Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mam problem z wiara w Boga, te wszystkie przypowiesci, cuda Chce ale nie potrafi

Polecane posty

Gość gość
Hesvze zaden czlowiekna swiecie nie pojął istoty Trójcy Świętej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Nawet c, którzy ją wymyslili. Nie mniej jednak każdy katolik musi w Trójcę wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś i 12:04 ale może być tak, że bóg nie wydał swojego syna na śmierć ludziom, aby odkupić ich winy wobec boga, a żeby odkupić swoje winy wobec ludzi. Kto czytał stary testament powinien wiedzieć o co chodzi. Co do boga w 3 osobach, to nie jest to jedna istota. Nie może być to jedną istotą. Po prostu najpierw był jahwe, a potem pojawił sie syn. A, że syn jest podstawą chrześcijaństwa, to go czcimy. Jeśli ten człowiek jest synem bożym, więc nie możemy olać boga ojca, więc mamy dwóch bogów. Duch święty może być częścią boga ojca. A syn wyszedł z ojca, a do tego napisane w biblii jest : jest jeden bóg, to więc mamy boga w 3 osobach. Trzeba było jakoś tak upchnąć chrystusa, żeby nie wyszło, że mamy religię policystyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pan Jezus mowi ze nikt kto przychodzi do Boga nie moze przyjsc inaczej niz przez Syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.11.27 allah budda shiva itd to falszywe bozki demony ktore czcza ludzie JEST JEDEN PRAWDZIWY ZYJACY BOG CHRYSTUS x Allah to Jahwe alias Jehowa. Budda to człowiek oświecony, święty. A Shiwa był czczony na długo przed Chrystusem. xxx gość 2018.11.27 budda jest falszywym bozkiem, tak samo ludzie go czcza, pala kadzidla itp x A przepraszam bardzo, ty świeczek pod obrazami świętych nie palisz? Modlitw do świętych nie znasz? Jepana hipokrytka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Pan Jezus mowi ze nikt kto przychodzi do Boga nie moze przyjsc inaczej niz przez Syna. x No patrz! A jakoś Żydzi nie potrzebują pośrednika. A przecież Jestemktóryjestem jest bogiem i chrześcijan i żydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czego potrzebują Żydzi. Wiem, czego potrzebuję ja jako chrześcijanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierzycie, że nastąpił wielki wybuch i zaistniało życie a nie jesteście w stanie pojąć, że Słowo stało się ciałem? Wierzycie, że materia jest energią a nie jesteście w stanie pojąć, że boska energia się materializuje? Dlaczego Bóg posłał Syna na odkupienie? Bo jest doskonale sprawiedliwy i doskonale miłosierny. Dlaczego tego nie pojmujecie? Bo bez Bożego Ducha nikt nie jest w stanie zgłębić głębokości Bożych i dlatego nie pozna Boga nikt komu Bóg nie da się poznać a przecież tylko "czyści" Boga oglądać będą. Która z was jest czysta? To jak wyższa matematyka dla człowieka z 65 IQ Możecie co najwyżej powiedzić, ze w doopie macie wyższą matematykę i was ona ni ziębi ni grzeje...I to akurat mnie nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Mylisz się, oni wciąż czekają na wcielenie, na Mesjasza, którego w osobie Jezusa nie poznali, odrzucili i zabili. Żaden inny mesjasz poza Tym, który przyszedł już do nich nie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój chłop jak zaczął czytać Stary testament to stwierdził że dalej tego nie będzie robić bo robi się coraz bardziej niewierzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:40 W punkt. Ludzie wierza w jakies glupoty, ktore wyczytaja w Super Ekspresie. Wierza ze swiat i zycie powstalo przez zupelny przypadek, a nie sa w stanie uwierzyc ze to Bog. Bardzo celne porownanie z matematyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:43 ale do tej pory jakoś żyją bez mesjasza :) Żydzi się nie poznali powiadasz. Problem w tym, że Jezus musiał umrzeć, żeby odkupić "nasze winy" i musiał umrzeć , aby powrócić do swojej naturalnej postaci. A jeśli chodzi o Żydów, to sorry, ale Jezus nie spełniał odpowiednich warunków, aby być żydowskim mesjaszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Wielki Wybuch jest hipotezą popartą mamteatyką. To, że materia jest energią jest udowodnione naukowo. Dogmaty religijne, o których piszesz są tak samo prawdopodobne jak to, że Stworzył nas tęczowy jednorożec lub, że wróżka żębuszka istnieje naprawdę. Można wymyslić sobie dowolną bzdurę, która powtarzana wiele razy, wtlaczana ludziom od maleńkości do głów 9co robią religię) stanie się dogmatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:52 Bo nie przystawal do ludzkich wymagan ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Jezus wypełnił o ile pamiętam kilkaset (może więcej?) proroctw Starego Testamantu - wierz co na to rachunek prawdopodobieństwa? Tylko Pycha i grzech mogły ich zamknąć na taką Oczywistość. I to się dzieje wciąż - w Tobie, we mnie, w każdym. Tu i teraz. Jestem który Jestem. To właśnie jest Słowo Żywe, Chrystus Wszystkim we wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierza ze swiat i zycie powstalo przez zupelny przypadek, a nie sa w stanie uwierzyc ze to Bog. xxx Adlaczego Bóg? Może latający potwór spagetti? To przecież równie prawdopodobne. Mamy wierzyć na słowo we wszystko co nam się mówi? Musielibyśmy wtedy wierzyć we wszystkich bogów jakich tylko ludzkość wymyśliła i urojenia każdego wariata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Matematykę stworzył Bóg, matematyka przemawia językiem naukowym, Biblia mówi o tym samym poezją i metaforą. Mała wiedza od Boga oddala, duża wiedza do Niego przybliża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Tylko, że On musiał zginąć. Takie było jego przeznaczenie. Inaczej by się Pismo nie wypełniło. Ci, którzy Go zabili wypalili tylko plan boży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Wierza ze swiat i zycie powstalo przez zupelny przypadek, a nie sa w stanie uwierzyc ze to Bog. xxx Adlaczego Bóg? Może latający potwór spagetti? x a dlaczego 2+2 nie równa się 5? Jak chcesz może się dla ciebie równać 5. Któż ci zabroni? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś dziś Tylko, że On musiał zginąć. Takie było jego przeznaczenie. Inaczej by się Pismo nie wypełniło. Ci, którzy Go zabili wypalili tylko plan boży. x ale biada temu, przez którego przychodzi krzyż...mówi pismo To tajemnica wolnej woli... Twojej wolnej woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matematyke stworzył latający potwór spagetti, wszechświat stworzył tęczowy jednorożec a jezus był wysłannikiem wszechmogącej wróżki zębuszki. Ludzie! Potraficie uwierzyć w niepokalane poczęcie a takich prostych praw nie ogarniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś No ale ktoś to musiał zrobić. Ktoś musiał plan bozy wypełnić, prawda? Skoro Bóg zgotował taki los Synowi to chyba był to jego plan i kogoś do tegoż planu musiał wykorzystać. A poza tym to pieprzysz jak potłuczona. Idź może lepiej do kościała czy litanię jakąś odmów bo rozmowa z Tobą nie ma sensu. Argumenty tak było i już to żadne argumenty. Tak jak Ty się upierasz, że że coś zrobił Bog tak jak 2+2 = 4, tak ja mogę się upierać, że jesteśmy tu za sprawą t eczowego jednorożca. Tak jak 2+2=4. A dla Ciebie 2+2 to chyba 5 skoro uważasz, że to bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Szczęśliwy kto nie siedział w gronie szyderców... Wobec takich jak ty Jezus milczał...odnajdujesz swoje miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Argumenty tak było i już to żadne argumenty. X Nigdzie tego nie powiedziałam. Niech każdy zostanie przy swoim zdaniu, nie rzuca się pereł przed wieprze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teczowe jednorozce sa z******te :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rzuca się pereł przed wieprze... xxx Między innymi dlatego napisałam, że nie warto z Tobą dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś No pewnie, że tak. I to właśnie jeden z nich stworzył biblijnego boga. I każdego innego. Biada temu, kto mówi, że było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak ktos tu wczesniej pisał, jesli ktos nie ma w sobie Ducha Świętego to nie pozna Boga. Istota chrzescijanstwa polega tez na tym by nikogo nie zmuszac do wiary w Boga. Kazdy niech pozostanie przy swoim zdaniu. Nie ma co sie obrzucac błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Otóż to: - Jeśli chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś mówiono przykładowo, że pioruny ciska Zeus. I ludzie w to wierzyli, bo nie znali odpowiedzi na pytanie "dlaczego grzmi i się błyska". Dziś juz wiadomo i nikt nie wierzy juz w Zeusa ciskającego gromy. Człowiek nie potrafi się przyznać do tego, że zwyczjnie nie zna odpowiedzina jakieś pytania. Dlatego wymysla sobie bogów. Dodatkowo nikt nie chce umierać i ludzie nie chcą wierzyć, że śmierć oznacza koniec. Dlatego wymyślają sobie reinkarnację, raj itd. I wto wierzą. Ja po prostu stwierdzam, że zwyczanie nie wiem jak powstał Wszechświat, czy istnieje jakiekolwiek zycie po śmierci. Nie wiem i tyle. Nie czuję potrzeby wymyslania czy wiary w wymyslone przez innych teorie. Ty bardziej, że na te teorie nie mażadnych dowodów. A stare księgi, pełne sprzezności iproblemów z interpretacją żadnym dowodem dla mnie nie są. Jest ich wiele i konia z rzędem temu, kto wie które mówiąprawdę, aktóre nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×