Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość K

Grzech Fatmagül 7

Polecane posty

/c.d./ U Yasaranów .... Resat opiekun rodzinnego spokoju zapewnia żonę, że będzie miała zapewnione wszelkie wygody i pomoc, nawet w domowej siłowni ... (A czy mogło być inaczej, to chyba oczywiste!!!! ) .... To miłe, że Resat zaangażował się i znalazł chwilkę dla żony, bo przez pół dnia rozmawiał z Mustfą ;) ;) ... Erdogan też liczy się z rodziną ... Z uprzejmością pasującą do jego wrednego charakteru oznajmił Resatowi -"Tej nocy na mnie nie czekaj" .... Wujek Resat chyba nie zrozumiał młodzieżowej nowomowy niedojrzałego bratanka, bo bardzo się zdenerwował ... Zaczął żałować, że nie oddał ich w ręce policji, już by mieli rok odsiadki za sobą! .. (Trudno przeszłości nie zmieni, ale przyszłość leży w jego pazernych łapach, więc może jeszcze nas zadziwi Resat siwy! ;) ) ... Oto rada Hilmiye dla syna Erdogana zamierzającego znów się nachlać -"Nie pij dużo i nie wracaj późno" ... Ha ha ha !!! ... Jeszcze powinna dać mu kieszonkowe i powiedzieć -Nie wydaj tego na cukierki!!!! ... Idiotka, nie matka!!!! ... Syn jest tego dobrym przykładem!!!! ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ W szpitalu .... Fatmagul oprócz pomocy Mukaddes pomaga też drugiej mamie na oddziale :) ... Widać, że jest samotna, chyba nawet nikt jej nie odwiedził ..... Mukaddes nawet nie wie, jakie ma szczęście ... A Fatmagul też ma szczęście, bo przyszedł Kerim :) :) ... Przyniósł jej obiad i deser :) :) ... Zachwyt Fatmagul nad Elif wywołuje we Kerimie uśmiech :) ... Ten uroczy widok może budzić w nim piękne myśli o ich rodzinie ... Fatmagul na pewno będzie czułą, kochającą, oddaną mamą :) :) :) ... Dla Kerima rozstanie z nią na klika godzin, trwało jak parę lat :) ..... Tak bardzo przyzwyczaił się do mieszkania razem z nią przez krótkie dwa dni ... Krótkie dwa dnia, ale pełne pięknych wspomnień, i tylko o tych będą pamiętać :) ;) ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ W willi .... Meryem zbierając pranie na balkonie mogła zobaczyć moment pożegnania Kadira z jego przyjaciółką .... Ze smutkiem patrzyła, jak Kadir wysiadał z jej samochodu ... Dodatkowych zmartwień przysparza Murat .... Chce spać w kołysce Elif, krzyczy, nikogo się nie słucha .... Meryem nie che rozmawiać z Kadirem .... Jest zawiedziona, że jej nie dostrzega ... Być może tak czuje, bo dużo ze sobą rozmawiali, dobrze się rozumieją, a jednak on spotyka się z inną ... To nic, że jest dawną przyjaciółką, Meryem i tak jest o nią zazdrosna ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ U Yasaranów .... Doktor Nil nie będzie przychodzić do Perihan na wizyty kontrolne, już znalazła zastępstwo ... Zrozumiała mądra dziewczyna, że wizyty w domu, w którym mieszka Erdogan, należy wykreślić z grafiku pracy !!! ... A to niespodzianka!!! ... Erdogan jeszcze trzeźwy???!!! ... Do tego jest jeszcze w domu????!!! .. Czegoś takiego nikt się po nim nie spodziewał!!! ... Zaczekał na Nil, żeby jej uświadomić, że śledzi każdy jej ruch!!! ... (Faktycznie jest się czym chwalić!!! :O ) ... I oczywiście zapewnia ją. że Fatamgul kłamie i niedługo sama to powie! ... Nil słusznie obawia się tego psychola!!!! ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ W szpitalu .... Jest późno, a Kerim jeszcze nie wyszedł ze szpitala ... Niestety nie może tam nocować ;) ;) ... Trudno się tak po prostu pożegnać i wrócić do domu, w którym jej nie zobaczy :) :) ... Zobaczą się przecież jutro :) :) ... Mukaddes nie byłaby sobą, gdyby nie patrzyła przez uchylone drzwi z nieukrywaną ciekawością co dzieje się na korytarzu!!!! ... Prawie z łóżka nie spadnie, ale to nic, musi wszystko wiedzieć!!!!! ... Za mało było jej emocji w ciągu dnia, to przed snem musi się doładować!!!! ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ Fatamgul jest na terpii ... Fatmagul - "Najpierw bardzo dobrze się poczułam w tym domu. Pomyślałam, że pokonam wszystkie lęki. Czułam się bezpieczna, bo obok był Kerim" ... Terapeutka -"Wtedy w nocy, gdy pił alkohol, przestraszyłaś się go" ... Fatmagul -"Tak. Bałam się, że może znowu to zrobić. Pamiętam go pachnącego alkoholem. Jak to sobie przypominam, zaraz mam mdłości. Dlatego zamknęłam drzwi do pokoju. Ale potem zrobiło mi się wstyd, bo i on to zrozumiał."... Terapeutka -"To dlatego starłaś się zbliżyć do niego następnego dnia? Zrozumiałaś, że Ci na nim zależy, nawet pozwoliłaś mu się pocałować. To wszystko z powodu poczucia winy?" ... Fatamgul -"Ja na prawdę kocham Kerima. Chcę żebyśmy byli jak mąż i żona. Niczego sobie nie przypominam. Mówię sobie Kerim, człowiek którego kochasz, a to tamci. Ale oni jakby mówili, jesteśmy tutaj i nie usuniemy się z Twojego życia. Pamiętam o nich nawet wtedy, gdy jestem szczęśliwa." ... Terapeutka -"W tym śnie jest także Kerim? " ... Fatmagul -"Tak." .. Terapeutka -Porozmawiajmy o dziecku. Macie nowego członka rodziny." ... Fatmagul -"Tak. Kiedy się o niej dowiedziałam zapomniałam o wszystkim, dom jakby się rozjaśnił. Takie małe dziecko, a daje tyle szczęścia. Nawet nie potrafię się gniewać na Mukaddes. Nie zwracam uwagi na jej kaprysy. Kiedy biorę małą na ręce wdycham jej zapach i złość mija. Pragnę, żeby zawsze tak było." ... Terapeutka -"Pomyśl jak się będziesz cieszyć, kiedy będziesz miała własne" ... Fatmagul -"Kto wie. W prawdzie wychowałam Murata, ale sama byłam jeszcze dzieckiem. Ciekawe co to znaczy być matką? Co to za uczucie mieć własne dziecko? Może kiedyś i ja będę je miała." .... Terapeutka -"Ale to będzie też dziecko Kerima" ... Fatmagul -"Tak. Chciałbym mieć dziecko z Kerimem" ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ W restauracji ... Kerim martwi się, że Fatmagul poszła sama na terapię ... Nikt inny nie miał czasu, o jemu nie chciała przeszkadzać ... Do tego nie może dodzwonić się do niej, być może jest jeszcze na terapii ... Tak. Fatmagul była jeszcze na terapii, ale już ubierała się do wyjścia ... Na kolejne spotkanie przyjdzie z Kerimem .... Teraz spokojna chce wrócić do domu .... Niestety tak się chyba nie stanie, bo łachudra Erdogan planuje na noż zasadzkę!!!!! .... Czekał niedaleko gabinetu terapeutki i zamierza iść za nią!!! ...( Oby wpadł jakąś dziurę w drodze i tam został!!!! ) ... /c.d.n./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/c.d./ Tym razem telefon od Kadira nie cieszy Meryem ... Dość oschle traktuje go w rozmowie telefonicznej, bez entuzjazmu odpowiada na jego pytania ;) ... Kerim niby nie słucha, udaje że nie wie o co chodzi, ale wyczytał z zachowania cioci zazdrość o wyjazd Kadira z przyjaciółmi ;) ... Nareszcie dodzwoniła Fatmagul ... Wraca już do domu, jest zadowolona z sesji ... Po krótkiej rozmowie z Kerimem, na Fatmagul czekało bardzo niemiłe spotkanie ... Chyba z kanału kanalizacyjnego wypełzł ten podły gad Erdogan!!!!! ... Miał czelność zawołać Fatmagul po imieniu!!!! ..... Z uśmieszkiem podłego zadowolenia patrzył na Fatmagul w tunelu, którym przechodziła :( :( :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę na chwilę zniknąć. Dziś geografia na mnie czeka ;) > Elfiku :) Jak smakowały Ci cukierki?! Mój ostatnio przysmak wielki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO - dziękuję za Twój trud! Streszczenie jest cud, miód! I malina! ;-) Niesamowita z Ciebie dziewczyna! ;-) M. PS. Ależ te odcinki lecą! Już nadeszła akcja z "zamachem" na Erdogana. Zamachem łopatą... Jaki obiekt, tak zamach! ;-) ;-) ;-) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KO, ja też Ci dziękuję za Twój trud :). Piękny początek a potem świetny fragment o spotkaniu Resata z Mustafą :D. „... Mustafa jeszcze nie załapał z jakiego przedstawienia uciekł Resat! .... Ale nie jest źle, Mustafa chyba już łapie, bo w tej zbrodni brał też udział Selim! ... Resat ma już gotową odpowiedź, bo tamtej nocy, to przecież były tylko przepychanki w piasku małych dzieci -"To Erdogan zaczął. To on ich do tego namówił. To on zniszczył Fatmagul. Ciebie i nas wszystkich" ...” Piękne, dowcipne streszczenie a najważniejsze rozmowy zacytowałaś. KO, czy liczyłaś kiedyś ile stron mają Twoje trzy książki GF, KPA i BBO ? Ta ostatnia już skończona. Do GF i KPA jeszcze sporo dodasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GF KO ;) Dzięki Tobie codziennie uśmiecham się do laptopa ;). Udziela mi się Twój dobry humor ;). Dziękuję za świetne streszczenie. >” Romantyczny widok nad brzegiem Bosforu zakłócił widok dwóch typów na ciemno ubranych, równie dobrze popapranych!!! .... (A ten matoł montażysta nadał ma tam pracę????!!!!!)” >”No nie mogę!!! Psuć taki piękny widok!!!! Mogli przecież spotkać się przy śmietniku !!!!!” >” Widziałam już niedawno jego odwagę, pewność siebie, nieustraszony wzrok i pewny krok, gdy szedł zapytać o nowy paszport!!!!” No i jak się tu nie śmiać? Zawsze z ogromnym zainteresowaniem i już z całkowitą powagą oglądam, a później czytam te fragmenty, w których Fatmagul mówi podczas terapii. To kopalnia wiedzy o tym, co myśli i czuje Fatmagul. Dzięki za wszystkie cytaty ;) ;) ;). >> Michałki? Już ich nie ma ;), no i dobrze. Nie będą kusiły :). Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. ! Ty już wiesz co! ;) > A ja nie wiem, co napisać! Hmmm... Pustka w myślach. Czyli źle! Tak, nie da rozmawiać się! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądając tureckie filmy mamy okazję poznawać ich różne zwyczaje. Kiedy pierwszy raz widziałam Mukę po porodzie z tą różową wstążką na głowie wywołało to u mnie pobłażliwy uśmiech. Pomyślałam, że to jej taki trochę dziecinny pomysł. Jednak i Hacer też miała wstążkę na głowie. Później widziałam to jeszcze w innych filmach. Podoba mi się pomysł Turków, aby po urodzeniu się młodszego dziecka, obdarować starsze dziecko zabawkami czy innymi prezentami w imieniu noworodka. Starsze dziecko wtedy przychylniej przyjmie kolejnego członka rodziny i nie będzie tak zazdrosne. E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
M :) Uśmiałam się, cyt." Jaki obiekt, taki zamach" - dobre ;) ;). Erdogan tylko zasłużył na łopatę ;). E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu :) Dziękuję! Cieszę się, że przypadł Ci do gustu ten fragment. Przecież nie mogłam tych dwóch zostawić ot tak, bez odpowiedniej oprawy :D I jak się w tło wtapiali, obaj zgodnie w ciemnych ubraniach! :) Chyba chcieli wyglądać groźnie :D Resat, żeby być nierozpoznanym zasłaniał się ciemnymi okularami :D > Basiu, nie liczę stron, nie mam do tego głowy, ja tylko piszę :) Zawsze po podzieleniu całego streszczenia liczę jego części ;) A dzielę je różnie w zależności od scen ;) Wiem, że Ty lubisz cyferki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku :) Dziękuję! Jak zawsze miło mi, gdy śmiejecie się przy czytaniu streszczenia :) Później, gdy czytam całe streszczenie też mam niezły ubaw, ale z samej siebie ;) Nasze laptopy, telefony, taplety itp. mają szczęście, że się do nich uśmiechamy :D A cytatów z rozmów nie mogę sobie i Wam odmówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elfiku ;-) Masz rację! Jednak z uwagi na powstałych problemów kupe, lepiej byłoby gdyby Erdogan dostał ta łopatą w d... ;-) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO! ;-) Kujonie nasz! ;-) Zastanawia mnie, czemu tak ochoczo do tej geografii pobiegłaś... A może powodem były bardzo ciekawe zadania? Np: 1. Mając na uwadze intensywne opady deszczu jesienią, ocen ich wpływ na sytuację hydrologiczną Turcji oraz na rozwój uczucia Fatmagul i Kerima. 2. Opisz budowę delty Bosforu na przykładzie nieruchomości Kadira i jej okolic. :-) ;-) :-P Pozdrawiam Cię! Nie obrażaj się na moje żarty ;-) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA :) Dziękuję za przypomnienie tych scen. Kerimowi naturalnie wyszedł pocałunek w policzek Fatmagul, jakby robił to już wiele razy, a dotykanue jej włosów, już ma opanowane :) Dystans troszkę się zmniejszył. Ale tej... na łóżku, to mogli nam zaoszczędzić :O > Na terapii Fatmagul powiedziała -„Ja na prawdę kocham Kerima” To było po słowach terapeutki, że pozwoliła pocałować się z poczucia winy, bo zamknęła drzwi na klucz. Czyżby terapeutka nie wierzyła w jej uczucie ? Czy to tylko kwestia tłumaczenia sceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Wspaniałe streszczenie KO :)! Dziękuję:) Tego bufona Reşata trudno było mi i słuchać i na niego patrzeć ale za to z szerokim uśmiechem czytałam jak go potraktowałaś w streszczeniu :D ...cacy ! Nie cytuję zabawnych fragmentów bo by się już powtarzały :D > Fatmagül dość wymijająco odpowiedziała na pytanie terapeutki: "To dlatego starłaś się zbliżyć do niego następnego dnia? Zrozumiałaś, że Ci na nim zależy, nawet pozwoliłaś mu się pocałować. To wszystko z powodu poczucia winy?" ... Fatamgul -"Ja na prawdę kocham Kerima.Chcę żebyśmy byli jak mąż i żona. Niczego sobie nie przypominam. Mówię sobie Kerim, człowiek którego kochasz, a to tamci."..... Czyżby taką odpowiedzią chciała jej zasugerować , że tak było tylko nie ma odwagi się do tego przyznać i w ten sposób nawet sama przed sobą się tłumaczy? A może jednak ten pocałunek nie był (proszę źle nie zrozumieć !!) rekompensatą tylko naprawdę tego chciała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GRA dzięki za oryginalne epizody :) ;) ;). Posłuchać głosu Engina to wielka przyjemność :). On nawet głos ma cudny. Muszę kiedyś obejrzeć cały GF w oryginale. >>> Kiedy kończysz zabiegi? Oby tylko Ci jak najlepiej pomogły. Pozdrawiam :) ;) ;). Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku :) Różowa kokarda! To wyglądało, jak żart charakteryzatorki ! :D :D Kiedy Fatmagul była na terapii i mówiła o Elif, Muka miła już czerwona kokardę :) > Kobiety po porodzie raczej nie mają głowy do takich dodatków. A u nich to tradycja, że kobieta powinna myśleć o swiom wyglądzie nawet w takich sytuacjach ;) > Kaprysy Muki! Chyba już zapomniała, że nie jest w ciąży i czas zachcianek się skończył!!! Fatmagul ponownie weszła w rolę opiekunki, niańki dziecka brata. A my teraz widzimy powielony obraz z życia Fatmagul w czasie, gdy urodził się Murat. Wcale się nie dziwę, że nie miała czasu na naukę, a była jeszcze dzieckiem. Muka zachowuje się, jakby zatrudniła Fatmagul na etat i wymagała bezwzględnego posłuszeństwa i wykonywania rozkazów. O zapłacie, jakiejkolwiek nie ma co wspominać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu :) Dziękuję ! Wierz mi, dla mnie to przyjemność podzielić się z wami moim zdaniem odnoście TYCH! .... A i pastwienie się nad nimi dale frajdę, można nieszkodliwie wyżyć się na nich, a śmiech z nich to nagroda z oglądanie i słuchanie ich. > Kasiu, ja też myślałam o tej samej scenie na terapii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. ! Ha ha ha ! .... Mam focha! Jak z Warszawy do okolic Siemianowic! :P :D > Uważaj, bo mogę Cie odpytać ze: - Strefy umiarkowanej lasów liściastych i mieszanych. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Michał dziś :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiu :) 21:03, a może nałożyło się na to parę czynników: - Fatmagul miała poczucie winy, - może uległa magii chwili - ognisko, noc, gwiazdy, czytana poezja - może to Kerim zahipnotyzował ją swoim spojrzeniem - a może to był ten właśnie moment i bliskość ukochanej osoby - a może ktoś jeszcze coś dopowie? E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO, Hacer chyba miała czerwoną kokardę. Czy czerwona to u Turków tradycja, tak jak np, czerwony kolor w noc henny? Czy kolor kokardy zależy od płci noworodka? Nie wiem. E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO - cyt. - "Uważaj, bo mogę Cię odpytać ze: - Strefy umiarkowanej lasów liściastych i mieszanych. " - a ja Cię odpytam z: Wpływu spotkań Reszata i Mustafy na masową migrację ptactwa z okolic delty Bosforu! ;) M. PS. Kasiu, miło mi. Obiecuję już być poważny. Tak do północy! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×