Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Karolina
10 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Cześć dziewczyny, proszę napiszcie mi jakie miałyście TSH przed zajściem w ciążę lub przed podejściem do in vitro? Mam 3,8 czyli w normie i lekarz mówi ze jest ok a to co piszą w internecie ze musi być 2 lub mniej to bzdury. 

Marcelina do ciąży powinno być max 2,5. Zapisz się do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaaa
1 godzinę temu, margareta napisał:

Dzięki piękne, kciuki się przydadzą 😉 w październiku przechodziłam krótką proced. w invimedzie w Gdyni. Z racji tego że nie uzyskalismy żadnego mrozaczka, lekarz mi średnio podszedł a ja jestem z gdanska, zdecydowaliśmy się na zmianę kliniki. Za embryoGEN bodajże 1000 zł. U nas lekarz sugerował się poprzednią procedurą, przebiegiem stymulacji i słabym nasieniem mojego męża. U mnie poprzednio najwyższa dawka gonal f a szału ze stymulacją nie było. Teraz biorę menopur i chyba jest lepiej, przynajmniej mocno w to wierzę ☺️ a Ty kiedy masz wizytę? 

My teraz z mężem robimy wszystkie zlecone badania genetyczne i kolejną wizytę już kwalifikacyjną mamy umówioną na 22.01. z tym, że ma to być 2-3 dc, mam nadzieję, że jak mi się przesunie okres, to bez problemu zmienią mi termin. 🤔 Położna mówiła, że wtedy prawdopodobnie lekarz przepisze mi tabsy anty (chociaż jeszcze będzie nam brakowało wyników kariotypu, bo dopiero 7.01. możemy je zrobić). Skoro teraz menopur działa lepiej, masz inny protokół stymulacji i procedury dodatkowe to ja wierzę, że teraz będzie dobrze! Mocno trzymam kciuki! ✊🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izulka87
9 minut temu, Gość Karolina napisał:

Marcelina do ciąży powinno być max 2,5. Zapisz się do endokrynologa.

Hej ja przed całą procedura in vitro miałam identyczny wynik tsh jak ty czyli 3.8 i mi lekarz zapisał letrox 50 i brałam go przez 3 lata i przez okres ciąży również. Hmmmm co lekarz to inne zdanie na temat tsh... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Cześć dziewczyny, proszę napiszcie mi jakie miałyście TSH przed zajściem w ciążę lub przed podejściem do in vitro? Mam 3,8 czyli w normie i lekarz mówi ze jest ok a to co piszą w internecie ze musi być 2 lub mniej to bzdury. 

Ja po pierwszym nieudanym transferze miałam ponad 4 i musiałam iść do endokrynologa przez 3 miesiące spadło mi do 2 i lekarz mówił że jest dobre TSH że nie powinno być większe niż 2,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa
11 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Cześć dziewczyny, proszę napiszcie mi jakie miałyście TSH przed zajściem w ciążę lub przed podejściem do in vitro? Mam 3,8 czyli w normie i lekarz mówi ze jest ok a to co piszą w internecie ze musi być 2 lub mniej to bzdury. 

Ja zanim podeszłam do transferu to lekarz kazał zrobić tsh i powiedział że jak będzie powyżej 2 to musimy wdrożyć leki ale nie wiem jak to by się miało do transferu bo wyniki miałam dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonkja
59 minut temu, Gość Karolina napisał:

Iwonka ja na poprawę komórek jajowych biorę dhea eljot. 2×1

Dziękuję 🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa
4 godziny temu, Smakowita Nika napisał:

Tak udało się, ale jestem niestety w szpitalu z hiperstymulacja.

Pamiętam, że razem miałyśmy testować w sylwestra, ale z tego wszystkiego nawet nie sprawdzałam co tutaj się dzieje. 

Udało się?

Tak udało się 9dpt beta 119.6 12dpt 522😊gratuluje piękna beta 🥰hiperki współczuje bo kiedyś tez mialam co prawda nie bylam w szpitalu ale o maly wlos.Czulam sie koszmarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka

Kaja, Szczęśliwa bardzo Wam gratuluję ! Wspaniałymi wiadomościami zaczynamy ten rok 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa
5 godzin temu, Smakowita Nika napisał:

Tak udało się, ale jestem niestety w szpitalu z hiperstymulacja.

Pamiętam, że razem miałyśmy testować w sylwestra, ale z tego wszystkiego nawet nie sprawdzałam co tutaj się dzieje. 

Udało się?

Tak udało się 9dpt beta 116 12dpt 522😁Współczuje hiperki kiedyś tez to przechodziła ale na szczęście obyło się bez szpitala.Gratuluje i trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaaa
1 godzinę temu, Gość Karolina napisał:

Dopłaca się przed samym transferem , albo wczesniej i zwracają kasę jak się nie wykorzysta. Może zobaczymy się gdzieś na korytarzach 😉

Ooo Karolina Ty też w Bydgoszczy się leczysz czy w Gdańsku? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa
12 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Cześć dziewczyny, proszę napiszcie mi jakie miałyście TSH przed zajściem w ciążę lub przed podejściem do in vitro? Mam 3,8 czyli w normie i lekarz mówi ze jest ok a to co piszą w internecie ze musi być 2 lub mniej to bzdury. 

Ja jak podchodziłam do transferu to lekarz kazał zrobić tsh i powiedział że jak będzie powyżej 2 to musimy wdrożyć leki ale nie wiem jak to by się miało do transferu bo wyniki miałam dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
1 godzinę temu, Gość Marta napisał:

Zgadzam sie. Mysle, ze pani dr od in vitro nie widzi w tym problemu, bo wtedy musialaby sie przyznac ze przeoczyla ta kwestie przy pierwszym razie. 

Ja postanowilam ze sprobuje z tym samym lekarzem jeszcze ten jeden raz, z tymze teraz bede bardziej dociekliwa, a jesli cos wzbudzi moj niepokoj skonsultuje to z moim lekarzem. 

Robilas kariotyp w Invimedzie?

I ja zostałam u mojej głównie dlatego że dostaliśmy tym razem dofinansowanie. Nie chciałabym zmarnować tej szansy dlatego właśnie konsultuje się dodatkowo z moją gin której już powiedziałam że najbardziej chciałabym żeby to ona mi zrobiła to invitro. Niestety nie ma takich mocy ha ha. Ale ufam jej bezgranicznie czego nie mogę powiedzieć o tej z kliniki właśnie przez te wymazy..... ehh..... z dobrych wiadomości to takie ze po jednym cyklu brania tabletek antykoncepcyjnych torbiel zniknęła no i jakimś cudem moje TSH wróciło do normy i aktualnie wynosi 1,60 wcześniej 2,50 mimo że nigdy nie miałam problemów z tarczyca.

Trzymam kciuki za Ciebie za twoją siłę walki. Oby ten kolejny raz był dla nas szczęśliwy. 

Kariotyp robiłam w Invimed a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta
21 minut temu, Gość Sylwia napisał:

I ja zostałam u mojej głównie dlatego że dostaliśmy tym razem dofinansowanie. Nie chciałabym zmarnować tej szansy dlatego właśnie konsultuje się dodatkowo z moją gin której już powiedziałam że najbardziej chciałabym żeby to ona mi zrobiła to invitro. Niestety nie ma takich mocy ha ha. Ale ufam jej bezgranicznie czego nie mogę powiedzieć o tej z kliniki właśnie przez te wymazy..... ehh..... z dobrych wiadomości to takie ze po jednym cyklu brania tabletek antykoncepcyjnych torbiel zniknęła no i jakimś cudem moje TSH wróciło do normy i aktualnie wynosi 1,60 wcześniej 2,50 mimo że nigdy nie miałam problemów z tarczyca.

Trzymam kciuki za Ciebie za twoją siłę walki. Oby ten kolejny raz był dla nas szczęśliwy. 

Kariotyp robiłam w Invimed a Ty?

Sylwia, to wspaniale wiadomosci! Torbiel zniknela, TSH w porzadku, stan ducha na 5 z plusem! No i do tego to dofinansowanie! EXTRA!  Jestes bardzo dobrze przygotowana i juz niedlugo bedziesz pisac o wzrastajacej becie! 

Ja jeszcze nic nie robilam. Narazie nie mam zleconych zadnych badan. Odstawilam proszki i lekarz kazal mi przyjsc  w 14 dniu cyklu, a @ jak nie bylo tak nie ma :classic_dry: Z dobrych wiesci mam tylko taka , ze jedziemy z mezem na weekend w Polske. Polazic, porobic zdjecia, oderwac sie od Warszawy, klinik, lekarzy, badan , po prostu  zapomniec o wszystkim. :classic_biggrin:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia
1 godzinę temu, Gość Marta napisał:

Sylwia, to wspaniale wiadomosci! Torbiel zniknela, TSH w porzadku, stan ducha na 5 z plusem! No i do tego to dofinansowanie! EXTRA!  Jestes bardzo dobrze przygotowana i juz niedlugo bedziesz pisac o wzrastajacej becie! 

Ja jeszcze nic nie robilam. Narazie nie mam zleconych zadnych badan. Odstawilam proszki i lekarz kazal mi przyjsc  w 14 dniu cyklu, a @ jak nie bylo tak nie ma :classic_dry: Z dobrych wiesci mam tylko taka , ze jedziemy z mezem na weekend w Polske. Polazic, porobic zdjecia, oderwac sie od Warszawy, klinik, lekarzy, badan , po prostu  zapomniec o wszystkim. :classic_biggrin:

 

Niby nie jest źle, jeszcze tylko ta franca z  wymazu nie daje mi spokoju. Trochę odpuściłam już to wszystko i może dlatego czuje się lepiej. Pierwsza próbę mieliśmy w czerwcu więc czas zrobił swoje. Wyjazd dobrze wam zrobi, reset mózgu bardzo wskazany. My też po tej nieudanej próbie za namową przyjaciół pojechalismy z nimi na weekend ostrych imprez nad morze. Normalnie jak małolaty zerwane z łańcucha!!!! 

O okres się nie martw bo po takich dawkach leków które przyjmowalas to twój organizm trochę szaleje.

Odpoczywaj, staraj się nie myśleć za dużo o czymkolwiek. Cieszcie się sobą. Życzę mega udanego wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Karolaaa napisał:

My teraz z mężem robimy wszystkie zlecone badania genetyczne i kolejną wizytę już kwalifikacyjną mamy umówioną na 22.01. z tym, że ma to być 2-3 dc, mam nadzieję, że jak mi się przesunie okres, to bez problemu zmienią mi termin. 🤔 Położna mówiła, że wtedy prawdopodobnie lekarz przepisze mi tabsy anty (chociaż jeszcze będzie nam brakowało wyników kariotypu, bo dopiero 7.01. możemy je zrobić). Skoro teraz menopur działa lepiej, masz inny protokół stymulacji i procedury dodatkowe to ja wierzę, że teraz będzie dobrze! Mocno trzymam kciuki! ✊🍀

Dzięki, będę dawać znać jak sytuacja się rozwija 😉 a na Twoim miejscu zarezerwowałabym sobie w klinice że 2-3 terminy, jeśli nie jesteś pewna kiedy dostaniesz okres. Ja tak robiłam i nigdy nie było problemu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Szczęśliwa napisał:

Tak udało się 9dpt beta 119.6 12dpt 522😊gratuluje piękna beta 🥰hiperki współczuje bo kiedyś tez mialam co prawda nie bylam w szpitalu ale o maly wlos.Czulam sie koszmarnie

Super, gratulacje!!🙂

Ja już dziś na usg widziałam pecherzyk😍 kiedy masz wizytę u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara

Cześć dziewczyny! I ja będę podchodzić do invitro w tym roku 🙂 20.01 mam wizytę kwalifikacyjną i mam nadzieję, że już w lutym zacznę całą procedurę. Na razie robię wszystkie badania, tsh 1,7, fsh 6, amh: 5,5 wiec chyba nie jest źle 🙂 dodatkowo, łykam koenzym q10 i wit. D3. Czy któraś z was jest w Novum? Czy jakieś badanie jeszcze powinnam zrobić przed tą pierwszą wizytą? 
 

pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonkja
26 minut temu, Gość Klara napisał:

Cześć dziewczyny! I ja będę podchodzić do invitro w tym roku 🙂 20.01 mam wizytę kwalifikacyjną i mam nadzieję, że już w lutym zacznę całą procedurę. Na razie robię wszystkie badania, tsh 1,7, fsh 6, amh: 5,5 wiec chyba nie jest źle 🙂 dodatkowo, łykam koenzym q10 i wit. D3. Czy któraś z was jest w Novum? Czy jakieś badanie jeszcze powinnam zrobić przed tą pierwszą wizytą? 
 

pozdrawiam! 

Witamy😊

Ja jestem po  wizycie kwalifikacyjnej i na niej właśnie doktor mi podała jakie jeszcze badania mam zrobic. A to wogole Twoje 1 podejscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa
1 godzinę temu, Smakowita Nika napisał:

Super, gratulacje!!🙂

Ja już dziś na usg widziałam pecherzyk😍 kiedy masz wizytę u lekarza?

Super😘ja dopiero pierwsza wizytę  mam w klinice 15.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa
10 godzin temu, Smakowita Nika napisał:

Powiedz mi Ty leczylas się w Krk? W jakiej klinice? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara
1 godzinę temu, Gość Iwonkja napisał:

Witamy😊

1 godzinę temu, Gość Iwonkja napisał:

Witamy😊

Ja jestem po  wizycie kwalifikacyjnej i na niej właśnie doktor mi podała jakie jeszcze badania mam zrobic. A to wogole Twoje 1 podejscie?

Tak, pierwsze 🙂 mam szczerą nadzieję, że uda mi się załapać na dofinansowanie 🙈 zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić sobie od razu badania na mutacje genu mthfr ale może to wywalanie kasy bez sensu... z drugiej strony chciałabym jak najbardziej zminimalizować ryzyko niepowodzenia (o ile się da) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja
19 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Cześć dziewczyny, proszę napiszcie mi jakie miałyście TSH przed zajściem w ciążę lub przed podejściem do in vitro? Mam 3,8 czyli w normie i lekarz mówi ze jest ok a to co piszą w internecie ze musi być 2 lub mniej to bzdury. 

Dzwoniłam dziś do kliniki podałam moje TSH 2,4. Powiedzieli że w normie ale żebym skontaktowała się z endokrynologiem bo oni chcą żeby w ciąży było niższe. Zadzwoniłam do endokrynologa. Kazał mi z 50 tki euthyroxu przejść na 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja
19 godzin temu, Gość Marcelina napisał:

Cześć dziewczyny, proszę napiszcie mi jakie miałyście TSH przed zajściem w ciążę lub przed podejściem do in vitro? Mam 3,8 czyli w normie i lekarz mówi ze jest ok a to co piszą w internecie ze musi być 2 lub mniej to bzdury. 

Dzwoniłam dziś do kliniki podałam moje TSH 2,4. Powiedzieli że w normie ale żebym skontaktowała się z endokrynologiem bo oni chcą żeby w ciąży było niższe. Zadzwoniłam do endokrynologa. Kazał mi z 50 tki euthyroxu przejść na 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Iza, odezwij sie Kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
7 godzin temu, Gość Karolaaa napisał:

Ooo Karolina Ty też w Bydgoszczy się leczysz czy w Gdańsku? 🙂

Gdańsk .Właśnie jestem w trakcie drugiej procedury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
7 godzin temu, Gość Karolaaa napisał:

Ooo Karolina Ty też w Bydgoszczy się leczysz czy w Gdańsku? 🙂

Gdańsk .Właśnie jestem w trakcie drugiej procedury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
7 godzin temu, Gość Karolaaa napisał:

Ooo Karolina Ty też w Bydgoszczy się leczysz czy w Gdańsku? 🙂

Gdańsk .Właśnie jestem w trakcie drugiej procedury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Klara idz na wizytę na spokojnie lekarz ci powie co masz zrobić za badania, wszystki robi się w klinice odrazu dostajesz skierowanie, a przynajmniej nie będziesz robić badań na ślepo. Co u was jest wskazaniem do invitro ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×