Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość K

Grzech Fatmagül 7

Polecane posty

Gość gość
Strona! KO - ale tak naprawdę to w związku z kolejnym niesamowitym streszczeniem...to tak mi już brakuje słów, że napisałem dla Ciebie wierszyk, na Mikołajki! ;) ;) :D M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i przyszedł czas na Dobranockę, na którą dziś przygotowałam : W pierwszym klipie - oczywiście fragmenty GF ( również z domku w lesie ) i piosenka grecka : "https://youtu.be/2VSDdT2iMSQ W drugim klipie kolejna ciekawa, dynamiczna piosenka chorwacka " Ponovo Libero" czyli "Ponownie wolny", którą śpiewa Żeljko Jaksimovič ( a ja myślałam, że to Goran - taki mają podobny głos ) : "https://youtu.be/8da5-BzFEqo W trzecim klipie kolejne fragmenty GF i piosenka " Two is better than one" czyli " Dwa jest lepsze niż jeden " , którą śpiewają - Boys Like Girls i Taylor Swift : "https://youtu.be/dyDadyT8sJA I na koniec zdjęcia Engina - wszystkie z GF i do tego arabska piosenka "Habibi "czyli " Moja miłość " , którą śpiewa dynamicznie izraelska piosenkarka Alabina Ishtar z zespołem : "https://youtu.be/3S3g_Xe1azw To wszystko na dzisiaj. Miłych snów z ...Kerimem. Chociaż wiem, że forum będzie tętniło " nocnym życiem" to jednak mówię już : Dobranoc GRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doprawdy problem wielki mi sprawia, Opisać co ta nasza KO wyprawia! Streszcza, opisuje, rozczula, rymuje, I zawsze uroczo ze wszystkich żartuje! Nic dziwnego, że po takiej lekturze, Dla Autorki brawa rozbrzmiewają duże! I nikt halogenu nie potrzebuje ;) By dostrzec co za talent tu rezyduje! I gdy na forum Jej nie widuję, Chyba nie tylko mnie Jej brakuje? A dodatkowo cieszy myśl przemiła, Że trochę i za moją sprawą, tak cudowna Duygu, Nam się objawiła!!! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GF Już wielokrotnie pisaliśmy na temat nocnego koszmaru Fatmagul. Ponieważ w tym serialu nic nie jest przypadkowe ( na szczęście), zastanawiają mnie jeszcze dwie rzeczy. Zwróciłam uwagę na sposób trzymania rąk przez Fatmagul w tym śnie. Ona miała ułożone te ręce tak, jakby ktoś ją przytrzymywał na siłę. Czy to było nawiązanie do TEJ nocy, kiedy ci … przytrzymywali ją w podobny sposób? Zauważcie, że ona w tym śnie nie broniła się rękoma przed złym dotykiem Erdogana. I jeszcze zastanawia mnie biały/jasny golf Kerima ze snu. Tamtej nocy on miał na sobie białą koszulę. A może to moja nadinterpretacja? Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na dzisiejszy dzień Mikołajowy, Dla Pań prezent mam dodatkowy: Niech w nocy odwiedzi Was Ktoś wyjątkowy! I czy będzie z wąsami, czy bez wąsów! Z pewnością nie będzie żadnych dąsów!!! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Michał ;) Oj „ nie będzie żadnych dąsów”. Dziękuję za tak miły prezent mikołajkowy ;). Świetnie czyta się Twoje wiersze. Masz fajne poczucie humoru i dar układania rymów. Nie wszyscy tak potrafią. Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elfiku - dziękuję jeszcze raz! :D Myślę, że z tym ułożeniem dłoni Fatmagul masz rację. To odtworzenie sytuacji z TEJ nocy... Ale dlaczego Kerim ma golf, a nie koszulę? Hmm, nie bardzo wiem... Może scenarzystki się zapomniały (chyba raczej nie), może to nawiązanie do jesieni - w domku jest chłodno i Kerim chodzi grubiej ubrany, wreszcie, może to nawiązanie do stwierdzenia Fatmagul - że jest dwóch Kerimów i ten Kerim w golfie, a nie w koszuli, ma symbolizować tego drugiego, innego, lepszego Kerima? M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GRA - wielkie podziękowania za kolejne klipy! Zauważmy, jaką skarbnicą pięknych scen jest GF. Już tyle klipów fani zmontowali i końca nie widać. Można oglądać, oglądać, oglądać... I słuchać! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. ! :) Kolejna historyczna chwila - dziś wpis 22: 26 KO zaniemówiła :D ;) PIĘKNIE CI DZIĘKUJĘ !!!! :) Kłaniam się nisko! Choć wiesz, że do podłogi mam blisko! :) > PS Kiedy Ty odsypiałeś nocny jogging, ja już pisałam streszczenie (07:30 ;) ) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO :) Nie chcę byś zaniemówiła! I na pewno nie tylko ja! Ale ładnie, dowcipnie odpisałaś! My to już niedługo chyba tylko rymami będziemy się przerzucać ;) Bardzo, bardzo mi miło! :) Spać po 3, wstałaś pewnie po 6 - bo szkoła, 7.30 streszczenie - no ja nie wytrzymam, klękajcie Narody! Cdn... M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GRA :) Dzisiaj otrzymaliśmy od Ciebie w prezencie mikołajkowym duuużą dawkę Kerima ;) ;). Dziękuję za Dobranockę i pozostałe linki. Elfik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Michał , uwielbiam GF m.in. też za to, że ma mądry, dobrze przemyślany scenariusz i wiele scen, które można różnie interpretować. Podoba mi się, że bardzo często zastanawiamy się nad ich wykładnią i właściwym odczytaniem. Dzięki za komentarz ;). E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elfiku! :) Masz rację! Już nie raz, we wcześniejszych tematach GF podkreślaliśmy doskonały scenariusz! Praktycznie nie ma się do czego przyczepić! Wszystko jest precyzyjne i klarowne. Nie trzeba snuć domysłów np. czemu ktoś coś zrobił. Zauważ, że w GF niemal nie ma monologów, aktorzy nie mówią do siebie, aby wytłumaczyć widzowi co czują, dlaczego tak a nie inaczej się zachowali... W GF wystarczy jeden gest, jedna mina Engina lub Beren, aby wiedzieć o co chodzi... M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M ;) Żeby już Cię nie zawstydzać, dodam, że skończyłam 43 odc. czegoś co powinno się, komuś Kiedyś Przypadkiem Anulować !!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. :) Rymowanki ???? :) > Ty już dałeś Nam prezenty! Mój był miły i przepiękny! A cóż ja mam dać Ci M. ? Twoje wiersze robię "kopiuj-wklej" Podziękowań i uśmiechów, Starczy Mi na kilka wieków! Dziś dla Ciebie prezent mam! To mój uśmiech nr dwa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA, wielkie dzięki za sporą dawkę Engina/Kerima. Dobranoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRA! :) Wysłuchałam Dobranockę, a dwie ostatnie piosenki po kilka razy! Ostatnia z Enginem, w sam raz na Mikołajkowy prezent! ;) Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobranoc ;) Dziękuję za wspólne Mikołajki ;). E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO! :) Za ten uśmiech i podziękowania, powiem Ci z pomocą rymowania, że obiecuję bez zbędnej skromności, iż Twój uśmiech jeszcze nie raz tu zagości! :D M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również dziękuję Elfiku! Dobranoc! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KO :D Ja się zastanawiam, czemu KO czyta a niemal nie pisze! Czyżby zaordynowała sobie nocną ciszę? A tymczasem KO wór pokutny wdziała! I streszczeniem KPA znów się katowała!!! :D ;) :) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani KO
M. Śpisz, czy mylę się ? Jest późno i nie uwierzysz! Poddaję się! ;) Nic nie wymyślę ! Nawet gdy przysnę! Moja wena już śpi! Pewnie tak, jak i Ty! > Na serio, rymowanki ok. ale nie po 1 w nocy ! ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie śpię, trochę czytam, I streszczeniem się zachwycam! Teraz jeszcze lepiej smakuje, bo noc nastrój buduje! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. Podziwiasz Yaszczurzanów??? ;) Czytaj, nie będę Ci gasić lampki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mądrzejszych zawsze warto wzór brać, Więc i ja już idę spać! Ale zanim się położyłem, Wierszowaną odpowiedź dla Basi stworzyłem. Wkleję ją nim minie doba, Może komuś się spodoba! ;-) Dobranoc! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. Jak pisałam,już nic nie zrymuję Może juto, dziś weny nie czuję Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! :) Zagłosowałam ! Barnaby? :) Mam nadzieję, że wczoraj miałaś bardzo przyjemne Mikołajki ze swiom wąsatym szczęściem! :) > Uśmiechniętego, pozytywnego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu :) Cyt. „...szczęśliwy Kerim dotyka dłonią ściany, za którą jest Fatmagul. Dzieli ich ściana, może to symbol bariery, która ciągle tkwi w głowie Fatmagul, ale serce Kerima jest przy niej.” Bardzo trafnie to opisałaś. A ja zauważyłam coś jeszcze. Porównałam ich zachowania. >Fatmagul dotykając ust, była zamyślona, zaskoczona jakie wrażenie na niej zrobił. Ale po chwili przychodzi, jakby opamiętanie -Co ja robię” i odsuwa dłoń od ust i doprowadza swoje myśli do porządku. >Kerim. On gdyby mógł, biegał by całą noc po lesie i krzyczał ze szczęścia, że - pocałował ukochaną Fatmagul! Emocje, aż odbierają mu oddech! I ten piękny, wymowny gest dłonią. Słusznie zauważyłaś, że ściana to symbol bariery miedzy nimi. Ale dla mnie ważne jest też, że to on do niej wyciąga dłoń, a Fatmagul odsuwa ją od ust. Kerim nie tylko chce by być bliżej, ale symbolicznie, to on robi pierwszy krok w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfiku :) W koszmarze sennym pojawił się Kerim w białym golfie. A tamte gnojki ubrane były bardziej młodzieżowo. Czyli celowo wskazano na ich niedojrzałość, umysłową też! Michał pisał, że golf może symbolizować, drugiego lepszego Kerima. W golfie Kerim wyglądał poważniej, niż tamci. A biały kolor też ma swoją symbolikę. PS Jako fanki Engina pamiętamy go w innym białym golfie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry! ;-) Dobrze utrafilaś KO! Właśnie tą scenę ze ścianą opiszę w odpowiedzi dla Basi! Pamiętam, że podczas pierwszej emisji bardzo mi się ona spodobała. Jest piękna i bardzo symboliczna! Życzę Wszystkim pogodnego dnia! Michał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×