Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gosc

przyjechałam do Polski po 12 latach JAK DROGO!!!

Polecane posty

Gość gość
12 godzin temu, Gość Krystyna napisał:

Laptop to nie jest zakup codzienny - a do tego jest importowany. To tak jak z benzyną. Obowiązuje cena międzynarodowa mniej więcej podobna we wszystkich krajach. Za to np bilet na autobus/tramwaj jest pięć razy tańszy w PL niż np w Szwecji. Jedzenie w PL jest conajmniej 30% tańsze. Opłata za mieszkanie w PL dziesięć albo i więcej razy tańsze niż w S. PL to tani kraj, oczywiście pod warunkiem że zarabiasz normalnie a nie jałmużnę. 

No patrz u mnie bilet 1,70 € (godzinny), jednorazowy w Warszawie (75 min) 4,40 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

No patrz u mnie bilet 1,70 € (godzinny), jednorazowy w Warszawie (75 min) 4,40 zł. 

Z tymi mieszkaniami też poleciała :D Mój brat kupował jakieś 3 lata temu w dużym mieście choć na lekkim zapupiu, cena ok. 5000zł za m2. My miasto podobnej wielkości, mieszkanie 25 m2 większe, w lepszej lokalizacji 2 lata temu - 3000 euro m2. U mnie pensja minimalna to ponad 1100 euro na rękę więc m2 takiego mieszkania to 272% pensji min . W Polsce o ile się nie mylę ok. 1600 zł, czyli metr tego mieszkania to 312%. O różnicach w wysokości rat kredytu w stosunku do zarobków nawet nie mówię bo tu porówanie śmiechem zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polak po prostu nie umie liczyć!

Ale co tam, najważniejsze że umie się modlić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mis
Dnia 15.06.2019 o 10:59, Gość gosc napisał:

jeju jak wy tutaj dajecie rade fiansowo? kawa w kubeczku 12 złotych (gdzie ja płace 1,49 funta tam),  pizza czy fastfood kosztuja tyle samo na miescie co ja place w UK, zywnosc w marketach kosztuje tez tyle samo, elektronika, kosmetyki i ciuchy dalej w Polsce sa drozsze. spytalam sie kuzynki a oni z mezem zarabiaja ledwo 2000 zlotych. napewno tutaj nie wroce.

jezeli prawie wszystko kosztuje tyle samo oni zarabiaja po 2000tys ty na zmywaku np 1300f to gdzie jest lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

W PL jest lepiej bo mamy duże różnice w wynagrodzeniach. Tak jak powinno być w dobrze działającym kraju kapitalistycznym. Przeciętna w/g urzędu statystycznego to dziś przeszło 5.000 i idzie bezustannie w górę. Nie zapominajcie, że wielu Polaków ma dziś pensje po 30.000 zł i więcej. To zależy id ciebie co potrafisz - tyle zarabiasz. W bezpośredniej relacji PL to dalej jeden z najtańszych krajów UE a jak mało zarabiasz to widocznie nie należy ci się więcej. Za darmo do było w komunie. Dziś musisz udowodnić swoją przydatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkkkkkkkk
1 godzinę temu, Gość mis napisał:

jezeli prawie wszystko kosztuje tyle samo oni zarabiaja po 2000tys ty na zmywaku np 1300f to gdzie jest lepiej?

ja pier..... nie znam ANI JEDNEGO POLAKA I W SUMIE NIKOGO  kto pracuje na zmywaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

W niektórych zawodach w PL można zarobić tyle samo co na zachodzie a przecież w PL wszystko jest dużo tańsze więc ludzie wykształceni mają dobre życie w PL. No i nigdzie nie wyjeżdżają, bo i po co? Wyjeżdża grupa ludzi, którzy są z nizin społecznych i dla nich lepiej jak wyjadą. My ich w PL nie potrzebujemy, bo baba z wozu koniom lżej. Niech tylko przesyłają pieniądze i inwestują w PL to już spełnili swój obywatelski obowiązek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Z tymi mieszkaniami też poleciała :D Mój brat kupował jakieś 3 lata temu w dużym mieście choć na lekkim zapupiu, cena ok. 5000zł za m2. My miasto podobnej wielkości, mieszkanie 25 m2 większe, w lepszej lokalizacji 2 lata temu - 3000 euro m2. U mnie pensja minimalna to ponad 1100 euro na rękę więc m2 takiego mieszkania to 272% pensji min . W Polsce o ile się nie mylę ok. 1600 zł, czyli metr tego mieszkania to 312%. O różnicach w wysokości rat kredytu w stosunku do zarobków nawet nie mówię bo tu porówanie śmiechem zabija.

Śmiechem, ale to śmiech przez łzy, jak się pomyśli jak ludzie w Polsce muszą zaciskać pasa, żeby tę klitkę 50m2 kupić i jak co miesiąc idzie na spłatę jedna pensja, podczas gdy u ciebie czy u mnie bez spiny kupujesz te 70 parę m2 z miesięcznym kosztem poniżej 40% zarobków jednej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Krystyna napisał:

W niektórych zawodach w PL można zarobić tyle samo co na zachodzie

Np w ktorych zawodach???

Nauczyciel???

Pielegniarka???

Lekarz???

A może sprzątaczka?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 18.06.2019 o 00:08, Gość Krystyna napisał:

Co z tego, że Szwed zarabia więcej niż Polak, jak musi zapłacić co miesiąc za mieszkanie ok .5.000 zł i tym-samym już stracił połowę swojej miesięcznej pensji. A wy w PL mieszkacie za bezdurno czyli za 300-500 zł. Ale wam jest i to drogo i narzekacie. A przecież zarabiacie z miesiąca na miesiąc lepiej. Macie taniutką komunikację i ubezpieczenia. To wszystko kosztuje bajońskie sumy w Szwecji. Ludzie za mieszkanie płacą często całą miesięczną pensję. Jeden robi na czynsz a drugi na bierzące wydatki.

Glupia jestes czy tylko udajesz ?

Ile litrow benzyny moze sobie kupic Szewd za godzine swojej pracy , a ile Polak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Glupia jestes czy tylko udajesz ?

Ile litrow benzyny moze sobie kupic Szewd za godzine swojej pracy , a ile Polak ?

A gdzie jest powiedziane, że musisz mieć samochód? Jak cię nie stać na benzynę to jedź rowerem albo autobusem. Benzyna to produkt importowany i obowiązuje międzynarodowa cena (jeszcze droższa w Szwecji niż w PL). A jak chcesz tanią benzynę to zarabiaj więcej. Nikt ci w PL nie broni zarabiać pieniędzy. Pokaż co potrafisz i ile jesteś wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 18.06.2019 o 12:11, Gość Gość napisał:

Mieszkam w UK.

Płacę za wynajem domu 2bed 850F.

Mój mąż zarabia 2400, ja 1600.

Naprawdę uważacie ze w Polsce jest tanio?

 

 

W Polsce jest drogo jak jasna cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttooo
3 godziny temu, Gość Krystyna napisał:

Jak cię nie stać na benzynę to jedź rowerem albo autobusem.

Są ludzie, którch stać na dobry samochód i drogą benzynę, ale wolą rower/autobus/pieszo.

proste. Nie?

Tak, są tacy ludzie - np mój mąż który zarabia  36,400 funtow rocznie. woli  autobus lub piechotą niż samochodem. wxględy ekologiczne. między innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xhang

W Polsce ceny jak w Szwajcarji a większość ma dochód na poziomie Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kantor
21 godzin temu, Gość xhang napisał:

W Polsce ceny jak w Szwajcarji a większość ma dochód na poziomie Chin.

Gooowno prawda! PL ma najniższe ceny na żywność w całej UE. Tylko Rumunia ma nieco (nieznacznie) taniej. Polskie ceny to 67% taniej niż średnie europejskie. Najdroższa jest Dania, gdy płaci się 130% więcej niż średnia cena UE. A dochody zależą od ciebie. Zarabiasz tyle ile jesteś wart dla pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość Kantor napisał:

Gooowno prawda! PL ma najniższe ceny na żywność w całej UE. Tylko Rumunia ma nieco (nieznacznie) taniej. Polskie ceny to 67% taniej niż średnie europejskie. Najdroższa jest Dania, gdy płaci się 130% więcej niż średnia cena UE. A dochody zależą od ciebie. Zarabiasz tyle ile jesteś wart dla pracodawcy.

Szkoda tylko, że takie pielęgniarki czy lekarze są guzik warci dla pracodawców. Tak jak wiele innych zawodów. Polska powinna być krajem programistów żeby dało się tu normalnie żyć.

Druga sprawa, mnie interesuje dominanta/mediana i porównanie z nią cen żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 18.06.2019 o 12:11, Gość Gość napisał:

Mieszkam w UK.

Płacę za wynajem domu 2bed 850F.

Mój mąż zarabia 2400, ja 1600.

Naprawdę uważacie ze w Polsce jest tanio?

 

 

W Polsce jest tanio. Ale tylko i wyłącznie jeśli się zarabia poza Polską i kupuje te 5% ciut tańszych rzeczy (bo 95% ma ceny dokładnie takie, jak na Zachodzie, a bywa, że i wyższe - wystarczy popatrzeć choćby na metki ciuchów w sieciówkach, gdzie są często podane ceny w różnych walutach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiA
7 godzin temu, Gość Kantor napisał:

Gooowno prawda! PL ma najniższe ceny na żywność w całej UE.

wedlug jakis to obliczen?

mozesz mi napisac, co kupi przecietny Polak  za np 3-4 godziny swojej pracy? Ja bylam w maju u siostry w UK.

i ona za zakupy typu mielone z indyka 500g, ryba (swiezutki tunczyk) tez 500g, mleko krowie, mleko ryzowe, wloskie pomidory,  kilka  awokado, banany, jakies krakersy, orzechy pekan, oraz 2 butelki dobrego wina wloskiego  zaplacila tyle, co zarobi w niecale 4 godziny.  a nie zarabia duzo, bo zarabia miedzy tamtej minimalna a srednia krajowa (blizej sredniej o ile wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 123
3 godziny temu, Gość SylwiA napisał:

wedlug jakis to obliczen?

mozesz mi napisac, co kupi przecietny Polak  za np 3-4 godziny swojej pracy? Ja bylam w maju u siostry w UK.

i ona za zakupy typu mielone z indyka 500g, ryba (swiezutki tunczyk) tez 500g, mleko krowie, mleko ryzowe, wloskie pomidory,  kilka  awokado, banany, jakies krakersy, orzechy pekan, oraz 2 butelki dobrego wina wloskiego  zaplacila tyle, co zarobi w niecale 4 godziny.  a nie zarabia duzo, bo zarabia miedzy tamtej minimalna a srednia krajowa (blizej sredniej o ile wiem).

W Polsce można na te produkty zarobić w 5 godzin pracy. niewielka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiA
15 godzin temu, Gość gość 123 napisał:

W Polsce można na te produkty zarobić w 5 godzin pracy. niewielka różnica.

chyba cię pogięło, na pewno nie za PRZECIĘTNĄ polską pensję !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaremi
Dnia 16.06.2019 o 03:53, Gość Nat napisał:

Polaka stać dziś na wszystko. Ma kasę jak nigdy w historii.

taaaa ma kredyt dostępny jak nigdy w historii i się lansuje a potem w długach siedzi i w depresji, tępe bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazgram
Dnia 18.06.2019 o 06:15, Gość Gość napisał:

Polak po prostu nie umie liczyć!

Ale co tam, najważniejsze że umie się modlić!!!

powinien się modlić o rozum aby umiał liczyć, buehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 21.06.2019 o 19:14, Gość gość napisał:

W Polsce jest tanio. Ale tylko i wyłącznie jeśli się zarabia poza Polską i kupuje te 5% ciut tańszych rzeczy (bo 95% ma ceny dokładnie takie, jak na Zachodzie, a bywa, że i wyższe - wystarczy popatrzeć choćby na metki ciuchów w sieciówkach, gdzie są często podane ceny w różnych walutach).

5% to chyba wersja mocno optymistyczna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azet

Do Krystyny: jesli tak ci sie podoba w Polsce to wracaj, poszukaj pracy - podobno lezy na ulicy, za swoje pieniadze ubierz sie, zrob zakupy, oplac rachunki, idz do lekarza - wtedy pogadamy. 

W Szwecji placisz wysokie podatki i jest drogo, ale w zamian dostajesz opiekuncze, sprawiedliwe panstwo. Pomieszkasz w Polsce, to zrozumiesz dokladniej o czym mowie, podobnie gdy pierwszy raz zobaczysz swoja pensje "na reke" na oficjalna srednia podawana przez rzad.

Poza tym polska "taniosc" bardzo czesto oznacza NAMIASTKE jakiegos produktu. Poczytaj etykiety, to zrozumiesz dlaczego Polacy tak potwornie masowo tyja.    A jak bedziesz chciala kupic sweter z welny czy buty ktore ci sie nie rozpadna przez kilka sezonow, to niestety, bedziesz musiala pojechac do Szwecji lub NIemiec. Tyle o namiastkach, w telegraficznym skrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci tez tu nie chca byc

Pierdu pierdu ...Jaka kawa tania w uk... tylko wspomnij o opłatach .Policz ile w PL, a ile tu jest ,ile ubezpieczenie auta np .Jasne troszkę prosciej , ale i tak wracam .  Chcę  robić coś, czego nie moge robić tu . HELLO... how are you ? Uśmieszki a za plecami nóż im sie otwiera . U siebie to u siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość dzieci tez tu nie chca byc napisał:

Pierdu pierdu ...Jaka kawa tania w uk... tylko wspomnij o opłatach .Policz ile w PL, a ile tu jest ,ile ubezpieczenie auta np .Jasne troszkę prosciej , ale i tak wracam .  Chcę  robić coś, czego nie moge robić tu . HELLO... how are you ? Uśmieszki a za plecami nóż im sie otwiera . U siebie to u siebie .

Taaaak... w Polsce nóż się nie otwiera, bo nie musi. Już dawno z siekierą stoją.

"Gdy wieczorne zgasną zorze,
Zanim głowę do snu złożę,
Modlitwę moją zanoszę
Bogu Ojcu i Synowi:
"Do...cie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
Tylko mu dosrajcie proszę."

Kto ja jestem? Polak mały
Mały, zawistny i podły.
Jaki znak mój? Krwawe gały.
Oto wznoszę swoje modły
Do Boga, Marii i Syna:
"Zniszczcie tego s...ysyna
Mego brata, sąsiada,
Tego wroga, tego gada."

"Żeby mu okradli garaż,
Żeby go zdradzała stara,
Żeby mu spalili sklep,
Żeby dostał cegłą w łeb,
Żeby mu się córka z czarnym
I w ogóle żeby miał marnie,
Żeby miał AIDS-a i raka."
Oto modlitwa Polaka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ceny-zywnosci-i-napojow-dane-eurostatu,946933.html

 

i raz na zawsze przestańcie pieprzyć, że w PL jest drogo.

tylko Rumunią jest nieznacznie tańsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Krystyna napisał:

tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ceny-zywnosci-i-napojow-dane-eurostatu,946933.html

 

i raz na zawsze przestańcie pieprzyć,

W oderwaniu od pensji to te wyniki NIC nie mówią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

W oderwaniu od pensji to te wyniki NIC nie mówią.

 

Dokładnie tak. Jak się popatrzy na minimalne pensje, na mediany etc. to jasno widać, że ta "taniość" to tylko w wyobraźni trola krychy jest, bo co z tego, że Niemiec zapłaci 15% więcej, skoro zarobi minimum 5 razy tyle co Polak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 minut temu, Gość gość napisał:

Dokładnie tak. Jak się popatrzy na minimalne pensje, na mediany etc. to jasno widać, że ta "taniość" to tylko w wyobraźni trola krychy jest, bo co z tego, że Niemiec zapłaci 15% więcej, skoro zarobi minimum 5 razy tyle co Polak?

Z tego wykresu wynika, że mieszkańcy Danii, Luksemburga  czy Austrii powinni się przeprowadzić do Rumunii, bo tam ich czeka raj na ziemi. Dajcie spokój z takimi bzdurami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×