Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Luna
36 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziękuję za uspokojenie. Właśnie przekopuje internet wzdłuż i wszerz 😉 I w środku gdzieś tam mam olbrzymią nadzieję że może się udać. A jak to jest dalej? Kto i kiedy podejmuje decyzję o ilości tranfrerowanych zarodków? A co jak endometrium nie będzie odpowiednio przygotowane? Sprawdzają to? 

Podczas monitoringu nie sprawdzał Ci endometrium? Jak coś będzie nie tak to odłoży transfer, przepisze coś typu estrofem i endometrium będzie jak trzeba 😉

Co do ilości zarodków to u nas lekarz pytał czy chcemy 1 czy 2. Decyzję zostawił w 100% nam sugerując jedynie, że jego zdaniem 1 lepiej przy moim wieku (30 lat) i braku wcześniejszych niepowodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
1 minutę temu, Gość Luna napisał:

Podczas monitoringu nie sprawdzał Ci endometrium? Jak coś będzie nie tak to odłoży transfer, przepisze coś typu estrofem i endometrium będzie jak trzeba 😉

Co do ilości zarodków to u nas lekarz pytał czy chcemy 1 czy 2. Decyzję zostawił w 100% nam sugerując jedynie, że jego zdaniem 1 lepiej przy moim wieku (30 lat) i braku wcześniejszych niepowodzeń.

Nic mi nie mówil podczas monitoringu o grubośći endometrium. Od wtorku biorę estrofem, progesteron, metypred i luteine także to chyba ma na celu żeby endometrium było w porządku. I jak zdecydowaliście? Ja mam 32 lata i pierwsze podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny mam takie pytanie do was, jest tutaj nas bardzo dużo może akurat któraś z was będzie mogła mi odpowiedzieć na moje pytanie. Czy leczyłyście się lub miałyście jakiś kontakt z Napromedica.pl Klinika Leczenia Niepłodności w Białymstoku z doktorem Tadeuszem Wasilewskim? Moim znajomym bardzo pomógł tyle lat starań i doczekali się dzidziusia. Wiem że ten lekarz zajmuje się również naprotechnologią i nie jest zwolennikiem In Vitro i inseminacji bo tyle lat pracował przy tym. Czy któraś z was może coś doradzić? Możecie wejść i wpisać ginekolog Tomasz Wasilewski Białystok sporo ma tych opinii. Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny!!! Ten dzień dla mnie tez okazał się szczęśliwy 😍 dostałam właśnie telefon z kliniki od Pani embriolog ze są moje wyniki badań genetycznych i możemy przygotowywać się do transferu 😍😍😍 czyli okazuje się ze jakiś skarbek był zdrowy 🥰 Boże popłakałam się aż!! Tak się cieszę! Ta się bałam ze może wszystkie będą mieć złe dna 🍀❤️🍀❤️🍀❤️🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
4 minuty temu, malagosia napisał:

Dziewczyny!!! Ten dzień dla mnie tez okazał się szczęśliwy 😍 dostałam właśnie telefon z kliniki od Pani embriolog ze są moje wyniki badań genetycznych i możemy przygotowywać się do transferu 😍😍😍 czyli okazuje się ze jakiś skarbek był zdrowy 🥰 Boże popłakałam się aż!! Tak się cieszę! Ta się bałam ze może wszystkie będą mieć złe dna 🍀❤️🍀❤️🍀❤️🍀

Cudowna wiadomość!!! Gratuluję 😘 Jak  ja się cieszę. To teraz tylko czekanie na transfer i niedługo przywieziesz maluszka do domu. Musi być w końcu dobrze, musi. Ściskam mocno i kibicuję z całych sił. 🍀🍀🍀🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
30 minut temu, malagosia napisał:

Dziewczyny!!! Ten dzień dla mnie tez okazał się szczęśliwy 😍 dostałam właśnie telefon z kliniki od Pani embriolog ze są moje wyniki badań genetycznych i możemy przygotowywać się do transferu 😍😍😍 czyli okazuje się ze jakiś skarbek był zdrowy 🥰 Boże popłakałam się aż!! Tak się cieszę! Ta się bałam ze może wszystkie będą mieć złe dna 🍀❤️🍀❤️🍀❤️🍀

Cudowna wiadomosc! 🙂 gratuluję z całego serca i trzymam kciuki żeby bylo wszystko dobrze.  Niech przygotowania idą szybko a transfer przyniesie Wam spełnienie marzeń ✊✊😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Cudowna wiadomość!!! Gratuluję 😘 Jak  ja się cieszę. To teraz tylko czekanie na transfer i niedługo przywieziesz maluszka do domu. Musi być w końcu dobrze, musi. Ściskam mocno i kibicuję z całych sił. 🍀🍀🍀🍀🍀

Akszeinga teraz 3 najdłuższe tygodnie przede mna. 3.01 wizyta z usg na koniec cyklu, i wtedy start - leki od drugiego dnia 🙂 

styczen będzie bardzo ważny dla mnie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
1 minutę temu, malagosia napisał:

Akszeinga teraz 3 najdłuższe tygodnie przede mna. 3.01 wizyta z usg na koniec cyklu, i wtedy start - leki od drugiego dnia 🙂 

styczen będzie bardzo ważny dla mnie 🙂 

Wiem. Po drodze święta. Zlecą szybko. Potem Nowy Rok też zleci. A jak juz zaczniesz brać leki to będziesz czuła że to już już. Będziesz brała leki i w świadomości będziesz czuła że to wszystko dla Waszego dzidziusia. Myślę że to branie leków od 2 dnia to już będzie przyjemność. Styczeń musi być piękny. Trzymam kciuki ✊✊✊✊✊😘😘😘😘😘 A powiedz myśleliście już ile zarodków chcecie żeby trasferowali? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka

Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze bety ❤️🤗😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna
1 godzinę temu, Gość Akszeinga napisał:

Nic mi nie mówil podczas monitoringu o grubośći endometrium. Od wtorku biorę estrofem, progesteron, metypred i luteine także to chyba ma na celu żeby endometrium było w porządku. I jak zdecydowaliście? Ja mam 32 lata i pierwsze podejście.

Gdyby coś było nie tak to na pewno by mówił 🙂 jeżeli nic nie wspominał to pewnie nie miał żadnych uwag. Dla świętego spokoju zapytaj może go jakiej jest grubości bądź jakie było przy ostatnim badaniu. Na pewno ma to w swoich zapisach 😉

My zdecydowaliśmy się na 1 ponieważ obawialismy się ciąży bliźniaczej, która jednak ma więcej zagrożeń. Uznaliśmy, że 2 spróbujemy jeżeli nie uda nam się w całej tej procedurze. Czyli po 3 transferach bo jeden po punkcji i 2 mrozaczki mieliśmy (1 we mnie obecnie 😉 i jeden czeka). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna
45 minut temu, malagosia napisał:

Dziewczyny!!! Ten dzień dla mnie tez okazał się szczęśliwy 😍 dostałam właśnie telefon z kliniki od Pani embriolog ze są moje wyniki badań genetycznych i możemy przygotowywać się do transferu 😍😍😍 czyli okazuje się ze jakiś skarbek był zdrowy 🥰 Boże popłakałam się aż!! Tak się cieszę! Ta się bałam ze może wszystkie będą mieć złe dna 🍀❤️🍀❤️🍀❤️🍀

Super! 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, malagosia napisał:

Dziewczyny!!! Ten dzień dla mnie tez okazał się szczęśliwy 😍 dostałam właśnie telefon z kliniki od Pani embriolog ze są moje wyniki badań genetycznych i możemy przygotowywać się do transferu 😍😍😍 czyli okazuje się ze jakiś skarbek był zdrowy 🥰 Boże popłakałam się aż!! Tak się cieszę! Ta się bałam ze może wszystkie będą mieć złe dna 🍀❤️🍀❤️🍀❤️🍀

No cudownie 😍 cieszę się razem z Tobą ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelin
27 minut temu, malagosia napisał:

Akszeinga teraz 3 najdłuższe tygodnie przede mna. 3.01 wizyta z usg na koniec cyklu, i wtedy start - leki od drugiego dnia 🙂 

styczen będzie bardzo ważny dla mnie 🙂 

To będziemy w podobnej sytuacji 😁

Mamy wizytę na koniec cyklu w sylwestra i początkiem stycznia zacznie się nasza historia z in vitro 😃

Paulina już napisałam maila z prośbą o przesłanie wzorów umów, to może czegoś się dowiem😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulla84
2 godziny temu, malagosia napisał:

Niestety beta negatywna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
15 minut temu, Gość Angelin napisał:

To będziemy w podobnej sytuacji 😁

Mamy wizytę na koniec cyklu w sylwestra i początkiem stycznia zacznie się nasza historia z in vitro 😃

Paulina już napisałam maila z prośbą o przesłanie wzorów umów, to może czegoś się dowiem😊

Super 🙂 ciekawe czy przeslą 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
9 minut temu, Gość Agulla84 napisał:

 

Mam nadzieję że to jakaś stara wiadomość Ci się skopiowala i ta negatywna beta to nie prawda! 🙏🙏🙏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem tu nowa. Nigdy nie myślałam, że będą pisać na takim forum ale chyba tego potrzebuje.. 

4 inseminacje i teraz pierwsze in vitro. Jestem po punkcji, pobrano 6 dojrzałych z czego tylko 4 się zaplodnily, 3 zwalniają... Jeden w 3 dobie podzielił się na 5 i go zamrozili.. Czytam, że w 3 dobie powinien mieć 6 do 8, mój miał tylko 5 😥 transfer odroczony do kolejnego cyklu. Wszystkie wyniki dobre, książkowe, a pobrano tak mało komorek a do tego tylko jeden zarodek do zamrożenia? Jestem załamana... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Gość Angelin napisał:

To będziemy w podobnej sytuacji 😁

Mamy wizytę na koniec cyklu w sylwestra i początkiem stycznia zacznie się nasza historia z in vitro 😃

Paulina już napisałam maila z prośbą o przesłanie wzorów umów, to może czegoś się dowiem😊

Angelin to super!!! Będziemy na bieżąco w kontakcie 🙂 🍀♥️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna
5 minut temu, stokrotka22 napisał:

Cześć. Jestem tu nowa. Nigdy nie myślałam, że będą pisać na takim forum ale chyba tego potrzebuje.. 

4 inseminacje i teraz pierwsze in vitro. Jestem po punkcji, pobrano 6 dojrzałych z czego tylko 4 się zaplodnily, 3 zwalniają... Jeden w 3 dobie podzielił się na 5 i go zamrozili.. Czytam, że w 3 dobie powinien mieć 6 do 8, mój miał tylko 5 😥 transfer odroczony do kolejnego cyklu. Wszystkie wyniki dobre, książkowe, a pobrano tak mało komorek a do tego tylko jeden zarodek do zamrożenia? Jestem załamana... 

Nie ma co się załamywać. Czasami na to upragnione szczęście trzeba po prostu poczekać chwilę dłużej. Lekarz ma jakieś wnioski? Mówił czemu tak się mogło wydarzyć? Mieliście ICSI czy IMSI? Czy jeszcze coś innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Wiem. Po drodze święta. Zlecą szybko. Potem Nowy Rok też zleci. A jak juz zaczniesz brać leki to będziesz czuła że to już już. Będziesz brała leki i w świadomości będziesz czuła że to wszystko dla Waszego dzidziusia. Myślę że to branie leków od 2 dnia to już będzie przyjemność. Styczeń musi być piękny. Trzymam kciuki ✊✊✊✊✊😘😘😘😘😘 A powiedz myśleliście już ile zarodków chcecie żeby trasferowali? 

Myślałam i powie Ci ze niewiem... bo słyszałam ze za pierwszym razem niechce dać dwóch i jak ich jakość jest dobra, a znów z drugiej strony miałam te poronienia... No ale dwa znów to tez mówią ze ciąża cięższa do utrzymania. 
 

powiem Ci kochana ze niewiem... chyba posłucham dorady embriologa i lekarza. Ja i tam bym bardzo chciała mieć 2 lub 3 dzieci wiec wiesz 😍😍😍 ale niech Bóg da ile może ☺️🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Luna napisał:

Nie ma co się załamywać. Czasami na to upragnione szczęście trzeba po prostu poczekać chwilę dłużej. Lekarz ma jakieś wnioski? Mówił czemu tak się mogło wydarzyć? Mieliście ICSI czy IMSI? Czy jeszcze coś innego? 

Chyba IMSI ale nie jestem pewna, zmieniliśmy już klinike a tym samym lekarza 3 razy, aż doszliśmy do in vitro. Punkcja była dla mnie tragiczna, najprawdopodobniej przez znieczulenie - 3dni wyjęte z życia z wymiotami i bólem żołądka. Na usg widział dużo więcej dojrzałych komorek a udało się pobrać 21 z czego tylko 6 dojrzałych - podobno w wyniku złej stymulacji i tu jestem rozczarowana bo uważam, że nie powinno być pomyłek. 6 to i tak super, cieszylismy się ale teraz tylko jen jeden zarodek i to jeszcze podzielony na 5 w 3 dobie? 😞 czyli jedna jedyna szansa i w razie niepowodzenia cała procedura od nowa - to mnie załamuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziewczyny mam informacje z laboratorium. Hm nie wiem co myśleć. 3 dzien i zarodki mają po 6 komórek. Chyba powinny mieć po 8 prawda? Czy ja już szukam dziury w całym? Jeden wg skali kliniki jest najlepszy a drugi dobrej jakości no ale te 6 komórek 🙄

Wszystkim życzę pięknego dnia!

U mnie w 3 dobie zarodek podzielił się na 5 i stwierdzili że to prawidłowo... wiec chyba nie masz się co martwić - ile komórek Ci pobrali a ile udało się zaplodnic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna
5 minut temu, stokrotka22 napisał:

Chyba IMSI ale nie jestem pewna, zmieniliśmy już klinike a tym samym lekarza 3 razy, aż doszliśmy do in vitro. Punkcja była dla mnie tragiczna, najprawdopodobniej przez znieczulenie - 3dni wyjęte z życia z wymiotami i bólem żołądka. Na usg widział dużo więcej dojrzałych komorek a udało się pobrać 21 z czego tylko 6 dojrzałych - podobno w wyniku złej stymulacji i tu jestem rozczarowana bo uważam, że nie powinno być pomyłek. 6 to i tak super, cieszylismy się ale teraz tylko jen jeden zarodek i to jeszcze podzielony na 5 w 3 dobie? 😞 czyli jedna jedyna szansa i w razie niepowodzenia cała procedura od nowa - to mnie załamuje. 

W IMSI masz plemnik selejcjonowany pod jakimś super hiper mikroskopem z dużo większym powiększeniem. Pomaga to wybrać taki z prawidłową budową itd. My np. musieliśmy to IMSI bo były jakieś błędy w budowie i nie wiązały się z jakimś hialurocośtam. Gdybyśmy mieli ICSI jest duże prawdopodobieństwo, że wybraliby plemnik, który i tak by nie zapłodnieniły nic 🤔 tak wybrali konkretne i zaplodnilo się 5 z 5.

Pytajcie lekarza, to kupa kasy... 🙄 Niech rozwieje wszystkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania. Ważne żeby dojść z czego to może wynikać i jak poprawić sytuację w razie konieczności powtórzenia. No i nie ma co się załamywać na zapas. 1 macie 🙂 może to właśnie TEN jeden 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
6 minut temu, stokrotka22 napisał:

U mnie w 3 dobie zarodek podzielił się na 5 i stwierdzili że to prawidłowo... wiec chyba nie masz się co martwić - ile komórek Ci pobrali a ile udało się zaplodnic? 

Pobrali tylko dwie i obie się zapłodniły. No i nie wiem co jutro mnie czeka. Jestem dobrej myśli. Tak naprawdę wszytsko w rękach Boga🙏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
3 godziny temu, Gość Akszeinga napisał:

Mają dziś dzwonić ale najprawdopodobniej tranfser jutro. Tak mi mówił mój lekarz.

Jutro!!!!! Matko Swieta juz jutro!!! Jak ten czas leci. Dopiero co mialas punkcje. Glowe daje, myslalam ze to bylo wczoraj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
1 minutę temu, Gość Marta napisał:

Jutro!!!!! Matko Swieta juz jutro!!! Jak ten czas leci. Dopiero co mialas punkcje. Glowe daje, myslalam ze to bylo wczoraj 

Sama też w to nie wierzę tak do końca. Mój lekarz jest poprostu wyjątkowy. Na każdym etapie skutecznie sprowadza mnie na ziemię. Jak ja zaczynam myśleć ze wszystko w końcu się ułoży to on na to, że do jutra wszystko sie może zmienić i mam być przygotowana na wszystko. Tak więc jestem przygotowana nawet na to że do transferu nie dojdzie bo coś złego się wydarzy. Ale w głębi serca cos czuje ze musi być dobrze. Tak na 100 % mają mi dać znać telefonicznie z kliniki kiedy mam się u nich zjawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Pobrali tylko dwie i obie się zapłodniły. No i nie wiem co jutro mnie czeka. Jestem dobrej myśli. Tak naprawdę wszytsko w rękach Boga🙏

To super, że dwie się zapłodniły 😍 trzymam kciuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexy

Dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze bety ✊✊✊✊😘😘😘❤❤❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka

Patrycja dziękuję za pamięć jestem, czytam z malym opóźnieniem. U mnie beta pieknie rośnie w poniedziałek 1896 wiec w przyszłym tygodniu pierwsze usg. Moga byc twixy czekamy z niecierpliwoscia . 

Lexy dzielna jesteś, ostatnie przeżycie i mna wstrzasnelo. Dobrze że już wszystko ok.

Wszystkim dziewczynom co się udało gratulacje z całego serducha!!!! Dziewczyny dalej walczące u Was też nadejdzie szczęśliwy dzień, nie poddawajcie się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina
Dnia 11.12.2019 o 21:47, margareta napisał:

Dziękuję pięknie , jesteś Kochana 😘 ja Tobie również dopinguję i wierzę, że niedługo dołączymy do grona ciężarówek 😁

Super, że masz jeszcze dwa mrożaczki, niech czekają grzecznie jak będziesz gotowa na przyjęcie. Czekam na info w piątek 🤗

Margareta, Akszeniga, Angelin dziewczyny jestem po wizycie i uwierzyć w to nie mogę ale po 2 tygodniach marvelonu torbiel z lewego jajnika zniknęła!!! ❤ 😄

Nie ma jej więc w sumie nie pytałam już jaka to była torbiel. Mam za to na prawym jajniku zmianę 23 mm (od dawna) i tu p.doktor powiedziała że to wg niej torbiel endometrialna. Ale że jest za mała żeby ją operować bo do operacji kwalifikują się zmiany powyżej 3 cm. Zleciła mi dziś badania ca125 i he4. Ja poprosiłam o zrobienie wymazu z kanału szyjki macicy (mimo iż biocenoza dobra wyszla) bo barddo boje sie bakterii. I wyniki za tydzień gdzieś.

Ale uwaga! Kolejna dobra wiadomość dla mnie. Ja zawsze miałam problem z endometrium, nie chciało rosnąć po lekach, wlewach z accofilu czy  z osocza. A tu dziś podczas cyklu bez żadnej stymulacji a wręcz z 2tygodniowym marvelonem moje endometrium ma 7 mm! Wow! Po prostu szok! 😄 P.doktor kazała odstawić tabletki, poczekać do miesiączki i zaczynamy przygotowania do transferu  🥰 mam nadzieję że jak zapodam estrofem to moje endo ruszy z kopyta 😁😁 Uff nawet nie wiecie jaka czuje ulgę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×