Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Śmieszne lub żenujące sytuacje ma OLX

Polecane posty

Gość gość
Chciec za darmo a umówić się na odbiór i nie przyjśc bez słowa wyjaśnienia czy przepraszam, to 2 różne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 9.39. Zgadza się, ogólnie ludzie są nie zdecydowani. Ze mną też umawiają się na odbiór i bez słowa wyjaśnienia po prostu nie przychodzą. Ja myślę, że tu też chodzi o miejsce zamieszkania, jak usłyszą adres odbioru to zwyczajnie rezygnują bo być może mieszkają w okolicy i zwyczajnie wstydzą się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja myślę , że generalnie część ludzi jest niepoważnych ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie. Ostatnio koleś wystawiał meble za 400 zł (Toruń) a, że zainteresowanie było duże to zmienił cenę na 550 zł. Janusz totalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Janusz hehehe. Albo tak jak Seba - typowy wiejski patol, robiący dzieci i " jakoś to będzie ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do tego Karyyna chowająca te dzieci, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzialam kiedys ogloszenie w ktorym sprzedawca sie sam siebie pytal czy ma cos do sprzedania... Ogloszenie brzmialo mniej wiecej tak: mam do sprzedania? Kurtke? Rozmiar 36? Wysylka mozliwa? No to ja mam to wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo ogłoszeń jest właśnie w ten sposób pisane. Błędy w pisowni aż biją po oczach. Czasem wydaje się, że autor ogłoszenia ledwie gimnazjum ukończył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, ze doszło troche nowych opowieści, zanim przeczytam to napisze kolejna, bo mam świeża. Dostałam przy okazji 3 opakowania doppel herz mama, w paczce 10 kapsułek, bierze sie 2 dziennie, wiec byłaby to ilosc na 15 dni. Sa to próbki, ale sama kiedy chce cos wypróbować nieraz próbki, z nazwy bezpłatne, kupowałam i widze, ze ludzie wystawiają próbki, na sprzedaż bądź na wymianę, to ostateczna cena dałam 6 zł za całość. Pisze do mnie dzis kobieta, wiec napisałam jej tak jak wam tu wyżej, ze bierze sie 2 i to bedzie na 15 dni, bo pewnie myślała, ze 30 to na miesią. Zapytała o koszty - pisze jej, ze koperta ok 2 zł, list policzą moze i do 7 zł, ostatecznie mówie 6 plus 8, to 14. Babka powtarza pytanie o cała kwotę - mówie 14; ona pyta - to byłoby 14 zł do przelania? Potwierdzam. Ona "rozumiem". Po paru minutach "za 10 kupuje" :O Napisałam jej szczerze co mysle, ze lubie negocjacje, ale uczciwe i rozsądne, a nie wyrywanie tpwaru za pół darmo:-/ i, ze mogła Od razu napisac swoją ofertę, a dwa razy pisała, ze jest zainteresowana, po czym walnęła swoją super ofertę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też podczytuje ten topik bo mam trochę rzeczy wystawionych na olx :( no masakra. Czekam już tydzień na przelew za kosmetyk, dziewczyna niby zdecydowana :(( Ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehehe. Oni w większości tacy zdecydowani, że jak pierwszego dnia nie dotrą to już koniec współpracy. Ja tam nie dopytuję, czy jeszcze zainteresowana czy przyjdzie czy co. Przy kolejnej próbie kupienia mówię,że nieaktualne. Nie będę sobie głowy zawracać kimś niezdecydowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscpolla
Jedną żenująca sytuację miałam. Wystawilam Dwie duże siatki ubrań na szczupłą i młoda osobę za darmo i odbiór osobisty. Na zdjęciach miałam przykładowe ubrania. Leginsy, spodnie,kurtki, bluzki, spodenki wszystko firmowe zadbane wyprane. Ogólnie ciuchy sprzed 3-1 lat.Po chwili pisze jakaś kobieta, że zainteresowana ale chce pierw osobne zdjecia każdej rzeczy. Odpisałam że jest nie poważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra... też mam przykre doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelinaaw
Ja mam natomiast inne żenujące sytuacje... wystawiam dużo rzeczy na olx, bardzo często różne sukienki, mam tez sporo zdjec z cała buzia bo często sa to zdjecia blogowe stylizacji robione na instagram i co kilka dni dostaje wiadomości typu: piękny dekolcik, zazdroszczę Twojemu chloapkowi, umówimy sie na kawe itd. Przy droższych rzeczach mam podany numer telefonu nawet.. Jedna taka wiadomosc Ok ale juz mnie to naprawde wku*wia. Jak dostaje wiadomosc to liczę na to ze ktoś jest zainteresowany i dojdzie do sprzedaży przedmiotu. Z butiku tez sie utrzymuje. a tu Panowie robią sobie podchody i bawią się w portal randkowy.. no ale to nie wsystko, najgorszy to był taki co sie pod dziewczynę podszywał haha i chciał sie umówić po odbiór sukienki. Wiec mowie Ok w leclercu. A on do mnie to o ktorej godzinie i ze przyjedzie powiedzmy czerwonym mercedesem haha. Wtedy sie skapnęłam Szkoda że nie da sieę tu zdjęć wstawiać to załączyłabym screeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj natomiast tez były podchody ale jak juz sie zadeklarował ze kupi to napisał ze ma warunek, kawa ze mna w pakiecie. Inny od kilku dni wypisywał pod każda sukienka i jak pisałam ze nie ma zdjec (bo o to pyta), tylko katalogowe to nie był zainteresowany. Zawsze blokuje takich użytkowników. W końcu z innego konta chciał kamizelke odebrać JUTRo osobiscie na sylwestra i sie pyta gdzie. Wiec mu pisze Ok to podjedz tu i tu, moi rodzice beda w domu to dadzą ci kamizelke. A on na to kiedy ja bede. Wiec mowie ze mnie nie ma ale to nie ma znaczenia. On do mnie: jestem w Zakopanem we wtorek bede w Lublinie podaj numer to odbiore haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelinaaw
Wczoraj natomiast tez były podchody ale jak juz sie zadeklarował ze kupi to napisał ze ma warunek, kawa ze mna w pakiecie. Inny od kilku dni wypisywał pod każda sukienka i jak pisałam ze nie ma zdjec (bo o to pyta), tylko katalogowe to nie był zainteresowany. Zawsze blokuje takich użytkowników. W końcu z innego konta chciał kamizelke odebrać JUTRo osobiscie na sylwestra i sie pyta gdzie. Wiec mu pisze Ok to podjedz tu i tu, moi rodzice beda w domu to dadzą ci kamizelke. A on na to kiedy ja bede. Wiec mowie ze mnie nie ma ale to nie ma znaczenia. On do mnie: jestem w Zakopanem we wtorek bede w Lublinie podaj numer to odbiore haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelinaaw
Człowieku przed chwila przecież byłeś w Lublinie i chciałeś szybko odebrać ubranie na sylwestra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelinaaw
Nie wiem czemu nie chce wstawić pełnej wiadomości, dlatego rozłożyłam na raty... generalnie jest to mega żenujące.. nie wiem w ogole skad sie biorą takie głupie pomysły zeby na olx dziewczyny podrywać i jeszcze liczyć na to ze sie z nimi umówią.. niech sobie panowie założą konto na portalu randkowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahahaha, a moja kolezanka poznała właśnie swojego chłopaka przez olx ;D tylko że to był odbiór osobisty (on od niej) i zaczęli dłużej ze sobą rozmawiać ;D rozeszło się jakoś po okolicy i sporo ludzi się z nich śmiało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się ostatnio wqrwilam jako kupujaca. Znalazłam interesująca mnie rzecz (5 sztuk prawie 100km od domu, duży gabaryt ). Dzwonię wieczorem że ja to rezerwuję, ze biorę wszystko i ze jutro zorganizuje transport i zaraz po to jadę. Babka, że ok, że spoko. No to rano organizuje transport wszystko do grane wchodze na olx po numer telefonu, zeby mi adres podala, a tam pisze "zostala jedna sztuka". Dzwonie, a ona ze jej sie trafił dzis klient wiec sprzedała. I sie pytam jak to qrwa? Ale ona nie widziała problemu. Normalnie się zagotowalam! Zero szacunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale się ni dziwię ze sprzedala, równie dobrze ty się mogłaś rano rozmyślić i była by w plecy a tak miała pewnego klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogła zadzwonić spytać czy po to jadę. Mówiłam, że musze busa z rana załatwić. Po za tym wqrwila mnie jej postawa.Żadnego sorry, albo coś tylko śmiała się jakby to dobry dowcip był. Już nie wspomnę, że załatwienie transportu darmowe nie było i narazila mnie na koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie denerwują te wszystkie ogłoszenia typu " śliczne, cudne" . Kupiłam ostatnio kurtkę dla Córki , sprzedający określił stan jako bardzo dobry, bez wad. Kurtka na pierwszy rzut oka wygląda ok. Jednak po przyjrzeniu się widać plamy, jakby tłuste lub zacieki po kiepskim wysuszeniu. Nigdy więcej już nie kupię ubranek, zraziłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To trzeba było rzucić drugim okiem, a nie tylko jednym, nie wybieralas opcji wysyłki, więc sama jesteś sobie winna, ze nie obejrzalas dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie na olx chcieli 2 razy naciąć na tzw.nigeryjski przekret. Otorz wstawiłam suknie ślubna za 1000 zl..oglszenie wisiało kilka miesięcy i kiedy je odswiezylam nagle odzew. SMS na nr tel.troche nieskładny czy aktualne i jaka cena ostateczna. No to odpisuje i że tak i że może przyjechać przymierzyć. "Kobieta" pisze ze zainteresowana i czy mozemy pisać drogą mailową po angielsku. No ok..tam mi napisała że jest czeszka i przeprowadziła się do Turcji i podoba jej się sukienka czy może prosić o więcej zdjęć bo będzie ewentualnie kupować w ciemno. Wysłałam zdjecia. A ona zaraz że bierze I że wyśle mi też koszty przesyłki tylko zeby podac adres tp sprawdzi cene kuriera no i ma problem bo nie może iść do banku i żeby bylo" bezpiecznie"to czy mam konto w PayPal to mi tam przeleje pieniądze. Mialam wiec podalam maila z pp i twierdziła kobieta twierdzila ze kasa przelana...i co jakiś czas czy dostałam powiadomienie. Sprawdzam paypal kasy żadnej.. pisze ze nic nie wplynelo.a ona że niemożliwe i że ona ma już pokwitowania i na whaupie wysyła mi screena pokwitowania ktore było zaadresowane do mnie i tylko ja moglam to dostać jako potwierdzenie ma maila. Wtedy już byłam pewna że to oszustwo ale udawałam że ok.wierze jej i kazala mi dokladnie przeczytac to potwierdzenie z paypal. Czytam ze na moim paypal otrzymałam środki w kwocie 1200 za sukienkę i 800 zł koszty wysyłki tylko pieniądze są "zamrożone" i teraz muszę udać się do western Union i przelać te 800zl kosztów wysyłki jakiejś firmie kurierskiej. Haha adres nawet nie turecki..tylko Nigeria i firma to też jakieś dane afrykanczyka. Napisałam tylko na koniec że zgłosiłam go na policje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie minęło z 2 miesiące jak odswiezylam ta sama sukienkę i od nowa..to samo..czy aktualne czy możemy przejść na maila po angielsku.Już wiedziałam że znowu chca mnie naciagnac...ale zrobiłam sobie z nich jaja..u nich śpiewka a sama tylko teraz sukienkę dla kogoś tam, ze zaplaci mi koszty przesylki i jaki adres zeby sprawdzic kuriera i ze nie mógł iść do banku bo pracował na morzu:) ja ciągne dalej że jak ma Internet to może przelać mi na konto bankowe..on że nie ma konta internetowego..i czy mam może paypal a jak nie to czy mogę założyć to wtedy bedzie"bezpiecznie" dla nas obu. Ja no że ok to zaloze. Podałam zmyslony adres email z paypal do przelewu..i oczywiście na moja pocztę zaraz otrzymałam powiadomienie(swoją drogą dobrze przerobione z prawdziewgo paypala i ktoś mniej się orientujacy mógłby nie poznac) że pieniądze przelane ale zamrożone i muszę przelać na firmę kurierską 600 zł (znowu nigeria i jakis typ) tym razem przez Money Gram. Napisalam ze ok..ale że teraz nie mogę bo jestem uchodzca i pływam na pontonie;)))) A z tym ich angielskim chyba nawet nie zrozumieli liczyło się tylko kiedy przeleje i tylko takie padlo pytanie;) akurat w domu miałam pusty formularz do przekazu money gram bo kiedyś tak wysylałam kasę i napisalam na nim"Allah kill you hahaha" i wyslalam mailem jako zalacznik i napisalam ze kasa wysłana i podaje im numer przekazu:)) juz wyobrazam sobie ich mine...bezcenna:)) nawet nie odpisali nie wiem czemu...czyzby nie byli już zainteresowani transakcja?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystawilam mieszkanie w krakowie na wynajem. Pierwszy telefon pani sie mnie pyta czy moze to mieszkanie wyjaac ale za dwa lata bo jej sie bardzo podoba ale na razie ma gdzie mieszkac. Mowie jej zeby sie odezwala za dwa lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa 0.15. Jakie winna??? Jak coś jest nie tak z towarem to pisze się o tym w ogłoszeniu, a nie udaje, że wszystko super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×