Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam problem z wiara w Boga, te wszystkie przypowiesci, cuda Chce ale nie potrafi

Polecane posty

Gość gość
Rozpatrujesz wszystko w kategorii zycia doczesnego i dlatego wydaje Ci sie, ze Bog nie ocala tych dzieci. Widzimy zaledwie niewielki skrawek. Nie mamy szerokiej perspektywy, wiec trudno sie wypowiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adamowi i Ewie tez zabronił jeść jabłka ale nie wytłumaczył dlaczego jakie są zagrożenia i konsekwencje, a potem ukarał wszystkie pokolenia tym ze zgubiła ich zwykła ludzka ciekawośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego myślicie wiarę w Boga z wiarą i sluzeniem kościołowi katolickiemu? To że Kościół katolicki przeważa ilością wiernych nie oznacza że jest prawdziwa religia i że właściwie was uczy o Bogu. KK to mafia sekta działająca dla zysku i nie przestrzegająca zasad Bożych. Aby wierzyć w Boga nie musisz należeć do kościoła. Tym bardziej do sekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:47 Po pierwsze był to owoc i nie koniecznie jabłko. Po drugie gdy ojciec czegoś zakazuje to tylko dla twojego dobra. Wystarczy przestrzegać i omijasz nieszczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:17 Dlaczego? A kto obecnie zarządza światem? Ja wiem ze szatan na jakiś czas. Stąd śmierć choroby nieszczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalam juz wczoraj czy przedwczoraj o Adamie i Ewie. Ale powtorze raz jeszcze. To nie byl grzevh Adama i Ewy li tylko. Adam i Ewa reprezentuja wszystkich ludzi. Oni zawierali w soboe czastke kazdego z nas. Dokonali wyboru, ktorego dokonalismy my jako ludzkosc. To nie jest grzech pierwszych ludzi ale ogolnie ludzi. Bog powiedzial Adamowi i Ewie ze to jest owoc poznania zlego i dobrego. On im nie powiedzial "sluchajcie , tu na środku jest jablonka i z niej nie jedzcie ale nie powiem wam dlaczego". Bog im powiedzial zeby nie jedli z tego drzewa zeby nie pomarli. Czy takie slowa nie sa ostrzezeniem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:23 Nie ma czegos takiego ze szatan zarzadza swiatem. Szatan krazy wokol czlowieka ale nie dopusci go tam jezeli czlowiek go do siebie nie dopusci z wlasnej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet w historii Adama i Ewy macie ze szatan ich zwiodl. Zwiodl bo go sluchali i dopuscili sluchanie go do siebie. A Bog im powiedzial o owocu :" Nie wolno wam z niego jesc ani sie go dotykac abyscie nie umarli".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:19 Ty tez przeinaczasz. To kosciol ma sluzyc czlowiekowi w drodze do zbawienia a nie czlowiek kosciolowi. Kosciol sluzy m.in. przez udzialanoe sakramentow i z tego ludzie powinni korzystac. Brac z kosciola to co dobre. Kosciol tu na ziemi nigdy nie bedzie idealny. Nic nie jest idealne w naszym zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szatan to podobno anioł który zbuntował się Bogu. Czyli co każdy kto się zbuntuje jest zły? A gdzie ta j****a wolna wola? Czyli co wolna wola puki idzie w parze z wola Boga? Jakiś tam anioł skorzystał z wolnej woli to zaraz szatan? Ta religia jest posrana. Sama sobie przeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywistą rzeczą jest, że żydzi nienawidzą prawdziwego narodu wybranego. By utwierdzić świat w przekonaniu, iż to oni są narodem wybranym, przypisują sobie cechy prawdziwego Izraela, a rzeczy-wisty Izrael przeklinają. Dalsza cześć z kolei mówi nam, iż ten zbór będzie w trakcie ucisku poddany próbie, ale tylko przez krótki czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lecz mam ci nieco za złe, mianowicie, że są tam tacy, którzy trzymają się nauki Balaama, który nauczał Balaka, jak uwodzić synów izraelskich, by spożywali rzeczy bałwanom ofiarowane i uprawiali nierząd. (15) Tak i ty masz u siebie takich, którzy również trzymają się nauki nikolaitów. (16) Upamiętaj się więc; a jeżeli nie, przyjdę do ciebie wkrótce i będę z nimi walczył mieczem ust moich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pan Bóg odda sprawiedliwie również Żydom, którzy będą musieli przyjść i oddać pokłon prawdziwemu Izraelowi, przyznając tym samym, że nie są Narodem Wybranym: Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:30 Znow wszystko przekrecone. To nie byl bunt typu "nie bede jadl na sniadanie kanapki z pomidorem". Zbuntowani aniolowie wyrzekli sie Boga. Sęk w tym ze Bog jest sama miloscia i dobrem. Wszystko co nie jest Bogiem jest złe. I to wlasnie przypadlo w udziale szatanowi. Mowi sie ze ciemnosc to brak swiatla i tak samo kest w przypadku Boga. Szatani popadli w przerazajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czlowiek ma wolną wole ale wybor tego, co nie ma w sobie Boga jest wyborem zla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tego Lota to ja bym sama wlasnymi rekami udusila, a nie ratowala go. On swoje wlasne corki dziewice chcial wydac na g**** tlumu tylko po to zeby ocalic jakis dwoch k***sow, ktorych nie znal. Mial szczescie, ze okazalo sie, ze to aniolowie. W niektorych pismach Lot wydal corke tlumowi, ktora ja zg****il i pocwiartowal. Zadna kobieta nie powinna wierzyc w zadne nowoczesne religie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha te corki, ktore ocalay to upoily biednego tatuska i go zg****ily i on nie mial pojecia o tym po to zeby miec dzieci poniewaz myslaly, ze sa ostatnimi ludzmi na swiecie. Ciekawe jak lezal nie przytomny jak one go zg****ily, pewnie wyssaly nasiemie i plunely sobie nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam grzechu pierworodnego poniewaz boga nie ma. Przestance w niego wierzyc i znikna grzechy wszelakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj 12:19 Ty tez przeinaczasz. To kosciol ma sluzyc czlowiekowi w drodze do zbawienia a nie czlowiek kosciolowi. Kosciol sluzy m.in. przez udzialanoe sakramentow i z tego ludzie powinni korzystac. Brac z kosciola to co dobre. Kosciol tu na ziemi nigdy nie bedzie idealny. Nic nie jest idealne w naszym zyciu. xxx czyli nie przeszkadzaja ci grzechy koscioła katolickiego jak morderstwa , kradzieże , peofilstwo etc Rozumiem , że dzisiaj kiedy spotykasz morderce podajesz mu rekę i mówisz ze nie jest idealny a potem go przytulasz ? bo tka to opisałas ! niedoskonałosc nie jest wytłumaczeniem grzechów swiadomie popełnianych . Jezeli w tej religii znajduje tyle powaznych grzzechów WIEM ze jest ona fałszywa i szukam innej prawdziwej . Nie tkwie w fałszu , bo jesli tkwisz to popierasz i jestes współwinna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tego Lota to ja bym sama wlasnymi rekami udusila, a nie ratowala go. On swoje wlasne corki dziewice chcial wydac na g**** tlumu tylko po to zeby ocalic jakis dwoch k***sow, ktorych nie znal. Mial szczescie, ze okazalo sie, ze to aniolowie. W niektorych pismach Lot wydal corke tlumowi, ktora ja zg****il i pocwiartowal. Zadna kobieta nie powinna wierzyc w zadne nowoczesne religie. xxx to były zupełnie inne czasy , a córki miały głupi pomysł by wspolżyc z ojcem . Chciały dobrze wyszło źle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie inne czasy? Wydwac "kochane" corki na gwałt tłumu? O ile ludzkie serce sa takie same to nie ma to nic wspolnego z czasami. Ja wcale nie jestem przekonana, ze to był pomysł corek. Jak zawsze w bibli kobiety sa wiedzmami. Ja podejrzewam, ze to on spił corkl i je zgwałcił skoro nie miał problemu jak inni je gwałcili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:16 Historie Lota i kego corek trzeba umiec odczytac nie tylko w sensie doslownym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8:16 Pierwsze przeczytaj że zrozumieniem Biblię i historię Lota a potem zajmuj głos bo do tej pory wszystko mieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co wierzyc w jakies bajki i to jedne z wielu, stworzone zeby zniewolic umsyly ludzi? nie lepiej po prostu logicznie myslec i starac sie byc dobrym czlowiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biblia,koran,tora = bajki dla ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:10 Nie da sie bo tylko Bog jest dobrem i wszelkie dobro pochodzi od Boga. To tak jakbys postanowila oddychac samym li tylmko wodorem zamiast tlenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:10 i 13 :12 Niby was to nie obchodzi ale na temat wchodzicie więc jednak nie jest wam ten temat obojętny i macie potrzeby duchowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam wierze ze coś dalej jest ale szkoda mi czasu na ,,poznawanie Boga” należy żyć zgodnie z zasadami moralnymi i przedstawiać sobą dobre wartości a wszystko będzie dobrze i nie ważne czy ta materia to bóg Jahwe allach Budda czy co tam jeszcze ludzie wymyślili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allah budda shiva itd to falszywe bozki demony ktore czcza ludzie JEST JEDEN PRAWDZIWY ZYJACY BOG CHRYSTUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ok a jeśli Bóg istnieje? Tylko który? Jest ich od cholery na całym świecie. Opowiadając się za jednym z nich przy sądzie ostatecznym macie przerypane jak okaże się że jesteście w obozie "wroga". Lepiej być neutralnym ateista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×