Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wola

Od lipca 500+ na pierwsze dziecko.Cieszycie się?

Polecane posty

Gość Masakra
20 godzin temu, Gość Kamila mila napisał:

Cieszą się nie tylko matki jedynaków :)Mamy 2 dzieci i nie dostajemy 500 plus na pierwsze,dlatego zastanawialiśmy się ostatnio z mężem żeby zdecydować się na trzecie dziecko bo wtedy byśmy się załapali na 500 plus na pierwsze dziecko, ale skoro od lipca wchodzi 500 plus na pierwsze dziecko to nie będziemy się starać i pozostaniemy przy dwójce. Ale z drugiej stronyteż się, czy to jest dobry pomysł?bo ludzie zaniechają powiększenia rodziny.

NAPRAWDE !!!!!!!!!!

DLA 5CIU STOW !!!! Myśleliście o dziecku ?????

Masakra 😞

dlatego ten narod taki glupi 😞

szkoda slow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elite

Mnie Mąż nie rozlicza z zakupów spożywczych,chemicznych czy ubiorów. Ale jeżeli chcę kupić kuchnię indukcyjną ,coś do domu np.nowy zestaw garnków to jest opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggff

Ja się nie cieszę. Sama wychowuje dziecko, pracuję za niewiele ponad najnizsza, w domu druga praca, nie mam czasu dla dziecka tyle ile powinnam mieć. Nie mam 500 plus. Teraz pewnie będę miała, ale nie zapominajmy że to wszystko jest na kredyt który będą właśnie spłacały nasze dzieci. One będą miały jeszcze ciężej niż my. Więc lepiej dobrze zainwestować te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Jak napisał:

Dlatego Polska chce powoli dorównywać krajom zachodnim, może za kilkanaście lat w Polsce też tak będzie, wiem że w krajach skandynawskich obiady w szkołach są dla wszystkich dzieci darmowe.

To dlatego trzeba głosować na inne partie, a nie na tą co wszystko daje, a dług publiczny rośnie. Nie mówię, że trzeba od razu na PO, ale na tych mniejszych, mniej znanych. Jak podział miejsc w parlamencie będzie równomierny, gdzie nie będzie połowa to PIS, to wtedy będzie trzeba się z kimś dogadać i może takie durne pomysły nie będą co chwile obiecywane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
2 minuty temu, Gość Ggff napisał:

Ja się nie cieszę. Sama wychowuje dziecko, pracuję za niewiele ponad najnizsza, w domu druga praca, nie mam czasu dla dziecka tyle ile powinnam mieć. Nie mam 500 plus. Teraz pewnie będę miała, ale nie zapominajmy że to wszystko jest na kredyt który będą właśnie spłacały nasze dzieci. One będą miały jeszcze ciężej niż my. Więc lepiej dobrze zainwestować te pieniądze.

wszystko będzie dobrze, w krajach zachodnich social od dawna funkcjonuje i nie mają zadłużenia. U nas też to wszystko z czasem się wyrówna i będzie okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Remijk
7 minut temu, Gość Elite napisał:

Mnie Mąż nie rozlicza z zakupów spożywczych,chemicznych czy ubiorów. Ale jeżeli chcę kupić kuchnię indukcyjną ,coś do domu np.nowy zestaw garnków to jest opór.

I dobrze robi. Ufajcie ale kontrolujcie. Widocznie byś wszystko przepuściła. Może nie umiesz gospodarować socjalem? Ale nie bój, Jarek wspomoże ambitne madki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata Pchanek
3 minuty temu, Gość Jak napisał:

wszystko będzie dobrze, w krajach zachodnich social od dawna funkcjonuje i nie mają zadłużenia. U nas też to wszystko z czasem się wyrówna i będzie okej.

Z pewnością będzie ok. Trzeba być naiwnym by w to wierzyć. Takim ludziom jak ty nie wolno głosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak wygra, bo liczę że większa część wyborców odstraszy raczej taką obietnica. Dużo ludzi jest przeciwnym obecnemu programowi 500+ i na pewno na kolejne rozdawnictwo się nie zgodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Jak wygra, bo liczę że większa część wyborców odstraszy raczej taką obietnica. Dużo ludzi jest przeciwnym obecnemu programowi 500+ i na pewno na kolejne rozdawnictwo się nie zgodzi.

Obawiam się, że właśnie nie. Bo Ci co narzekali, że na 1 nie dostaną, bo są za bogaci w, a więcej dzieci nie chcą. Zagłosują, by dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciekz
1 godzinę temu, Gość Turka napisał:

Ale te pieniądze wracają i są cały czas w obrocie w Polsce.

Nie wracają w całości. Tylko w niewielkim procencie. VAT i podatek od firm. Reszta wypływa zagranicę bo kupujemy zachodnie produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ale oprócz rodziców niepełnoletnich dzieci mamy jeszcze gro pokrzywdzonych emerytów i ludzi w średnim wieku, z dorosłymi już dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No właśnie co z matkami, które wychowały i wykształciły swoje dzieci bez pomocy państwa?

Może jakaś nagroda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fire
27 minut temu, Gość Remijk napisał:

I dobrze robi. Ufajcie ale kontrolujcie. Widocznie byś wszystko przepuściła. Może nie umiesz gospodarować socjalem? Ale nie bój, Jarek wspomoże ambitne madki.

To nie o to chodzi.Bo kupiliśmy telewizor za 7.500, lodówkę za 5.000 , dzieciom i meblowa liśmy pokoje za 20 tys.ale jak ja chcę coś np.garnki czy kuchnię indukcyjną to uważa że naradzie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pal

Co wy się tak boicie co będzie kiedyś? jakie zadłużenie? Dlaczego wybiegacie  tak daleko w przyszłość co będzie za kilkadziesiąt lat? Podobno niedługo będzie trzecia wojna światowa więc już teraz trzeba się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Fire napisał:

To nie o to chodzi.Bo kupiliśmy telewizor za 7.500, lodówkę za 5.000 , dzieciom i meblowa liśmy pokoje za 20 tys.ale jak ja chcę coś np.garnki czy kuchnię indukcyjną to uważa że naradzie nie.

To nie wiem ile musisz mieć dzieci, ze meblujesz im za 20 tys. A telewizor to chyba na cały pokój skoro za 7,5 tys hahahah coś tu bielisz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spa
13 godzin temu, Gość Torba napisał:

Nigdy nie zabiorą 500+Może nie robią dla samego 500+ bo za to nie da się utrzymać dziecka i siebie.Ale jest to duży dodatek,więc to mobilizuje do powiększenia rodziny.I o to chodzi w tym programie.Poza tym,kobiety które mają 3 dzieci,to jestem pewna że zdecydują się na czwarte,po to żeby mieć gwarantowaną najniższą emeryturę. Szczególnie te kobiety które wykonują nisko płatną pracę.

Zgadzam się.Rodzin wielodzietnych przybywa.I nie gadajcie głupot że nie.Znam kobiety które są w czwartej ciąży.Niby nieplanowana a wiem że chodzi o emeryturę.Bo te kobiety mogą już do 60-tki pozwolić sobie na to żeby nie pracować bo emerytura zagwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przecież praktycznie kazda partia obiecuje 500 +na pierwsze dziecko wiec co sie tak burzycie ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fire
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

To nie wiem ile musisz mieć dzieci, ze meblujesz im za 20 tys. A telewizor to chyba na cały pokój skoro za 7,5 tys hahahah coś tu bielisz... 

Telewizor 56 cali Sony.Z wifi.Trzem synom kupiliśmy meble takie które sami sobie wybrali z katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To nie wiem ile musisz mieć dzieci, ze meblujesz im za 20 tys. A telewizor to chyba na cały pokój skoro za 7,5 tys hahahah coś tu bielisz... 

To nie znasz cen telewizorów .My planujemy w tym roku kupić telewizor z zakrzywionym ekranem który kosztuje 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Ja sie nie cieszę!!! Znowu nieroby dostaną .. jest gro ludzi którym się należy ale część to nie pracuje całe życie byle by na zasiłkach i 500+ być. A mi jako pracującej osobie nic nie dadzą. Bo dochód na osobę przekracza!!!! Porażka. Zapierdalam całe życie a mam mniej pieniędzy niż ci na zasiłkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naród
5 minut temu, Gość Aga napisał:

Ja sie nie cieszę!!! Znowu nieroby dostaną .. jest gro ludzi którym się należy ale część to nie pracuje całe życie byle by na zasiłkach i 500+ być. A mi jako pracującej osobie nic nie dadzą. Bo dochód na osobę przekracza!!!! Porażka. Zapierdalam całe życie a mam mniej pieniędzy niż ci na zasiłkach

Mylisz się- właśnie dostaną Ci którzy pracują !Bo ci co nie pracują to już dawno mają 500 plus na pierwsze dziecko a ci co pracują nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
7 minut temu, Gość Aga napisał:

Ja sie nie cieszę!!! Znowu nieroby dostaną .. jest gro ludzi którym się należy ale część to nie pracuje całe życie byle by na zasiłkach i 500+ być. A mi jako pracującej osobie nic nie dadzą. Bo dochód na osobę przekracza!!!! Porażka. Zapierdalam całe życie a mam mniej pieniędzy niż ci na zasiłkach

To wyjdź zamąż, chodź w ciąży, rodź dzieci to będziesz miała pieniądze. Bezdzietni ludzie nic nie wnoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosa

Ja też się cieszę.Jakby nie patrzeć-pięć stów to jest coś.Rocznie to jest 6 tys.Kobiety wrócą na rynek pracy bo nie stracą 500 plus na pierwsze dziecko,wszyscy będą mieli.Tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bym nigdy nie szła 4 razy na porodowke, nawet za ta kasę... Raz mi wystarczył żeby nie chcieć więcej. A ból spojenia w czasie ciąży raz mi tez wystarczył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuwu
32 minuty temu, Gość Pal napisał:

Co wy się tak boicie co będzie kiedyś? jakie zadłużenie? Dlaczego wybiegacie  tak daleko w przyszłość co będzie za kilkadziesiąt lat? Podobno niedługo będzie trzecia wojna światowa więc już teraz trzeba się bać.

Czy już podusiłaś własne dzieci żeby ich przed tym uchronić ?

 

Typowa ekonomiczna ameba - wydawać do oporu, nie myśleć co będzie jutro. Ważne, że plazma 60 cali na ścianie i plastikowe pazury co tydzień. Żyć nie umierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuwu
13 minut temu, Gość Jak napisał:

Bezdzietni ludzie nic nie wnoszą.

Tak jak bezmyślne i d i o t k i  płodzące na potęgę kolejne pokolenie  k r e t y n ó w wyłącznie dla kasy z socjalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość wuwu napisał:

Czy już podusiłaś własne dzieci żeby ich przed tym uchronić ?

 

Typowa ekonomiczna ameba - wydawać do oporu, nie myśleć co będzie jutro. Ważne, że plazma 60 cali na ścianie i plastikowe pazury co tydzień. Żyć nie umierać.

Jakie plastikowe... Teraz sa żelowe...😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale jak się poświęcają dla tej kasy... Z c.i.p.y wiadro Janusz już nic nie czuje i pewnie ma kochankę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale jak się poświęcają dla tej kasy... Z c.i.p.y wiadro Janusz już nic nie czuje i pewnie ma kochankę. 

No akurat w moim przypadku tylko pierwszy poród miałam naturalny a później trzy cesarki. Chyba teraz większość jest cesarek niż porodów naturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Zamiast wymagać lepszego dostępu do lekarzy, zlobków, przedszkoli to glupi narod sie cieszy bo dostanie do lapy 5 stowek. A za to zrobi z 1 plombe w zebie, raz sie uda dostac do ortopedy, ale juz na rehabilitacje nie starczy. Do zlobka ta kasa jest za mala. Tyle tylko ze wiecej bedzie na zarcie. Dalej bedziemy sie tluc po dziurawych drogach, placic za paliwo 6-7 zl. 

Poza tym to jest bardzo niesprawiedliwe. Jest duzo ludzi, ktorzy zwyczajnie beda harowac na te socjale. A sami nic z tego nie dostana. Odbije sie to na starszych osobach, bo wzrost cen dla nich jest najbardziej dotkliwy. Jak juz ceny beda z kosmosu to wasza matczyna emerytura to bedzie kropla w morzu potrzeb. A ile wy wtedy wlozycie do budzetu? Ani skladek nie odprowadzacie, tylko ciagniecie najpierw na dzieci a poznije na siebie. Kto na to ma zarobic? Wasze dzieci ktore tez wyciagna lapy po darmowa kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×