Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćNati

Komuś kawki,herbatki?

Polecane posty

Gość gość
juz rozladamy nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mow za siebie, w liczbie pojedynczej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie dziwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znaczy masz na myśli że cuda? aż tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rosolekpowolutku SLOW FOOD Rosół z uda kurczaka powolutku: Składniki na 4 osoby: 1 - jedno duże lub dwa małe uda kurczaka (200-300g) 2 - 1 litr wody 3 - 1 płaska łyżka soli (więcej na własną odpowiedzialność) 4 - 2 łyżeczki świeżo zmielonego czarnego pieprzu 5 - kilka listków lubczyka (można zastąpić liśćmi selera i paroma kroplami maggi) 6 - trzy "kciuki" świeżego imbiru (ok. 100g) pokrajane w 1mm listki rażem ze skórką, jeśli czysta 7 - 150 g selera czyli dwa grube plastry 8 - 2 średnie pietruszki oskrobane 9 - 2 średnie marchewki oskrobane 10 - mała cebulka lekko przypalona w mikrofalówce (nakryta szklanką 2 min na 750W) lub na gazie 11 - 1 mały ząbek czosnku a jak ktoś nie lubi to musi lubić kminek mielony 12 - zielona pietruszka 13 - kilka kropli oleju sezamowego Przygotowanie: Faza 1: Składniki 1-6 razem do gara, podgrzać szybko do 65C, nakryć i 3 godziny dalej męczyć w 60-70C. Faza 2: Po 3 godzinach mięso powinno dać się oddzielić od kości. Ale jeszcze tego nie robić tylko zdjąć skórę z udek (moje kotki czasami ją zjadają) i resztę wrzucić z powrotem do gara. Dorzucić również składniki 7-11 i gotować następne 2-3 godziny. Faza 3: I tu jesteśmy niemal na końcu gotowania. Wyławiamy warzywa i mięso. Wyrzucamy kości, kroimy to wszystko tak drobno jak lubimy ale żeby mieściło się na łyżce a najlepiej w podłużne wąskie niteczki przypominające makaron. Wrzucamy posiekaną zieloną pietruszkę, wpuszczamy parę kropli oleju sezamowego, nastawiamy kuchnię na "turbo" na 1-2 minuty i gotowe. Podajemy z makaronem lub ryżem albo kostkami tofu lub też całkiem bez niczego. Niektórzy lubią ten rosół z bagietką czosnkową z piekarnika lub toastera. Inne wersje: Chińska: Wymoczone wcześniej grzybki Mu-Er lub S**take (garść) pokrojone we wstążki jak makaron dodajemy w fazie 2. Kilka kropli jasnego sosu sojowego i szczypta kminu rzymskiego podkreśla smak grzybów. Rezygnujemy albo z czosnku albo z imbiru (tak mówią Chińczycy ale ja tak nie umiem). Hinduska: 1 łyżeczka mielonej kurkumy, łyżeczka musztardy, pół startej gałki muszkatołowej i parę łyżek zielonego pieprzu świeżego lub kiszonego dodajemy w fazie 2. Wietnamska: W pierwszej fazie dajemy jedną gwiazdę anyżu. W fazie 3. zastępujemy pietruszkę świeżym koleandrem (koriander).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki za pare literowek.;) i brakujaca spacje ;) Dodam jeszcze, ze takie rosolki ze swiezym imbirem sa swietne na "przeziebienia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako, ze mieszkasz w Niemczech to podziekuje Ci po niemiecku! :-) :-) Danke schön, meine Liebe! Das ist sehr nett, damit habe ich nicht gerechnet ! Einen schönen Abend noch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, że Ci się chciało napisać. Na pewno też spróbuję tych przepisów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sie postaralas!!!!!!! tyle pisania :-) Dziekujemy Ci kochana! I bedziemy gotowac, jesien idzie to sie przepis napewno przyda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Recze za rosolki jako antyprzeziebieniowce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aber bitte, bitte! Swiezy imbir przechowuje w zamrazarce w woreczku foliowym, zawsze jest do herbaty czy rosolku. ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie mozna w lodowce??? Dlaczego w zamrazarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie to zalezy od zuzycia. Dluzsze przechowywanie w lodowce powoduje, ze imbir wysycha i w koncu plesnieje. Ja mam przepastna lodowke ;) i wole zapakowac ingwer do zamrazarki, zeby o nim nie zapomniec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*hahaha imbir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam imbir stosuję do czegoś innego.Ostra zabawa a jak rozgrzewa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swiezy czy suszony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W proszku.Każe swojemu M posypać na główkę k***ska i patrzę jak się dla mnie trzepie.Błaga o orgazm.Lubię na to patrzeć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że dzisiaj to dla mnie też zrobi,ale będzie odlotowooooo.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrzuc fote kootaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra nuta, bledny podaj jakas fajowa historie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no nie mam nic przeciwko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to podaj cos na dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Rumpel Stilckin caly czas aktywny jak widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj gość wczoraj gość wczoraj wypad na erotyczny, nie zasmiecac tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co, chyba jakaś herbatka? Bądź kawa, co kto lubi:) Słońce takie piękne dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie nie tak pieknie, ale herbatka zaraz bedzie. milego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×