Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

say-my-name

Wkładki domaciczne?

Polecane posty

Gość nolis
Olu! Mówisz,ze znasz temat ale tylko jak widać z teorii a nie praktyki, myslisz,że kobiety tu decydują sie na wkładkę ot tak sobie bezmyślnie nie dowiadując się o niej więcej?? Przecież wystarczy mieć internet i moment jesteś poinformowana o wszystkim. Taka decyzja jak antykoncepcja jest zawsze przemyślana nie mysl już ze u nas w kraju panuje ciemnogród, Ty masz swoje zdanie a my swoje, ale wyklejanie nam info z internetowych stron nic tu nie da, bo odpowiadamy póki co za swoje czyny i staramy czynić to co wg nas nam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola znajaca temat
Nigdy czynienie zła nie jest dobrą decyzją. A Ciemnogród to właśnie zabijanie poczętego życia ludzkiego w fazie embrionalnej. Założe się, że większość kobiet noszących spirale nie ma lub nie miało zielonego pojęcia jakie jest jest autentyczne działanie, bo lekarz nie powie prawdy, albo milczy. Wydaje Wam się, że problem został rozwiązany. Człowiek jest odpowiedzialny za całe swoje życie i nie liczy się tylko fakt spontanicznego życia seksualnego i przyjemności, ale miłość. Do osób wierzących: człowiek otrzymuje od Pana Boga nieśmiertelną duszę w chwili poczęcia, czyli połączenia się komórki jajowej z plemnikiem. Taka Mama, która nosi w sobie takie narzędzie zbrodni po tamtej stronie spotka sporo swoich dzieci, które nawet nia miały szansy zaistnieć tu na ziemi, a które zostały powołane do życia. Kiedy pójdziecie do spowiedzi żaden ksiądz nie udzieli Wam rozgrzeszenia dopóki nie usuniecie tego środka, bo jest to środek wczesnoporonny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szkoda słów i polemik, bo nigdy nie da nam spokoju panna Ola... a tak miejmy nadzieję, zamilknie, jak woda się na jej młyn lac nie będzie... Najlepiej takim nie opowiadać... W końcu każda kobieta wie, co jest dla niej najlepsze, prawda?:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
witajcie nie było mnie parę godzin w domu, przychodzę a tu pełna skrzynka z tej strony, gdy byłam tu poraz pierwszy niewiele kto sie odzywał. Moje zdanie jest takie , każdy środek antykoncepcyjny kłóci się z wiarą w Boga, ale napewno Bóg nie chciałby widzieć dzieci porzuconych , czy na śmietniku. Wybór ten jest osobisty i nie powinien być komentowany, ale wiem jedno u mnie kalendarzyk małżenski by się nie sprawdził , bo mam nieregularne cykle. Szanuje Wasze zdania i dają one do myślenia, ale mam wkładkę i nie zamierzam jej wyjmować. mam tylko do Was pytanie, czy któraś z Was też ma problem z nieregularnym cykle4m i jak u Was jest po założeniu wkładki, czy macie obfitsze krwawienia, i czy regularne? Pozdrawiam Was serdecznie i cieszę się , że możemy dzielić się między sobą opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123
Do KAśKA26 Napisz mi czy często masz takie długie przerwy i czy plamisz bo już plamię prawie miesiąc ,a okres był 55dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
cobra123 przerwy miałam jeszcze zanim zalożyłam wkładkę i również po. Nawet przed urodzeniem dziecka zawsze miałam nieregularne cykle i te przerwy były różnej długośći, także u mnie chyba to normalne, jeszcze popytam lekarza w marcu idę na kontrolę i mam nadzieje, że wszystko będzie ok. miała też przed ostatnim okresem plamienie , ale trwało ono około tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
cobra123, a kiedy Ty założyłaś wkładkę i czy wcześniej też miałaś podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
cobra123. wkładkę założyłam na początku maja 2006r, wcześnie też miałam w różnym czasie miesiączke i zdażały mi się plamienia, a jak u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123
W czerwcu przestałam brać tabletki a 23 listopada założyłam wkładkę ,pierwszy okres dostałam po 35 dniach ,po 2 dniach plamień,no i teraz tak jak pisałam czekam na następny.Zawsze miałam nie regularnie ale max.42 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja miałam wkładkę
po pierwszym dziecku przez 5 lat. Po wyjęciu jej bez problemu zaszłam w ciążę i urodziłam zdrową córkę. Jak dla mnie była to wygodna forma antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123
OCZYWIśCIE PRZY TABLETKACH BYł ZAWSZE NA CZAS, MIAłY ONE GO WYREGULOWAć I ZABEZPIECZAć PRZED CIążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamela
Do Kaśka 26 Mam do ciebie pytanie, choć w ogóle niezwiązane z wkładkami (a odnoszę wrażenie, że nieźle znasz się na ginekologii w ogóle). Chodzi o odstawienie pigułek. Czy w ciągu kilku dni od zaprzestania łykania mogą pojawić się jakieś objawy typu: lekki ból brzucha, kłucie po bokach miednicy, niewielkie mdłości? Jeśli posiadasz jakieś informacje to, proszę, odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra123
KAMELO Pytanie co prawda nie do mnie,ale mogę ci odpowiedzieć bo w czerwcu też przerwałam branie tabletek i przez 1-2miesiące,też czułam śię podobnie ,ale to mineło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamela
cobra123 dzięki, już się bałam, że to coś innego (wyimginowana ciąża), choć przypuszczałam, że tak się mogę czuć. Niepokoją mnie te kłucia po bokach. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
kamela w związku z Twoim pytaniema- ja nie brałam tabletek, dlatego osobiście nie wiem jak to jest, ale moja sąsiadka zza ściany bierze i gdy przestaje do zdarzają jej się podobne objawy tak jak Tobie, także to chyba normalne, ale poza tym zacęły jej wypadać włosy i trochę przytył. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed założeniem wkładki miałam tylko jedne obawy czy będzie mnie ona zabezpieczać tak samo jak tabletki, które brałam do tej pory, a więc też nie byłam święta jeżeli chodzi o wiarę. Pigułek już brać nie chcę ponieważ boję się o wątrobę, prezerwatyw nie mogę , plastrów też, więc pozostaje mi tylko ta metoda. Co do cyklów ja też mam nieregularne dlatego nie wiem kiedy dostanę okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po odstawieniu tabletek założyłam wkładkę więc mnie chyba to ominęło. Wcześniej natomiast od razu zachodziłam w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamela
Kaśka26 Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaśka26 dzięki za informacje mam nadzieje że to nie jest nasz ostatni kontakt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////////////
jaką wkładkę polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
do //////////// rżne są opinie na temat wkładek, ale myślę, że jeżeli Cię stać to może taką uwalniającą niewielką olość hormonów, bo te zapewniają większą skuteczność, ale najlepiej jeżeli chcesz ją założyć to spytaj się lekarza jaka będzie dla Ciebie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirena jest podobno bardzo dobra i skuteczna ale też bardzo droga.Więc na razie bardzo mało kobiet na nią stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt Mireny z założeniem - średnio 1000 zł 1000:60 m-cy = 16,70 - taki jest miesięczny koszt uzywania Mireny. Jak będzie sie brac tabletki - cena idzie do góry 2x. Wiem, że niestety, jest to wydatek jednorazowy, ale jesli macie stałych lekarzy ginekologów, to przeciez mozna poprosic o rozłożenie na raty. Albo w jednym miesiącu zapłacić za wkładke, a w drugim za założenie. Bezpieczeństwo i zdrowie nie mają ceny! A co będxzie jak kupisz tanią wkłądkę, okaże się że zaszłaś i co???? Jakie wtedy koszty??? Nie mówiąc o kosztach psychicznych przy niechcianej ciąży... Do rozważenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanka
mam wkładke a okresu brak od miesiąca, zrobilam test negatywny, wiec co sie dzieje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanka
wkładke mam od 3 miesięcy, na poczatku było tak jak sie spodzieawałm obfite krwawienia, czy mam zrobic 2 test, nie chce wiecej dzieci mam 2 i 24 lata, nieskończone studia, pokoik u teściów, życie niespełnione przez moje kochane wpadki, prosze napiszcie czy wam tez sie opóżniał okres przy wkładce???nie śpie po nocach, obgryzam paznokcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
witaj załamanka Chciałabym Cię pocieszyć i uspokoić . ja mam wkładkę 10 miesięcy i dwa miesiące temu też czekałam na okres, zrobilam dwa testy, dzwoniłam do lekarza ( na okres czekałam prawie 2 miesiące). potem maiałm okres już dwa razy. A co do opóźniania się okresu to lekarz , gdy dwoniąłm uspokoił mnie, że to się zdarza , bo mogą być zmiany hormonalne. Także nie martw się mam nadzieje, że już niedługo będziesz miała okres , bo wiem co to znaczy czekać i myśleć . Ja mam 26 lat i jedno dziecko, ale narazie nie mam warunków aby mieć drugie. Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki, aby wszystko ułożyło się po Twojej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanka
do kaska 26 zrobiłam 2 gi test przed godziną i tez negatywny, mąż za granoca tez gryzie pazury, co zrobic czekam, czekamy, a to okrepnie trudne, dzieci całe zycie dzieci, my matki polki mamy przechlapane,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka26
masz rację, zwłaszcza u nas w Polsce ciągle problemy z kasą , dlatego tak to przeżywamy, ale będzie wszystko ok, zobaysz. trzymaj się . Daj znać jak będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanka
do kaśka 26 mam pytanie czy ty też w trakcie braku okresu miałas taki wysyp na twarzy, duże ropne krosty szczególnie w dolnej czesci twarzy, a o plecach nie wspomne, a co do warunków, dwójka dziewczynek , starsza 3 lata wszędobylska typowa uparta trzylatka, no i 7 mięsieczna królewna która za mamą płacze nawet w nocy, pobudka od urodzenia do tej pory minimum 6 razy nawet do 15 razy, żadna jeszzce nie przespana, ale dziewczynki śliczne , zdrowe , szybko sie rozwijąja, mała siedziała 5,5 miesiaca, teraz chodzi przy wersalce, raczkuje i mówi mama, a mi włosy powypadały przez te noce i w dzień tez nie ma szans odpocząc, a u ciebie kasiu jak ?? narazie nie widać symptomów na zbliżający okres...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×