Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Harry Silver

Płaskie lub wklęsłe brodawki sutkowe

Polecane posty

Gość będę mamą
witam wszystkich:-) ja też od zawsze mam problem z sutkami.... jeden jest bardziej wklęsły a drugi troszkę mniej.... choć zawsze w pełni akceptowałm swoje ciało:-) to zasługa mężczyzn których spotkałam na swojej drodze:-) teraz mam męża i nigdy nie odczułam że mu to przeszadza:-) zawsze mówił że moje piersi są wspaniałe:-) i kocham za to jeszcze bardziej:-) i dzięki niemu naprawde je polubiłam:-) i teraz dopiero zauważm że są całkiem spore, jędrne i pełne:-) choć zazdrościłam innym posiadaczkom sterczących sutków i zawsze zwracałam na to uwagę:-) już kilka lat temu bedąc za granicę zakupiłam Niplette:-) ale szybko się poddałam....bolały mnie bardzo sutki i po konsultacj z lekarzem porzuciłam to zupełnie....wytłumaczył mi że tak poprostu jest i tylko opercje moż etrwale to zmienić...a Niplette mogę sobie zrobic więcej szkody niz korzyści....mi to wystarczyło:-) nikt nie jest doskonały:-) ale chyba najważniejsza w tym wszystkim była akceptcja partnera:-) oczywiście nie neguję tego że tak wiele kobiet je używa... pisze tylko jak to było u mnie:-) teraz jestem w 3 m-cu ciąży i zawsze najbardziej marwiło mnie to czy będę wstanie wykarmić piersią swoje maleństwo???? tak bardzo o tym marzę:-) lekarz powiedział że szansa jest ale nie wie jak to będzie.... obecnie chyba pod wpływem hormonów zauważam zmiany.... na lepsze....sutki i otoczki stają sie większe, bardziej wrażliwe na dotyk i coraz częściej wychodza sobie na światło dzienne.... jedna bardziej druga mniej...oglądam je i podziwiam gdzy tylko jestem w łazience:-) piszę tutj ponieważ szukam koniet które właśnie z takimi sutkami wykarmiły swoje maleństwa:-) piszcie proszę jak to byo u was.... przed w trakcie i po..... czekam na rady dobre wieśći:-) podrawiam i życzę wytwałości w używaniu Niplette :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..pierwsze efekty..
po przeczytaniu duzej czesci tego forum zdecydowalam sie na prowizoryczne metody; tzn mala plastikowa buteleczka, ktora nie kosztuje nic, bo znalazlam ja w domu; zasysa sutek do srodka. jeden, ten \"lepszy\" tak bardzo sie wyciagnal, iz bylam w stanieowinac go mala gumka do wlosow i noszac ja przez jakies pol godziny, sutek fantastycznie reaguje na dotyk:) a wszystko to za darmo;) kiedy trafilam na to forum kilka dni temu, w koncu po 10 miesiacach bycia z facetem odwazylam sie z nim porozmawiac o moich piersiach. dzis mielismy erotyczne spotkanie i moje sutki bardzo mu sie podobaly, wprost nie odrywal sie od nich, a ja (o dziwo:)) nie protestowalalm. to bylo najwspanialsze doznanie seksualne w moim zyciu! dziewczyny! mysle, ze liczy sie tez wiara, duza WIARA, ze sie uda. ze mna jest coraz lepiej i licze ze z wami, (przy uzyciu nipletek lub innych sposobow) tez bedzie cudownie:) wprawdzie moje sutki nadal w \"normalnych\" warunkach sa plaskie, ale od kiedy zaczelam stosowac te moje sposoby, wogole nie sa wklesle! a to dopiero 3 dni:) zycze powodzenia i goraco pozdrawiam; w koncu mam osoby, z ktorymi moge szczerze i otwarcie o tym rozmawiac; osoby, ktore mnie rozumieja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola22
Ciesze sie jak piszecie, że powoli radzicie sobie z tym nieziemskim problemem czy domowymi czy bardziej profesjonalnymi metodami, jesteście moje pokrewne Duszyczki. Ja czekam na swoje niplety, mam nadzieje, że dadzą z siebie wszystko. Całuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..pierwsze efekty..
moje peymitywne sposoby dzialaja, a ja sie ich uparcie trzymam i nie moge oderwac wzroku od moich cycuszkow "po" uzyciu buteleczki:) jedyny problem tkwi w tym ze moge ja zakladac tylko wtedy kiedy nikogo nie ma w poblizu bo to widac;/ no ale i tak jest wspaniale;) za to zastanawiam sie, zy ktos jeszcze na to forum wchodzi; wyzej widzialam wiele pytan, na ktore nikt nie odpowiedzial a tez chetnie poznalabym odpowiedzi:) wiec jesli ktos DOSWIADCZONY zaglada tu jeszcze to bardzo prosze o przejzenie wczesniejszych postow. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś wie...
jakie są koszty operacji plastycznej...? używam już ponad rok niplette i nic sie nie zmienia jeśli zapuszcze stosowanie na tydzień wszystko wraca do wcześniejszego stanu... jestem zrozpaczona. jeśli ktoś wie coś na temat operacji prosze niech sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z wami
gdzies na forum czytalam ze naciecie tych kanalikow (to niepelna operacja plastyczna; po tym zabiegu mozna karmic dzieci!) jest bezplatny! zapytaj swojego ginekologa. jednak z opinii jednej z kobiet wynika, ze to tez efekt tez jest krotkotrwaly. ale moze lepiej wyprobowac na sobie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktos wie...
a pamietasz może adres tego forum? a może ktoś zna jakiegoś internetowego lekarza którego można spytac o rade mailem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy
zaczynam drugi tydzien z nipletkami i widac rezultaty bo w tej chwili moje sutki sa wieksze i ten ktory byl wklesly jest prawie caly czas plaski martwi mnie jednak to ze niekiedy kiedy nie nosze nipletek podnosi mi sie cala otoczka sutka a nie sam sutek nie wiem czy to normalne- byc moze ktoras z pan ktore stosuja nipletki moze cos powiedziec na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy
mam jeszcze pytanie do pani ktora bedzie mama(strona 34) czy pani lekarz powiedzial jakie szkody ewentualnie moze spowodowac niplette? bardzo prosze o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z wami
do czy ktos wie... "W moim przypadku brodawki są dalej wciągnięte, tyle, że nie aż tak i sama mogę je wyciągnąć, ale mi chodziło o stały efekt, estetyczny czyli. Blizny owszem są, ale niewielkie. Zabieg nie jest bolesny, ale nic przyjemnego, bo w znieczuleniu miejscowym. Najgorzej jest po zabiegu. Brodawki są obolałe i można spać tylko na plecach, bo w innej pozycji odczuwasz ból. Jeśli masz płaskie brodawki, to jesteś w lepszej sytuacji, bo stopieńwciągnięcia brodawek mierzy się w stopniach. Poczytaj o tym przy wcześniejszych wypowiedziach dziewczyn. To jest strona w języku angielskim, ale ja sobie poradziłam. http://www.plasticsurgery4u.com/inverted_nipple/picture_invertednipple.htm, albo w wyszukiwarce google hasło "inverted +nipple" "- to jedna z wypowiedzi tej dziewczyny. a info zamiescila na tym forum wiec jak dobrze poszukasz to mozesz znalezc wiecej;) orchdea_26 o ile dobrze pamietam:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek28
Dziewczyny jakie ujemne skutki może spowodowac używanie nippletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola22
zabić nadzieje, jedyne co posiadam w tym momencie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka K 0603
czesc moja modsza siostra ma wklesle brodawki co ona ma z tym zrobic nie ma kasy na zadne maszynki i ich sie nie da wyciagnac ona nie wie co ma robic prosza poradzcie!! Bede wdzieczna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO_PROSTU_JA
cześć dziewczyny,czesto pytacie o domowe i tanie sposoby na pozbycie się tego problemu.Mogę podpowiedzieć,coś podobnego do moich poprzedniczek...strzykawka,obciąć ją w taki sposób zeby otwór dopasowal się do sutka,można ją skrócić nawet do 3 cm,tak samo z końcówką,im lżejsza tym lepiej się trzyma i koniecznie przypiłować brzeg pilniczkiem żeby nie podrażnić sutka.dziala podobnie jak nipletki.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...zainteresowana...
do po_prostu_ja : a sama stosowalas ta metode? jak dlugo trzeba nosic strzykawke? bralam sie za kilka domowych sposobow ale wydaje mi sie ze na dluzsza mete to jest nieoplacalne. bardzo prosze o odpowiedzi. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy
czy ktos moze mi pomoc? bardzo zalezy mi na poznaniu odpowiedzi na moje pytania:)dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahmajka
Witam czytam i czytam ten ulubiony temat o brodawkach gdyz oczywiscie mam ten sam problem, ale chyba bede zjedna ze starszych babeczek ktora tu napisze mam obecnie 31 lat, jestem mama 3 letniej Oli i aktualnie w 4 m/cu ciazy. Kompleksow nigdy nie mialam jezeli chodzi o moje brodawki a sa raczej malo fajne gdyz w jednej piersi mam dziurke a w drugiej pol dziure wiec o plaskich sutkach to moglam pomazyc. A w lozku z chlopakiem badz mezem nigdy mi to nie przeszkadzalo bo wychodze z zalozenia za Ja to osoba z cialem ale i umyslem, i jezeli jakiemus facetowi to przeszkadza to niech spada na drzewo, bo glupi jest.Ale nie po to tu pisze chodzi mi o odp czy mozna karmic z takimi brodawkami. TAK i jeszcze raz TAK Jak bylam w 1 ciazy lekarz powiedzial mi ze marne szanse z takimi piersiami wykarmic dziecko i ze mam sie nie nastawiac na karmienie piersia ale ja sie uparlam i powiedzialam ze bede karmic i tak bylo. Poczatki byly b ciezkie ola po prostu nie miala czego chwycic i ssac przez 1 miesiac sciagalam pokarm do butelki i karmilam. Ale po 1 m cu olcia juz byla silniejsza poprzez ssanie i wysysala te moje sutki i jadla. Karmilam 1 rok i 4 m/ce z drugim tez pewnie tak bedzie. Tak wiec dziewczyny od was zalezy czy bedziecie karmily ja w to wierze!!!! najwazniejsze to nastawic sie pozytywnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiała 100
czesc dziewczyny dawno nie pisałam,ale czesto owiedzam strone i czytam na bieżąco wasze opisy, ja uzywam nipletek sporadycznie bo nie mam na to czasu, gdy zakladam je na noc rano budze sie i szukam ich po calym łóżku:( jesli udaje mi sie je nosic przez kilka dni po kilka godzin to nawet jestem zadowolona ale tylko przez pierwsza godzine potem zakladam stanik i znowu wraca wszystko do stanu pierwotnego moze dlatego ze nie uzywam ich wystarczajaco długo, ale efekty sa marne i jestem załamana trace powoli nadzieje ale jeszcze powalcze zobaczymy zima kiedy bede mogla pod grube rzeczy nosic je do pracy, teraz jest troche kiepsko i to mnie martwi, marze o wspaniałych sterczacych sutkach, zycze wam i sobie aby to marzenie sie spełniło :) do nastepnego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola22
hej Dziąłchy, własnie dostałam swoje niplletki, przed chwilą jedną nałożyłam...Wy mówicie że to boli? Ja tu orgazmu dostaje hahahah bardzo miłe uczucie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę mamą
jahmajka:-) dzięki za Twoja wypowiedż:-) pocieszyłaś mnie:-) i ja też mam zamiar walczyć, bo bardzo zależy mi by karmić piersia moje maleństwo:-) czy przez pierwszy miesiąc mała ssała tylko butelkę? czy potem nie było problemów z ssaniem piersi? myślałam tez o takich nakładkach silikonowych:-), czy pomogą? choć przyznam że w miare rozwoju mojej ciąży i powiekszających się piersi i sutki ztały się wieksze i jakby mniej wklęsłe:-) a jeden czasami juz sobie wystaje:-) pozdrawiam wszystkich:-) i życzę rezultatów z nipletkami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do katy narazie nie masz powodu do obaw ja mialam tak samo. do nipletki zasysala sie takze otoczka a sutki byly dokladnie takie jak opisujesz ale z czasem ladnie twardnialy i stawaly sie coraz bardziej jednolite :))) cierpliwoscie :) wszystko bedzie oki:) POZDRAWIAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy
dzieki wielkie za odpowiedz bo zaczynalam powoli tracic nadzieje a poza tym ostatnio nie mam czasu zeby nosic nipetki systematycznie :( ale jeszcze poprobuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahmajka
Odp do bede mama U mnie tez podczas ciazy brodawki wygladaly i wygladaja moze troche lepiej, ale na pewno nie fajnie i nie jak cycuszk z ladnymi sutkami. Jak urodzilam Ole w szpitalu na poczatku ok 1-2 dni udalo mi sie karmic normalnie z piersi ale dostalam tzw nawal mleka i moje piersi zrobily sie XXXXXXL i twarde jak kamloty (a na to pomaga swieza kapusta z lodowki) i Ola nie miala jak wyssac moja brodawke i ja chwycic i jesc, no i wpadlam na pomysl silikonowe nakladki ale trafila mi sie super polozna ktora widziala ze jestem ta cala sytuacja zalamana i nie wiec co robic a chce karmic. Powiedziala mi ze nasze piersi roznia sie tym ze mamy za krotkie kanaliki przez ktore mleko ma przechodzic. W "normalnych" piersiach jak masz mleko i je naciskasz to pokarm leci jak ze strzykawki a z moich pokarm lecial mi po piersiach z ledwoscia.A prawda o silikonowych nakladkach prawdo podobnie jest taka ze mozna je uzywac przez jakis krotki okres gdyz prawdopodobnie te silikonowe otoczki uniemozliwiaja prawidlowej stymulacji piersi przez dziecko ktore ssie piers, co moze doprowadzic do mniejszej produkcji mleka niz dziecko potrzebuje ale tego w 100% nie wiem. Po 3 dniach zaczelam sciagac pokarm laktatorem ktory tez pomogl mi wyciagnac brodawki i karmilam butelka rowny 1 mc po miesiacu dostawilam Ole do piersi i nie bylo juz zadnego problemu jadla normalnie bez zadnych przeszkod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę mamą
jahmajka:-) dzięki twoje wypowiedzi sa dla mnie nadzieją i cenną wskazówką:-) wierzę że mi się też uda:-) czyli warto mieć od samego poczatku laktator? ja planuje zakupić Aventu, ręzny, co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diuna ixi
Ogromny wątek, starałam się przez niego przebrnąć aby otrzymać odpowiedź na moje pytanie, ale ciężko;) A pytanie jest może z serii Pytania Przedszkolaka, ale nurtujące: JAK WYGLĄDAJĄ PŁASKIE A JAK NORMALNE BRODAWKI??? Moje są płaskie, dopiero jak się je potraktuje prysznicem albo je palcami wyciąga, to wychodzą, ale nie jakoś bardzo. Bardzo wychodzą jak się je naprawdę torturuje;) Czy to są brodawki normalne, czy właśnie te płaskie o których mówicie i mam się czym niepokoić? Zawsze wydawało mi się że to jest zupełnie normalne że w \"spoczynku\" nie wystają, ale po przeczytaniu informacji o nipletkach myślę sobie że jednak normalne zdrowe sutki również i w \"spoczynku\" wystają. JAK TO JEST?? Mam 21 lat, dzieci na razie się nie spodziewam. Proszę niech ktoś zaspokoi moją ciekawość choćby w jednym zdaniu. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahmajka
do bede mama wydajae mi sie ze przy naszych przypadlosciach sutkowych odciagacz pokarmu pomaga bo dziala to na zasadzie nipletek, czyli wyciaga sutek. Ja mam laktator medeli-reczny ale ze go mam to przypadek bo taki byl w mojej szkole rodzenia i bylam z niego zadowolona.dziala na zasadzie strzykawki i tez tak podobnie wyglada.Podczas sciagania pokarmu sutki wychodzily mi cale na zewnatrz, i nawet pozniej gdy juz karmilam normalnie to zawsze mialam przy sobie laktator bo gdy mialam za duzo pokarmu to piersi robia sie twarde jak kamloty i dziecku ciezko jest dostawic sie do piersi aby dobrze wyciagnac sutek, tak wiec czasami biegalam gdzies gdzie moglam sciagnac troche pokarmu aby piers zobila sie miekka. No i na poczatku tez mozna troche sciagnac pokarmu sutek wychodzi i szybko malucha dostawic-jest latwiej, ale kombinacji na pewno sie roznych nauczysz. Jeszcze nosilam w ciazy ale pod koniec chyba po 30 tyg takie wkladki tez medela ktore niby mialy mi pomoc w wyciagnieciu sutek ale nie bylam z tego do konca zadowolona. zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę mamą
jahmajka :-) a co to za wkładki? moze wyślesz jakiś link z netu? zaciekawiłay mnie te wkładki,które uzywałas po koniec ciąży.... do tej pory słyszałam tylko o tych laktacyjnych, przy karmieniu :-) pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahmajka
ok postaram sie znalesc na allegro, moze znajde w domu. ale zapytaj sie lekarza bo wiem ze to mozna nosic w momencie kiedy mozna juz "bezpiecznie rodzic" poniewaz wszelka stymulacja sutek powoduje wiekszej produkci hormonu ktory powoduje porod (wyleciala mi nazwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahmajka
muszle laktacyjne znajdziesz na allegro ma je silver 2006. wejdz na allegro i wrzuc medela i znajdziesz powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też mam ten sam problem i ciesze sie, ze znalazłam to forum. To mnie troszke podnioslo na duchu, ze są jakies szanse na uporanie sie z tym problemem. Czytam Wasze wypowiedzi dopiero od 2 dni i to od czasu do czasu kiedy mam przerwe w pracy wiec nie zdolalam przeczytac wszystkich postów. Powoli zaczynam sie zastanawiać nad tym, zeby zacząć jakos nad sobą pracować ;) Mam pytanie jak mozna sprawdzić jaki ma sie stopień wciągniecia brodawki?? ja z reguly mam obie plaskie -tzn nie wiem jak sie wlasciwie okresla plaskie brodawki. U mnie po prostu jest gladka powierzchnia z malutka kreseczką, a jesli podraznie pierś to w jednej \\\"brodawka\\\" wypina sie na zewnątrz ( pisze w cudzyslowiu bo to nie jest klasyczna ladna brodawka tylko ściągnięty twardy wzgórek ), a wdrugiej do środka i robi sie \\\"dziura\\\" Bede bardzo wdzieczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×