Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 Ajena

Odchudzanie babeczek.

Polecane posty

Go艣膰 qkartka

Martyna wez miast kapusty zwyklej - kiszona, jak mocno kwasna to przeplukaj pod woda, odsacz pokroj jezzcze na drobniej, dodaj聽 lisc laurowy, ziele ang, ewebtualnie dosol /daj se spokoj z hinalaska rewelajska - podobne g jak ksylitol - jak sie dobrze wczytasz - nie chce mi sie juz tu pisac o wyzszosci zwyklej nad ta rozowa rewrlacja..../ i popieprz, gotoj do miekkosci Powiem Ci ze bardziej zjadliwa tj mi np b b b smakuje

swoja droga /skoro juz wene o ksylitolu zalapalam/ to mamy swoje siemie lniane, miod gryczany... ale nie!!! bo po co? lepsze wiadomo trendy: chia-szia, miod manuka-wanuka czy innego diabla iwana! Sorki za ironie, ale ponosi mnie czasem, ze nie doceniamy tego, co jest nasze krajowe wartosciowe /i czasem聽jeszcze do zdobycia/ a lapiemy sie na chwyty z zagranicy i to calkiem nie-tanie...聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Ja mam ksylitol, uzylam kilka razy dwa lata temu i nic mo po nim nie bylo. Skladu nie przeczytam, bo kartonik wyrzucilam niestety, ale jak kilka razy pilam herbate ze slodzikiem to toaleta za ka偶dym razem..

U mnie dzi艣 na kolacje dwie kromki chleba graham i salatka ze sledzi, og贸rka kiszonego, jajka, kukurydzy i groszku plus sos ala majonez( taka nazwa, ale smak raczej nie). Nie smakowala mi wiec nawet 1/3 nie zjad艂am.聽

Ale kalorycznie nie bede si臋 rozdrabniac i napisze jak bym zjadla, caly dzie艅 wyszedl: 1370 kcal.

No i wkoncu 艂adnie wody popilam i dwie herbaty 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

No w艂a艣nie kiszona kapusta mi bardziej podchodzi ale akurat nie by艂o w sklepie. A co do si臋 mienia lnianego, to bardzo lubi臋 pi膰. Prawie codziennie pije, zazwyczaj zamiennie kupuje opakowanie siemienia lnianego, a p贸藕niej otr臋by kt贸re jem z jogurtem naturalnym. Zastanawiam si臋 tylko czy nie kupi膰 sobie odtluszczonego siemienia, mo偶e b臋dzie lepsze dla diety.聽

A wracaj膮c do mojej przepysznej zupki, to tak doprawi艂am 偶e wysz艂a strasznie ostra, chyba jutro j膮 zabiele jogurtem naturalnym. B臋dzie bardziej kaloryczne, ale mo偶e chocia偶 zjadliwe 馃榿

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Hej dziewczyny, ja wczoraj nie mia艂am weny na gotowanie wiec dzisiaj w pracy na obiad zjad艂am gotowca - zup臋 gulaszow膮 z Biedry. Smak nie z艂y, smakowa艂a mi. Sk艂ad tez nawet dobry, tylko mi臋so zostawi艂am bo nie przemawia艂o do mnie. Najad艂am si臋 i do艣膰 d艂ugo mnie g艂贸d nie tyka艂. Jedno opakowanie 450g ma 158kcal. Na jutro znow mam gotowca. B臋d臋 pr贸bowa膰 zup臋 tego samego typu tylko, 偶e z Lidla. Jeszcze nie wiem kt贸ra wezm臋. Mam dyniowa, marchewkow膮 i buraczkow膮.聽

W艂a艣nie si臋 dopcha艂am jajecznica z jednego jaja na szynce i cebulce.聽

Dzienny dzisiejszy bilans zamykam na: 823 kcal 馃檪

Milej nocki. Id臋 rozwiesi膰 pranie i k艂ad臋 si臋 cos poczyta膰 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Qkartka - ten przepis na serniki jest genialny - mam dzi艣 ma艂o kcal na koncie i wpad艂am na pomys艂 偶eby go o 22:30聽zacz膮膰 robi膰,聽bo wcze艣niej nie mia艂am twarogu, a wieczorem by艂am na spacerze i kupi艂am聽:) wiem, 偶e normalni ludzie o tej porze id膮 spa膰, a nie piek膮 ciasta, no aleeee kto powiedzia艂, 偶e jestem normalna?聽i zrobi艂am dok艂adnie tak, jak napisa艂a艣, ale zamiast sera naturalnego da艂am ten Arla kvarg vanilj, czyli waniliowy twaro偶ek (ju偶 zblendowany) kt贸ry jest s艂odziutki sam w sobie (maj膮c przy tym 60 kcal w 100 g) i doda艂am niewiele takiego... no w艂a艣nie, czego? Zapyta艂a艣 si臋 mnie jak mi jest po erytrolu, bo w sumie chyba pisa艂am, 偶e go dodam do ciasta, ale napisa艂am tak, bo to co mam nie ma kcal, a jest s艂odkie - jak erytrol. I totalnie nie mam poj臋cia co to jest, sta艂o na p贸艂ce obok stewii, po kt贸r膮 ostatnio sz艂am do sklepu (zwykle s艂odzi艂am ksylitolem, ale zapragn臋艂am mie膰 co艣 bezkalorycznego do ciast), patrz臋, a tu jeszcze inne co艣, o nazwie L盲ttstr枚 (wrzuci艂am w translate 偶eby Wam聽przet艂umaczy膰 co to, ale nic z tego nie wysz艂o) cho膰 z nazwy wynika, 偶e jest to "lekki cukier" i faktycznie z wygl膮du i ci臋偶ko艣ci przypomina taki leciutki cukier puder, ale... nie zawiera tych szkodliwych substancji, co s艂odzik, czyli nie zawiera aspartamu i og贸lnie z tego co si臋 doczyta艂am, to w sk艂adzie jest kilka rzeczy, w tym fruktoza (?), wi臋c hmmm... ja jestem zadowolona, 偶e nie wzi臋艂am stewii, bo skoro to nie ma kcal, a smak ma jak cukier zwyk艂y i dodaje si臋 go tak samo jak zwyk艂y cukier (1 szklanka = 1 szklanka) i w dodatku napisane jest na opakowaniu, 偶e mo偶na bez obaw dodawa膰聽go do pieczenia i gotowania, to... kupi艂am :) stewi臋 kiedy艣 w Polsce kupi艂am i czu艂am dziwny posmak po niej, wi臋c skoro po drodze mi wpad艂 w r臋ce ten produkt, sprawdzi艂am orientacyjnie sk艂ad i kcal, to ooookej :)聽

Czekam do 24:00 a偶 wyjm臋 serniki z piekarnika i ostudz臋, ale nie wiem czy dzi艣 w ko艅cu zjem - ja uwielbiam sch艂odzone takie serniczki, nie ciep艂e z piekarnika, a na to potrzeba czasu, wi臋c zale偶y o kt贸rej b臋d臋 sz艂a spa膰 :) aleee zjad艂am dzi艣 830 kcal (od samego rana nie mia艂am ochoty nic je艣膰 i pierwszy posi艂ek zjad艂am o 15)聽i nie jestem g艂odna, wi臋c z jednej strony mog臋 zje艣膰, bo mam rezerw臋 spor膮 z kaloriami, ale z drugiej strony nie musz臋 i zjem sobie rano do herbatki je艣li b臋d臋 chcia艂a jednak dzi艣 wcze艣niej zasn膮膰聽:)

Aaaa i moje ciasto by艂o do艣膰 g臋ste, takie jak poprzednim razem, podzieli艂am na p贸艂 i wla艂am do 2 keks贸wek - jedna by艂a z sokiem cytrynowym, a druga keks贸wka to by艂o to ciasto + 艂y偶ka kakao :) b臋d膮 pyszne, bo pr贸bowa艂am ciasta surowego i by艂o pycha :) no i s艂odziutkie!聽
Wyliczy艂am tak te sk艂adniki, 偶e wysz艂o na ca艂o艣膰 (2 ciasta) 1015聽kcal:) doda艂am 50 g mniej jogurtu naturalnego, a zamiast tego 艂y偶k臋 kakao :) aaaa i jeszcze doda艂am nieca艂膮 艂y偶eczk臋 proszku do pieczenia i troch臋 budyniu bez cukru, bo w poprzednim przepisie by艂, pomy艣la艂am 偶e nic nie zaszkodzi jak dodam, a mo偶e pomo偶e聽:)聽

no i kaloryczno艣膰 1 keks贸wki, ca艂ego ciasta, to 507,5 kcal, wi臋c mog臋 sobie nawet zje艣膰 po艂ow臋 jednego ciasta i nic mi si臋 nie stanie, a b臋d臋 ca艂y dzie艅 szcz臋艣liwa :D cho膰 jeszcze nigdy nie zjad艂am po艂owy ciasta, ale w sumie chyba sta膰 mnie na to, zw艂aszcza jak jestem spokojna, 偶e wiem co jest w 艣rodku bo sama robi艂am :) a herbat臋 zielon膮 kocham, wi臋c raczej to nie by艂oby problemem zje艣膰 sobie na 艣niadanie takie lekkie 254 kcal :D聽


Qkartko dzi臋kuj臋 Ci bardzo za wypisanie bia艂ek, t艂uszczu i w臋gli w 100 g :) je艣li nie korzystasz, to polecam aplikacj臋 Fitatu, cho膰 my艣l臋 偶e te偶 tam wszystko sobie zapisujesz :)聽



Zastanawiam si臋, czy zostanie troch臋 tego ciasta 偶eby od艂o偶y膰 na p贸藕niej - mam na my艣li, 偶e ch臋tnie bym sobie zamrozi艂a (bo mo偶na :D) i mia艂a kilka kawa艂k贸w w razie "W" gdyby mnie bardzo nasz艂o na s艂odkie :) dzi艣 ca艂y dzie艅 marzy艂am o cho膰by 50 g kawa艂ku tego sernika, a wzi臋艂am wszystko do rodzic贸w i po ostatnim razie nie mia艂am ju偶 w domu ani okruszka :)聽


odno艣nie ksylitolu, to czyta艂am, 偶e musi by膰 z Finlandii, wtedy nie b臋dzie zawiera艂 chemii i w og贸le b臋dzie super - wi臋c kupi艂am taki wyprodukowany w Finlandii i wierz臋, 偶e jednak ma zachowane swoje warto艣ci od偶ywcze, bo podobno sporo jest takich do kitu ksylitoli z Chin i ludzie to kupuj膮 nie zwracaj膮c uwagi聽na to, gdzie zosta艂 wyprodukowany... ale qkartko mo偶esz mie膰 racj臋, 偶e jedno i drugie to g....no :( cho膰 naogl膮da艂am si臋, 偶e naprawd臋 jest super, 偶e ten z Finlandii聽nawet zawiera witaminy... :x

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Qkartko zaszala艂a艣 z tymi 300 g ciasta (te偶 chc臋 tak zaszale膰 - dzi艣 lub jutro!), ale czuj臋, 偶e potrzebowa艂a艣 czego艣 takiego, bo bardzo d艂ugo nie jad艂a艣 - zas艂u偶y艂a艣 :)聽

i b膮d藕 tego 艣wiadoma, 偶e zjad艂a艣 g艂贸wnie twar贸g z jogurtem naturalnym - nic strasznego, prawda? 偶adnego cukru i 偶adnych聽艣wi艅stw :)
ja bym na Twoim miejscu by艂a zadowolona z siebie i to by艂a nagroda za to, jak super si臋 trzymasz, 膰wiczysz i trzymasz diet臋 -聽jeste艣 mam膮 w tak super formie i jeste艣 tak zdeterminowana, 偶e wiele by Ci tylko mog艂o pozazdro艣ci膰 :) ba, ja nie jestem jeszcze mam膮, a Ci zazdroszcz臋!聽

No nie miej wyrzut贸w sumienia o ten sernik, bo i ja zaczn臋 mie膰 - w pewien spos贸b to ja Ci臋 "nam贸wi艂am" na upieczenie go, bo zacz臋艂am temat :) ale naprawd臋 nie nagrzeszy艂a艣, kochana!聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Przepi臋kny zapach ciast zaprowadzi艂 mnie do kuchni 偶eby rzuci膰 okiem- wyros艂y tak wielkie, pi臋kne serniki, 偶e je艣li p贸艂 keks贸wki ma tylko 254 kcal, to chc臋 to je艣膰 powoli聽i zapomnie膰 o ca艂ym 艣wiecie :D wiem -聽taki troch臋 ze mnie rozmarzony grubasek, ale sam ten zapach napawa mnie szcz臋艣ciem :D聽
To jest warte tych kcal!

Stopniowo zmniejszam temperatur臋 w piekarniku, ale co za cudo wysz艂o ponad te blaszki - masakra!
te sernikito jest moje odkrycie roku! haha

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Zjad艂am dzi艣: 艂ososia z frytkami (z piekarnika) i sa艂atk臋, mandarynk臋, ciastko owsiane, 2 par贸wki sojowe bo kupi艂am niedawno na spr贸bowanie i s膮 przepyszne (zwyk艂ych z mi臋sa聽si臋 brzydz臋, brrrrr), kilkana艣cie paluszk贸w solonych i wielkie jab艂ko :)聽
i faktycznie nie czuj臋 totalnie g艂odu, ale dzi艣 mia艂am聽taki dzie艅, nieco stresuj膮cy, wi臋c okej :)聽


ja chyba nie dam rady je艣li dzi艣 nie zjem tego ciasta (czuj膮c ten pi臋kny, s艂odki zapach w ca艂ym domu), zw艂aszcza wiedz膮c, 偶e bilans kaloryczny mi pozwala... :D
chc臋 ju偶 je wyj膮膰, studzi膰 i jee艣膰!!! chocia偶 jeden kawa艂ek, a za to 偶e dzi艣 zjad艂am mniej, to chyba sobie dolicz臋 jutro troch臋 wi臋cej kcal i zjem rano sernik z herbatk膮 :)聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Ale tu si臋 slodko sernikowo zrobilo, moze za miesi膮c tez spr贸buj臋 cos upiec, albo na Wielkanoc 馃榿.

Ja uwielbiam jesc gorace ciasto 馃槏.聽

Kurde jak to ma naprawd臋 tak malo kalorii i jeszcze smakuje czemu ja szybciej o tym nie s艂ysza艂am 馃槀

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Jak tak czytam po ile kalorii Wy zjadlyscie, to ja przy moich 1370 to si臋 w zasadzie obzeralam馃槬馃ぃ

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

wyj臋艂am z piekarnika, z keks贸wek i studz臋, przy okazji spr贸bowa艂am dos艂ownie troszeczk臋 偶eby zna膰 smak, ale nie wyszed艂 taki s艂odki, jak poprzedni - czu艂am, 偶e za ma艂o doda艂am tego s艂odzid艂a, bo da艂am jakie艣 3 艂y偶ki, a nie 6, w dodatku to si臋 dodaje w takiej gramaturze jak cukier, czyli wi臋cej ni偶 ksylitol... czyli powinnam by艂a da膰 wi臋cej tego, ale nie chcia艂am przesadzi膰 bo wiedzia艂am 偶e twaro偶ek jest s艂odki... no ale okej, wystudzi si臋 i mo偶e b臋dzie akurat, i tak pewnie zjem :D aaa i opad艂, wi臋c... na bank bym mog艂a zje艣膰 po艂ow臋, ba, kilka 艂y偶ek i by go nie by艂o :D aaa i do tego sernika z sokiem cytrynowym da艂am chyba za du偶o tej cytryny, czu艂am za mocno kwaskowo艣膰 :D聽

powiem Wam szczerze, 偶e lubi臋 je艣膰 (wszystko) bardzo wolno, czu膰 smak d艂ugo, delektowa膰 si臋 nim, nie cierpi臋 szybko je艣膰 ani w po艣piechu, wol臋 zje艣膰 w samochodzie powoli zamiast na szybko w domu. Te偶 tak macie?聽

niedawno kupi艂am melas臋 z daktyli, musz臋 sprawdzi膰 kaloryczno艣膰 i mo偶e posmarowa艂abym聽po kawa艂ku sernika (tak cienko), 偶eby by艂 faktycznie pyszny i s艂odki jak poprzedni...聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Mama dwojki - nie obzeralas sie, Twoja kalorycznosc jest bardzo zdrowa i prawidlowa, pewnie nawet wiecej powinnas jesc :)聽


kurcz臋, niech ten sernik聽po wystudzeniu b臋dzie taki pyszny i s艂odki... :D id臋 lepiej sprawdzi膰 t臋 melas臋 daktylow膮... :D聽

nie wyszed艂 tak przesadnie s艂odki jak poprzednio i pewnie m贸j m膮偶 si臋 dorwie, skoro tak - poprzednim razem sernik by艂 mega s艂odki i mi bardzo smakowa艂, a jemu mniej, bo on tak za s艂odkim nie przepada jak ja... ehh, oby si臋 do tych nie dorwa艂 za bardzo :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

艁y偶ka syropu daktylowego to 53 kcal, a 偶eby posmarowa膰 cienko g贸r臋 po艂owy聽ciasta wystarczy 艂y偶eczka, czyli oko艂o 25 kcal - wi臋c dam rad臋 nawet jak ciasto nie wysz艂o zbyt s艂odkie聽:) 聽cho膰 pluj臋 sobie w brod臋, 偶e nie doda艂am wi臋cej s艂odzid艂a, bo przecie偶 nie ma kcal i by艂oby mega s艂odkie jak poprzednio...聽

zwa偶y艂am po艂ow臋 ciasta (jeszcze jest mokre) i wysz艂o 270 g i jako艣 tak wygl膮da艂a ta po艂owa na ma艂膮, wi臋c... totalnie Ci臋 rozumiem Qkartko, 偶e si臋 skusi艂a艣 :D przestyg艂o i wstawi艂am do lod贸wki, 偶eby by艂o gotowe jeszcze na dzi艣... haha

musz臋 sobie znale藕膰 inny zamiennik s艂odyczy, planuj臋 teraz d艂ugo jednak nie piec ciast :D


aaa i napi艂am si臋 mleka migda艂owego b臋d膮c w kuchni, tak dodatkowo do bilansu :)

ale Wam naspamowa艂am tutaj o tym serniku, haha, ale u mnie w domu jak piek臋 sernik, krakersy z siemienia lnianego albo ciastka owsiane, to zawsze panuje聽ekscytacja!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

fatsecret聽- spokojnie, napisa艂am 偶e NAWET JE艢LI ma by膰 zapiekanka z serem u rodziny,聽 kt贸r膮 ja takowo mam w diecie 馃槃聽聽(a ser ci膮gn膮cy si臋 uwielbiam) to 偶eby sobie nie odmawia膰 od 艣wi臋ta. Je艣li nie lubisz - to oczywiste jest 偶e nie jadasz. Bardziej mi chodzi艂o o to 偶e je艣li masz jakie艣 np przyj臋cie czy spotkanie rodzinne a jest co艣 dla CIEBIE pysznego - nie odmawiaj sobie tylko聽zjedz mniej. 馃槈聽Organizmowi nie zaszkodzi - a i cz艂owiek szcz臋艣liwszy. 馃槃

Mama dw贸jki聽- sos czosnkowy uwielbiam, te偶 sobie robi臋 taki ''fit'', czyli jogurt naturalny + czosnek + zio艂a, ew. troch臋 soli. 馃槃

Ale tortilli zazdroszcz臋!! A nie mog臋. 馃槥 Bo mam dok艂adnie rozpisane co zje艣膰. Jutro mam kurczaka (powinna by膰 ryba ale nie jadam!) z ry偶em i sur贸wk膮 z og贸rka, sa艂aty, cebuli (brzmi s艂abo ale z ry偶em super si臋 komponuje). 馃槃聽Za to pojutrze mam na obiad pyzy z mi臋sem ze szklank膮 zupy.. 鉂わ笍聽Nie mog臋 si臋 doczeka膰. 馃槢

Co do s艂odkiego... U mnie jest odwrotnie, m贸j ch艂opak lubi a偶 za bardzo przes艂odzone, za to ja mniej... 馃槈聽 Ja pij臋 kaw臋 bez cukru, a on sypie chyba z 5 艂y偶eczek, raz spr贸bowa艂am a偶 kwasi buzi臋. 馃槷

Dziewczyny, by艂am dzisiaj w biedronce i patrz臋 a tu moja kawka o smaku orzechowym! A ja takie wow 馃槃聽Jako 偶e pije codziennie po przebudzeniu kaw臋, to nie mog艂am sobie odm贸wi膰. 馃檪聽Sprawdza艂am - pachnie jak cappuccino o smaku orzechowym. Jutro b臋d臋 testowa膰.聽馃槢聽A na dzi艣 mi starczy wra偶e艅. Mi艂ej nocki tym kt贸re nie 艣pi膮. 馃槝聽Buziaki 鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Ostatni m贸j post na dzi艣, 偶eby by艂o wiadomo jak si臋 sko艅czy艂a historia :D

zjad艂am po 艂y偶eczce jednego i drugiego (pola艂am delikatnie tym syropem z daktyli) i by艂o ca艂kiem smaczne, ale zamierzam zaraz i艣膰 spa膰, wi臋c id臋 umy膰 z臋by i tyle na dzi艣, ale zjem t臋 po艂ow臋 ciasta jutro na 艣niadanie z herbat膮, ja og贸lnie uwielbiam daktyle, wi臋c z tym syropem jutro ten sernik jak b臋dzie bardziej zbity i zimny, to b臋dzie mi bardziej smakowa艂聽:)聽

PS. to chyba przepis na sukces - nie robi膰 s艂odkich ciast, wtedy si臋 a偶 tak nie chce... :D bo normalnie bym nie przesz艂a oboj臋tnie i wi臋cej bym go zjad艂a dzi艣 :)

Nalka7聽rozumiem, ja tylko chcia艂am wyja艣ni膰, 偶e sobie "odmawiam" bo po prostu nie przepadam przy okazji za serem 偶贸艂tym, pomijaj膮c kaloryczno艣膰 :) cho膰 bez diety mi smakowa艂, gdy by艂am na etapie budowania masy przez rok-dwa, 偶eby m贸c tu z Wami teraz popisa膰... :D聽

te偶 uciekam, spokojnej nocy i do jutra!聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Ja przez ten miesi膮c nie bede jadla 偶adnych slodyczy, jezeli ta dieta b臋dzie miala dobre efekty to pociagne ja kolejne cztery tygodnie, a w kwietniu mam roczej nalej, kilka dni p贸藕niej Wielkanoc, a potem zaraz moje urodziny wi臋c cos s艂odkiego na pewno wpadnie. Og贸lnie ta sobie kombinuje, zeby zrobi膰 moje i ma艂ej urodziny razem i np zaprosi膰 wszystkich po obiedzie wielkanocnym, to przynajmniej b臋dzie mniej okazji do grzechu馃ぃ.聽

Nalka, a sk膮d masz diete? Internet? Ty wymyslilas czy dietetyk?聽

U mnie dzi艣 cale menu takie jak wczoraj, tylko z kolacja pokombinuje, salatke ju偶 wyrzucilam, a 偶e do niej by艂 chleb to wezm臋 ze sk艂adnik贸w jajko i ogorka kiszonego i z tym zrobie kanapki 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Marysia28

Czesc dziewczyny.

U mnie dzis na sniadanie dwie grahamki z bialym serem i pomidor, na obiad bedzie zupa wczorajsza.

U mnie zawsze dobra wychodzi zupa z kapusty bialej i wszyscy lubia, dodaje tez inne warzywa i sporo zieleniny koperek, natke. Tak samo z kiszonej dzieci lubia kapusniaczek.

Pola聽u mnie jest tak samo szafka pelna ubran a nie ma sie w co ubrac. Jeszcze letnie rzeczy w piwnicy sa trzeba przyniesc i porzadek zrobic i pewnie nic nie zostanie.

Nalka聽moj maz slodzi sobie kawe dwie takie czubate lyzeczki i pije te kawy ze trzy cztery na dzien, a jeszcze lepiej bo mama slodzi sobie trzy lyzeczki jak sie napilam kiedys jej kawy to az mnie zemdlilo.

Jak tylko maz wroci z pracy to mam w planach dlugi spacer, sama.

Milego dnia dziewczyny:-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 qkartka

fatsecret a uwazasz ze finski ksylitol to jak jest robiony? ze ta rurka to drzewo??? hehe proces przy finskim hinskim i innym to jest czysta chemia!

tak ten naturslny finski jest robiony wklejam:

polega na hydrolizie drewna brzozowego w st臋偶onym kwasie, nast臋pnie chemiczn膮 redukcj臋 ksylozy (przy obecno艣ci metali ci臋偶kich, wysokim ci艣nieniu i temperaturze)聽do ksylitolu i jego oczyszczenie na kolumnie [1]. Niestety ta metoda jest trudna, pozostawia po sobie mn贸stwo odpad贸w i jest droga. No i gdzie jest ta naturalno艣膰? A przecie偶 ksylitol uzyskiwany w艂a艣nie t膮 brutaln膮, chemiczn膮 metod膮 nabra艂 famy naturalno艣ci.

No ktos pisal ze sprawdzi sklad... a co tu sprawdzac??? Sklad jest wiadomy 100% ksylitol. Nikt w skladzie nie opisuje w jaki sposob uzyskano te 100% ksylitolu.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Cze艣膰

Widz臋 偶e bardzo serniczkowo si臋 zrobi艂o :) Te偶 uwielbiam sernik , ale nigdy nie pr贸bowa艂am piec jakiego艣 dietetycznego .

Wczoraj rano wracaj膮c z pracy kupi艂am p膮czki dla wszystkich no sobie oczywi艣cie te偶 , ale mimo 偶e w czasie kupowania mia艂am na niego gigantyczn膮 ochot臋 to jak przysz艂o do jedzenia to kompletnie mnie odrzuci艂o i nie zjad艂am .

Dzisiaj na 艣niadanie dwie kromki chleba i cebula duszona na smalcu - tak wiem , wiem ze ani to zdrowe , ani dietetyczne , ale tak mi si臋 chcia艂o takiego 偶arcia 偶e musia艂am sobie zaszale膰 .

Qkartka ty to juz chyba nie masz z czego chudn膮膰 , a聽 ja pewnie w sobot臋 ju偶 takiego wyniku nie powt贸rz臋 bo niestety apetyt ju偶 w czwartek wr贸ci艂 na swoje miejsce i jem normalnie .

Co do ciuch贸w te偶 mam ca艂膮 stert臋 ubra艅 w kt贸re si臋 nie mieszcz臋 i wi臋kszo艣膰 to rzeczy nowe .

Edytowano przez zo艂za40

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 qkartka

mama dwojki dobrze pisze ze lepiej odstawic na czas diety wszelkie slodkosci, nawet jesli maja malo kcal i bez cukru itd itp Moj sernik byl takim impulsem, co z tego ze w nd zjadlam 3 kawalki i bilansu nie przekroczylam, jak wczoraj wiedziona tym impulsem zjadlam z pol gorzkiej czekolady, miske daktyli, rodzynek... wszystko co wegle i to same cukry proste, a ile kcal z tego wyszlo to nawet nie bede Wam pisac.

Widac serniki nie dla mnie, no zdecydowanie nie!!!, osoba uzalezniona od cukru nie powinna go ogladac, wachac o jedzeniu nie wspomne...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 qkartka

zolza tak, tak - marudz;) wiesz ze wtedy wazenie sobotnie najlepiej Ci wychodzi;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

hehe mo偶e marudzenie ma jakie艣 w艂a艣ciwo艣ci odchudzaj膮ce

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

No niestety slodycze sa jak narkotyk, a na szcz臋艣cie da si臋 bez nich zyc:). Synek m贸j jak dostaje s艂odycze to daje mu duza miske i ma wydzielane i powiem Wam, ze jak w po艂owie stycznia mial urodziny to dopiero wczoraj udalo mi si臋 odstawi膰 mu s艂odycze, jak byl chory to az za nimi plakal i dawalam mu np 2 mims dwa itd, ale cos musial dostac, bo byl szal i juz mu powiedzia艂am, ze tylko w niedziel臋 cos dostanie i babcia tez juz powiedzialam. Na szcz臋艣cie od malego umie pic wod臋, ale jedzenie troch臋 kuleje, bo w przedszkolu je warzywa i owoce, a w domu kiepsko warzyw praktycznie wcale, a owoce tylko jablka i banany, ale od wczoraj tez sie zaczelo zdrowe od偶ywianie, wytlumaczylam mu, na owoce wymyslilam, ze bede im robic jogurt z jogurtu naturalnego i owoc贸w, ewentualnie czasem 艂y偶eczka miodu, 艣niadania tez jakies owsianki, manna, jajecznica itd, on kocha tosty wi臋c kupilam pe艂noziarnisty chleb do nich, makarony z soczewicy, ze szpinakiem, ciemny itd, na szcz臋艣cie syn jak chodzi do przedszkola rzadko je w domu obiady, wi臋c b臋da tylko weekendy, a corka g艂贸wnie warzywa i troszk臋 owoc贸w, mieska itd i chce spowrotem wdrozyc ryby, bo przestalismy je je艣膰 niestety. Z kolacjami musz臋 pomy艣le膰 jeszcze..聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Jakby marudzenie mialo w艂a艣ciwo艣ci odchudzajace to by chyba w og贸le osob otylych nie bylo馃槀

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Mama dw贸jki聽- przez dietetyczk臋 dla mojej przyjaci贸艂ki kt贸ra startowa艂a z 92 kilo. 馃槈聽Czyli podobnej wagi co ja, na szcz臋艣cie u mnie ta waga si臋 pojawi艂a i szybko znikn臋艂a, dzi臋ki Bogu. 馃槙聽By艂am na tej diecie rok temu w marcu, efekt oko艂o 8-9 kilo, nie mia艂am wtedy wagi na co dzie艅 wi臋c ci臋偶ko stwierdzi膰.

Marysia28聽- eee, 2 czubate 艂y偶eczki to nic przy moim, ale racja, jakbym mia艂a si臋 teraz napi膰 kawy z 2 艂y偶eczek cukru tu bym chyba zwymiotowa艂a. Kiedy艣 tak pi艂am i by艂o ''OK'. Jak ja mog艂am tak pi膰?聽馃槀馃槀聽Ch艂opak raz robi艂 mi kaw臋 i pos艂odzi艂 艂y偶eczk臋 - co艣 poczu艂am 偶e za s艂odko mi... co kiedy艣 by艂o nie do pomy艣lenia, za gorzka by艂a.聽馃槢聽聽

Dziewczyny tak mi opowiadacie o uzale偶nieniu o cukru to Wam powiem 偶e ja tak strasznie si臋 ciesz臋 偶e nic a nic nie ci膮gnie mnie do s艂odkiego!! Wiadomo jak zobacz臋 w sklepie czasem co艣 naprawd臋 pi臋knie wygl膮daj膮cego to powzdycham do tego, ale jak szybko zauwa偶臋 tak szybko zapomn臋.聽馃槀聽Bardziej mam obsesj臋 na punkcie chrupk贸w, chips贸w聽i fastfood贸w, ale aktualnie 偶adna ch臋膰 si臋 nie odezwa艂a, co lepsze! Jak my艣l臋 偶e teraz mog艂abym zje艣膰 chrupki czy inn膮 przek膮ske聽to mi si臋 niedobrze robi. 馃槢馃槈馃檪

艢niadanko zaliczone - 2 ma艂e kromeczki chleba 偶ytniego z serkiem almette, sa艂at膮 i pomidorem (powinien by膰 bia艂y ser ale sko艅czy艂 mi si臋 w艂a艣nie 馃槥) No i聽dopijam kawk臋 orzechow膮 z mlekiem - w smaku jak takie monte bez cukru. 馃槃聽Ale jest 艣wietna.聽

Mi艂ego dzionka kochane. 鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Qkartka wierzy艂am w to, 偶e ksylitol to dobra rzecz, ale pewnie ju偶 wi臋cej nie kupi臋, zw艂aszcza 偶e to dodatkowo ma kcal, skoro chc臋 si臋 tru膰 czasem to bezkalorycznie chocia偶 :D ale mimo wszystko ja nie s艂odz臋 du偶o, herbat itd. w og贸le nie pij臋 s艂odkich, tylko tyle co do ciast chcia艂am dodawa膰 to kupi艂am, ale ja ju偶 te偶 zamierzam odstawi膰 pieczenie ciast. Dzi臋kuj臋 Ci za u艣wiadomienie mnie :)

Wiecie co, dziewczyny? Przyznaj臋 Wam ca艂kowit膮 racj臋, 偶e lepiej trzyma膰 si臋 z daleka od s艂odkiego - pami臋tam jak mog艂am ponad rok nic s艂odkiego nie je艣膰 i mnie nie korci艂o. Czasem zjad艂am daktyla lub suszon膮 艣liwk臋 i to tyle z moich s艂odyczy, ale te偶 nie za cz臋sto to jad艂am.聽
Cho膰 my艣la艂am od pocz膮tku tego odchudzania, 偶e mo偶e lepiej tym razem nie rezygnowa膰 ca艂kowicie, 偶eby to si臋 藕le nie sko艅czy艂o, ale czuj臋, 偶e jednak najlepiej odstawi膰 wszelki s艂odki smak. Wtedy tak nie ci膮gnie. Obawiam si臋 tylko tej sytuacji, co wtedy gdy w og贸le nie jad艂am i p贸藕niej zacz臋艂am - nie widzia艂am ogranicze艅...聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

Nalka pomimo, 偶e 3 miesi膮ce temu odstawi艂am totalnie kaw臋 (wcze艣niej te偶 rzadko pi艂am, a kiedy艣 pi艂am 3 dziennie) to zazdroooszcz臋 Ci takiej orzechowej kawki :) musi by膰 przepyszna faktycznie :)聽

Mama Dwojki - to 艣wietny pomys艂, 偶eby艣 zrobi艂a Wasze wsp贸lne urodziny -聽nie b臋dzie dodatkowych okazji do podjadania :)聽
PS. super, 偶e tak dbasz o dzieci i zmieniasz diet臋, 偶eby te偶 zdrowiej si臋 od偶ywia艂y :)聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Nalka, a przypomnij z ilu startowalas?聽

C贸rka ma dobra diete, a synek do ponad roku tez mia艂 super, a potem na troche zamieszkalismy z rodzicami i troszk臋 polecia艂o, ale tez z nim jest problem ze on jest strasznie wybredny i poprostu chcia艂am 偶eby jadl cokolwiek.. Ju偶 sobie troch臋 obmyslilam jak przemycac warzywa, do tego ograniczyc smazenie do minimum, chyba ze jakies zdrowe placuszki czy nalesniki ale to juz na tyci tyci kokosowym oleju, na szcz臋艣cie on chocia偶 kasze, ryz lubi, cz臋sto np to jadl z obiadu na sucho馃槀. To co dziewczyny wyzwanie do Wielkanocy zero slodyczy? Ja si臋 pisze, kt贸ra艣 chetna?聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

A co do slodzenia, to pami臋tam jak kiedys zeszlam z dwoch lyzeczek cukru na jedn膮, a mama nie wiedzia艂a i mi podlodzila to my艣la艂am, ze sie porzygam i bylam w szoku, ze moglam co艣 takiego pic, a jak urodzilam mala to ciocia mi zrobila herbate, a ze karmilam mala to zdarzy艂a byc zimna i stwierdzilam, ze juz si臋 w niej cukier nie rozpu艣ci wiec wypije gorzka, stwierdzi艂am, ze nie jest zla wiec ju偶 tak zostalo. Synowi na szcz臋艣cie nigdy nie s艂odzilam, czasem jak jest chory to dam 艂y偶eczke miodu, ale on mi i tak mowi, ze woli bez.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Mama dwojki

Zapomnia艂am si臋 tez przyzna膰, zgrzeszylam,.. bo dzi艣 jestem caly czas bardzo glodna i.. Z tego powodu si臋 zwazylam, zeby moze tam znalezc pocieszenie i uwaga od wczoraj - 1,1kg馃槏馃拑

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×