Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

PiS ZRUJNOWAŁ mi życie i wszystkie oszczędności inflacją.

Polecane posty

Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

To płace wzrosną do 2/3 płac zachodnich, ale ceny do 150 procent cen zachodnich. I ktoś z środkowej Polski będzie musiał tankować do pełna i jechać do Niemiec na zakupy, bo takim będzie taniej, ale nie...czekaj...euro będzie po 6,20 PLN. 

No to niech się znajdzie w końcu ktoś do władzy, kto zrobi porządek z tym syfem żeby Polacy zaczęli w końcu zarabiać jak ludzie a nie niewolnicy!!  Co to ma być żeby w kraju UE były takie warunki?? 

Ja nie jestem za PiSem i chce żeby ktoś ich zmienił ale kto skoro inni też mają w dooopie tylko byle się nachapac na stanowiskach. Dziwicie się ludziom że widzą w tym jakąś nadzieję? Za Platformy też ceny rosły, nie było 500 plus a pensje jak stały tak stały, zabierali dodatki, mrozili pensje.

 

Wszyscy po jednych pieniądzach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuu
7 minut temu, Gość Gość napisał:

To płace wzrosną do 2/3 płac zachodnich, ale ceny do 150 procent cen zachodnich. I ktoś z środkowej Polski będzie musiał tankować do pełna i jechać do Niemiec na zakupy, bo tam będzie taniej, ale nie...czekaj...euro będzie po 6,20 PLN. 

Grubo pojechaleś. To jest za trudne do pojęcia dla przeciętnego wyborcy PiS'u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak samo jak ciesza sie tym 500+ wyplacanym od 3 lat.. kwoty nie zwieksza i za kilka lat te 500+ to bedzie nic. Teraz podwyzsza najnizsza krajowa a progow dochodowych od osoby do zasilkow nie zwieksza i bardzo duza czesc osob nie zaplapie sie na te zasilki... Tak sie polepszy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
10 minut temu, Gość Gość napisał:

No to niech się znajdzie w końcu ktoś do władzy, kto zrobi porządek z tym syfem żeby Polacy zaczęli w końcu zarabiać jak ludzie a nie niewolnicy!!  Co to ma być żeby w kraju UE były takie warunki?? 

Ja nie jestem za PiSem i chce żeby ktoś ich zmienił ale kto skoro inni też mają w dooopie tylko byle się nachapac na stanowiskach. Dziwicie się ludziom że widzą w tym jakąś nadzieję? Za Platformy też ceny rosły, nie było 500 plus a pensje jak stały tak stały, zabierali dodatki, mrozili pensje.

 

Wszyscy po jednych pieniądzach. 

PO rzadzilo w czasie recesji. Moim zdaniem spisali sie. Dzieki ich ciaglemu zaciskaniu pasa dobrze przetrwalismy kryzys a PiS na poczatku swych rzadow mial z czego zaczac rozdawac pieniadze.

Nie dogonimy Europy w ciagu 5-10-15 -30 lat. Jestesmy opoznieni o 50. A Europa nie stoi w miejscu, tez sie rozwija. Jak Wy ludzie wyobrazacie sobie zasypanie tej przepasci? Nasz wzrost i rozwoj musi byc wiekszy i szybszy niz w reszcie Unii ale przez bardzo dlugi czas bo jak juz wczesniej wspomnialam, pozostale panstwa wciaz tez ida do przodu. Gonimy i dlugo, dlugo bedziemjagonic nie wiem co by sie musialo wydarzyc bysmy ja dognali.

Kogo by do wladzy nie wybrac, nie bedzie miec magicznej rozdzki by zniwelowac roznice ktore nawarstwialy sie przez dziesiatki lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Ags napisał:

PO rzadzilo w czasie recesji. Moim zdaniem spisali sie. Dzieki ich ciaglemu zaciskaniu pasa dobrze przetrwalismy kryzys a PiS na poczatku swych rzadow mial z czego zaczac rozdawac pieniadze.

Jasne, jakby oni rządzili to dalej byśmy zarabiali tyle samo, 500 plus by nie było tylko ceny by rosły i wiek emerytalny byłby wyższy niż teraz. Oni sami mówili przed wyborami że pieniędzy nie ma na nic i trzeba dalej zaciskac pasa. Magicznie po tym jak stracili władze pieniądze były i już recesji nie było. Czarowanie. PO  też nic by nie zrobiło by przeciętnym ludziom coś ułatwić. 

Nikt nie ma pomysłu co zrobić by w Polsce ludziom żyło się normalniej, po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Jasne, jakby oni rządzili to dalej byśmy zarabiali tyle samo, 500 plus by nie było tylko ceny by rosły i wiek emerytalny byłby wyższy niż teraz. Oni sami mówili przed wyborami że pieniędzy nie ma na nic i trzeba dalej zaciskac pasa. Magicznie po tym jak stracili władze pieniądze były i już recesji nie było. Czarowanie. PO  też nic by nie zrobiło by przeciętnym ludziom coś ułatwić. 

Nikt nie ma pomysłu co zrobić by w Polsce ludziom żyło się normalniej, po prostu. 

PO rozpoczelo podnoszenie placy minimalnej. Widze, ze niektorzy pamiec maja krotka i juz nie pamietaja swiatowego kryzysu. Zawsze lepiej jest pieniedzmi gospodarowac ostroznie niz glupio rozdawac. Tym bardziej, ze rzad nie ma wlasnych pieniedzy. Ani grosika. 

A 500+ i inne 300+ odbija sie "obdarowanym" dzieciom w przyszlosci. To wszystko jest na kredyt ktory kiedys przyjdzie splacic. 

Ludzie czy Wy nigdy nie mieliscie do czynienia z ekonomia, ze nie rozumiecie najprostszych praw nia rzadzacych? 

Czas zmienic programy szkolne i zaczac tego nauczac, moze wtedy ludzie przestana sie nabierac na populizm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
58 minut temu, Gość Ags napisał:

PO rzadzilo w czasie recesji. Moim zdaniem spisali sie. Dzieki ich ciaglemu zaciskaniu pasa dobrze przetrwalismy kryzys a PiS na poczatku swych rzadow mial z czego zaczac rozdawac pieniadze.

Nie dogonimy Europy w ciagu 5-10-15 -30 lat. Jestesmy opoznieni o 50. A Europa nie stoi w miejscu, tez sie rozwija. Jak Wy ludzie wyobrazacie sobie zasypanie tej przepasci? Nasz wzrost i rozwoj musi byc wiekszy i szybszy niz w reszcie Unii ale przez bardzo dlugi czas bo jak juz wczesniej wspomnialam, pozostale panstwa wciaz tez ida do przodu. Gonimy i dlugo, dlugo bedziemjagonic nie wiem co by sie musialo wydarzyc bysmy ja dognali.

Kogo by do wladzy nie wybrac, nie bedzie miec magicznej rozdzki by zniwelowac roznice ktore nawarstwialy sie przez dziesiatki lat.

Przecież to proste. Wystarczy ustawa podnieść pensje do wysokości pensji zachodnić i obniżyć ceny towarów. I voila! Cud gospodarczy! No i podnieść socjal oczywiście. Aby ci co nie zechcą pracować nie mieli mniej niż pracujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
51 minut temu, Gość Gość napisał:

Jasne, jakby oni rządzili to dalej byśmy zarabiali tyle samo, 500 plus by nie było tylko ceny by rosły i wiek emerytalny byłby wyższy niż teraz. Oni sami mówili przed wyborami że pieniędzy nie ma na nic i trzeba dalej zaciskac pasa. Magicznie po tym jak stracili władze pieniądze były i już recesji nie było. Czarowanie. PO  też nic by nie zrobiło by przeciętnym ludziom coś ułatwić. 

Nikt nie ma pomysłu co zrobić by w Polsce ludziom żyło się normalniej, po prostu. 

Popatrz na wskaźniki inflacji na przestrzeni lat. Gdykończyło rządzić PO akurat była deflacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Ags napisał:

PO rozpoczelo podnoszenie placy minimalnej. Widze, ze niektorzy pamiec maja krotka i juz nie pamietaja swiatowego kryzysu. Zawsze lepiej jest pieniedzmi gospodarowac ostroznie niz glupio rozdawac. Tym bardziej, ze rzad nie ma wlasnych pieniedzy. Ani grosika. 

A 500+ i inne 300+ odbija sie "obdarowanym" dzieciom w przyszlosci. To wszystko jest na kredyt ktory kiedys przyjdzie splacic. 

Ludzie czy Wy nigdy nie mieliscie do czynienia z ekonomia, ze nie rozumiecie najprostszych praw nia rzadzacych? 

Czas zmienic programy szkolne i zaczac tego nauczac, moze wtedy ludzie przestana sie nabierac na populizm. 

Nie mieli. Wszkole ekonomii nie uczyli. Nie każdy miał też ekonomię na studiach i nie każdy obserwuje rzeczywistość i myśli logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ludzie się cieszą, ale najgorsze za rządów PiSu dopiero się wydarzy. PiS miał akurat farta, że początek ich rządów trafił na dobrą koniunkturę, ale ta koniunktura się w końcu zakończy i chcę zobaczyć jak wtedy PiS sobie da radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Ludzie się cieszą, ale najgorsze za rządów PiSu dopiero się wydarzy. PiS miał akurat farta, że początek ich rządów trafił na dobrą koniunkturę, ale ta koniunktura się w końcu zakończy i chcę zobaczyć jak wtedy PiS sobie da radę. 

Myślisz, że mogą zrobić coś jeszcze gorszego niż demontaż wymiaru sprawiedliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Ludzie się cieszą, ale najgorsze za rządów PiSu dopiero się wydarzy. PiS miał akurat farta, że początek ich rządów trafił na dobrą koniunkturę, ale ta koniunktura się w końcu zakończy i chcę zobaczyć jak wtedy PiS sobie da radę. 

Myślisz, że mogą zrobić coś jeszcze gorszego niż demontaż wymiaru sprawiedliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Wasze dzieci kiedyś będą musiały spłacić wasz dług. Ciekawe czy wam bedzie tak wesoło jak dozyjecie tych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Myślisz, że mogą zrobić coś jeszcze gorszego niż demontaż wymiaru sprawiedliwości?

Mogą, oj mogą... Demokracja totalitarna w najlepszym wypadku, totalitaryzm w najgorszym dają dużo "ciekawych" możliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwoździk
1 godzinę temu, Gość Ags napisał:

Ludzie czy Wy nigdy nie mieliscie do czynienia z ekonomia, ze nie rozumiecie najprostszych praw nia rzadzacych? 

Ags, myślę że wiele z tych osób nie miało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Trochę nie jest dobrze żeby zarobki sprzątaczki były podobne do zarobków księgowej. Nie sądzisz? Jeśli podwyżkę dostanie sprzątaczka to również trzeba będzie podnieść pensję księgowej. W wyniku tych ruchów wzrosną ceny. I sprzątaczka dalej za swoją minimalną pensję będzie mogła kupić tyle samo co przed podwyżką. To samo księgowa.

Tylko oszczędności życia ludzi starcą na wartości. Oni będą najbardziej w plecy.

Dlaczego? Ja pracuję przy sprzataniu, jest to ciezka praca. Nie jestem po zawodówce, mam ukończona historię. W sumie to i tak zarabiam dobrze bo 20 zł na ręke na godzinę, ale ciezko pracowac sprzątając 8 godzin. A ksiegowa ma wiekszy komfort pracy. Wiec cos za coś. Zwłaszcza ze pewnie chodzi o bardziej pomoc księgowej, niz jakas główna księgowa we firmie. Ale takie osoby to juz zawsze dobrze zarabiaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

księgowa we firmie

To była historia o specjalizacji "stulecie sprzątania"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jasne, jakby oni rządzili to dalej byśmy zarabiali tyle samo, 500 plus by nie było tylko ceny by rosły i wiek emerytalny byłby wyższy niż teraz. Oni sami mówili przed wyborami że pieniędzy nie ma na nic i trzeba dalej zaciskac pasa. Magicznie po tym jak stracili władze pieniądze były i już recesji nie było. Czarowanie. PO  też nic by nie zrobiło by przeciętnym ludziom coś ułatwić. 

Nikt nie ma pomysłu co zrobić by w Polsce ludziom żyło się normalniej, po prostu. 

No własnie. BO PO to jest partia biznesu, i ona reprezentuje interesy biznesu, a nie pracowników. Jesli to nie sposowuje jakiejs ruiny to ja popieram te działania. To tez jest pomoc dla biedniejszych rejonów kraju, które moga odzyc tzn 500 plus. W Polsce sa za duze nierównosci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To była historia o specjalizacji "stulecie sprzątania"?

JPRD To miało byc smieszne czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

JPRD To miało byc smieszne czy jak?

Napisałaś "we firmie" zamiast "w firmie" , tak mówią tępaki które ledwo podstawówki kończą, tak się kojarzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Napisałaś "we firmie" zamiast "w firmie" , tak mówią tępaki które ledwo podstawówki kończą, tak się kojarzy 

u nas w Poznaniu sie tak mówi, tępaki to sa osoby które nie słyszały o regionalizmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
26 minut temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego? Ja pracuję przy sprzataniu, jest to ciezka praca. Nie jestem po zawodówce, mam ukończona historię. W sumie to i tak zarabiam dobrze bo 20 zł na ręke na godzinę, ale ciezko pracowac sprzątając 8 godzin. A ksiegowa ma wiekszy komfort pracy. Wiec cos za coś. Zwłaszcza ze pewnie chodzi o bardziej pomoc księgowej, niz jakas główna księgowa we firmie. Ale takie osoby to juz zawsze dobrze zarabiaja. 

A główna księgowa w firmie powinna zarabiać więcej niż sprzątaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość gosc napisał:

u nas w Poznaniu sie tak mówi, tępaki to sa osoby które nie słyszały o regionalizmach.

Znam dwie osoby z Poznania, urodzone w Poznaniu i śladu takich "regionalizmów" nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Znam dwie osoby z Poznania, urodzone w Poznaniu i śladu takich "regionalizmów" nie słychać.

No to niewiele. w Poznaniu mieszka nieco wiecej osób, i nie kazdy mówi tej, wiara, se, itp. Nawet niestety, większosc wyrazen zanika, bo jest duzy napływ osób ze wsi, innych miast. Mniejsza z tym.

Główna księgowa ma odpowiedzialnosc finansowa, wiec cos tam powinna zarabiac. Ale bez przesady, to przeciez nie jest trudne, mam kilka kolezanke księgowych co pracowały nie majac nawet magistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
40 minut temu, Gość gosc napisał:

Dlaczego? Ja pracuję przy sprzataniu, jest to ciezka praca. Nie jestem po zawodówce, mam ukończona historię. W sumie to i tak zarabiam dobrze bo 20 zł na ręke na godzinę, ale ciezko pracowac sprzątając 8 godzin. A ksiegowa ma wiekszy komfort pracy. Wiec cos za coś. Zwłaszcza ze pewnie chodzi o bardziej pomoc księgowej, niz jakas główna księgowa we firmie. Ale takie osoby to juz zawsze dobrze zarabiaja. 

Może dlatego, że oprócz tego co się wykonuje liczą się jeszcze umiejętności, które są potrzebne aby daną rzecz wykonać oraz odpowiedzialność jaką się ponosi za swoją pracę.

A prawda jest taka, że każda księgowa może zostać sprzątaczką z dnia na dzień. Nie każda zaś sprzątaczka z dnia na dzień będzie mogła zostać księgową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość gosc napisał:

No to niewiele. w Poznaniu mieszka nieco wiecej osób, i nie kazdy mówi tej, wiara, se, itp. Nawet niestety, większosc wyrazen zanika, bo jest duzy napływ osób ze wsi, innych miast. Mniejsza z tym.

Główna księgowa ma odpowiedzialnosc finansowa, wiec cos tam powinna zarabiac. Ale bez przesady, to przeciez nie jest trudne, mam kilka kolezanke księgowych co pracowały nie majac nawet magistra

No ale główna księgowa ma jeszcze lepszy komfort pracy niż zwykła księgowa. Ma swoje biuro, jakieś przywileje itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
49 minut temu, Gość Gosc napisał:

Napisałaś "we firmie" zamiast "w firmie" , tak mówią tępaki które ledwo podstawówki kończą, tak się kojarzy 

My mamy wybitnego wykształconego Polaka który jest ważną osobistością w Europie wszyscy liczą się z jego mądrą ryżą głową a nie umie "R" wymawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ale bez przesady, to przeciez nie jest trudne 

Jasne. Podobnie jak montaż bajpasów. Prawie to, co montaż uszczelki w kranie, albo karnisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

My mamy wybitnego wykształconego Polaka który jest ważną osobistością w Europie wszyscy liczą się z jego mądrą ryżą głową a nie umie "R" wymawiać.

No i co z tego, że nie umie? Myślisz, że zwsze da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość gosc napisał:

No i co z tego, że nie umie? Myślisz, że zwsze da się coś z tym zrobić?

No i co z tego, że pisze "we firmie" a nie "w firmie"? Myślisz, że zawsze da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×