szperać po necie? Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie można określić jednoznacznie wartości bety. Ale przy regularnych cyklach 28 dniowych przy normalnej długości fazy lutealnej i owulacji mniej więcej w połowie to beta powinna być w przedziale od 100 do max 500 za wysoka tez złe tak wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trollu dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też do Trolla :) przepraszam za zwrot, ale nie znam Twojego imienia... Jestem majówką, ale podczytuje Was. Nigdy nie wierzyłam w to, że plemniki mogą w kobiecie przeżyć kilka dni i teraz moja sytuacja. Ostatni stosunek sexualny ;) 10tego! Owulacją wg. testu owulacyjnego 14tego! Ok, jestem skłonna w to uwierzyć, ale na każdym usg okazuje się, że jeszcze dwa, trzy dni dalej. Wskazuje na to i termin i wielkość i wszystko. Jak to możliwe? Czyli do zapłodnienia doszło jeszcze dwa dni później niż sądzimy? Ile te plemniki są w stanie czekać w kobiecie? Dla mnie to szok. Byłam pewna, że z tego akurat cyklu nic nie będzie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś sadzono ze plemniki mogą żyć max 4 dni obecnie udowodnione ze są w stanie żyć 7 anawet i 8 dni. Co do testów owulacyjnych. Test uważa się zapozytuwnt jeśli kreska t jest taka sama lub mocniejsza niż c. Test pokazuje ci szczyt wysokości hormonu odpowiedzialnego za owulacje czyli uznaje się ze pi pozytywnym teście owulacja nastąpi w przeciągu 24 godz ale jeśli kobieta ma duża płodność to stężenie hormonu jest wysokie kulka dni przed owulacja nawet 3. Z tad mogą być te różnice dniowe o których piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzmaragdowyKamyk
Słuchajcie. Mam pytanko. Ostatnia @ miałam 20 września. Kiedy najlepiej udać sie do lekarza? Z kalendarzyka wychodzi 4t3d. W pierwszej ciąży polecialam za szybko i tylko aie stresowalam bo nic nie bylo widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Radze poczekac 2 tygodnie. Ja tez polecialam za szybko i musze czekac. Dzisiejszy dzien to meka. Mdlosci, mdlosci, mdlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilutka
Cześć. Miło mi dołączyć do grona czerwcówek 2018. Jestem już po pierwszej wizycie u gin. Aktualnie kończę 8 tc,termin 4 czerwiec. To moja druga ciąża,mam syna,w lutym skończy 9 lat.. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Witamy Emilutka. :) Ewelina u mnie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilutka
Apropos dolegliwości... W pierwszej ciąży prócz niechęci do mięsa i wędlin przez pierwsze 4 m-ce nie dolegało mi nic...całą ciąże tryskałam energią,pracowałam prawie do końca... Teraz...od 6 tyg jestem na zwolnieniu lekarskim...niektóre dni są koszmarne...ciągle mi niedobrze,jakby jedzenie tkwiło w połowie drogi do żołądka,do tego potworna zgaga,nic nie mogę jeść,zmuszam się,nic mi nie smakuje,nie toleruję mięsa,kiedy otwieram lodówkę od razu bierze mnie na wymioty,czuję głód,ale boję się jeść bo potem strasznie mi się odbija,mam wrażenie,że wszystko śmierdzi... Normalnie chwilami płakać mi się chce...ale mam nadzieję,że niedługo to minie...i że tym razem będzie to córeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emilutka a ja myślałam ze masz nadzieje ze i tym razem dziecko będzie zdrowe. Ty chcesz dziecko czy lalkę do wiązania różowych kokard ibchwalenia się zdjęciami dziecka na Facebook? Tyle ludzi nie może mieć dzieci albo rodzą chore albo poraniaja a ona chce córkę kit ze zdrowiem. Żal dupę ściska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilutka
Będzie zdrowe...tylko tak myślę bo zamartwianie się niczego dobrego nie wnosi... Źle zinterpretowałaś mój wpis... A profilu na facebooku nie posiadam,mam negatywne zdanie nt portali społecznościowych... Eh...nic tu po mnie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Też nie mam fb :) myślałam, że będę w tym odosobniona! :P Dziewczyny najważniejszego wczoraj nie napisałam. Cieszę się, że dziecko w macicy było jedno! Tym razem nie będą to bliźniaki :P bo chyba nie może się nagle na następnej wizycie okazać, że jednak dwa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jeśli będą ,,jednojajowe” do około 10tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferka123
Trollu dziękuję za odpowiedź. Odstawilam metę, mam nadzieję, że będzie happy end :) W czerwcu 2018 :D Ja dziewczyny nie mogę myć zębow rano, po śniadaniu. Wszystko zwracam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja jestem po teście, ale lekarza mam dopiero 2 listopada :) z wszystkich kalendarzy termin wychodzi mi na koniec czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niegośc to twoja pierwsza ciąża ? ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isula
Hej, dolaczam do Waszej grupy ;) to moja 3 ciąża, druga niestety się nie udała. Jestem po wizycie u lekarza, na razie wszystko wygląda dobrze;) kolejna wizyta dopiero w połowie listopada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niegość robiłaś już beta hcg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niegość a jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaEwelina
Kobietki, jak jest z seksem? Do tej pory u mnie abstynencja. Lekarz powiedzial zeby sie wstrzymac... ale ile czasu? Do konca trzeciego miesiaca? Jakby wystapilo jakies ewentualne wspolzycie, to w najgorszyk wypadku moge poronic? Tylko blagam bez komentarzy ze niedojrzala na ciaze jestem, skoro bez seksu nie moge wytrzymac. Heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×