Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wola

Od lipca 500+ na pierwsze dziecko.Cieszycie się?

Polecane posty

Gość Sklep
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Zamiast wymagać lepszego dostępu do lekarzy, zlobków, przedszkoli to glupi narod sie cieszy bo dostanie do lapy 5 stowek. A za to zrobi z 1 plombe w zebie, raz sie uda dostac do ortopedy, ale juz na rehabilitacje nie starczy. Do zlobka ta kasa jest za mala. Tyle tylko ze wiecej bedzie na zarcie. Dalej bedziemy sie tluc po dziurawych drogach, placic za paliwo 6-7 zl. 

Poza tym to jest bardzo niesprawiedliwe. Jest duzo ludzi, ktorzy zwyczajnie beda harowac na te socjale. A sami nic z tego nie dostana. Odbije sie to na starszych osobach, bo wzrost cen dla nich jest najbardziej dotkliwy. Jak juz ceny beda z kosmosu to wasza matczyna emerytura to bedzie kropla w morzu potrzeb. A ile wy wtedy wlozycie do budzetu? Ani skladek nie odprowadzacie, tylko ciagniecie najpierw na dzieci a poznije na siebie. Kto na to ma zarobic? Wasze dzieci ktore tez wyciagna lapy po darmowa kase?

Widać że nie masz dzieci, jakbyś miała to byś inaczej śpiewała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pa lk
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Zamiast wymagać lepszego dostępu do lekarzy, zlobków, przedszkoli to glupi narod sie cieszy bo dostanie do lapy 5 stowek. A za to zrobi z 1 plombe w zebie, raz sie uda dostac do ortopedy, ale juz na rehabilitacje nie starczy. Do zlobka ta kasa jest za mala. Tyle tylko ze wiecej bedzie na zarcie. Dalej bedziemy sie tluc po dziurawych drogach, placic za paliwo 6-7 zl. 

Poza tym to jest bardzo niesprawiedliwe. Jest duzo ludzi, ktorzy zwyczajnie beda harowac na te socjale. A sami nic z tego nie dostana. Odbije sie to na starszych osobach, bo wzrost cen dla nich jest najbardziej dotkliwy. Jak juz ceny beda z kosmosu to wasza matczyna emerytura to bedzie kropla w morzu potrzeb. A ile wy wtedy wlozycie do budzetu? Ani skladek nie odprowadzacie, tylko ciagniecie najpierw na dzieci a poznije na siebie. Kto na to ma zarobic? Wasze dzieci ktore tez wyciagna lapy po darmowa kase?

A co nas to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lopoa

Ja bym chciała szóste dziecko gdyby zdrowie na to pozwoliło,ale jestem po pięciu cięciach cesarskich i lekarz kategorycznie mi zabronił. Już przy ostatniej ciąży było ryzyko pęknięcia macicy i miałam rozwiązanś ciążę w 37 tygodniu. Dlatego nie potrafię zrozumieć kobiet które pozostają przy jednym dziecku. Przecież macierzyństwo to radość!Dzieci tak szybko rosną że człowiek chce mieć cały czas maleńkie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A co z samotnie wy...ącymi kota? Niby dlaczego mamy być dyskryminowani ja się pytam?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda
22 minuty temu, Gość Lopoa napisał:

Ja bym chciała szóste dziecko gdyby zdrowie na to pozwoliło,ale jestem po pięciu cięciach cesarskich i lekarz kategorycznie mi zabronił. Już przy ostatniej ciąży było ryzyko pęknięcia macicy i miałam rozwiązanś ciążę w 37 tygodniu. Dlatego nie potrafię zrozumieć kobiet które pozostają przy jednym dziecku. Przecież macierzyństwo to radość!Dzieci tak szybko rosną że człowiek chce mieć cały czas maleńkie dziecko.

Podziwiam 😮 bo ja właśnie nie mogłam się doczekać aż moje dzieci wyrosną z okresu niemowlęcego bo to był dosłownie hardcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
36 minut temu, Gość Lopoa napisał:

Ja bym chciała szóste dziecko gdyby zdrowie na to pozwoliło,ale jestem po pięciu cięciach cesarskich i lekarz kategorycznie mi zabronił. Już przy ostatniej ciąży było ryzyko pęknięcia macicy i miałam rozwiązanś ciążę w 37 tygodniu. Dlatego nie potrafię zrozumieć kobiet które pozostają przy jednym dziecku. Przecież macierzyństwo to radość!Dzieci tak szybko rosną że człowiek chce mieć cały czas maleńkie dziecko.

Ile osób z piątką i więcej dzieci stać na mieszkanie/dom z osobnymi dla nich pokojami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Typo
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ile osób z piątką i więcej dzieci stać na mieszkanie/dom z osobnymi dla nich pokojami? 

A  jest wpisane w konstytucji że muszą mieć osobne pokoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rocco

Właśnie podawali najnowszy sondaż PiS ma 41,1% poparcia a jeszcze nie tak dawno miał 34 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Typo napisał:

A  jest wpisane w konstytucji że muszą mieć osobne pokoje?

A jest wpisane w konstytucji, że trzeba mieć piątkę dzieci jak się nie ma środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak
6 minut temu, Gość Gość napisał:

A jest wpisane w konstytucji, że trzeba mieć piątkę dzieci jak się nie ma środków?

Jak ktoś nie ma środków to się nie decyduje na piątkę dzieci ,proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaqa

Najważniejsze żeby PO PSL i postkomuna nie wygrała bo będzie nedza, brak pracy i tęczowe parady w szkolach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Ile osób z piątką i więcej dzieci stać na mieszkanie/dom z osobnymi dla nich pokojami? 

Mieliśmy 3 pokoje, rodzice mieli jeden pokój,ja z bratem miałam drugi a największy pokój był wolny .Moja koleżanka miała dokładnie tak samo ,miała pokój razem z bratem i z siostrą a rodzice mieli drugi pokój Natomiast pokój duży był tak zwanym pokojem gościnnym.Dzieci założyli rodziny, wyprowadzili się i rodzice zostali sami w trzech pokojach i u mnie i u tej koleżanki.Moja ciotka z wujkiem mają dwóch synów, 2 pokoje.Chłopcy mieli jeden wspólny pokój,ożenili się ,założyli rodziny i ciotka z wujkiem sami.A ci co mają dziesięcioro dzieci to powinni mieć 10 pokoi,tak?Dzieci się wyprowadzą a rodzice zostają sami  w wielkiej handagarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Jak napisał:

Jak ktoś nie ma środków to się nie decyduje na piątkę dzieci ,proste.

Bardzo śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kala

Ja też miałam pokój razem z siostrą ,rodzice mieli razem pokój a jeden był tak zwanym pokojem dziennym.Jak ktoś z nas wcześniej wstał to na przykład włączał sobie telewizor,jadł tam śniadanie. Wyszłam pierwsza zamąż rodzice kupili nam mieszkanie na spółkę z teściami. Natomiast moja siostra wyjechała za granicę,tam poznała męża i do dzisiaj tam mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shdhdhdh

Teraz jest taki trend ze naprawdę bogaci ludzie maja dużo dzieci. Patrz Lukomska Pyzalska. Nawet ta aktorka Socha ma 3. Zamachowski ile ma. Nawet Kate i William maja 3 a i pewnie jeszcze będą mieć. Teraz nie tylko patologia ma dużo. Mam w rodzinie na prawdę bogate małżeństwo które się spodziewa 6 dziecka. A auto do wożenia tych dzieci maja za niecałe 200 000 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Typo

Ja znam 2 rodziny co maja 10 dzieci,jedna 7 dzieci,kolejna 9 dzieci. Znam, bo ich dzieci chodzą z moimi dziećmi do szkoły.Nie są patologią.Ta  co ma dziesięcioro dzieci to z dwoma mężami.Ta co 7 dzieci to dwoje pierwszych dzieci z mężem który zmarł, a pięcioro kolejnych z drugim mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gbvhh
48 minut temu, Gość Typo napisał:

Ja znam 2 rodziny co maja 10 dzieci,jedna 7 dzieci,kolejna 9 dzieci. Znam, bo ich dzieci chodzą z moimi dziećmi do szkoły.Nie są patologią.Ta  co ma dziesięcioro dzieci to z dwoma mężami.Ta co 7 dzieci to dwoje pierwszych dzieci z mężem który zmarł, a pięcioro kolejnych z drugim mężem.

Ale maja kasę czy żyją z mopsu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Kaqa napisał:

Najważniejsze żeby PO PSL i postkomuna nie wygrała bo będzie nedza, brak pracy i tęczowe parady w szkolach

PIS za to, to czysta komuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hit
4 minuty temu, Gość Gbvhh napisał:

Ale maja kasę czy żyją z mopsu ? 

W tych rodzinach tylko ojciec pracuje.Mama ogarnia dom i dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Lopoa napisał:

Ja bym chciała szóste dziecko gdyby zdrowie na to pozwoliło,ale jestem po pięciu cięciach cesarskich i lekarz kategorycznie mi zabronił. Już przy ostatniej ciąży było ryzyko pęknięcia macicy i miałam rozwiązanś ciążę w 37 tygodniu. Dlatego nie potrafię zrozumieć kobiet które pozostają przy jednym dziecku. Przecież macierzyństwo to radość!Dzieci tak szybko rosną że człowiek chce mieć cały czas maleńkie dziecko.

Ja akurat nie chcę mieć małego dziecka cały czas koło siebie i co mi zrobisz? Szczerze? Żeby po kilku cc decydować się na kolejne dziecko, to trzeba być skrajną de/bilką. Już po 4 cc powinnaś się porządnie zabezpieczyć, a ty o 6 dziecku myślisz? Takie jak ty za jakiś czas będą mieć w 4 literach zdanie lekarzy. A co jak coś ci się stanie kret/ynko? Lepiej mieć tych dzieci mniej (4 to i tak już jest dużo przy takich komplikacjach porodowych jak twoje), a żyć. Co dzieciom po chorej matce, albo matce na cmentarzu? Najważniejsze jest dla ciebie, żeby mieć maleńkie dziecko, a te starsze niech się walą co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Jak napisał:

Dlatego Polska chce powoli dorównywać krajom zachodnim, może za kilkanaście lat w Polsce też tak będzie, wiem że w krajach skandynawskich obiady w szkołach są dla wszystkich dzieci darmowe.

Coś pięknego :) Duże ułatwienie dla rodzica w procesie socjalizacji dziecka w tym przygotowania na odpowiedzialnego obywatela :)

Ogółem zastanawiam się czy nie wyegenerować na kafe osobnego tematu, swoistego kompendium w jakim stopniu cywilizowane państwa, gdzie panuje socjalny dobrobyt pomagają rodzicom w zakresie transferów pieniężnych i odpowiedniej infrastruktury (jak darmowe stołówki chociażby).

Obawiam się jednak, że zaraz się znajdą bezpłodne frustratki hejtujące "rozdawnictwo" :D Ot taka specyfika kafe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

przez was ten kraj upadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

no NARESZCIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Pa lk napisał:

A co nas to obchodzi?

Fakt, rzeczywiście to, że za parę lat kraj będzie w ruinie finansowej nie musi cię obchodzić. Twoje 500 zł będzie warte tyle, co dziś 10 zł, dzieci będziesz karmić chlebem smarowanym nożem, spoko, niech cię "nie obchodzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosssssska
21 godzin temu, Gość Melka napisał:

I tak bywa. Moj syn i zreszta ja sama tez uwielbiam góry ale niestety 1000km mamy do nich

Moj syn tez w wielu 10 lat nagle nie chcial juz a zadne pilki czy judo chodzic, a wczesniej lubil. nic nia sile, nie zmuszmay go. za to duzo jest na dworze i czesto jestemy w Karkonoszach :) 

nie mam y 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Milena napisał:

Mieliśmy 3 pokoje, rodzice mieli jeden pokój,ja z bratem miałam drugi a największy pokój był wolny .Moja koleżanka miała dokładnie tak samo ,miała pokój razem z bratem i z siostrą a rodzice mieli drugi pokój Natomiast pokój duży był tak zwanym pokojem gościnnym.Dzieci założyli rodziny, wyprowadzili się i rodzice zostali sami w trzech pokojach i u mnie i u tej koleżanki.Moja ciotka z wujkiem mają dwóch synów, 2 pokoje.Chłopcy mieli jeden wspólny pokój,ożenili się ,założyli rodziny i ciotka z wujkiem sami.A ci co mają dziesięcioro dzieci to powinni mieć 10 pokoi,tak?Dzieci się wyprowadzą a rodzice zostają sami  w wielkiej handagarze.

A to nie można sprzedać i kupić mniejszego? Nie no problem bo ma sie za duże mieszkanie. Większy problem gdy ma się za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metoda
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A to nie można sprzedać i kupić mniejszego? Nie no problem bo ma sie za duże mieszkanie. Większy problem gdy ma się za małe.

Moja mama została całkiem sama w trzech pokojach, bo ojciec wyjechał za granicę i tam sobie znalazł inną kobietę .Ja i brat wyprowadziliśmy się,mamy swoje rodziny, natomiast moja mama ma 66 lat i nie da sobie przegadać żeby zamieniła się na mniejsze mieszkanie, powiedziała że na starość drzew się nie przesadza i ona nigdzie nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale wy jesteście głupi. Przecież PiS obiecuje 500 plus na pierwsze dziecko tylko przez ten rok. Nie wiecie po co to robi? Po to żeby zyskać wyborców a potem będzie miał wywalone i znowu 500 plus dostaną w tym kraju sami bogacze z gromadą dzieci. To nie lepiej zagłosować na takiego Biedronia który oprócz stałego 500 plus dla każdego otworzy wam więcej żłobków przedszkoli da więcej kasy niepełnosprawnym dzieciom a i emerytury będziecie mieć godne no i na niektóre prywatne placówki będą na NFZ. To wy znowu polecie głosować na partie która trwoni wsze pieniądze na kolejne pomniki, Rydzyka i rozdaje kasę najbogatszym a jak wam się kiedyś noga podwinie i będziecie samotnymi matkami ,wdowami albo wam się trafi niepełnosprawne dziecko to będziecie bidę z nędza klepać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
23 minuty temu, Gość Metoda napisał:

Moja mama została całkiem sama w trzech pokojach, bo ojciec wyjechał za granicę i tam sobie znalazł inną kobietę .Ja i brat wyprowadziliśmy się,mamy swoje rodziny, natomiast moja mama ma 66 lat i nie da sobie przegadać żeby zamieniła się na mniejsze mieszkanie, powiedziała że na starość drzew się nie przesadza i ona nigdzie nie pójdzie.

3 pokoje to nie jest dużo, nie przesadzajmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metod
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale wy jesteście głupi. Przecież PiS obiecuje 500 plus na pierwsze dziecko tylko przez ten rok. Nie wiecie po co to robi? Po to żeby zyskać wyborców a potem będzie miał wywalone i znowu 500 plus dostaną w tym kraju sami bogacze z gromadą dzieci. To nie lepiej zagłosować na takiego Biedronia który oprócz stałego 500 plus dla każdego otworzy wam więcej żłobków przedszkoli da więcej kasy niepełnosprawnym dzieciom a i emerytury będziecie mieć godne no i na niektóre prywatne placówki będą na NFZ. To wy znowu polecie głosować na partie która trwoni wsze pieniądze na kolejne pomniki, Rydzyka i rozdaje kasę najbogatszym a jak wam się kiedyś noga podwinie i będziecie samotnymi matkami ,wdowami albo wam się trafi niepełnosprawne dziecko to będziecie bidę z nędza klepać.

Ha,ha przez przez rok ,normalnie do 18 roku życia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×